Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

21 hours ago, kozurik said:

Radim u industriji već 10+ godina i veruj mi, svaki utisak koji imaš, nije tačan. Ljudi su subjektivni i to ne vide, imaš predubeđenja kojih nisi ni svestan, podložan si sugestiji svakojakoj, itd. 

Tako da sve te priče 'sipao sam u SLoveniji i auto mi prešao 100km više' i slično, su okači mačku o rep

Sa druge strane, istina je da aditivirano gorivo donosi neka poboljšanja, neka povećavaju snagu, neka smanjuju potrošnju, itd, i sve je to merljivo, ali u laboratoriji jer se radi o poboljšanjima tipa 2-3-4% u odnosu na referentno gorivo. 

Zato ne brigaj, samo sipaj i vozi dok možeš da sipaš i dok imaš šta da sipaš....

osim ako ne sipaš u bosni, na nekim od onih pumpi sa prezimenom

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Idem preko Slo i Cro, sipacu pred Batrovce i posle mi ionako auto bleji kod majstora ceo odmor 😄

hahah, može i tako, mada mislim da je u HUN jeftinije gorivo, ali nisam siguran 🙂 skreni malo po Karavan sir i Pick salamu i taman!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Nek' said:

Nisam skoro prosao Kroasanijom autopu-cestom, ali mislim da bas dugo nema pumpe do batrovaca. npr od SBroda do grane mislim da bukv nema nijedne

wut? pa ima ona veća ina odmah pred granicu? ako ne tu ima sigurno u županji.

doduše hajde da se ogradim, od korone nisam išao za Zg kolima do tad sam dosta često, pa su ih možda ugasili u međuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je onda zbog zimskih uslova, što je i logično. Ako je benzin istog kvaliteta, evidentno hladan motor dok se zagreje pravi razliku u potrošnji, možda nisam do sad prosto obraćao pažnju o tim sezonskim razlikama, ne znam ni kako sam sad krenuo da obraćam, ali definitivno se primeti. Plus nije ni toliko hladnije tj. nije baš udarila glavna zima.

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2022 at 9:06 PM, Nek' said:

a. npr od SBroda do grane mislim da bukv nema nijedne

Ima INA Spačva pumpa baš pred naplatnu rampu Lipovac. Kada ideš iz Hr ka Srb nalazi se sa suprotne strane, ali imaš isključenje i prelaz preko autoputa na tu stranu - opslužuje oba pravca. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

You say, away with you Communists; we say, away with you imperialists!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...