Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, voodoo_ said:

bas ima puno ludaka po ulicama. nedavno je neki lik iz cista mira poceo da napada drugog lika u busu zato sto je ovaj drugi pricao telefonom. a mene je jednom neki lik smarao onako bas zasto imam ogrlicu metalika umesto krsta :))) a imala sam ~14 godina

Edited by mncu
Link to comment
Share on other sites

 

Jesam i to iz razloga jer sam upotrebio pogresnu terminologiju. Nije obilazenje nego preticanje.

Znaci Brze kretanje vozila desnom trakom od vozila u levoj trazi ne smatra se preticanjem. 

Akcenat je na zapocinjanju radnje ili radnje koja je trajala. Tipa vozio si se par kilometra desnom i u nekom trenutku si iz nekog razloga bio brzi i prosao pored vozila iz leve trake. Jebem li ga, klocni, PP aparata i ostaloga se ne secam, ali se toga secam. Polagao sam pre 17 godina.

Edited by ZOOM_
Link to comment
Share on other sites

pa to sam i ja napisao lol

mislio sam na deo " Ako bi neko iz leve usao u desnu, obisao vozilo i iz desne se vratio u levu, bio bi prekrsaj. " - ne bi bio prekršaj (naravno pod uslovom da ovo bezbedno odradi, bez sečenaj i divljačke vožnje).

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Taj deo nije dobro objasnjen. Ako ze uzme da je preticanje menjanje pravca u desno, usled nailaska na vozilo koje se sporije krece levom trakom i vracanje u levu traku na veoma kratkoj deonici puta, smatra se prekrsajem. Ni sam zakonodavac nije smeo da donese ovakvu odredbu. Ali jebi ga, i dalje je zabranjeno zaobilazenje sa desne strane, a i dalje se ne smatra preticanjem brze kretanje desnom trakom! I svime moze da se manipulise.

Ok si ti napisao, ali obilazenje i preticanje nije isto. Mada povlaci istu radnju vozaca koji je obavlja. Sama radnja je obilazenje ili preticanje i zavisi od vozila nad, kojim se pasivna navedena radnja izvrsava. Obilazenje sa desne strane je dozvoljeno u slucaju da vozilo koje se obilazi, skrece u levo i ima dovoljno prostora da se obilazenje sa desne strane sprovede bezbedno po ostale ucesnike u saobracaju ili kako vec ide.

Link to comment
Share on other sites

tako je, obilaženje i preticanje nije isto, ali ti opet nisi najbolje objasnio razliku (iako to ni nije tema).

obilaženje je izraz koji se koristi samo u slučajevima kad obilaziš vozilo ili objekat koji STOJI. dakle ako obiđeš kontejner koji je zalutao na put ili automobil koji stoji, to je obilaženje.

preticanje je izraz koji opisuje radnju preticanja drugog vozila koje se KREĆE.

 

da se vratimo na onu tvrdnju, malo drugačije napisano:

dakle, situacija u kojoj ti voziš levom trakom, ispred tebe u istoj traci ide sporije vozilo. ti ćeš se faktički prestojiti u desnu traku, preteći vozilo, i zatim se bezbedno prestrojiti ponovo u levu traku. Ne vidim kako ovo može biti prekršaj?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

Izvinjavam se, mozda ste vec pominjali, jel se zna koje ce ulice kada biti zatvorene sutra zbog posete kineskog predsednika. Imam zakazano snimanje ove moje raspale kicme u Bgu pa da znam da krenem ranije ako treba.

Nema preciznog plana, ovo je nesto najbolje sto sam ja nasao ali je samo grubo bazirano na osnovu toga sta su najavili da ce posetiti http://www.srbijadanas.com/clanak/mapa-beograd-pod-opsadom-ovo-je-trasa-kojom-ce-se-kretati-kineski-predsednik-13-06-2016

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

bio juce ovde http://fly-in.be

Joj sto je dobro :D

2x90 sekundi, drugi "skok" kad sam video kolko je kul sam sve vreme zamisljao da sam srbski padobranac i da iskacem da izvrsim desant na holandiju :D

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Znam da je skoro bila prica o ovome, ali nisam tada ispratio, pa posto je ortak u frci, treba neko da mi objasni sta je tu zapravo po zakonu :D

Enivej, liku dosla tasta u posetu, zeni pozli, bukvalno jedva stoji na nogama, on zove hitnu pomoc naravno, ovi odbiju da dodju dva puta i on im jebo mater u picku i sada mu ta riba sto je primila poziv preti tuzbom jer oni snimaju te razgovore :D WHO WAS PHONE? Sta tu moze, a sta ne moze?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam pravnik ali ne vidim kako bi to uopšte moglo da "poleti" - bilo kakva uvreda preko telefona nekom tamo operateru kojeg ovaj nepoznaje, pa čak i da je pretio, kako bi je našao? Plus uvek može da se brani sa "pozlilo tašti, nisam znao šta da radim bio sam u panici i imao pomračenje svesti" ili šta god. Tako da mi je to baš lol.

Link to comment
Share on other sites

Jebem ti kineza, u petak ipak sleteo ranije slepac, i onda je nas avion morao da kruzi oko NS jedno 20 minuta. Zajedno sa svim ostalim letovima koji su trebali da slete u periodu od 13:30-14:30. I onda naravno milijardu i 300 hiljada ljudi odjednom stigli na pasosku.

Sreca pa je bila odlicna svadba u subotu, napio se, proveo do jaja i zaboravio na petak, inace bih i dalje psovao i Tomu i Vucica i Kineza i njegovu zenu i presvetu Dragicu.

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gruja said:

Znam da je skoro bila prica o ovome, ali nisam tada ispratio, pa posto je ortak u frci, treba neko da mi objasni sta je tu zapravo po zakonu :D

Enivej, liku dosla tasta u posetu, zeni pozli, bukvalno jedva stoji na nogama, on zove hitnu pomoc naravno, ovi odbiju da dodju dva puta i on im jebo mater u picku i sada mu ta riba sto je primila poziv preti tuzbom jer oni snimaju te razgovore :D WHO WAS PHONE? Sta tu moze, a sta ne moze?

Mislim da sve zavisi od toga sta joj je zapravo rekao, ako je samo nesto izvredjao mislim da uz dobrog advokata moze ta njena potencijalna tuzba da se obori jer je bio uzbudjen, ovo ono, valjda moze nesto da se smisli. S druge strane ako je rekao nesto tipa "nemojte da dodjem ja tu da vam bacim bombu i pobijem vas sve" to moze biti malo problematicnije :) Ali onda ne verujem da bi ga tuzila ona licno nego institucija ili tuzilastvo ili tako nesto, bilo bi ozbiljnija prica. U svakom slucaju nije lose da konsultuje nekog advokata sa svim relevantnim informacijama i da proveri, ali ja cenim da ona tuzbom preti da bi ovaj bio u fazonu "ok, evo ti fazon 500 evra da me ne tuzis". 

A oni su nazalost tu pokriveni jer ima negde ona stavka kao da operater procenjuje o kakvoj se situaciji radi i oni donose odluku da li ce izaci na teren ili ne. Mislim to nekad i ima smisla nekad i nema, jbg, nije bas savrsen sistem. Plus sto imaju taj snimak kao dokaz za neku potencijalnu tuzbu. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Mislim da sve zavisi od toga sta joj je zapravo rekao, ako je samo nesto izvredjao mislim da uz dobrog advokata moze ta njena potencijalna tuzba da se obori jer je bio uzbudjen, ovo ono, valjda moze nesto da se smisli. S druge strane ako je rekao nesto tipa "nemojte da dodjem ja tu da vam bacim bombu i pobijem vas sve" to moze biti malo problematicnije :) Ali onda ne verujem da bi ga tuzila ona licno nego institucija ili tuzilastvo ili tako nesto, bilo bi ozbiljnija prica. U svakom slucaju nije lose da konsultuje nekog advokata sa svim relevantnim informacijama i da proveri, ali ja cenim da ona tuzbom preti da bi ovaj bio u fazonu "ok, evo ti fazon 500 evra da me ne tuzis". 

A oni su nazalost tu pokriveni jer ima negde ona stavka kao da operater procenjuje o kakvoj se situaciji radi i oni donose odluku da li ce izaci na teren ili ne. Mislim to nekad i ima smisla nekad i nema, jbg, nije bas savrsen sistem. Plus sto imaju taj snimak kao dokaz za neku potencijalnu tuzbu. 

Nigga pls, meni skoro svaki dan neko preti na poslu da ce da me olomi jer nece da ceka ili nije dobio recept pa nikom nista...al to je normalno jer su svi doktori stoka jelte

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...