Jump to content

Njuz (nije njuz)


Recommended Posts

53 minutes ago, Sting said:

Shta ima nas da boli picka zashto neko kupuje kompaniju i shta ce da radi sa njom? Ako nisu u pitanju strateske grane privrede ili prirodni monopoli (eps, telekom) neka spali sve za zemljom i zasadi krompir ako hoce.

Predsednik Skupštine poverilaca u BIP Mile Bogdanović čestitao je Auto Čačku na kupovini i na postignutoj ceni, za koju tvrdi da je niža od ukupnih obaveza BIP prema poveriocima.

„Sa ovim, cenim da će biti namireni poverioci, pre svih Poreska uprava, Komercijalna banka, zaposleni, a siguran sam da će i deo akcionara dobiti deo akcija, koliko je to moguće“, rekao je Bogdanović i ocenio da je stečaj dobro vođen i da BIP nije izgubio na vrednosti, već da je ona održana.

„Nadam se da će BIP i dalje raditi negde, možda i u Beogradu, jer je to izuzetno dobra licenca i brend, i da će pokazati da će moći da prođe na tržištu“, rekao je Bogdanović.

Član Upravnog odbora Udruženja malih akcionara Gojko Lopar, sa druge strane, istakao je da je ishod današnje prodaje razočaravajući.

Lopar tvrdi da predstavlja 483 mala akcionara koji su vodili različite sporove u vezi odluke da se BIP uopšte uvede u stečaj.

„Upoznati smo i sa problemom restitucije, uzet je plac za železničku stanicu Prokop, otuđena je imovina poput hotela u Budvi, odmarališta na Zlatiboru, tako da smo nezadovoljni ovim ali nećemo stati, idemo dalje“, najavio je Lopar.

Odgovarajući na pitanje hoće li od ponude vredne 2,090 milijardi dinara ostati novca i za male akcionare, ocenio je da će, kad se svi podmire, za njih ostati samo mrvice.

Link to comment
Share on other sites

Nesreća u rudniku :( 

POLICAJKA POGINULA U SVOM STANU NA ZVEZDARI Ubila je struja dok je "rudarila" kriptovalute, telo pronašao njen muž

Maja M. poginula je u utorak uveče od strujnog udara na terasi porodičnog stana u beogradskoj opštini Zvezdara. Nesrećnu ženu, koja je bila policajka, ubila je struja dok je nameštala kabl na računarima kojima je "rudarila" kriptovalutu litirijum.

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Nesreća u rudniku 😞

POLICAJKA POGINULA U SVOM STANU NA ZVEZDARI Ubila je struja dok je "rudarila" kriptovalute, telo pronašao njen muž

Maja M. poginula je u utorak uveče od strujnog udara na terasi porodičnog stana u beogradskoj opštini Zvezdara. Nesrećnu ženu, koja je bila policajka, ubila je struja dok je nameštala kabl na računarima kojima je "rudarila" kriptovalutu litirijum.

Ušo da postujem... Ne znam šta da velim... samo trejd, bajo 😞

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, voodoo_ said:

Pa ako je na terasi, ko zna šta je curelo i visilo, možda nekom kaplje klima itd.

pa ok, jasno je da su panduri pa kao neki početak vica, imao pandur rig za rudarenje na terasi :)) ali kao - terasa, otvoreno, voda, ajmo neke mere predstrožnosti ... i tako to.

hoću da kažem, očekivano je da curi i kaplje nešto na terasi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Meni jedan što se razume u te prilike rudarenja kod nas kaže da ima gomila ljudi koji "pozajmljuje" struju sa zajedničke struje u zgradi, bandera i sl, možda je i nešto slično u pitanju pa kako su prevezali žice. 

apsolutno me ne čudi da se pozajmljuje ko kako stigne i odakle, ali opet, metni makar neki najlon preko, ali ne kompletno, da bi moglo da se luftira!

Link to comment
Share on other sites

Je li Laki, ti kao da odbijas da prihvatis Njuz kao novu realnost? Zar ne vidis da je Idiocracy sve blizi i da je samo pitanje vremena kada ce razno razni satani zalivati psenicu i paradajz getorejdom?

Ono, meni je cudnije kako ne zaborave da disu i krenu da padaju po trotoarima sami od sebe...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, FATA said:

Je li Laki, ti kao da odbijas da prihvatis Njuz kao novu realnost? Zar ne vidis da je Idiocracy sve blizi i da je samo pitanje vremena kada ce razno razni satani zalivati psenicu i paradajz getorejdom?

Ono, meni je cudnije kako ne zaborave da disu i krenu da padaju po trotoarima sami od sebe...

apsolutno ne odbijam, ali ono što radim je da biram da mi to bude zabava kad već vidimo da idemo u tom pravcu 🙂

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Lucky said:

apsolutno ne odbijam, ali ono što radim je da biram da mi to bude zabava kad već vidimo da idemo u tom pravcu 🙂

Njuz je njuz i treba da sluzi za zabavu, ali ovakve stvari su cist moronizam i trebaju biti u grupi ako si retard i treba dumres... 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Vučko car ne propušta da pomene godišnji :))

Quote

"Mi prisustvujemo jednoj vrsti neverovatnog licemerja, a to je da je sve dozvoljenoj lažnoj eliti koji su iznad nas, primitivnih glupana koji ne idemo na odmor. Oni imaju pravo da tuku ljude, a ako ih pitate da li su platili odmor onda reaguju", rekao je Vučić.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije pošta kriva nego kinezi!

Quote

 

Поште Србије саопштавају да нерегистроване поштанске пошиљке које су због ниске цене и најзаступљеније, не стижу увек као пошиљке из Кине, већ их кинески трговци често шаљу преко логистичких центара широм света, па се тако дешава да оне у Србију и остале државе региона долазе из Литваније, Летоније, Турске, Соломонских Острва, Холандије и других земаља.

"У том процесу, кинески оператори означавају да је нерегистрована пошиљка стигла у земљу одредишта чим роба напусти Кину, односно логистички центар у некој од наведених држава, а што у већини случајева практично значи да је пошиљка предата авио компанији на превоз или се налази у транзиту", наводе из Пошта Србије.

Истичу да Пошта Србије на својој територији корисницима пружа услуге без икаквог застоја, а приспеле пошиљке из међународног саобраћаја уручују се примаоцу одмах након приспећа и спроведених царинских процедура, сходно назначеним адресама прималаца.

"Такође, у циљу успостављања дугорочне стабилне испоруке пошиљака из Кине, Пошта Србије иницирала је директне преговоре са кинеским националним оператором, а додатно убрзање токова интернет трговине очекује се од јануара 2022. године, најављеним увођењем директне авио линије Ер Србијаза Пекинг", додају у саопштењу.

Поново скрећу пажњу корисницима и да број пошиљке који купац може добити од продавца из Кине, а који почиње словном ознаком U (друго слово у распону од А-Z) плус 9 цифара и на крају има кодну ознаку земље порекла, није број за праћење већ представља бар-код ознаку која се уноси како би се обезбедило пружање прекограничних цариснких најава.

"То значи да, без обзира на присуство U идентификатора, а сагласно важећим међународним прописима, за нерегистроване пошиљке није предвиђена опција праћења. Уколико купци желе да прате статус својих пошиљака, приликом интернет куповине треба да одаберу опцију испоруке сарегистрованим праћењем", указају из Пошта Србије.


 

Sto posto su zato poštari i uzimali za sebe sve sa Aliexpressa, da se ne stresiramo! :))

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prošle nedelje imao još bizarniju situaciju. Poručim neke stvari za bajs sa jednog nemačkog sajta, oni šalju DHL-om ali neka varijanta gde se to u nekom momentu prebaci na našu Poštu. S tim da dobiješ tracking pa možeš da pratiš i kod nas u Pošti. I kao vidim po trackingu da jedno 4-5 dana stoji u mojoj lokalnoj pošti. Odem ja sa brojem, kaže ova "pa da čeka vas paket!" "pa što me niste obavestili, doneo poštar, nešto?" Na šta sledi ono odgovor na koji ne možeš da kontriras "ali bilo bi to tu do 2. Septembra" :) bukvalno "Yes Lisa, daddy is a teacher now" momenat.

A još je paket bio vrednosti za naplatu carine, uredno s fakturom. Naplatili mi samo otvaranje paketa 300 dinara, kapiram da je neki carinik otvorio i procenio da to ne vredi toliko :))

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Комисија за истраживање инцидента који се догодио 23. августа у компанији Зиђин у Бору, када је директор Топионице шутнуо инжењера, утврдила је да је реч о пословном неспоразуму блажих размера.

Пре неколико дана у јавности се појавио видео-снимак са надзорних камера на ком се види како директор Топионице Лан Шицонг шутира инжењера Ненада Јанкуцића.

Поводом овог случаја огласили су се синдикати који су захтевали кажњавање директора Топионице, а случај је пријављен и полицији.

Зиђин је покренуо интерну истрагу, а комисија је утврдила да је реч о "пословном неспоразуму блажих размера". 

Лан Шицонг је упутио писмо извињења инжењеру Јанцукићу и његовој породици, које је, како се наводи у саопштењу компаније, прихваћено.

Директор Топионице је у писму, између осталог, навео и да "због личних разлога" не разуме "довољно добро" културолошке навике у Србији.  

 

dobro je znati da poslovni nesporazum blažih razmera može biti šutiranje nogom :))

sa koliko nula se piše prihvaćeno izvinjenje 

🙂

Link to comment
Share on other sites

zapravo ovo je još bolje:

"Roditelji su se tukli van terena, pa su neki završili i na pruzi. Drugi roditelji koji su na turniru bili kako bi gledali svoju decu pokušali su da razdvoje one koji su se potukli i time prekinu sramni incident", piše 021.

Dodaje se da je policija intervenisala, ali da za sada nema informacija o privedenima.

Jedan od roditelja čije je dete učestvovalo na turniru, Vladimir Ješić rekao je da je to što se desilo na turniru tragedija za svu decu koja su prisustvovala nemilim scenama.

"Izrazi lica dece, vrištanje dečaka koji je legao u blato i čupao sebi kosu dok gleda kako se roditelji tuku jeste nešto što ne sme da se događa na sportskim događajima. Decu moramo da zaštitimo od agresije koja postoji u javnom životu", kazao je Ješić.

https://www.facebook.com/skolafudbala.petrovaradin/posts/1293884624377882

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...