Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Zato postoji kick down, kad se potopi gas on sam vraca brzinu ili dve nize. Ali jeste tacno da treba mnogo vise i duze da se planira bilo kakvo preticanje.

Sport mode je tu resio dosta jer onda ima u stvari svoj potencijal gde nije problem preticanje.

Sama voznja u normal modu na AT-u je stvarno penzija

Link to comment
Share on other sites

videli ste ovu akciju Audija za razne A3 modele vrv sa lagera, zašto, zato što uskoro dolazi restilizovani model sa sitnim unapređenjima. poenta posta je da će njegova cena u nemačkoj startovati od 38k eur. vrlo sličan cenovnik imamo i mi.

kad imaš ovu informaciju, stanovi u BW zaista deluju povoljni! 

Screenshot_20240312_085534.jpg.77d9dbc1244598a5a2a22bea9b9bb88e.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2024 at 12:00 PM, manson said:

Zato sve vreme i pišem da mora da se koristi menjač i prebaci niže koliko je potrebno. Ne može sve vrema da si u 4-5-6 i samo gas. Mislim može, ali onda je trom.

Malo kasnije sam se javljam na putu sam jbg... Valjda se obilazi u 3...Ne znam ko normalan obilazi u 4-5-6? Doduse vozio sam samo 5 brzince a ne verujem da je drugaciji i na 6 brzincima. 

On 3/11/2024 at 12:18 PM, manson said:

@FATA jesi gledao možda i Civic to neko godište? Ili su oni dosta skuplji?

Gledao sam koliko se to moze reci. Novi su papreni, fazon 10 soma skuplji od mazde. Polovnih skoro i da nema, a ovih koji ima su stariji a skuplji, prosto neverovatno. Mada Civic mi nema taj premijum i sportski izgled kao mazda pa me ne privlaci toliko a to bez gledanja na cenu.

@killYg0r

Razumljivo sve oko AT menjaca. Vozio sam 206 AT sa 4 brzine neke 2 godine i nisam bio odusevljen jer je menjac bio lose programiran a mrzelo me da placam i jurim da resim problem. Ako bi auto imao manji otpor (na nizbrdici) pod vecim gasom nesto bi iskocilo i licilo bi na detonaciju manje bombe (ne petarde) i to mi je islo na zivce. Sto se tice normalne voznje u AT svakako jeste penzija, ali ti uvek mozes da reprogramiras na koliko obrtaja salta i u koje brzine ili da koristis +- da zaobidjes penziju... 

On 3/11/2024 at 1:14 PM, dovlagsi said:

FATO jesi razmišljao da pređeš u IT pa da pričamo ovde o automobilima koji mogu da ubrzavaju? 😀

Kakav IT pa ja ne mogu da isprogramiram ni svoju zenu da prati najosnovnije operacije u zatvorenom prostoru! Jedino sto bi ubrzalo u tom trenutku je njen jezik da mi kenja kako sam napravio gresku! 

Nikad nisam razmisljao o tome a kad si pomenuo primanja i vozila koja ubrzavaju...

Koji cenovni opseg se gleda sa 1k€ - 2k - 3k mesecno? Kapiram da je sve individualno ali opet verovartno ima i neko pravilo da se ne ulaze X od ukupnog budzeta/primanja. 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, FATA said:

Koji cenovni opseg se gleda sa 1k€ - 2k - 3k mesecno? Kapiram da je sve individualno ali opet verovartno ima i neko pravilo da se ne ulaze X od ukupnog budzeta/primanja. 

nisam siguran da razumem pitanje ali generalno ako misliš na kredit on ne sme da ti optereti više od trećine primanja (ja mislim) ako su kola u pitanju i polovine ako je stan. 

a ako pitaš ovako, ima ona neka stara računica da ne uzimaš auto ako ne možeš da uzmeš dva (otpr) tj. generalno maks pola mesečne kinte koju imaš treba da ti ide na taj auto.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Lucky said:

nisam siguran da razumem pitanje ali generalno ako misliš na kredit on ne sme da ti optereti više od trećine primanja (ja mislim) ako su kola u pitanju i polovine ako je stan. 

Mislim da se ovo malo izmenilo. Pitah u RF skoro, a ako sam je dobro razumeo pomenula je nekih 50-60% opterecenja.

45 minutes ago, Lucky said:

a ako pitaš ovako, ima ona neka stara računica da ne uzimaš auto ako ne možeš da uzmeš dva (otpr) tj. generalno maks pola mesečne kinte koju imaš treba da ti ide na taj auto.

Inace sam mislio na ovo. Secam se da dam gledao neko americko razlaganje oko kupovine i kredita medjutim davno je bilo pa rekoh mozda je neko ovde bolje upucen. Znaci treba da imam nekih 60k da bih kupio auto od 30k, lepo! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, FATA said:

Mislim da se ovo malo izmenilo. Pitah u RF skoro, a ako sam je dobro razumeo pomenula je nekih 50-60% opterecenja.

17 hours ago, Lucky said:

to mi nešto puno, mislim da je NBS propisao tu neka pravila koliko mora to da bude da ne bi dužnik bio u problemu, 60% od plate za auto kredit je solidno. možda je za lizing toliko a i opet možda su menjali, nisam skoro gledao.

17 hours ago, FATA said:

Inace sam mislio na ovo. Secam se da dam gledao neko americko razlaganje oko kupovine i kredita medjutim davno je bilo pa rekoh mozda je neko ovde bolje upucen. Znaci treba da imam nekih 60k da bih kupio auto od 30k, lepo! 

celo mesečno opterećenje ne bi trebalo da ti prelazi 50% max. super je da ti bude i 20% ovo što kaže kali, ali ne znam koliko je realno osim za neke baš duge otplate.

tipa ako uzmeš auto od 20k, za kredit na 84 meseca (što je dosta) rata bude 230 eur (koliko vidim po intezinom online kalkulatoru). Na to lagano ide 100 e za benzin, i ajde da uprosečimo registraciju, dodatke, nemam pojma šta još sve ne, to neka bude 50ak, znači 400e treba da ti bude tih 20%. pa ti vidi dal' se uklapaš!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, cali said:

Verovatno misliš na 20/4/10 pravilo što Ameri imaju.

https://www.thebalancemoney.com/how-much-car-can-you-afford-4156674

Ne preslikava se kod nas 1:1, ali ja bih rekao da ako moraš da uđeš u kredit, ne idi preko 20% budžeta sa sve kreditom, benzinom i održavanjem.

E jeste to je to. U secanju mi je ostalo kao dobra ideja, medjutim sad kad gledam, sa ovim cenama ne postoji matematika kojom bih mogao da uzmem neki nov auto a da nije klot varijanta nekih snj marki. 

 

1 hour ago, Lucky said:

to mi nešto puno, mislim da je NBS propisao tu neka pravila koliko mora to da bude da ne bi dužnik bio u problemu, 60% od plate za auto kredit je solidno. možda je za lizing toliko a i opet možda su menjali, nisam skoro gledao.

Moguce da sam i ja lose razumeo jer sam pomenuo i stambeni kredit, ali mislim da je generalno za sve. Ako budem u prolazu pitacu opet. 

 

1 hour ago, Lucky said:

celo mesečno opterećenje ne bi trebalo da ti prelazi 50% max. super je da ti bude i 20% ovo što kaže kali, ali ne znam koliko je realno osim za neke baš duge otplate.

tipa ako uzmeš auto od 20k, za kredit na 84 meseca (što je dosta) rata bude 230 eur (koliko vidim po intezinom online kalkulatoru). Na to lagano ide 100 e za benzin, i ajde da uprosečimo registraciju, dodatke, nemam pojma šta još sve ne, to neka bude 50ak, znači 400e treba da ti bude tih 20%. pa ti vidi dal' se uklapaš!

Kapiram kapiram. Mislim da za mene nije ovaj americki sistem tako da cu se praviti da nikad nisam cuo za isti! 🙂

Igrah se sa RF kalkulatorom i deluje mi da mi najvise odgovara 36m a da im ne dam ruku i nogu na kamatu! 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, FATA said:

Igrah se sa RF kalkulatorom i deluje mi da mi najvise odgovara 36m a da im ne dam ruku i nogu na kamatu! 

36 meseci je verovatno neki sweet spot i po mom mišljenju - nije predugo, a rata može biti korektna a opet na kamatu ne daš previše. sve preko toga već ima znatno veće troškove na kamatu. pa ako uspeš da se isprsiš toliko, rokaj. 

samo ne znam na kraju koji si auto odabrao? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mazda 3 i dalje favorit samo cekam da naleti nesto. Fazon 5-6 ucesce i 10ak na kredit a ostalo na BGPP! 

Razmatrao sam klia i jarisa na sajamskoj ponudi ali mi puno da dam 12-13 odmah plus 10 za kredit za autoe koji mi se ne svidjaju nesto preterano a maltene su u osnovnoj opremi. 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FATA said:

Mazda 3 i dalje favorit samo cekam da naleti nesto. Fazon 5-6 ucesce i 10ak na kredit a ostalo na BGPP! 

Razmatrao sam klia i jarisa na sajamskoj ponudi ali mi puno da dam 12-13 odmah plus 10 za kredit za autoe koji mi se ne svidjaju nesto preterano a maltene su u osnovnoj opremi. 

Ako je jaris klotara, onda je def mazda 3 bolji izbor.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

danas kupovina novog auta samo ako imaš budžeta za bacanje ili ti se baš nenormalno sviđa neki. ili uzmeš neki baš dobar deal, kao kaptur za 18k

evo ga ovaj sa kapturom za 18k, kaptur pa kaptur!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...