Jump to content

General Movie News Thread #3


Recommended Posts

Što reče ona mema - ko još gleda Oskara 🙂

U svakom slučaju:
 

Quote

 

Оскара за најбољи филм…
... освојила је породична драма КОДА – филм о породици глувонемих која живи у малом рибарском граду.

Најбоља глумица је Џесика Честејн
Двоструки оскаровац Ентони Хопкинс уручио је Оскара за најбољу глумицу Џесики Честејн за њену улогу у остварењу Очи Тами Феј.

Шамар, па сузе – Вил Смит је најбољи глумац
Ово је дефинитивно занимљиво вече за Вила Смита. Након што је шокирао све присутне ударањем шамара Крису Року, Смит је уз сузе у очима подигао Оскара за најбољег глумца за улогу у филму Краљ Ричард.

Џејн Кемпион најбоља редитељка!
Апсолутна фавориткиња за освајање Оскара за најбољу режију оправдала је очекивања. Џејн Кемпион постала је и прва жена која је освојила два Оскара за режију, овога пута за филм Моћ пса.

Били Ајлиш је и оскаровка!
Вишеструка добитница Гремија Били Ајлиш сада је и оскаровка. Са братом Финеасом добила је статуету за најбољу песму на додели Оскара проглашена је нумера No Time To Die из истоименог филма о Џејмсу Бонду.

Очекивано и потпуно оправдано – Брајан Конор, Тристан Мајлс, Пол Ламберт, Герд Нефцер освојили су Оскара за најбоље визуелне ефекте за свој фантастични рад у Дини,која је до сада освојила статуете у шест категорија.

 

Ovo za Bili Ajliš su dali samo da bi neko ispod 30 godina zapravo znao da su se Oskari održali :))

A ovo mu dođe najkrindž momenat:

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Nek' said:

Duzi klip i necenzurisan. WS se zapravo smeje, a zenka mu je iziritirana sto celavi, pa mu van oka kamere kljucne mozak. Sto sama nije otisla da mu lupi samar.

 

ali meni deluje da je udarac fejk ... nekako mi deluje da ga nije ni zakačio, plus se Kris Rok nekako nagne na napred i "ukoči" a ovaj mu lupi šamar baš kao u filmu.

plus kad lupiš šamar čuje se kao šamar 🙂

Ovaj deo posle kad ga psuje, ne znam šta bih o tome mislio.

A opet, sve to može biti deo priče "e brate evo ti oskar, ali moraš da nam učiniš uslugu da bi zapravo neko gledao oskare".

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je fejk, zvuk udarca je prilicno dobro zvucno usinhronizovan i uverljiv, a i CR reakcija posle (kad gleda ka bekstejdzu). Jos je Smit poznat po tome sto ne psuje u javnosti, tj..ni u pesmama niti na filmu.

Inace je situacija nesvojstvena dodeli nagrada, ako je iscenirrana. Oskaru sigurno ne treba nikakva kontroverza ovog tipa, niti ikakva reklama, a kamoli ovakva.

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Nek' said:

Inace je situacija nesvojstvena dodeli nagrada, ako je iscenirrana. Oskaru sigurno ne treba nikakva kontroverza ovog tipa, niti ikakva reklama, a kamoli ovakva.

kako misliš oskaru ne treba reklama? oskaru samo reklama i treba, niko više ne gleda oskara :))

ceo setap toga da imaš komičare koji su voditelji i prave prozivke itd je zbog toga da se posle o tome priča - ne samo na oskaru već i drugim sličnim dodelama. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky said:

ceo setap toga da imaš komičare koji su voditelji i prave prozivke itd je zbog toga da se posle o tome priča - ne samo na oskaru već i drugim sličnim dodelama. 

To je opsti trend danas (zapocet jos 90ih) i nije nikakva reklama koja ce da ih istakne, nego je sad vec moranje.

Ovakva, u najmanju ruku, neprijatna situacija im sigurno ne ide u prilog. Odnosno, ako idemo protiv prirode Oskara koji se trudi da izbegava kontroverze, moze da bude samo baitler (bait--trailer) za sledecu godinu, a do tada ce svi da zaborave, jer ce da se desi jos najmanje 50 "skandala" do tada. Ako je iscenirano, nije najbolja zamisao. A mislim da nije iscenirano.

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nek' said:

Ovakva, u najmanju ruku, neprijatna situacija im sigurno ne ide u prilog. Odnosno, ako idemo protiv prirode Oskara koji se trudi da izbegava kontroverze, moze da bude samo baitler (bait--trailer) za sledecu godinu, a do tada ce svi da zaborave, jer ce da se desi jos najmanje 50 "skandala" do tada. Ako je iscenirano, nije najbolja zamisao. A mislim da nije iscenirano.

ali što misliš da im ne ide u prilog? šta tačno ovim postižu negativno? kao kalja se ugled oskara? pa više su ga ukaljali lošim izborima, dodeljivanjem oskara crncima jer je "red" (mislim pre svega na ono sa hali beri i to pre x godina, čak ne ni ovo sad sa BLM pokretom), itd. Jednostavno, više se priča o ovom potezu nego o Oskarima. Svojevremeno su se ljudi "spremali" za dodelu oskara u fazonu znali kad je tačno pa onda bile najave prenosa oskara itd, sad na ulici da pitaš nekoga kad je oskar nema pojma a i pitanje je dal' bi neko gledao živi prenos 🙂

I sam shift sa filma na skupu TV produkciju im ne ide u prilog, jer onda imaš lošije kandidate tj. izbor.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mladenq said:

udarac se definitivno cini fejk, kao iz filma haha, ali ovo kasnije i ne bas

Pogledao sam jedan malo duzi klip. I meni je  izgledao tako, ali kao deo cele nemile scene, pre ispade da WS nije znao sta tacno da uradi dok je dolazio, sinulo mu u mikrosekundi i izgledao je nespretno namesten za samar. Da, cudno je sto CR uopste ne dira lice posle (normalna osoba bar pipne dlanom mesto udarca), ali ako su uspeli da ovako dobro odglume obojica, i to pred par stotina kolega, onda im je performans za dva oskara. Tako uverljiv filmski udarac (da su uspeli da se tako dobro usklade ber trikova kamere), pogubljeno ponasanje CRa posle treba stvarno odglumiti. A za WSovo psovanje... Prosto ne verujem da je pogazio 30 godina karijere gde mu je najjaca psovka "DAMN".

19 minutes ago, mladenq said:

da, to za samu org, manje vise ne bih ni ja rekao da im ovo nesto spec kvari 'ugled', ali onda je pitanje za ovu dvojicu, sto im ovo treba

jedan ispao retard, drugi bitchslapped

Bas to. Zato i ne verujem da su to uradili

Edited by Nek'
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, možda sam otišao u teorije zavere gde ih nema, ali

1. Kris Rok prvo staje i naginje se kao ovome, kao da se ono "ukrućuje" i približava se da ga ovaj udari a i da ima oslonac posle kao da se pomeri (mada, možda se i naginje kao da čuje šta ovaj ima da mu kaže)

2. Wil smit se smeje posle šamara prvo se vidi u tom kadru iz te leve kamere, a onda i ove frontalne kad se okreće i kad odlazi ima polu osmeh. Ok, možda ima neki čudan izraz lica ali definitivno nije ni blizu toga kako izgleda posle kad psuje.

3. Ceo taj šamar deluje nekako teatralno kao iz filma - mislim, guglajte ove što se šamaraju stvarno kako to izgleda - uvek neki polu brzi potez i završava se na faci nema ovaj "plesni" pokret kao iz filma.

4. Što posle psuje a ne tad na bini? Ili što mu na bini još nešto nije rekao itd, ovako kao dolazi i udara mu šamar i odlazi i onda tek kad sedne je na fazon "e nemo' ti da pričaš to o ženi mojoj" - ja bih to gledao kao još jedan deo dogovorene priče da nema na bini psovki ali kao kad sedne pa kad nema direkt mikrofon na sebi, onda može.

5. ok, kris je crnja, ali ne vidim mu nikakvu promenu na licu u smislu da mu se zacrveni taj obraz.

Link to comment
Share on other sites

The Sopranos star dead: Paul Herman famed for a host of gangster films including Goodfellas and The Irishman dies on his 76th Birthday - as co-star Michael Imperioli leads tributes saying he was 'one hell of an actor'


Paul Herman died on March 29 and his cause of death has not yet been released
His death was confirmed Michael Imperioli - who played Christopher Moltisanti
Imperioli said: 'Our friend and colleague Paul Herman has passed away'
Herman most recently starred as Whispers DiTullio in crime epic The Irishman

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, manson said:

da, ovo je inače jedna od poznatijih govornih mana, da kažemo. ima i blažih oblika ali verovatno naši medicinari ovde znaju bolje.

meni je bilo fascinantno da se ovi poremećaji dele čak i po tipu reči, ono jedna sprečava ljude da izražavaju glagole, drugi imenice ... baš trip.

u svakom slučaju za nekoga ko je glumac veliki udarac ofc. DODUŠE, Brus je u proteklih par godina snimao samo one neke krš akcije B produkcije i bio zaštitno lice za Hell energy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...