Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

28 minutes ago, killYg0r said:

Ili su ga dobili fore radi da ga reklamiraju ili su ga platili po nabavnoj ceni.

SIGURNO NIJE PRAVA KUPOVINA

ma dobili su ga na ograničeni vremenski period, tako to inače ide. dali su im uslužno vozilo na 6 meseci npr ili godinu dana da voze.

Link to comment
Share on other sites

Kako mi je pezo 307 na samrti, bacih oko na polovne automobile pa mi sledece zapalo za oko:

Mazda 3 2014 - 103k km 10.800€ Uvoz
Mazda 3 2017 - 107k km 12.500€
Mazda 3 2016 - 131.5k km 12.000€
Mazda 3 2017 - 108k km 12.000€
Mazda 3 2018 - 163k km 13.800€
Mazda 3 2015 - 116k km 8.800€ (ocigledno mu nesteo fali?)
Mazda CX-3 2016 - 118k km 11.000€
Toyota Auris 2017 - 120k km 13.800€
Honda Civic 2015 - 85k km 9.700€

Na prvi pogled, da li vredi nesto od ovoga pogledati i uzeti u obzir? Znam da smo imali razlicite opcije na poslednjih par strana, ali mi je mazda nekako favorit samo ne znam nista o njoj 🙂

  • Like +1 1

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Preskocis ove iz uvoza i ovu sa 163k.

Pogledas ih uzivo, sta deluje najocuvanije suzis izbor.

1 koji ti najbolje deluje odvedes u Mazdu zvanicnu na pregled i na osnovu njihove procene da li je nesto za zamenu smanjis cenu.

Ako si vozio 1.6 dizel, prelazak na ove benzin price ce biti lepse za usi + uzivanje i skuplje za gorivo.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, FATA said:

Kako mi je pezo 307 na samrti, bacih oko na polovne automobile pa mi sledece zapalo za oko:

Mazda 3 2014 - 103k km 10.800€ Uvoz
Mazda 3 2017 - 107k km 12.500€
Mazda 3 2016 - 131.5k km 12.000€
Mazda 3 2017 - 108k km 12.000€
Mazda 3 2018 - 163k km 13.800€
Mazda 3 2015 - 116k km 8.800€ (ocigledno mu nesteo fali?)
Mazda CX-3 2016 - 118k km 11.000€
Toyota Auris 2017 - 120k km 13.800€
Honda Civic 2015 - 85k km 9.700€

Na prvi pogled, da li vredi nesto od ovoga pogledati i uzeti u obzir? Znam da smo imali razlicite opcije na poslednjih par strana, ali mi je mazda nekako favorit samo ne znam nista o njoj 🙂

Nidza ima mazdu3 benzin vrlo je zadovoljan i ako sam dobro razumeo u servisu su mega ishejtovali svaki dizel motor mazdin pa kao to svakako izbegavaj a ovi benzinci su kao kul manje više dugi niz godina. 

Link to comment
Share on other sites

+1 na Mazdnie benzince, i + jo[ 1 na "idi pogledaj uživo", posebno  za Toyote, kad ih vidim uživo, deluju mi ok, tako sam na kraju završio sa jednom, inače po slikama Auris/Yaris ne bih nikad ni uzeo u razmatraje.

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Preskocis ove iz uvoza i ovu sa 163k.

Pogledas ih uzivo, sta deluje najocuvanije suzis izbor.

1 koji ti najbolje deluje odvedes u Mazdu zvanicnu na pregled i na osnovu njihove procene da li je nesto za zamenu smanjis cenu.

Ako si vozio 1.6 dizel, prelazak na ove benzin price ce biti lepse za usi + uzivanje i skuplje za gorivo.

Primljeno k znjanju! Videcu da izokrecem brojeve ove nedelje da vidim jesu li jos aktuelni. Koliko je otprilike kontrola u ovlascenoj mazdi? Kapiram da mi se ne isplati da pregledam sve sto mi se svidi 🙂

 

1 hour ago, Lucky said:

Nidza ima mazdu3 benzin vrlo je zadovoljan i ako sam dobro razumeo u servisu su mega ishejtovali svaki dizel motor mazdin pa kao to svakako izbegavaj a ovi benzinci su kao kul manje više dugi niz godina. 

Ali ali ali ovaj nema plivajuci! 😄 Hvala Laki, i meni malo muka od dizela poslednjih 7-8g tako da idem ka benzinu 99%!

 

1 hour ago, millanče said:

+1 na Mazdnie benzince, i + jo[ 1 na "idi pogledaj uživo", posebno  za Toyote, kad ih vidim uživo, deluju mi ok, tako sam na kraju završio sa jednom, inače po slikama Auris/Yaris ne bih nikad ni uzeo u razmatraje.

Mene iskreno mrzi to "idi pogledaj uzivo" samo zato sto sam se razmazio kupujuci od prijatelja/poznanika od 2008! Uvek cekao da iskoci neka prica i uzimao auto u tom trenutku pa nije bilo potrebe za cimanjem. Izgleda da cu morati da promenim pristup!

 

24 minutes ago, Junkie said:

Ja bi gledao klasu manju kola, ne znam što svi vi bez klinčurije gledate nešto veličine golfa 😄

1.4 Honda benzinac je mrtav skroz, imao je drugar i oplakao.

Mene zao da gledam i dam vecu kintu na manji auto, nekako mi ne ide u ovoj ludnici sa cenama :s a sto se velicine tice klinci se planiraju pa bolje da budem spreman! 

Honda otpada!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

meni je baš konta nelogično, da daješ više para za veći auto koji nećeš ni 1% vremena koristiti u punom kapacitetu, da bi imao "eto možda se desi da zatreba". Ja sam dvoje konkretnih furao u rapidu bez neke stiske, to ti je cca 3-4k manje u startu.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FATA said:

Mene zao da gledam i dam vecu kintu na manji auto, nekako mi ne ide u ovoj ludnici sa cenama :s a sto se velicine tice klinci se planiraju pa bolje da budem spreman! 

kad dođu klinci ti zameni auto 🙂

imaćeš najmanje dobrih 9 meseci vremena a možda i nešto više da prodaš to što sad pazariš i kupiš sledeće 🙂

10 hours ago, FATA said:

Primljeno k znjanju! Videcu da izokrecem brojeve ove nedelje da vidim jesu li jos aktuelni. Koliko je otprilike kontrola u ovlascenoj mazdi? Kapiram da mi se ne isplati da pregledam sve sto mi se svidi 🙂

 

mislim da je pored cene pitanje i cimanja i da li ćeš stvarno da ideš sa pet mazdi u servis 🙂

ne znam koliko bi bila kontrola ali mislim da je radni sat oko 2000-2500 dinara, pa verovatno toliko naplaćuju i kontrolu jer kapiram ne može da ti obračuna manje od jednog radnog sata. pričamo o zvaničnim servisima.

  • Haha (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

9 meseci ako voziš smarta 😄
Inače sa jednim detetom je opušteno sa bilo kojim autom, jedini bonus poeni ako ima 4/5 vrata i klimu. Sve i da blizance dobiješ je veći problem sa kolicima i gepekom, nego sa mestom pozadi, gde obično pojedu manji auti najviše.

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Junkie said:

9 meseci ako voziš smarta 😄
Inače sa jednim detetom je opušteno sa bilo kojim autom, jedini bonus poeni ako ima 4/5 vrata i klimu. Sve i da blizance dobiješ je veći problem sa kolicima i gepekom, nego sa mestom pozadi, gde obično pojedu manji auti najviše.

ima i toga! ali imaju ljudi i onaj trip "veći auto pa je veća sigurnost" i tako to.

ja se i dan danas setim komšija pored redakcije koji su imali dvoje dece u i10 🙂 sve zajedno sa dečijim sedištima 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nama je 207 funkcionisao sa jednim detetom i većim psom - sad ima dobar izbor kolica koje mogu da se upakuju u kabinski prostor za noge.

Tek sa drugim detetom smo prešli na Zafiru.

Imam drugare koji dodaju krovni gepek za putovanja i izbegnu celu zezanciju oko kupovine većeg auta. U Temišvaru mogu jeftino da se nabave Thule krovni gepeci.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Jose Jimenez said:

Imam drugare koji dodaju krovni gepek za putovanja i izbegnu celu zezanciju oko kupovine većeg auta. U Temišvaru mogu jeftino da se nabave Thule krovni gepeci.

možeš i da rentiraš Thule za godišnji pa ne moraš da ga kupuješ.

Mada nisam znao da postoji temišvarska thule šema, moram priznati 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, FATA said:

Primljeno k znjanju! Videcu da izokrecem brojeve ove nedelje da vidim jesu li jos aktuelni. Koliko je otprilike kontrola u ovlascenoj mazdi? Kapiram da mi se ne isplati da pregledam sve sto mi se svidi 🙂

Ne moze da bude vise od 50e, mada koliko god da je em ti daje potvrdu onoga sto gledas, em na osnovu procene mozes da smanjujes cenu a i moze da se kaze da znas sta si kupio. Svakako se ne isplati vise njih, zato i kazem 1 :D. Realno od tih 5-10 se pola nece javiti, pa od tih ce polovina biti debili na prvu loptu i onda ostaje nekoliko koje mozes da pogledas, pa na osnovu utiska uzivo izaberes jedan koji ces da proveris u servisu.

@velicina Ja znam ljude koji su isli na more sa dvoje dece u Cliu. To isto tako ne znaci da treba svi da budemo efikasni klosari, ako vec neko moze da priusti normalan auto.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Junkie said:

meni je baš konta nelogično, da daješ više para za veći auto koji nećeš ni 1% vremena koristiti u punom kapacitetu, da bi imao "eto možda se desi da zatreba". Ja sam dvoje konkretnih furao u rapidu bez neke stiske, to ti je cca 3-4k manje u startu.

Cira glas razuma! Sve to stoji sto kazes, ali u ovom trenutku ne znam sta bih manje mogao da uzmem. Nisam puno razmisljao o kupovini autoa, ali iz onoga sto sam cuo ranije i tvoje preporuke imam zelju da uzmem japanca. Evo gledam ponovo polovne mladje od 2015 i npr. tojota mi je previse kockasta i nije po mom ukusu, jedina opcija jaris oko 10k. Honda bukvalno nema nista ispod 15k i jedina opcija je civic. Mazda mi je najlepsa od svih japanaca a bogme i vecine autoa danasnjice i bukvalno bih prodao stan da kupim novu Miatu ali zdrav razum preovladava, jos! 🙂 Kad pogledas sve to ove mazde 3 koje gledam nisu presle bog zna koliko i za ~12k dolaze sa dosta opreme pa mi deluje da nije losa kupovina za narednih 5 godina recimo.

 

2 hours ago, Lucky said:

kad dođu klinci ti zameni auto 🙂

imaćeš najmanje dobrih 9 meseci vremena a možda i nešto više da prodaš to što sad pazariš i kupiš sledeće 🙂

mislim da je pored cene pitanje i cimanja i da li ćeš stvarno da ideš sa pet mazdi u servis 🙂

ne znam koliko bi bila kontrola ali mislim da je radni sat oko 2000-2500 dinara, pa verovatno toliko naplaćuju i kontrolu jer kapiram ne može da ti obračuna manje od jednog radnog sata. pričamo o zvaničnim servisima.

Ja sam ti lik koga mrzi da se cima oko prodaje i gleda razno razne njuske i slusa njihove price. Mali servis radim na 8000-9000km (neki drugari rade na 15-20 lol?) i kad nesto fali popravljam da ne mislim, a isto nisam ni lik koji bi da zajebe pa bih rekao koje su mane ako ih ima i dao fer cenu za auto. U slucaju kad bi lik krenuo da ubija cenu ili da izmislja nesto, tacno bi mi doslo da ga iznabadam pa da ne bih dolazio u iskusenje lakse mi je da kupim nesto krsteno i da ga vozim nekoliko godina 🙂

Nisam nikad kupovao auto van poznanika pa mi je jos sve to novo! I meni malo cudno bilo kako da teram 5 mazdi u servis 🙂 
 

41 minutes ago, killYg0r said:

Ne moze da bude vise od 50e, mada koliko god da je em ti daje potvrdu onoga sto gledas, em na osnovu procene mozes da smanjujes cenu a i moze da se kaze da znas sta si kupio. Svakako se ne isplati vise njih, zato i kazem 1 :D. Realno od tih 5-10 se pola nece javiti, pa od tih ce polovina biti debili na prvu loptu i onda ostaje nekoliko koje mozes da pogledas, pa na osnovu utiska uzivo izaberes jedan koji ces da proveris u servisu.

Taj faj,pomogao si mi da levelujem u 2 posta! 😄 Javljam ako nesto uradim!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Mada nisam znao da postoji temišvarska thule šema, moram priznati 

🙂

Reklamirali su se na KP - javiš im samo koje nosače imaš (ili promer ako kupuješ i nosače), oni ti jave cene i modele, i odvezeš se da preuzmeš.

Gledao sam svojevremeno iznajmljivanje, bili su prilično skupi: 50-200€ po putovanju.

Isplati se samo ako nemaš gde da ga držiš, a treba ti jednom u nikad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...