Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

12 hours ago, Nek' said:

Koje cemo gorivo da sad sipamo (i koliko cemo vise da ga placamo), kad prestane da nam dotice ruska nafta kroz jadranski naftovod od prvog?

imaš još mesec dana da nafiluješ kanistere pa izračunaj koliko ti treba za narednih recimo 6 meseci benzina!

a i sačekajmo vučića evo sad u 10 se obraća javnosti možda kaže nešto gotivno!

Link to comment
Share on other sites

Benzin ima rok trajanja od 6 meseci, prebacite se na dizel kao pravi Srbi 🙂

Elem, može li neko da mi pojasni ovu Vučićevu izjavu? Jel puno skladište ili nije?

---

Govoreći o gasu, Vučić je kazao da je skladište u Banatskom dvoru "puno do čepa", kao i da Srbija ima značajne količine gasa uskladištene u Mađarskoj.

Objasnio je da u Srbiji nismo uspeli da uskladištimo više gasa, jer nismo uspeli da se dogovorimo sa ruskim partnerima da preuzmemo njihov deo u Banatskom dvoru iako smo, kako je rekao, "već 100 puta" to tražili.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, voodoo_ said:

Obrnuto, benzin duže traje, dizel krene da se zgušnjava

3-6 meseci za benzin da oksidira i evaporira, i prestane da bude zapaljiv.

6-12 meseci za dizel da "gumira"

Oba su za scenario adekvatnog skladištenja. U realnosti će trajati još kraće.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

ma ja sam se šalio, ko može da uskladišti benzin i dizel inače posebno za te količine 🙂

23 minutes ago, Jose Jimenez said:

Govoreći o gasu, Vučić je kazao da je skladište u Banatskom dvoru "puno do čepa", kao i da Srbija ima značajne količine gasa uskladištene u Mađarskoj.

Objasnio je da u Srbiji nismo uspeli da uskladištimo više gasa, jer nismo uspeli da se dogovorimo sa ruskim partnerima da preuzmemo njihov deo u Banatskom dvoru iako smo, kako je rekao, "već 100 puta" to tražili.

pa ja sam razumeo da je naš deo u dvoru do čepa, a darusi imaju neki svoj deo ali mi to ne smemo da diramo!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jose Jimenez said:

3-6 meseci za benzin da oksidira i evaporira, i prestane da bude zapaljiv.

6-12 meseci za dizel da "gumira"

Oba su za scenario adekvatnog skladištenja. U realnosti će trajati još kraće.

Nenene, ja gledao u TWD kako se vozikaju i par godina posle apokalipse.

 

2 hours ago, Dule_smor said:

Jel moze neko da mi zasteka 50-100l dizla kad budem dolazio 😄

Prešao si sa Badela na dizel, a? :*

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Lucky said:

pa ja sam razumeo da je naš deo u dvoru do čepa, a darusi imaju neki svoj deo ali mi to ne smemo da diramo!

OK, to mi je sumanuto. Banatski Dvor bi trebalo da je strateški resurs koji država drži na oku, a ne da neko bude u fazonu "Nema brašna u državi, nemamo pola potrebne robne rezerve jer Deleze nije hteo da se dogovori."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

OK, to mi je sumanuto. Banatski Dvor bi trebalo da je strateški resurs koji država drži na oku, a ne da neko bude u fazonu "Nema brašna u državi, nemamo pola potrebne robne rezerve jer Deleze nije hteo da se dogovori."

hm ... možda različito tumačimo šta je on rekao i kako to izgleda. ja to vidim ovako.

Banatski dvor je spoj nekih skladišta kojih ima recimo 30 (lupio sam broj može i da ih je 5) Od tih 30, mi smo 10 rentirali Rusima da oni tu drže svoj gas za kojegod potrebe. Oni su za to nama platili/nisu platili na rok od X godina I oni sad taj gas tu neće da drže a nama neće ni da daju - iz kojih god razloga. Verujem da bez neke odluke o vanrednom stanju u kojem Vlada može da odluči da preuzme neku tuđu imovinu zarad zaštite države ne možemo mi sad da uzmemo to od njih.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Jose Jimenez said:

Aha, kapiram. Bio sam u ubeđenju da NIS drži ceo Banatski Dvor, a da su Rusi tu kao partneri u okviru NIS, a ne kao suvereno telo koje samostalno upravlja određenim brojem skladišta.

prvo, to ja samo nagađam 🙂

drugo, apsolutno nije povezano ko drži nešto "celo" (pun intended!) sa tim kome je dao u podzakup. ono, ti si vlasnik zgrade ali si izdao jedan stan. u tom jednom stanu jbg, stanar ima neka svoja prava.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pređosmo i tih famoznih 220 din 🙂

Quote

 

Бензин БМБ 95 ће у наредних седам дана коштати 178 динара, док ће евродизел коштати 222 динара по литру, објавило је Министарство трговине, туризма и телекомуникација.


 

inače, ne znam da li se tripujem, da li je zbog doba godine pa motoru treba više da se zagreje, ali imam utisak kao da brže trošim benzin nego inače 😞

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, kozurik said:

Radim u industriji već 10+ godina i veruj mi, svaki utisak koji imaš, nije tačan. Ljudi su subjektivni i to ne vide, imaš predubeđenja kojih nisi ni svestan, podložan si sugestiji svakojakoj, itd. 

Tako da sve te priče 'sipao sam u SLoveniji i auto mi prešao 100km više' i slično, su okači mačku o rep

Sa druge strane, istina je da aditivirano gorivo donosi neka poboljšanja, neka povećavaju snagu, neka smanjuju potrošnju, itd, i sve je to merljivo, ali u laboratoriji jer se radi o poboljšanjima tipa 2-3-4% u odnosu na referentno gorivo. 

Zato ne brigaj, samo sipaj i vozi dok možeš da sipaš i dok imaš šta da sipaš....

ma pazi, ne sumnjam u to, verovatno mnogo toga postoji od stavki koje utiču na to koliko će auto da troši. 

nikad se nisam baš udubljivao previše osim što stvarno nisam primetio razliku u potrošnji onih "100" u odnosu na ove "95", sve potpuno identično. tako da ako je to 2-3% opet je neprimetno za običan narod.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...