Jump to content

iPhone 6


kruko

Recommended Posts

ok imam insajder info od nekog ko radi u mrezi jednoj,da iphone novi uopste nece biti skupi kao sto svi mislimo da ce biti,u prilog tome govore ako niste primetili kresanje interneta,minuta i sms poruka od strane sva tri operatera,evo ja sam na mix net L 600min,1500sms,1.5gb neta sa 50 posto popusta znaci 990din mesecno pogledajte recimo na mts sad sta dobijate sa istim paketom?druga stvar je apple politika tj monopol da svi apple telefoni moraju da kostaju preko mreza razumno,znaci 200-300-400dolara u zavisnosti od modela 16gb,64gb,128gb znaci operater ne sme da napucava cene kao recimo sto rade sa samsungom i nekim drugim brendovima,samim tim operateri su drasticno smanjili sva tri protoka da bi ustedeli na svemu za iste pare,otprilike se znaju cifre za pakete,al evo zivi bili pa videli i sacekali 31.okt pa cemo videti

Edited by predastika
Link to comment
Share on other sites

Aha! http://www.telegraf.rs/hi-tech/1272248-telekom-ce-prodavati-ajfon-za-dinar

 

Telekom će prodavati iPhone za dinar

- Kad je reč o ceni, ona će biti od jednog dinara pa na više, u zavisnosti od paketa. To su paketi koje tretiramo kao nešto skuplje jer sadrže više minuta, više megabajtova - kaže generalni direktor Telekoma Predrag Ćulibrk

 

Nisam bas neki grammar nazi, ali zar ne bi trebalo da stoji megabajta? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Piše po komentarima na B92, ne ne mora biti da je tako:

Cena Iphone6 116.000 bez ugovora

Cena 6plus 130.000. bez ugovora

cene su za Telenor.

nece biti paketa da se uzima za 1 dinar

uz najveći paket doplata 9.999 dinara.

Sutra ćete ovo videti da sajtu telenora

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, u ovom slucaju ne mogu da kazem da nije u pravu :) Mada cenim da je mozda laksa varijanta ipak skociti do Beca, pa da te izadje 730 evra, iliti manje od 90.000 dinara :)

 

to je stara priča koju je mislim pc press davnih dana računao po pitanju odnosa macbook pro cene kod nas i u nju jorku :) 

 

doduše za ovu američku ti je potrebna i viza i svašta nešto :)

 

 ali kad sletiš iz njujorka, utisak je jeziv :tf:

 

hahaha, valjam se od smeha :)

 

Meni nije jasno čime operateri zapravo mogu da opravdaju ovakvu cenu?

 

Ok, Apple im daje fakturnu cenu, na to ide prevoz (15%), carina (nekoliko %, ne znam tačno koliko je za ove uređaje, Demiane?), troškovi atestiranja i raznorazne druge takse, ali opet mi nije realno da sve to košta toliko...

 

Možda idu na ovce-šišanje akciju?

 

Dobro pitanje, kakva je situacija u drugim zemaljama, nekim makar bliskim, da ne gledamo UK i to? ja sam malo bacio pogled na Češke operatere, doduše nisam se udubljivao ali vidim da prodaju Note 3 (nemaju Note 4) za oko 550e bez ugovora u radnji, što mi deluje kao realna cena. U istom tom trenutku na Telenoru je Note 3 66k uz najjeftiniji paket, ne uspevam više da pronađem gde piše cena uređaja bez paketa.

Link to comment
Share on other sites

Ideš na uređaj, pa na cenovnik, u dnu cenovnika fontom od 0.5 piše cena uređaja bez ugovorne obaveze.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Dobro pitanje, kakva je situacija u drugim zemaljama, nekim makar bliskim, da ne gledamo UK i to? ja sam malo bacio pogled na Češke operatere, doduše nisam se udubljivao ali vidim da prodaju Note 3 (nemaju Note 4) za oko 550e bez ugovora u radnji, što mi deluje kao realna cena. U istom tom trenutku na Telenoru je Note 3 66k uz najjeftiniji paket, ne uspevam više da pronađem gde piše cena uređaja bez paketa.

 

U Gigatronu/Handy ti je Note 3 60.000 dinara, sto je da kazemo ok cena, u Telenoru bez ugovora 95.000. 

 

Sad sto se iPhonea 6 u okolnim zemljama tice jeste jeftiniji, ali ne dramaticno, tipa u T-Mobile u Hrvatskoj kosta 6.398 kuna, tj oko 830 evra, tj malo manje od 100k dinara. Bolje nego u Telenoru za skoro 100 evra, ali nije bas ni 700 kao u Austriji ili Nemackoj. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...