Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

7 hours ago, dovlagsi said:

Ali ako napakuješ neku novu Dačiju sa gomilom opreme, nije li to onda još veći potencijal problema? Kapiram da kontrola kvaliteta odlazi u đoku jer jednostavno niko ne može adekvatno da proveri baš sve sisteme koje auto posleduje, kojih je sve više. 

znaš kako, čak i da je to istina, pričamo o kao nešto "povoljnijim" kolima (naravno sad su sva skupa), pa se lakše svari kad nešto ne radi - makar u teoriji.

za proveru kvaliteta, to ne bi trebalo da je naš problem, nas korisnika, ako već ubacuju nove stvari trebalo bi da nađu način i da ih provere 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Možda neko da ove Mazda postove prebaci u neki novi jebala me mazda topik?

Ja više nisam siguran da ovi i znaju šta se dešava i da su u stanju da poprave. Malopre mi par notifikacija iskoči na telefonu...

Ne znam, od srede kada budem bio tu da odem do njih i tražim ili novi auto ili pare nazad + sve troškove koje sam imao, kupim novu Dačiju plus mi ostane para, Bog da me vidi.0ada36939206c75249f7a42cf19b9141.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo da se javim, preuzeo auto u ponedeljak, sve OK, kao nov 🙂

 

Nego, nije do Mazde, EU je 🙂 ovo je model trojke za 2024, restajling kako već, izmedju ostalog ima ono očitavanje znakova i upozorenje za prekoračenje brzine, koje ne može da se ugasi za stalno 🙂 pišti. Čak ima u opcijama deo za to, ali nije aktivno, šta god da namestim, pišti i dalje 🙂 workaround za sada je dugme pored volana, gasi sva zvučna upozorenja, i parking senzore, pa onda kada mi šta treba gasim/palim 🙂 ili da vozim po ograničenju. In Soviet EU...

 

https://www.cnet.com/roadshow/news/eu-starts-requiring-anti-speeding-tech-for-new-cars/

Moram se čujem sa servisom, pošto nismo EU, da li mogu nešto da čačnu da ugase to, kapiram da ima neki ne EU patch 🙂

 

Ili je možda stvarno trebalo da uzmem neki 15 godina stan BMW/Audi, sve analogno i pun gas 🙂 

 

edit: a što se samog kvara tiče, kažu ovo se sada prvi put desilo na ovom modelu, ne bi smelo da se dešava, kaže sve vreme su bili u komunikaciji sa Japanom, slali im sve dijagnostike, logove, svašta nešto. Čak su i sam servis strimovali.

I da, dobio sam poklon, oprali su mi auto 🙂 

Edited by manson
  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2023 at 1:34 PM, manson said:

I meni delovalo, ali ajde, koliko sam razumeo pošto se ovakav kvar nije desio, nisu ni imali proceduru šta se kako radi, pa zato 🙂 

pa imajući u vidu vremensku razliku, stvarno sumnjam da je tamo neki Takeši blejao u firmi u deset uveče gledajući livestream iz Srbije 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

pa imajući u vidu vremensku razliku, stvarno sumnjam da je tamo neki Takeši blejao u firmi u deset uveče gledajući livestream iz Srbije 🙂

pa ono, nije nemoguce, imao sam priliku da prisustvujem live napusavanju kineza doduse! kad je kod nas 9 ujutru, kod njih je fazon 16h, da ne proveravam sad

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

pa ono, nije nemoguce, imao sam priliku da prisustvujem live napusavanju kineza doduse! kad je kod nas 9 ujutru, kod njih je fazon 16h, da ne proveravam sad

u pravu si, sve pod uslovom da servis stvarno u 09 uopšte kreće da livestreamuje.

mislim, ne kažem, ali stvarno bih voleo da vidim kako izgleda taj live stream iz servisa do japanaca 🙂

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...