Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

Ali očigledno imaju dobru prodaju... možda koriste situaciju da generalno nema automobila ili ne znam, narod je lud pa im se to dopada. Što nije OK jer će i oni a i drugi da pomisle da je kul da izmišljaju ovakve grozne automobile. 

Danas sam vozio iza Tucsona opet i neverovatan je nivo prebudženosti dizajnerskim detaljima - danas sam posebno spazio taj sivi deo plastike sa leve i desne strane zadnjeg stakla koji ne samo da je sivi i nepotreban već kao da to nije dovoljno morali su da mu utisnu tri neka dela presečena nekim linijama koji niđe veze nemaju.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, manson said:

Preporuka za kasko osiguranje? Ima neka od ovih osiguravajućih kuća da je korektnija ili manje više sve isto?

 

 

 

Ja sam bio kod Globosa ali pre nego što su ih preuzeli i iako je bila neka mala jadna kuća radili su sasvim korektno.

Posle toga sam bio u DDOR i generalno su bili vrlo kul, profesionalni, lako sve dogovoriš i rešiš, čak gomila stvari je mogla i online. 

Sad ne znam tačno šta bi tu bili ponderi ko je tu dobar a ko nije osim dela kod eventualnog utvrđivanja štete i toga da li ti prihvate ili ne, kao i možda u startu koliko koštaju i da li ima ono učešće u šteti ili nema.

Znam da mi je kod Generali bio pakao kad sam išao jednom na utvrđivanje štete jer sam čekao 2 sata red a nisu tad ni imali parking pa su stajali ljudi jedni na drugima i u kolima a i fizički 🙂 ali sam ih posle promenio a videh da su sad izgleda otvorili neku garažu ili nešto za parking i utvrđivanje štete pa su valjda i to sredili.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, killYg0r said:

Kao sto rekoh vec, 35-40k je sad minimum da se dobije dobra opcija novog automobila

Tako nekako ispadne ako gledaš sa full opremom. Međutim evo sad malo više gledam ovog Karoq-a i teško da mogu da nađem baš nešto što mi mnogo fali iz da kažemo neke iole objektivne perspektive. Ima automatsku klimu, ima lepe ekrane, ima čak mislim i aktivni tempomat (moram da proverim, dugme izgleda tako ali nisam probavao niti čitao upustvo), ima neke ok alu felne, ništa to nije specijalno, ali nije ni da je ono ogoljen do maksimuma. Recimo jedina stvar koja me nervira jeste što ima bežični ključ, ali da bi otključao auto moraš to da uradiš na daljincu pa kad sedneš unutra pritisneš dugme. U smislu mogli su da stave lepo i dugme na vrata, ali je to rezervisano verovatno za malo viši paket opreme. Mislim i ovo je realno first world problem, više me nervira što su namerno to uradili i što to ima žena na Cliu koji je proizveden 2014. godine 🙂 I sprdnja sa navigacijom naravno stoji jer traže da platiš dodatno, ali ima Android auto, realno ja na svom autu tu ugrađenu navigaciju nikada nisam ni upalio. 

I ok, nema kontrolu mrtvog ugla, nema kamere, nema panoramski krov, nema zatamnjenje unutrašnjeg retrovizora, nema automatska duga svetla, nema automatsko kočenje i parkiranje, nema automatsko otvaranje prtljažnika kad mhneš nogom, nema senzor da ti je nizak nivo tečnosti vetrobranskog stakla, nema senzor koji ti javlja da je upravo preletela ptica koja će potencijalno da ti se posere na šoferku. Mislim sve osim ovog poslednjeg imaš na Tucsonu recimo i neki jesu dobri kao bezbedonosni sistemi koje na sreću nisam imao priliku da koristim. Ali da li može da se živi i bez toga, pa može jbg. I onda te solidan auto košta 28k a ne 38, to je razlika jbg. E sad što je takav pre pet godina bio 20 je već druga priča. 

1 hour ago, Lucky said:

Ali očigledno imaju dobru prodaju... možda koriste situaciju da generalno nema automobila ili ne znam, narod je lud pa im se to dopada. Što nije OK jer će i oni a i drugi da pomisle da je kul da izmišljaju ovakve grozne automobile. 

Danas sam vozio iza Tucsona opet i neverovatan je nivo prebudženosti dizajnerskim detaljima - danas sam posebno spazio taj sivi deo plastike sa leve i desne strane zadnjeg stakla koji ne samo da je sivi i nepotreban već kao da to nije dovoljno morali su da mu utisnu tri neka dela presečena nekim linijama koji niđe veze nemaju.

Meni je nekako taj spoljašnji dizajn u međuvremenu postao dosta nebitan, Tucsona sam sad već dobrano svario, deluje mi da ako bi bila ok ponuda i za Kia Sportage bih opušteno prihvatio iako mi je i dalje baš ružan. S druge strane Karoq je nekako sigurica i penzionerski u poređenju, ali opet nemam neki baš stav. S druge strane može da prevagne ako je nešto baš dobar dizajn, recimo taj Tonale je odličan. Ne mogu da uporedim unutrašnjost sa Stelviom pošto u Stelviu nisam sedeo, ali je ovaj po mom mišljenju ekstra urađen. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zwerko said:

Recimo jedina stvar koja me nervira jeste što ima bežični ključ, ali da bi otključao auto moraš to da uradiš na daljincu pa kad sedneš unutra pritisneš dugme. U smislu mogli su da stave lepo i dugme na vrata,

a nema ono kad samo priđeš ono se otključa? ili makar kad dohvatiš kvaku da tako kažemo ali da ne moraš da pritisneš dugme na daljinskom?

Link to comment
Share on other sites

Sve od tih stvari sam već probao i nema 🙂 doduše ima neko setovanje nekakvog PIN-a na infotainmentu što nisam uradio (auto je zapravo nov), moram da pogledam upustvo možda može nekako ali nisam stigao. A pošto za viši paket opreme Style jedna od pet stavki na konfiguratoru stoji Kessy Full sistem prosto mi miriše da nije do mene nego do proizvođača 😄 

I ima neke retardirane situacije tipa kad ugasiš motor ti izbaci neku sliku na kojoj piše "jeste poneli mobilni telefon? Jesu li svi izašli iz kola?" a prilikom paljenja isto ima neku dobrodošlicu, što me još više iznerviralo jer sam krenuo da se isparkiravam a on ne prikazuje parking senzore nego dobrodošlicu 🙂 Mislim čuješ ih, nije problem, ali kao prosto neke UI retardacije. 

 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Zwerko said:

a on ne prikazuje parking senzore nego dobrodošlicu 🙂 Mislim čuješ ih, nije problem, ali kao prosto neke UI retardacije. 

uf ovo ima na toliko automobila, uopšte ne znam da li su sredili do dan danas. 

na dosta moraš da klikneš da se "slažeš" sa korišćenjem svaki put pre nego što ti prikaže ekran i slično.

30 minutes ago, Zwerko said:

Sve od tih stvari sam već probao i nema 🙂 doduše ima neko setovanje nekakvog PIN-

kakva glupost - pa dacia ova što sam je vozio ima foru da se otključa čim priđeš autu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Očekivano, najviše automobila kupovalo se u Beogradu i moramo da konstatujemo da je razlika ogromna u odnosu na ostale gradove. Konkretno, više od 70% novih automobila završio je u glavnom gradu, tačnije 15.920 vozila.

Najviše ih je kupljeno u Novom Beogradu, gde je odavno već smešten dobar deo biznis zajednice. Sledi opština Palilula u kojoj je kupljeno duplo više novih automobila (3.219) u odnosu recimo na Novi Sad (1.482). Daleko ispod je Niš sa 398, a preko 300 prodatih vozila u prošloj godini imali su još samo Šabac i Subotica.

Imamo i tri opštine u kojoj se prošle godine kupio samo po jedan nov automobil, a to su Varvarin, Crna Trava i Ljig. U Opovu, Trgovištu, Dimitrovgradu, Bujanovcu, Žitorađi... kupljena su po dva nova automobila.

 

Screenshot 2023-04-21 at 09.51.14.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Valjda bi ovde trebalo da bude Beograd a ne samo Novi Beograd? 🙂

beograd je po opštinama, a na nbgd je najviše registrovano jer ima najviše firmi a valjda i najviše stanovnika pa je zato tu najviše i otišlo. mada kad gledam cifre, možda je i tajpo.

Link to comment
Share on other sites

aha, ne, ipak nije greška:

Quote

 

Očekivano, najviše automobila kupovalo se u Beogradu i moramo da konstatujemo da je razlika ogromna u odnosu na ostale gradove. Konkretno, više od 70% novih automobila završio je u glavnom gradu, tačnije 15.920 vozila.

Najviše ih je kupljeno u Novom Beogradu, gde je odavno već smešten dobar deo biznis zajednice. Sledi opština Palilula u kojoj je kupljeno duplo više novih automobila (3.219) u odnosu recimo na Novi Sad (1.482). Daleko ispod je Niš sa 398, a preko 300 prodatih vozila u prošloj godini imali su još samo Šabac i Subotica.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ček, ali koliko je onda Beograd ukupno, tipa ako sabereš Nbgd i Palilulu to je skoro 12k, a gde su još Vračar i Dorćol historical i slično? Mislim ispada onda da je Beograd fazon 20k, a prvi sledeći Novi Sad sa 1500, to mi deluje malo baš previše... 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zwerko said:

Ček, ali koliko je onda Beograd ukupno, tipa ako sabereš Nbgd i Palilulu to je skoro 12k, a gde su još Vračar i Dorćol historical i slično? Mislim ispada onda da je Beograd fazon 20k, a prvi sledeći Novi Sad sa 1500, to mi deluje malo baš previše... 

pa 15.920 eno piše? 15.920 što je 70% svih novih prodatih automobila. NBGD sa 8k, Palilula sa 3.219 (što opet ima smisla jer pokriva i tamo ča-ča-ča regiju) Vračar i DorČol su možda historikal ali generalno imaju najmanje stanovnika. Znači da na te ostale opštine otpada tih preteklih 3-4k kola.

Link to comment
Share on other sites

Aha, da sad vidim da je bilo u tekstu a ne i u tabeli, izvinjavam se. Mada opet Novi Beograd dođe više od pola, jesu tu i firme, ima i puno ljudi, ali baš dosta. A jel ima negde podatak koliko je ukupno polovnih vozila za BG? Jer kao računam njih uglavnom kupuju fizička lica pa da vidimo koliko je tu odnos NBGD/BGD. 

Ali inače je teška tuga koliko se kupuje u Beogradu a ostali su fazon 300, 200 ili jedan nov auto...  Mislim po broju stanovnika Novi Beograd je manji od Niša, a tu negde sa Novim Sadom (pričamo o nekim realnim brojevima), a ono od Niša ima 20 puta više kupljenih novih automobila. 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Zwerko said:

Aha, da sad vidim da je bilo u tekstu a ne i u tabeli, izvinjavam se. Mada opet Novi Beograd dođe više od pola, jesu tu i firme, ima i puno ljudi, ali baš dosta. A jel ima negde podatak koliko je ukupno polovnih vozila za BG? Jer kao računam njih uglavnom kupuju fizička lica pa da vidimo koliko je tu odnos NBGD/BGD. 

I kad je reč o polovnjacima iz uvoza ubedljivo najviše ih je završilo u Beogradu, preko 32.000. Ako bismo gledali po opštinama, prvi je Novi Beograd, a zatim opštine Zemun, Palilula, Zvezdara i Čukarica.

Posle Beograda, najviše polovnjaka završilo je u Novom Sadu - 8.420. Sledi Niš sa 4.438, a blizu je Kragujevac sa 4.214 kupljenih polovnjaka iz uvoza. Slede Šabac, Pančevo, Subotica, Novi Pazar, Kruševac, Kraljevo, Loznica i Čačak... svi sa preko 2.000 prvi put registrovanih polovnjaka iz uvoza.

14 minutes ago, Zwerko said:

Ali inače je teška tuga koliko se kupuje u Beogradu a ostali su fazon 300, 200 ili jedan nov auto...  Mislim po broju stanovnika Novi Beograd je manji od Niša, a tu negde sa Novim Sadom (pričamo o nekim realnim brojevima), a ono od Niša ima 20 puta više kupljenih novih automobila. 

pa to je ono o čemu smo već pričali - kako može da postoji tamo neki BMW Čačak (kako god da se zove distributer) koji proda 1 BMW na mesečnom nivou. gde je tu kalkulacija.

Link to comment
Share on other sites

BMW Čačak ali prodaje na teritoriji cele Srbije + vrv nešto mulja sa vlastima 🙂
Ja sam Insigniju uzeo u Požarevcu, bili ljudi najpovoljniji jbg.

btw,

kako nam Dovla Tabela stoji danas?

table-chart (1).png

 

.

 

1252852150_Screenshot2023-04-21at23_25_55.thumb.png.455bf0f6cc68e6470cd82e4014d68ff4.png

(Titanijum ti je 16" felne, tpms, tempomat, led svetla, 8" ekran... bez metalik boje i sa manuelnom klimom)

  • Upvote (+1) 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

E sad ga i ti pretera, nisi gledao specijalnu, specijalnu ponudu https://ford.rs/rails/active_storage/blobs/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBaTQ1IiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJibG9iX2lkIn19--c362f055deecfc317e2965eddac83d0742a00ae3/FIESTA%20TITANIUM%201.0.pdf

Nešto je malo jeftinije i ima digitalnu klimu!

Šalu na stranu meni je potpuno nejasno kako Titanium kao najjači paket opreme nema to po defaultu. Ali ionako ubijaju tu Fiestu pa nema veze :)

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dovlagsi said:

BMW Čačak ali prodaje na teritoriji cele Srbije + vrv nešto mulja sa vlastima 🙂

ma svi oni muljaju i petljaju kako stignu, verujem i da kad nema BMW Radulović a neki bajko traži auto oni vide ko ima od distributera pa povuku od njih praktično kao da je njihova prodaja, tako da kapiram ima tu i za njih neki dinar da se omaste. Kad to rade ovi što prodaju jeftinije stvari kojih ima znatno više, verujem da za automobile kojih ima 30 tek nije toliki problem posebno što svi znaju ko je koliko uvezao primeraka itd.

10 hours ago, dovlagsi said:

kako nam Dovla Tabela stoji danas?

 

a koliko je dovlina insignia? :))

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:

E sad ga i ti pretera, nisi gledao specijalnu, specijalnu ponudu

Screenshot_20230422_184136_edit_62476197701403.thumb.jpg.f3798d1630ee748da350f747f2677fdc.jpg

👏 čudi me da nisu stavili da ima obrtomer, sećate se nekad kako je to bilo bitno naglasiti? 😁 

8 hours ago, Lucky said:

a koliko je dovlina insignia? :))

discontinued! svi su kupovali dovline polovne insignije! 

  • Like +1 1

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

discontinued! svi su kupovali dovline polovne insignije! 

prava šteta za one koji bi sad kupili taj best buy auto!

podsetnici za pojas :)))

1 hour ago, dovlagsi said:

👏 čudi me da nisu stavili da ima obrtomer, sećate se nekad kako je to bilo bitno naglasiti? 😁 

10 hours ago, Lucky said:

pa dobro, ovo što navode doduše gomila njih navodi, ali doboš kočnice su rofl 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, manson said:

Videli što Audi daje popuste? 🙂

 

još i na sajmu sam video da imaju kao neke popuste i plus kao bazne cene su bile dosta "povoljne", dosta sam se iznenadio.

tipa q5 piše osnovna cena 45k eur npr, ali izloženi je bio 60k - itd.

ne znam šta je štos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...