Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kad sam bio klinac (rani pubertet) imali smo nastavnicu engleskog na koju je cela škola drkala pišicu. Inače ju je muž tukao i često je dolazila sa modricama za koje bi imala opravdanje, al ko klinci nismo baš bili svesni toga :(

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

 

Bravo mačak

 

Wtf:

 

0Y0uxdw.png

 

6njFUrf.jpg

 

VN8GHsE.jpg

 

Jumbv8h.jpg

  • Upvote (+1) 2

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Neke su bile, ali mislim da mnoge nisu, a stvarno su bas odlicne. 

I ne moze da se kopira link slike (ili ja ne znam :D), mora da se udje na link 

 

Social Issue Ads

http://digitalsynopsis.com/inspiration/60-public-service-announcements-social-issue-ads/

 

Ima finih. Pitanje je koliko je stvarnih a koliko su samo ideje, ali svakako kul.

Link to comment
Share on other sites

Uvek mi je bilo fascinantno to naknadno bojenje crno belih slika, a bojenje crno belih filmova je još veće ludilo. Sada to naravno može sve digitalno da se uradi, ali ranije su ladno bojili sličicu po sličicu filma.

 

Ranije su ceo crtani film crtali slicicu po slicicu + svaka slicica bila je sastavljena iz ko zna koliko slojeva slicica :)

Link to comment
Share on other sites

Da, ali kod crtanog filma se to radilo na velikim pločama i folijama, koje su onda fotografisane. Kod filmova se to u početku radilo direktno na filmskoj traci.

Znači svaka rolna filma koja je išla u bioskop je morala ručno da se boji, sličicu po sličicu.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...