Jump to content

MAD MAX Fury Road


Recommended Posts

i ima tu neceg, sto me do sada nije radilo

 

recimo u zadnjih godinu dve, mi je daleko drasticnija razlika u dozivljaju filma u bioskopu ili na kucnom LED-u i bluray rip-u (iako sam oduvek voleo bioskop)

 

skoro svaki film je bio razocarenje u kucnoj varijanti u poslednje vreme

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

i ima tu neceg, sto me do sada nije radilo

 

recimo u zadnjih godinu dve, mi je daleko drasticnija razlika u dozivljaju filma u bioskopu ili na kucnom LED-u i bluray rip-u (iako sam oduvek voleo bioskop)

 

skoro svaki film je bio razocarenje u kucnoj varijanti u poslednje vreme

 

Ja se nešto tu polu-slažem, često mi se događa da mi film kod kuće bude bolji ugođaj jer jednostavno ima bolju sliku i bolje vidim šta se događa. Možda biram loše bioskope ili hale (morao bih da čitam onu Koletovu listu pred svaki odlazak :) Sa druge strane, postoje filmovi koje jednostavno ne bih ni gledao kod kuće, poput ovog Mad Maxa.

Link to comment
Share on other sites

Sto manje ljudi u bioskopu ugodjaj je bolji, realno.... Znaci, valja sacekati premijeru i tek posle 3 nedelje otici na projekciju i to na neki kasniji termin....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Nisam fan Mad Maxa, ali definitvno ni u jednom filmu (osim minimalno u prvom) ne postoji nikakva duboka radnja niti poruka niti bilo šta nalik ozbiljnom scenariju (što je i logično). Tako da mi reakcije fanova nisu baš najjasnije. Hoću samo da kažem da je glavna radnja nebitna za Mad Maxa. Samim tim moronski scenario Fury Roada mi nije teško pao. Malo mi je smetalo što 3/4 filma idu na jednu stranu, a 1/4 se vraćaju odakle su krenuli. Nekako mi to nije balansirano. Mislim da bi film bio mnogo bolji da nije onako visoka produkcija nego da je ostao u svom domenu treš akcionog filma. Ako to zanemarim, film je ok. Meni je gitarista vrhunski deo filma i do jaja mi je što se ne pojavljuje samo u jednoj sceni. Kapiram da je sam Max napravljen onako kako je napravljen da bi izgledao lud, tj. luđi nego što je bio u prethodnim filmovima, ali su po meni napravili debila a ne ludaka od njega. Sve vreme mi se činilo da je njegov glas nasnimljen (što je ok ako su to namerno hteli, ali i pored toga je ostao debil, a ne ludak). Šarliz mi je svetla tačka filma. Nisam očekivao od nje da mi bude tako kul (jer je inače ne gotivim u bilo kom smislu). Sve u svemu, skoro dva sata je previše za ovakav film, ali mislim da je ok da se pogleda na kompu sa umerenim ubrzavanjem!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Sto manje ljudi u bioskopu ugodjaj je bolji, realno.... Znaci, valja sacekati premijeru i tek posle 3 nedelje otici na projekciju i to na neki kasniji termin....

 

dok podržavam komfor koji daje praznija sala, nema boljeg ugođaja od punog bioskopa ljudi koji zajedno gledaju dobar film

jeste, ako je akcija od glasnijih reakcija ne ispratite sve ili kad je komedija nećete čuti sve fore od smeha, ali ta atmosfera zajedničkog iskustva je mnogo dragocenija stvar od 4k projektora i dobrog audio sistema

mm fr nisam gledao u bioskopu iz glupih razloga, sad mi se ne gleda na tvu posle svih ovih komentara...al opet i keca i dvojku sam prvo gledao na tvu...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uspeo sam da odgledam malo više od pola filma. Gotivim Hardija, ali ne vidim ga kao Maksa. Šmek filma: 0

  • Downvote (-1) 3

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Above mediocre!

Inače, izašao extras sa preko sat i po materijala o produkciji i snimanju filma. Deo sa pol ketsovima i krosericama koje preskaču kamion mi je bio vrh do sada, dok nisu prikazali scenu sa Morzovim, ništa kompjuterski, zapravo su napravili skalameriju iznad kamiona i lika koji visi okačen na sajle i konopce i sve tako snimili.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pa cela fora u akcionim scenama je sto su dobro zasnovane na prakticnim efektima a ne cgi

 

a i ovaj renegade cut je ono sta, zbirka svih opstepoznatih cinjenica iz mad max univerzuma ?  konkretno sve spomenuto iz fury roada  je  uocljivo (kako i ne bi kad em nije nista skriveno, ponavlja se nekoliko puta sve je poprilicno jasno i pitko, cak i previse),  nije da je nekom potrebno objasnjavanje zaboga ???

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pa to je subjektivno, nekom treba objasniti jer nije pokupio to iz filma dok ga je gledao. I to "treba" je subjektivno, jedino ako te zanima. Meni se svideo film, nista gori od prethodnih delova niti bolji, drzi samog sebe sasvim dobro. Nije cashgrab na fransizu. Nije usran buljukom gluposti koje dave danasnje filmove. Kao i D9 pa i Pacific Rim film je tu za uzivljanje i to je isporucio u dovoljnoj kolicini za prosecnog coveka kao sto sam ja.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ok je film hipsteri :)

Nije dubokouman i pretenciozan  ali je zabavan i ono malo poruka sto ima da posalje gledaocima ne nabija im u facu non stop na jeftin nacin. 

Film nije fejlovao franshizu jer je pre njega fejlovao beyond thunderdom koji je objektivno najgori deo serijala narocito posle road warriora ... da li je prehajpovan , pa jeste naravno ali nije ultra fail kao sto je mogao da bude :)

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

To sto postoji jos neki film u serijalu koji je fejlovao fransizu ne znaci da ovaj nije, a meni je trojka ako zanemarimo losije efekte bolji film od ovoga.

Kako nije cashgrab na fransizu ako je fazon 80% ljudi u fazonu da film nije morao da se zove mad max? I kako moze da ne fejluje ako je brda ljudi u tom fazonu za film iz mad max serijala, zar nije najbitnije bilo preneti tu atmosferu, a ne ubaciti expendables-e u postapoc okruzenje?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Гледао сам филм док се приказивао у биоскопима, и једини коментар који бих тренутно дао је да не заслужује да се о њему прича оволико дуго након премијере.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bio bi crashgrab ,da je postojao neki new wave post apokalipticnih filmova 2012 godine koji su bili uspesni, da su ovaj odlicili 2013 da ga snime, snimili ga 2014 i pustili u bioskope 2015 bez obzira na kvalitet filma. George Miller je pokusavao jos od krajem devedesetih da snimi ovaj film koji smo dobili.

Edited by nikita_
  • Upvote (+1) 1

sine nikita, postao si nik kejv
 
Vagine 90 posto zena sveta su ti otvorene 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...