Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

14 hours ago, Zwerko said:

Nemoj da ulazimo u priču s Bogom jer su i Bogovi različiti i neki baš tvrde da su naše svinje prljave i zagađene životinje koje se nikako ne smeju jesti 🙂 a ima i onih kojima svinje nisu problem ali jesu krave 🙂

To o čemu ti pišeš nije bog nego religija, odnosno tumačenje boga od strane određene religije.  

 

14 hours ago, Zwerko said:

A opet isto tako kao što mi gajimo svinje za jelo u Kini imaš farme kerova za jelo, neće sigurno da jedu pekinezere i Tibetanske mastife koje plaćaju po nekoliko stotina hiljada evra. Za mačke ne znam, mislim da su one ipak malo više egzotika.

Zanimljivo, nisam znao za farme kerova za jelo :))

14 hours ago, Zwerko said:

Nemoj pogrešno da me razumeš, nisam ja za to da mi počnemo da jedemo kerove i mačke, na kraju krajeva imam i sam kera koji je bukvalno najprivilegovaniji deo porodice ali prosto treba razumeti da postoje drugačije kulture gde je jedenje istog sasvim normalno.

Razumem sve, već sam to napisao u nekom od prethodnih postova, samo sam pokušao da to podignem na "viši nivo", da postoji nešto što je iznad tih kulturoloških razloga - priroda, bog, kako god to da nazovemo... i da napomenem, ja sve ovo pišem kao nevernik 😄

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Apple has fired Janneke Parrish, a leader of the #AppleToo movement, amid a broad crackdown on leaks and worker organizing. Parrish, a program manager on Apple Maps, was terminated for deleting files off of her work devices during an internal investigation — an action Apple categorized as “non-compliance,” according to people familiar with the situation. The files included apps like Robinhood, Pokémon GO, and Google Drive.

Internally, some employees expressed disbelief that Parrish’s firing could be anything other than retaliation for organizing.

It’s the second time in recent months that an employee has been terminated after speaking out about Apple’s company culture. In September, the tech giant fired Ashley Gjøvik for allegedly leaking confidential information. Gjøvik has filed multiple charges with the NLRB related to how Apple treated her and the broader workforce.

Gjøvik’s latest charge alleges that Tim Cook’s anti-leaking memo might violate US labor law. In September, the CEO sent a note to all Apple employees saying that “people who leak confidential information do not belong” at Apple. He also said the company was doing “everything in our power to identify those who leaked.”

 

hahaha 🙂

Link to comment
Share on other sites

haha jbt, kakve bre to ljude pravimo... girly boy...

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10104329/College-student-mocked-complaining-cisgender-men-installed-radiators-room.html

Quote

A student at an $80,000-a-year ultra-liberal Oberlin College in Ohio claimed in an op-ed that he was left ‘angry, scared, and confused’ because ‘cisgender men’ installed a radiator in his ‘safe space’ dormitory.

 

Link to comment
Share on other sites

Sprečeno krijumčarenje grafičkih kartica na Horgošu FOTO - B92

Quote

Beograd -- Carinici su u utorak na prelazu Horgoš sprečili još jedan pokušaj krijumčarenja grafičkih kartica čija je vrednost procenjena na nešto više od 5.500 evra.

I busu, niko se od putnika nije javio da je njegovo 🙂 to bi trebalo posle nekog vremena da ide na aukciju? 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, manson said:

Sprečeno krijumčarenje grafičkih kartica na Horgošu FOTO - B92

I busu, niko se od putnika nije javio da je njegovo 🙂 to bi trebalo posle nekog vremena da ide na aukciju? 🙂

Ove kompjuterske komponente koje služe za prikazivanje slike na ekranu, kao i za obradu negrafičkih podataka, su veoma vredne, pa su i pokušaji krijumčarenja učestaliji.

Među otkrivenim grafičkim karticama nalazile su se i dva komada marke ''Saphirenitro+'', koje pojedinačno vrede oko 1.100 evra.

hahaha :)) 

17 hours ago, FATA said:

Zaplenili 1 karticu i odmah vest 😊

ne čitaš vest, ceo RIG 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

САД, први пасош са ознаком пола "икс"
Сједињене Америчке Државе су издале први пасош у коме је пол особе означен словом “икс”, што представља прекретницу у признавању права људи који се не идентификују као мушкарци или жене и који очекују да ће моћи да понуде опцију небинарним, интерсексуалним и родно неприлагођеним људима почетком следеће године, саопштио је Стејт департмент.

Специјални амерички дипломатски изасланик за LGBTQ права, Џесика Стерн, назвала је тај потез историјским и слављеничким, рекавши да они усклађују владина документа са "реалношћу" у којој постоји шири спектар људских полних карактеристика него што је то приказано у претходним двема ознакама, преноси Њуз нејшн.

"Када особа добије лична документа која одражавају њен прави идентитет, она живи са већим достојанством и поштовањем", рекао је Стернова.

 

Osoba X! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ovo k'o ona south park epizoda:

Quote

 

За воланом у градском превозу и пензионери – шта је препрека за подмлађивање кадра
Ко нас вози? За воланом и пензионери, старији чак од 70 година. Само у престоници недостаје 335 возача Д категорије у јавном линијском превозу путника, податак је надлежног Секретаријата, а просечна нето зарада возача у ГСП Београд износи 74.000 динара. Како недостатак те радне снаге утиче на критеријуме за пријем на посао и које су препреке на путу подмлађивања кадра?

Није посао из њихових снова, нити га воле. Улазе у свет професионалних возача да би изашли из проблема. То није мотив свих, али јесте великог броја кандидата који конкуришу за то место, најчешће у четрдесетим и педесетим годинама, примећују стручњаци.


 

uz poštovanje prema matorcima koji moraju da rade iz penzije, zamisli taj nivo refleksa kad vozi autobus lik od 75 godina...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mikser said:

Pa niko drugi nema to znanje da upravlja tako starim vozilima.

hahaha, istini za volju, nemamo više te raspale krntije od pre 100 godina 🙂 mislim da je to sad sve zamenjeno ovim novijim.

deluje mi da su nam najstariji oni tramvaji što neki i dalje saobraćaju, ovo trole i busevi mahom deluje novije.

Link to comment
Share on other sites

Klasični kraj ciklusa jedne civilizacije. Više puta viđeno u istoriji. Jedino je pitanje da li će tehnološki napredak produžiti završetak ciklusa i koliko će to dugo trajati.

Edited by Sting
  • Like +1 2

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sting said:

Klasični kraj ciklusa jedne civilizacije. Više puta viđeno u istoriji. Jedino je pitanje da li će tehnološki napredak produžiti završetak ciklusa i koliko će to dugo trajati.

pa po istraživanjima kažu da smo long overdue ... tako da ono, ti tajmeri su odavno odbrojali 00.00.000 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...