Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

hahaha

Quote

Градоначелник Београда Александар Шапић апеловао је на грађане, након пријава да су се у превозу појавили контролори "Кенткарта", да их слободно пријаве полицији уколико их узнемиравају. Истакао је да они више нису овлашћена лица, већ да су то "Бели".

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2023 at 6:00 PM, FATA said:

Ovaj ceo projekat Beograd plus ili kako se vec zove je plod propalog namestanja sa turcima pa pretpostavljam da nije bilo puno opcija osim da se skripi bilo sta na brzinu da radi i pusti sa radom sto pre. I ti i absolute pricate o nekim testiranjima i planiranjima za koje bi trebali meseci, a fazon svaki dan bez sistema je bunar puta broj dana koliko se ne pusti u sistem.

Kao sto sam pomenuo u nekom ranijem topiku zelim sve najgore kenkartu i onima koji su ga doneli u srbiju, kao i svima koji su ga podrzavali poput kalija. Spalili smo tu ruznu proslost i platicemo je kao i sve drugo sto placamo jer niko nema muda da se bori za buducnost jer "pizde". Gangula ko gangula, ne znam kakva si ocekivanja imao od njega? Cene su vise nego pristupacne i koliko god mutnih ljudi vodilo ovaj projekat podrzacu ga sve dok ne postanu bezobrazni i pohlepni. Ako dodje do toga, rusi pali, ajmo jovo nanovo.

Imajući u vidu koliko sistem naplate prevoza ne radi i koliko je zapravo u minusu, bolje bi u ovom slučaju bilo da je izašao i rekao - besplatan prevoz u Beogradu u narednih pet meseci dok ne vidimo šta ćemo. Ili da je po uzoru na Nemačku prošle godine izbacio mesečnu kartu od 500 ili 1000 dinara i rekao evo "letnja" karta od maja do septembra mesečno 500 dinara. To bi mu zapravo pomoglo da vidi koji broj ljudi bi imao u prevozu, ko bi ga koristio a sad ne jer je skup ili šta god, mogao bi da iskoristi za neko istraživanje.

A to sve zapravo ako uzmemo da je juče krenuo sa radom pa ništa živo ne zna (ne mislim samo ono nego i cela ekipa). A i da je tako uzmeš pet sastanaka održiš sa tim nekim GSP carevima pa onda izađeš pred narod sa jedinstvenim stavom i teraš dalje. Ovako deluje sve zbrzano i sa nejasnim sistemom rada i ne vidim da bilo kakav Kentkart problem koji su imali to može da opravda.

Na stranu sve da treba da je jeftinije da nam ne trebaju turci i oko toga svega se slažem to uopšte nije predmet diskusije.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Zwerko said:

Ništa od navedenog, mene tišti što na način kako je to urađeno je vrlo izvesno da će stavka u budžetu koja će da se da za javni prevoz, a koja mora da nadomesti prihod od prodaje karata koji će izvesno pasti da bi prevoz ostao na sličnom nivou verovatno biti veća. Ne mogu da to tvrdim sa 100% sigurnosti, ali i ti sam kažeš da će biti "besplatan" u narednom periodu dok se sistem ne uhoda jer nisu lepo isplanirali. A moja primedba je da ne postoji besplatan prevoz, postoji samo prevoz koji je plaćen tako što je skinuto para od vrtića ili škola ili smo uzeli neki kredit i slično. 

Uh opet karikiras bez potrebe. GSP je dotakao dno dna pod okriljem SNS tako da verovatno ne moze gore od ovoga (jedino sto je ostalo je da gradjani voze buseve od stanice gde ulaze i gde silaze). Tako da ne vidim tvoju paralelu da prihod od karata utice na to kako bi ostao na slicnom (najgorem) nivou. Troskovi su staticni -  vozaci/gorivo/popravka i ne vidim koji to nivo treba da se placa ekstra.  Sto se tice prodaje karata, u odgovoru ranije pominjes da je ostalo oko 200m kod kenkarta od dopunjenih kartica. Kako se onda budzet punio od prodaje karata kad su novci zavrsavali na turskim racunima, a ako se punio zasto ti je onda problem da se izdaju papirne karte u istom iznosu kad su pare zavrsile u GSP? Kontradiktoran si dosta...

Slazem se da danas ne postoji nista besplatno i da cemo svi najebati obrni okreni, samo sto je moje misljenje da ako nas vec jebu bolje da nas jebu nasi.
 

51 minutes ago, Lucky said:

Imajući u vidu koliko sistem naplate prevoza ne radi i koliko je zapravo u minusu, bolje bi u ovom slučaju bilo da je izašao i rekao - besplatan prevoz u Beogradu u narednih pet meseci dok ne vidimo šta ćemo. Ili da je po uzoru na Nemačku prošle godine izbacio mesečnu kartu od 500 ili 1000 dinara i rekao evo "letnja" karta od maja do septembra mesečno 500 dinara. To bi mu zapravo pomoglo da vidi koji broj ljudi bi imao u prevozu, ko bi ga koristio a sad ne jer je skup ili šta god, mogao bi da iskoristi za neko istraživanje.

A to sve zapravo ako uzmemo da je juče krenuo sa radom pa ništa živo ne zna (ne mislim samo ono nego i cela ekipa). A i da je tako uzmeš pet sastanaka održiš sa tim nekim GSP carevima pa onda izađeš pred narod sa jedinstvenim stavom i teraš dalje. Ovako deluje sve zbrzano i sa nejasnim sistemom rada i ne vidim da bilo kakav Kentkart problem koji su imali to može da opravda.

Na stranu sve da treba da je jeftinije da nam ne trebaju turci i oko toga svega se slažem to uopšte nije predmet diskusije.

Slazem se sa tobom Laki, samo sto od slepca trazis oci 🙈 Nisam ja sporio da je moglo da se odradi bolje na sto nacina, ali znamo da ovi nasi ne mogu daleko da dobace. To je sto je, da vidimo kako ce da ispadne pa da ih spalimo na izborima. No da ne bude da nije cuo tvoju ideju o besplatnim kartama, idu besplatni bazeni za beogradjane!

Besplatne kartice za bazene u Beogradu | Info | Društvo (mondo.rs)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, FATA said:

Uh opet karikiras bez potrebe. GSP je dotakao dno dna pod okriljem SNS tako da verovatno ne moze gore od ovoga (jedino sto je ostalo je da gradjani voze buseve od stanice gde ulaze i gde silaze). Tako da ne vidim tvoju paralelu da prihod od karata utice na to kako bi ostao na slicnom (najgorem) nivou. Troskovi su staticni -  vozaci/gorivo/popravka i ne vidim koji to nivo treba da se placa ekstra.  Sto se tice prodaje karata, u odgovoru ranije pominjes da je ostalo oko 200m kod kenkarta od dopunjenih kartica. Kako se onda budzet punio od prodaje karata kad su novci zavrsavali na turskim racunima, a ako se punio zasto ti je onda problem da se izdaju papirne karte u istom iznosu kad su pare zavrsile u GSP? Kontradiktoran si dosta...

Moraš malo da pročitaš pre nego što kreneš da odgovoriš - pominjanje 200m na karticama za dopunu je bila ilustracija koliko se nije razmišljalo prilikom uvođenja novog sistema. Jer prosto niko iz te gradske vlasti nije tražio "listing" na kojim karticama ima koliko uplaćeno i na osnovu toga da napravi strategiju za zamenu toga, što je najlogičniji mogući potez. Pogotovu što ti ako tražiš te informacije od firme, koje bi moralo da ti budu dostupne, a ne dobiješ ih imaš razlog za raskid ugovora a ne samo "hoće mi se" pri čemu će onda ovi da nas oderu na sudu kad za to dođe vreme. I na kraju opet dolazimo do para - 200 miliona dinara na karticama za dopunu je ništa s obzirom da Grad mesečno za javni prevoz izdvaja 2.5 milijarde dinara, a videćemo kako će se to kretati u narednim mesecima u kojima će prevoz biti "besplatan". 

 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Moraš malo da pročitaš pre nego što kreneš da odgovoriš - pominjanje 200m na karticama za dopunu je bila ilustracija koliko se nije razmišljalo prilikom uvođenja novog sistema. Jer prosto niko iz te gradske vlasti nije tražio "listing" na kojim karticama ima koliko uplaćeno i na osnovu toga da napravi strategiju za zamenu toga, što je najlogičniji mogući potez. Pogotovu što ti ako tražiš te informacije od firme, koje bi moralo da ti budu dostupne, a ne dobiješ ih imaš razlog za raskid ugovora a ne samo "hoće mi se" pri čemu će onda ovi da nas oderu na sudu kad za to dođe vreme. I na kraju opet dolazimo do para - 200 miliona dinara na karticama za dopunu je ništa s obzirom da Grad mesečno za javni prevoz izdvaja 2.5 milijarde dinara, a videćemo kako će se to kretati u narednim mesecima u kojima će prevoz biti "besplatan". 

 

Citam ja, ne brini. Ako nisi primetio u 5 poruka sam pomenuo da se slazem da nije bilo planiranja niti bilo kakve organizacije i sta da se radi... Navikli smo se na takvu situaciju poslednjih godina, nista se nije promenilo.

Ono sto je meni interesantno je da ti ovakve stvari sada smetaju a one su samo posledica sistema koji ste nam doneli zutom demokratijom. Da ste tada bili manje alavi ne bismo imali ovo pucanje po savovima danas. Prevoz koji ti toliko smeta je najmanji problem jer ce se ispeglati vremenom kroz 1-2-5g. Veci problem je nelegalna gradnja i otimacina uz preopterecenost ulica  automobilima koja se nece ispeglati za zivota.

A konto toga, ja bih poradio na prevozu i stavio da bude besplatan narednih 10g kako bi se ljudi edukovali da koriste isti umesto da se zalecu kolima u grad. Medjutim kao sto ste vi bili alavi, tako su i ovi danas... Pa se tako otima na gorivu, na parkingu, garazama, paucima, komunalcima i svuda gde se stigne. 

Kad budes shvatio da trebamo da lecimo uzrok problema onda mozda mozemo da popricamo o planiranju i organizaciji, ovako se pomiri da ce svaki projekat biti nakaradno napravljen.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Znaci kako mi na kurac idu retardirane Svabe koje se prave pametne svugde...vec vise puta mi se desava da dok vozim auto po gradu razni retardi, uglavnom biciklisti, nesto dobacuju i gestikuliraju kao da usporim dok prolaze trotoarom pored ili prelaze ulicu na 50 metara ispred mene i uredno ih propustim iako nisu na pesackom...nijednom nisam prekoracio brzinu preko 5kmh u datim trenucima, sto oni svakako ne mogu da procene dal vozim 55, a ogranicenje je 50 recimo...dal da pocnem da im pokazujem kurac iz kola kad krenu da gestikuliraju, ili da odem full Fata i izadjem i polomim im picke i bicikle?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Dule_smor said:

Znaci kako mi na kurac idu retardirane Svabe koje se prave pametne svugde...vec vise puta mi se desava da dok vozim auto po gradu razni retardi, uglavnom biciklisti, nesto dobacuju i gestikuliraju kao da usporim dok prolaze trotoarom pored ili prelaze ulicu na 50 metara ispred mene i uredno ih propustim iako nisu na pesackom...nijednom nisam prekoracio brzinu preko 5kmh u datim trenucima, sto oni svakako ne mogu da procene dal vozim 55, a ogranicenje je 50 recimo...dal da pocnem da im pokazujem kurac iz kola kad krenu da gestikuliraju, ili da odem full Fata i izadjem i polomim im picke i bicikle?

Bukvalno ovo sto je rekao togfu. 

meni zapravo palo napamet samo da odvrnes neki domaći melos i nema leba da ti neko nešto dobaci. 

ovako misle da si standardni nemački doktor pa smeju!

Link to comment
Share on other sites

https://www.sports-tracker.com/workout/lazar20/646a0d8bc3dafc1f27cf000d

Истрчао 23км за викенд (https://ivanjicatrail.rs/en/), пијем кафу и идем на лагану 10ту. Следећи викенд, нова трка јелте!

https://www.facebook.com/people/OCR-North-Spirit/100085529776828/

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dule_smor said:

Vala 84 godine, daj Boze da mi pozivimo toliko...nek joj je laka zemlja

Ja samo dan duze od Kozurika i dosta je, cisto da mogu da mu serem sto je jeo toliko kackavalja 😄

  • Haha (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Au jbt, kakvi debili.

Svaki dan u saobraćaju barem jednu situaciju imam. Prosto nevoravatno kolika količina ludila je kad se sedne za volan.

Juče isto ja ulazim na parking sa ulice, dao migavac 10 metara pre skretanja, a 100ak metara iz suprotnog pravca ide BMW koji kad je video da sam dao migavac bukvalno stisao gas do daske, samo da ja ne prođem. Inače je semafor 20ak metara pre te raskrsnice gde je bilo crveno svetlo i svakako je morao da koči kao manijak da bi stao.

U svakom slučaju ja prošao pre njega i on na sirenu kao magarac jedno dva mintuta.

 

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...