Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

40 minutes ago, absolute said:

Isto je uvek.

 

Koliko god se istezao i razvlačio ili ne radio ništa, počne da me boli tj. kao da se ukoči koleno i boli pri savijanju. Tako da nema šanse da nastavim da trčim.

Vise sam te pitao da vidim koji ti je redosled pripreme za ta duza trcanja. Poceo sam da trcim u aprilu posle duzeg vremena sa 2 drugara koji imaju dosta jaci tempo a koji su u treningu i ono sto sam primetio kod obojice je nikakvo zagrevanje. Odemo zajedno ili se nadjemo na kosutnjaku i u fazonu su jel krecemo na sta im ja odgovorim odmah posle zagrevanja ;). Redovno me smaraju da sam baba, ali meni je obavezno zagrevanje od bar 15min-20min pre bilo kakve fizicke aktivnosti dok oni odmah iz automobila krenu u 45-60min trcanja.

Moj predlog ti je da probas sa 5x1min lagane vijace praceno vezbama za kolena, ako neces/nemas vijacu onda dzamping dzeks. Skijasko zagrevanje kolena sa po 3x 5-10 ponavljanja po strani (napred, levo desno), cucnjevi od 45 stepeni na jednoj nozi ( sa pridrzavanjem) 5x5 po nozi, 45 stepeni cucnjevi 5x10, i npr gusterov let tipa 3-5x10 ponavljanja. Sve vezbe bez forsiranja i u formi da ti je lagano. Istezanja nikad nikome nisu pomogla kad vec opteretis misic pa mozda da posvetis vreme uzroku nego li posledici.

19 hours ago, manson said:

Sad je pitanje da li išta može da dobaci sa te dubine bez kabla? 🙂 Delfini i kitovi ne idu toliko duboko, kao ni vojne podmornice 🙂

Bolje pitanje je da li je ekipica iz bojlera smetala ili se zamerila nekome. Nekako mi je previse slucajnosti da preskupa podmornica sa milijarderima unutra nakon X zarona odjednom ima neverovatne tehnicke probleme i da nestane sa radara, ukljucujuci nedostatak GPS i ostalih pomagala za pronalazenje.

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, FATA said:

Vise sam te pitao da vidim koji ti je redosled pripreme za ta duza trcanja. Poceo sam da trcim u aprilu posle duzeg vremena sa 2 drugara koji imaju dosta jaci tempo a koji su u treningu i ono sto sam primetio kod obojice je nikakvo zagrevanje. Odemo zajedno ili se nadjemo na kosutnjaku i u fazonu su jel krecemo na sta im ja odgovorim odmah posle zagrevanja ;). Redovno me smaraju da sam baba, ali meni je obavezno zagrevanje od bar 15min-20min pre bilo kakve fizicke aktivnosti dok oni odmah iz automobila krenu u 45-60min trcanja.

Moj predlog ti je da probas sa 5x1min lagane vijace praceno vezbama za kolena, ako neces/nemas vijacu onda dzamping dzeks. Skijasko zagrevanje kolena sa po 3x 5-10 ponavljanja po strani (napred, levo desno), cucnjevi od 45 stepeni na jednoj nozi ( sa pridrzavanjem) 5x5 po nozi, 45 stepeni cucnjevi 5x10, i npr gusterov let tipa 3-5x10 ponavljanja. Sve vezbe bez forsiranja i u formi da ti je lagano. Istezanja nikad nikome nisu pomogla kad vec opteretis misic pa mozda da posvetis vreme uzroku nego li posledici.

 

Ajde pokušaću.

 

Hvala puno na savetima!

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, absolute said:

Ajde pokušaću.

 

Hvala puno na savetima!

Nema nasta! Jos nesto, iz tvojih postova ovde pretpostavljam da si u dobroj fizickoj kondiciji no ako ti je previse opterecenja sa ovim vezbama slobodno prepolovi, cilj ti je da lagano zagrejes i pripremis misic, ne da ga slogiras 🙂 To je otprilike moje zagrevanje plus imam skokove iz dubokok u duboki cucanj i jos par pilo vezbica. Ako ti je mnogo, a deluje mi da je mozda puno gusterovog opet prepolovi i serije i ponavljanja. Verovatno znas, ali kada trcis posebno obrati paznju na nizbrdice makar bile i minimalne, one bas unistavaju kolena. Na trimu na kosutnjaku ima nizbrdica izmedju 800-900 metra i vise je se plasim nego manijaka na ulicama 😄

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Nema nasta! Jos nesto, iz tvojih postova ovde pretpostavljam da si u dobroj fizickoj kondiciji no ako ti je previse opterecenja sa ovim vezbama slobodno prepolovi, cilj ti je da lagano zagrejes i pripremis misic, ne da ga slogiras 🙂 To je otprilike moje zagrevanje plus imam skokove iz dubokok u duboki cucanj i jos par pilo vezbica. Ako ti je mnogo, a deluje mi da je mozda puno gusterovog opet prepolovi i serije i ponavljanja. Verovatno znas, ali kada trcis posebno obrati paznju na nizbrdice makar bile i minimalne, one bas unistavaju kolena. Na trimu na kosutnjaku ima nizbrdica izmedju 800-900 metra i vise je se plasim nego manijaka na ulicama 😄

Ma u ok sam formi. Ono, 3-4 puta nedeljno trening krosfita (prilično su intenzivni) i poneko trčanje/basket ubacim još. Za skoro 50 leta je not great, not terrible.

Upravo su mi nizbrdice i problem, odnosno provalio sam da uglavnom počne me hebe baš dok trčim nizbrdo ili odmah posle toga.

Posebno Košutnjak, kad se spuštam. Imam tamo više ruta, ali evo jedna kraća (ovo sam trčao sa tegovima - prsluk od 5kg), tu recimo nisam imao problem, doduše nije baš ni neki tempo :c

image.thumb.png.2ef6dfb24ab691c79c9ad20813ca332b.png

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ovo za zagrevanje/istezanje svakako stoji pred trčanje.

Ja sam operisao prednje ukrštene ligamenate kolena pre tri meseca pa se poslednje vreme bajam sa fizioterapeutima i zaključak je da problemi sa kolenom su retko posledica slabosti zgloba, vec slabosti mišića koji ga pokreću - kvadricepsi, zadnja loža, listovi i sl. U tom smislu vežbanje tih grupa mišića konkretno (dakle ne crossfit, nego ideš u teretanu i radiš noge) može mnogo uticati da nemaš bolove u kolenu. Naravno pre toga bi trebalo konsultovati fizijatra, najbolje nekog ko je specijalizovan za sport.

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Ovo za zagrevanje/istezanje svakako stoji pred trčanje.

Ja sam operisao prednje ukrštene ligamenate kolena pre tri meseca pa se poslednje vreme bajam sa fizioterapeutima i zaključak je da problemi sa kolenom su retko posledica slabosti zgloba, vec slabosti mišića koji ga pokreću - kvadricepsi, zadnja loža, listovi i sl. U tom smislu vežbanje tih grupa mišića konkretno (dakle ne crossfit, nego ideš u teretanu i radiš noge) može mnogo uticati da nemaš bolove u kolenu. Naravno pre toga bi trebalo konsultovati fizijatra, najbolje nekog ko je specijalizovan za sport.

Jeste, i ja sam shvatio da treba jačati mišiće nogu.

Krosfit ne isključuje da kažemo teretana vežbanje nogu. Barem u smislu da imaš i čučnjeve sa opterećenjima itd...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, absolute said:

Ma u ok sam formi. Ono, 3-4 puta nedeljno trening krosfita (prilično su intenzivni) i poneko trčanje/basket ubacim još. Za skoro 50 leta je not great, not terrible.

Upravo su mi nizbrdice i problem, odnosno provalio sam da uglavnom počne me hebe baš dok trčim nizbrdo ili odmah posle toga.

Posebno Košutnjak, kad se spuštam. Imam tamo više ruta, ali evo jedna kraća (ovo sam trčao sa tegovima - prsluk od 5kg), tu recimo nisam imao problem, doduše nije baš ni neki tempo :c

 

Uhuh ocekivao sam da u nekoj meri miniras sebe, ali nisam ocekivao da pucas u obe noge odjednom 😄

Da ne ulazimo u raspravu oko krosfita jer niko nikad promenio misljenje nije, moj savet ti je da pronadjes alternativu ako mozes/hoces.

Sto se tice nizbrdica i trcanja pod opterecenjem izbaci oba jer nemaju nikakvu poente. Nizbrdice izbaci i sa i bez opterecenja, znaci strogo ih izbegavaj jer su smrt za kolena, a ako napravis sranje posle nece biti nazad. Za trcanje pod opterecenjem isto ne vidim poentu, ali bi mogao npr da stavis 10-15kg i da setas brzo. Ni to mi nema puno logike, medjutim bolje je od trcanja sa dodatnim kilazama. Ono sto bih ti predlozio kao zamenu a sto juris trcanjem sa  opterecenjem je trcanje uzbrdo. U pocetku pocni sa blagim uzbrdicama pa otezavaj sebi sa duzinama, nagibom i na kraju nekim manjim opterecenjem. Teretana nije nuzna ako je ne volis, misici dosta mogu da se ojacaju i sa vezbama sa svojim telom jer promenom uglova lako mozes da napravis vezbu 10x tezom. Kako nisi znao za nizbrdice da pomenem da kada radis cucnjeve ili bilo kakvo savijanje u kolenima, casica kolena nikad ne bi trebala da prelazi liniju pristiju.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Hvala Fato.

Meni ova vrsta treninga baš prija, jel se mnogo više radi kardio, nego tegovi i to mi je super. Iznojim se i istrošim baš kako treba, tako da ne bi menjao. Pogotovo što je svaki trening drugačiji, pa mi je i zanimljivo.

Ovo sa opterećenjem sam ja sebi nametnuo, i trener mi je rekao slično kao i ti, da izbegavam trčanje sa opterećenjem zbog zglobova itd...Jbg, kako nizbrdicu da izbegnem kad trčim uzbrdo, moram da siđem nekad :D...jedino da ne trčim onda nego da hodam...

Za čučnjeve znam kako se rade, treniram ja ovo od 2016.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Sve super, nismo pricali ranije pa ne znam koliko znas a mnogo ljudi pravi glupe greske i vise pauziraju nego sto treniraju. Meni je krosfit sinonim za povrede jer sam pricao sa X ljudi koji su ga trenirali i svi se upropaste pre ili kasnije. Verovatno pazis sta i kako radis pa jos nisi doterao cara do duvara, ali mi je u tom sportu povreda neminovna, pre ili kasnije padne koncentracija i GG.

sa HIIT mozes isto tako da se istrosis i oznojis kako treba i da kombinujes u krug no ako ti je ovo zanimljivo ovo samo napred, ali pazi na ramena i kolena obavezno.

Sto se tice nizbrdcia skroz je u redu da hodas nizbrdo. Glupo bi bilo da napravis pravac gde trcis 500m uzbrdo pa se vracas 500m nizbrdo. Probaj da isplaniras lupam 500-1km-2km uzbrdo pa ako nema vise uzbrdo onda po ravnom a u povratku niz nizbrdicu setanje za spustanje pulsa ili nesto slicno. Nisu ni sve nizbrdice iste ali za pocetak prestani da trcis niz iste i sa opterecenjem generalno, bar dok ti se ne oporave kolena.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, vidi, oporavak kolena ne ocekujem do osme decenije, Igor kaze da tad krenu nova da rastu, videcemo.

I svakom slucaju, eto ja vec godinama to vezbam sa umerenim tezinama i nikad ni jednu povredu nisam imao. I ovo sa kolenima vucem iz prethodnog zivota...citaj basket po betonu.

Al bi voleo u narednim godinama jos pokoju trku da istrcim, kao ovo na Durmitoru, jel mi je bas bilo ekstra.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ma dobro, vidi, oporavak kolena ne ocekujem do osme decenije, Igor kaze da tad krenu nova da rastu, videcemo.
I svakom slucaju, eto ja vec godinama to vezbam sa umerenim tezinama i nikad ni jednu povredu nisam imao. I ovo sa kolenima vucem iz prethodnog zivota...citaj basket po betonu.
Al bi voleo u narednim godinama jos pokoju trku da istrcim, kao ovo na Durmitoru, jel mi je bas bilo ekstra.
Da, ali upravo u tom kontekstu i treba da gledaš - možda možeš da radiš neke specifične vežbe i jačanja za konkretan problem sa kolenom koji imaš. Mislim ok je radiš čučnjeve ali postoji x varijacija na temu, neke od njih su na primer lakše za kolena a dobro jačaju mišiće i dalje. Ali jbg moraš da se konsultujes sa nekim ko je ozbiljan za tu tematiku. Jer na kraju krajeva to može biti razlika da taj Durmitor istrčiš još jednom ili dva puta ili da ideš narednih 10 godina opušteno.

Jbg, u tim smo godinama gde više ne funkcioniše princip da samo ideš i peglas i uz zalaganje to prodje, treba već doktori :)
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Evo i u našim vestima

https://www.blic.rs/biznis/evo-kako-ce-beograd-izgledati-2027-godine-zbog-svetske-izlozbe/t04lcqn

Quote

Specijalizovana izložba Ekspo 2027 će biti održana pored Nacionalnog stadiona u Surčinu, gde će biti izgrađena i sva potrebna infrastruktura za Ekspo, poput paviljona za zemlje učesnice i smeštajnih kapaciteta za učesnike.

Po završetku izložbe ostaje mogućnost transformacije tog prostora, pa bi deo kompleksa namenjen smeštaju učesnika mogao da se upotrebi za rešenje stambenog pitanja određenih kategorija građana.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

bukvalno ne znam šta da mislim o ovome, izuzev da sajam definitivno leti sa mesta na kojem je sada 🙂 hala 1 postaje "izložbeni prostor" ili tako nešto će da izmisle a ostalo će da bude dodatni stambeni blok.

ali oko samog expo, ko zna na šta će to da liči, ko će da bude na vlasti 🙂 i da li ćemo zapravo da imamo neke pare od toga ili će da bude samo rupa od x milijardi evra koje ćemo u to da spucamo. voleo bih da bude ovo prvo naravno, bez obzira na to ko je na kormilu, ali nekako mi taj ceo expo ima prizvuk tih događaja što se male zemlje tripuju da mogu da izguraju i onda ne postignu ništa. drugo je kad pravi dubai pa ih i baš briga ako budu u minusu, dobili su "PR".

17 hours ago, absolute said:

Meni ova vrsta treninga baš prija, jel se mnogo više radi kardio, nego tegovi i to mi je super. Iznojim se i istrošim baš kako treba, tako da ne bi menjao. Pogotovo što je svaki trening drugačiji, pa mi je i zanimljivo.

 

kad uradiš čučnjeve sa dosta kila kardio ne manjka :)))

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Lucky said:

 

kad uradiš čučnjeve sa dosta kila kardio ne manjka :)))

Sinoć baš pitao ovog drugara što vodi treninge. Malo sam vas obmanuo, jer kaže da i radimo samo neke elemente krosfita (npr. mrtva, nabačaje) ali da su to vođeni intenzivni treninzi u principu. Baš ovo što napisa Fata da treba raditi.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

e pa onda top!

doduše mrtvo kao element krosfita, matori bilderi se prevrću u grobu :))

Nemam ja pojma koje su tačno razlike i šta gde priprada, a i bmk pravo da ti kažem 😄

 

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky said:

e pa onda top!

doduše mrtvo kao element krosfita, matori bilderi se prevrću u grobu :))

imas ono mrtvo sto se zavrsava skokom, krosfit verzija!

 

(jebeni forum, pojavi se meda koji ne dozvoljava da se obrise na mobu)🧸

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, togFU said:

imas ono mrtvo sto se zavrsava skokom, krosfit verzija!

 

e to si u pravu, ali to mora sa 20 kila max :))

41 minutes ago, togFU said:

(jebeni forum, pojavi se meda koji ne dozvoljava da se obrise na mobu)🧸

brate odakle ti uopšte meda i kako se pojavio :))

3 hours ago, absolute said:

Nemam ja pojma koje su tačno razlike i šta gde priprada, a i bmk pravo da ti kažem 😄

 

ma nema ni veze! važno da se vežba!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

brate odakle ti uopšte meda i kako se pojavio :))

krenuo da otkucam "stari" smajli poput tvog iznad (samo sa D), ukucao dve tacke (mozda i ceo smajli), u tom momentu se pojavljuje neki drop down menu sa emoticonima koji nisam mogao sa sklonim... te odlucih da random izaberem neki pa cu kao obrisati... to random ispade meda i eto ostade tu

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Gotovo. https://news.usni.org/2023/06/22/coast-guard-titan-submersible-suffered-catastrophic-loss-debris-found-near-titanic-wreck

Quote

The remains of the Titan submersible were found 1,600 feet away from the wreck of the RMS Titanic in what the Coast Guard is calling a catastrophic implosion.

Speaking at a Thursday afternoon press conference, Rear Adm. John Mauger, commander of the First Coast Guard District, said parts of the submersible were found from the wreck likely died from the failure of the craft.

“The debris is consistent with the catastrophic loss of the pressure chamber,” he said.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evgeniy said:

glupi CEO sa a4tech dzojstikom, sad ce biznis da procveta jer ce moci da se obilazi i Titan i Titanik!

zar nije ono neki logitech bio? 🙂

ali šalu na stranu, ja sam tek danas pogledao taj video gde ovaj priča o podmornici i kako je sklepana (i nije samo logitech BT džojped jedini problem) i pitam se kako je to neko dozvolio da uopšte ide bilo gde i još da naplaćuje 250.000$ za to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...