Jump to content

Domaći prodavci hardvera i distributeri


ZOLA

Recommended Posts

 

Da ti dajes 800 eur za konfiguraciju verovatno se tvoje istrazivanje ne bi svelo na postovanje pitanja u pogresnom topicu na forumu :)

 

Salu na stranu, pre otprilike 2,5 godine sam sticajem okolnosti morao da kupim dva desktopa hitno, dakle nije bilo vremena da se sastavljaju, biraju komponente i cickaju procenti performansi. Masine oko 600-650 eur u tom momentu, kupljene na kraju u CT-u, koji je vec bio Gigatron. Unutra Gigabyte ploca, Sapphire kartice, problem su kuciste i napajanje koje su Blueberry, ali evo dan danas ta dva kompa rade bez problema s tim da je jednom bilo crklo napajanje u nekom momentu. Dakle za prosecnog nekog korisnika nije toliko problem kupiti gotovu konfu, a oni najcesce ne stavljaju proizvodjace komponenti jer im je onda komplikovaniji lager kompova - ovako u istom modelu moze da se nalazi i Gigabyte i MSI Radeon 270X zavisno sta su u tom momentu imali na lageru ili im bilo jeftinije. Opet, prosecnom korisniku poprilicno nije razlika. 

CT/Gigatron i WinWin nije isto. Prvi rade samo sa ozbiljnim brendovima i nije im fokus da prodaju bilo sta samo da je najjeftinije. Tako da ako uzmes po random masinu iz obe firme siguran sam da ce kvalitetnije komponente biti u Gigatronu. Na stranu sto se ozbiljnija razlika vidi tek kod skupljih komponenti sto covek upravo i trazi. Dakle on je odvojio novac da kupi kvalitetan racunar, naravno da mu je bitno sta je unutra, inace bi otisao i kupio neku "fenomenalnu" gamer konfiguraciju za 30k.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

i da, totalni lol za to da su CT, Gigatron, pa bilo koja računarska firma kod nas - ozbiljne.

 

Kapiram da si upucen kako rade koje domace a kako strane firme...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

i da, totalni lol za to da su CT, Gigatron, pa bilo koja računarska firma kod nas - ozbiljne.

Da li sam ovo ja rekao ili ti?

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

pa ti si uporedio CT/Gigatron kao ozbiljnu firmu sa WinWinom, zaključak je da ne smatraš WinWin ozbiljnom firmom, pa pitam - koji su ti faktori koji čine firmu ozbiljnom?

 

CT se ugurao recimo u državne tendere i poslove, a WinWin ima Emmi, slobodno mogu da kažem - trenutno go-to mesto za internet kupovinu bilo čega računarskog. I opet, u obe firme sam naručivao i kupovao i skoro uvek ima neki problem. Dal pri plaćanju, dal pri isporuci, dal zbog garancije ili prosto nedostupnosti stvari koje sam kupio. Prošle zime sam rešio da se zajebavam i na svim sajtovima "ozbiljnih" firmi sam naručio nešto što imaju na lageru... da bi se ispostavilo da ipak nemaju na lageru ili u jednom čak slučaju su pokušali da mi podvale pogrešan artikal u nadi da ću prećutno da uzmem iako nisam to naručio. A tu su i carske fore što mi je Alti (vlasnik pola domaćih firmi) bez ikakvog razloga slao interne mejlove preko dve godine, čak sam i odgovorio par put da ih pitam odakle im moj mail i zašto ja dobijam njihove prepiske oko nabavke, iventova i ostalih sranja? I kao "jao, kolega se zajebao." i onda mi stiže još godinu dana tako. Trebao mi je ceo dan i jedno deset poziva na deset različitih brojeva pa puta dva da saznam kako da reklamiram monitor da bi na kraju bili u fazonu "ma samo vi to donesite". 

 

Da ne pričamo o Vesi i Komtrejdu na državno-kriminalnom-namešteni-tenderi nivou.

 

I tu da pomenem i kako smo stigli do ovoga - kompovi gotovi, Komtrejd konkretno, gotova konfiguracija - noname napajanje, ploča matična Sapphire koja baguje ako se stavi više od 2GB RAM-a, nema apdejta za BIOS.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

OK, ne bi trebalo mešati sad babe i žabe. Pusti ti vesu što je na tenderi nivou ako to nema veze sa računarima koje prave. Takođe nemoj da imaš dvojbu da vlasnici altija ne rade to isto.

 

No mene zaista zanima ovo što kaže zola, jer gigatron kompove sklapa ct (sklapao je pre) i koliko se ja sećam/znam, CT se oslanja na svoje distri brendove za sklapanje, znači gigabyte, wd, tako to, ali u domenu napajanja nikad nisu nešto briljirali a vidim da ni kućišta nisu baš nešto (kupio sam 2 kompa pred kraj godine od njih). "Proizvodna linija" za računare je samo pomagalo klincima koji ih sastavljaju, verujem da je slično i u altiju. Ne kažem da nije kao što kaže zola, nemam uvid u proizvodni proces altija, pa me zato interesuje.

Link to comment
Share on other sites

pa ti si radio u CT-eu dok je bio u jeku slave, valjda znaš bolje od nas koji seremo ovde. Mislim pogledaj samo one uboge kompove što su bili za Deus, pola kul, pola XAOBINGYAO. A ne verujem da je u nekoj firmi ovde nešto drugačije. Ja sam naveo moje utiske iz konzumerskog, ličnog ugla. Nekad je glatko, nekad nije, nema neke ustaljenosti profesionalizma. Samo eto, svaka firma ima svoj najisplativiji način sklapanja gotovih konfiguracija i mislim da tu apsolutno nema favorita već samo boljih ili lošijih konfiguracija.

 

Ali iako se slažem sa zverkovom preporukom, slažem se i sa Zolom da je ovaj za 800€ hteo detaljnije malo, možda ne gotovu konfu, ne znamo - nije nam rekao.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

pa ti si uporedio CT/Gigatron kao ozbiljnu firmu sa WinWinom, zaključak je da ne smatraš WinWin ozbiljnom firmom, pa pitam - koji su ti faktori koji čine firmu ozbiljnom?

 

CT se ugurao recimo u državne tendere i poslove, a WinWin ima Emmi, slobodno mogu da kažem - trenutno go-to mesto za internet kupovinu bilo čega računarskog. I opet, u obe firme sam naručivao i kupovao i skoro uvek ima neki problem. Dal pri plaćanju, dal pri isporuci, dal zbog garancije ili prosto nedostupnosti stvari koje sam kupio. Prošle zime sam rešio da se zajebavam i na svim sajtovima "ozbiljnih" firmi sam naručio nešto što imaju na lageru... da bi se ispostavilo da ipak nemaju na lageru ili u jednom čak slučaju su pokušali da mi podvale pogrešan artikal u nadi da ću prećutno da uzmem iako nisam to naručio. A tu su i carske fore što mi je Alti (vlasnik pola domaćih firmi) bez ikakvog razloga slao interne mejlove preko dve godine, čak sam i odgovorio par put da ih pitam odakle im moj mail i zašto ja dobijam njihove prepiske oko nabavke, iventova i ostalih sranja? I kao "jao, kolega se zajebao." i onda mi stiže još godinu dana tako. Trebao mi je ceo dan i jedno deset poziva na deset različitih brojeva pa puta dva da saznam kako da reklamiram monitor da bi na kraju bili u fazonu "ma samo vi to donesite". 

 

Da ne pričamo o Vesi i Komtrejdu na državno-kriminalnom-namešteni-tenderi nivou.

 

I tu da pomenem i kako smo stigli do ovoga - kompovi gotovi, Komtrejd konkretno, gotova konfiguracija - noname napajanje, ploča matična Sapphire koja baguje ako se stavi više od 2GB RAM-a, nema apdejta za BIOS.

 

Bravo evo coveka koji je priblizno i lepo objasnio da se nadovezem na tvoj post sa mojim slucajem ima ih pregrst ali neke specijalne su da dodam.

Tacno pre 3 meseca otisao sam sa drugom u jako nahvaljeni GIGATRON da on kupi gotovu komfiguraciju posto nije zeleo da ceka da mu ja narucim komponente i da ima pc da ne razmislja.

Odemo do bazara u Novom Sadu i on da za gotovu komfiguraciju 49.000.00 dinara pogledam specifikaciju na papiru realno sto pise na papiru ae ok je. Kupi on to donesemo kuci ae da mu instaliram Windows ali pre instalacije bilo mi sumljivo kuciste jer je pisalo kuler master ali nisam se ja tu pitao vec on instaliram WIN.. sutradan on me zove kaze pc nece da podigne sistem ja odem do njega kad on pokrenuo win...i zakucao lampica od HDD-a sija izbi oci posle 4 5 restarta opet isto nista opet instaliram win.. da bi posle 3 4 puta poceo u pola instalacije da zakucava.Odem na sajt da da pogledam broj telefona kad neko vec napisao da mu HDD od 1tb kao i drugov crkao posle 3 dana.... ja poludeo otvorim kuciste kad ono kuciste SPIRE a ne KULER MASTER.. na papiru pise Napajanje KULER MASTER 500Wati a u kucistu BLUE BERY ..Grafika 1g dd3 a na papiru 1g ddr5...kazete ozbiljna firma ja se licno ISPISAM na takvu firmu kada moram tim recija ovde da pisem.

 

Jos jedan primer Zasto je u GIGATRONU u pocetku ae da kazem pre 3 godine bilo Corsair napajanja da samo 2 meseca kasnije nisi vise mogao da kupis i nije ih bilo na lageru.

odem na sajt doticne firme da narucim napajanje parucim ga stigne potvrda da bi mi posle 3 dana javili da vise nemaju na stanju tog napajanja.

Ja ih nazovem lik mi kaze da imaju ja opet narucim opet isto 3 dana pa mi posalju da nemaju ja poludim nazovem direktno kao glavnu prodavnicu kazu mi da nemaju i da nece vise imati Corsairovih proizvoda ja ga pitam pa sto u cemu je problem onako drugarski on mi kaze skupi su za nase trziste....

Ja prekinem vezu i pocnem se smejati KAKO skupi za nase trziste..odem za nemacku nabasam na lika preko koji radi u ogranku Corsaira i pitam ga zasto njihovih proizvoda nema kod nas u prodaji.

Lik mi kaze nadjimo se sutra pa cu sve da vidim zasto nema i u cemu je problem.

Sutradan da neduzim sit sam se ispricao sa likom i caka je ova  KAZI JA TEBI DAJEM ROBU po ceni od 50eura+takse i dazbine sve ukupno izlazi 68eura i kazem ti da mozes da prodajes po ceni od 77eura a tebi je to malo pa sam namontiras cenu u fakturama naduvas je na 88eura znaci malo ti je 10eura po proizvodu vec ti hoces 20eura pa kako onda ja da prodajem moje proizvode kod tebe kada si napicio cene e nemoze i zato kod nas u ovoj krasnoj korumpiranoj zemlji nece biti u skorije vreme Corsair proizvoda.

Imam jos ispada li nem zivaca da pisem :) nadam se da sam pomogao malo da  pojedincima otvorim oci.

Link to comment
Share on other sites

To sto negde kupujes robu cesto ne vodi ama bas ni najmanje ka "upucenosti" u poslovanje istih. Tom logikom sam ja upucen u sve trgovinske lance, restorane, fast foodove itd a realno nemam veze sa istima.

 

pa ti si uporedio CT/Gigatron kao ozbiljnu firmu sa WinWinom, zaključak je da ne smatraš WinWin ozbiljnom firmom, pa pitam - koji su ti faktori koji čine firmu ozbiljnom?

Ja sam rekao da je Gigatron ozbiljnija firma. Nazvati ALTI neozbiljnom firmom a ona pravi skoro 50mil evra prometa bilo bi u najblazu ruku smesno. Ti si rekao da su sve nase firme neozbiljne. Ozbiljniji je zbog pristupa poslu koji se vise ugleda na svetske retail lance dok WinWin/ALTI/Emmi ima samo jednu politiku a to je da budu najjeftiniji na trzistu. 

 

CT se ugurao recimo u državne tendere i poslove,

Mesas CT Retail (vlasnik Gigatron) i Comtrade (Vesa).

 

a WinWin ima Emmi, slobodno mogu da kažem - trenutno go-to mesto za internet kupovinu bilo čega računarskog.

go-to mesto iz primarnog razloga sto su najjeftiniji?

 

I opet, u obe firme sam naručivao i kupovao i skoro uvek ima neki problem. Dal pri plaćanju, dal pri isporuci, dal zbog garancije ili prosto nedostupnosti stvari koje sam kupio. Prošle zime sam rešio da se zajebavam i na svim sajtovima "ozbiljnih" firmi sam naručio nešto što imaju na lageru... da bi se ispostavilo da ipak nemaju na lageru ili u jednom čak slučaju su pokušali da mi podvale pogrešan artikal u nadi da ću prećutno da uzmem iako nisam to naručio.

To sve nabrojano je uglavnom zbog ljudskog faktora jer zaposleni gledaju samo da otaljaju i sfuseraju posao. Problem sa dobavljivoscu proizilazi iz toga sto svi mirroruju distributerske lagere ali to ocigledno ne rade dovoljno cesto kako bi slika bila realna.

 

A tu su i carske fore što mi je Alti (vlasnik pola domaćih firmi) bez ikakvog razloga slao interne mejlove preko dve godine, čak sam i odgovorio par put da ih pitam odakle im moj mail i zašto ja dobijam njihove prepiske oko nabavke, iventova i ostalih sranja? I kao "jao, kolega se zajebao." i onda mi stiže još godinu dana tako.

Opet ljudski faktor ali ne vidim kakve veze ima sa diskusijom?

 

Trebao mi je ceo dan i jedno deset poziva na deset različitih brojeva pa puta dva da saznam kako da reklamiram monitor da bi na kraju bili u fazonu "ma samo vi to donesite". 

A lepo je kupovati najjeftinije? :)

 

Da ne pričamo o Vesi i Komtrejdu na državno-kriminalnom-namešteni-tenderi nivou.

Kao sto rekoh nema vise veze sa CT Retailom.

 

I tu da pomenem i kako smo stigli do ovoga - kompovi gotovi, Komtrejd konkretno, gotova konfiguracija - noname napajanje, ploča matična Sapphire koja baguje ako se stavi više od 2GB RAM-a, nema apdejta za BIOS.

 

CT Retail / Gigatron uglavnom ne sklapa racunare vec kupuju gotove konfiguracije od distributera kao i vecina dilera/retail lanaca. Tako da je glupo kriviti njih za nesto na sta ne uticu.


Sutradan da neduzim sit sam se ispricao sa likom i caka je ova  KAZI JA TEBI DAJEM ROBU po ceni od 50eura+takse i dazbine sve ukupno izlazi 68eura i kazem ti da mozes da prodajes po ceni od 77eura a tebi je to malo pa sam namontiras cenu u fakturama naduvas je na 88eura znaci malo ti je 10eura po proizvodu vec ti hoces 20eura pa kako onda ja da prodajem moje proizvode kod tebe kada si napicio cene e nemoze i zato kod nas u ovoj krasnoj korumpiranoj zemlji nece biti u skorije vreme Corsair proizvoda.

 

Nidje veze...

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ja već od drugog posta nemam pojma o čemu pričamo niti zašto si se ti uhvatio za moj komentar o neozbiljnosti domaćih retailera toliko?

 

To koliko neka firma zarađuje nema veze sa ozbiljnošću kod korisnika i profesionalne usluge koju pružaju za tog krajnjeg korisnika. A usluga je šarena kod svih, što sam posle i rekao. Tako da po meni, nemamo ozbiljnih firmi.

 

A Emmi je pristupačan, imaju lak sajt i redovno neke akcije. A ne znam kakva jeftinoća ima veze i sa čim ovde? Kao da oni proizvode sve to pa da imaju uticaj na kvalitet. 

 

Ja bih da zatvorimo ovu diskusiju koja očigledno ne ide nigde. Tebi je CT i Gigatron oličenje ozbiljnosti, meni nije i mislim da nemamo kalibar firme za računare u Srbiji kao što su recimo NewEgg ili SCAN Computers, a i ako imamo, to će pre biti Emmi jer je pristupačniji krajnjem korisniku nego CT Retail/Gigatron.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

ja već od drugog posta nemam pojma o čemu pričamo niti zašto si se ti uhvatio za moj komentar o neozbiljnosti domaćih retailera toliko?

Zato sto je smesna konstatacija.

 

To koliko neka firma zarađuje nema veze sa ozbiljnošću kod korisnika i profesionalne usluge koju pružaju za tog krajnjeg korisnika. A usluga je šarena kod svih, što sam posle i rekao. Tako da po meni, nemamo ozbiljnih firmi.

Ok, znaci najveci prodajni lanac u regionu je neozbiljan. Zanimljivo.

 

A Emmi je pristupačan, imaju lak sajt i redovno neke akcije. A ne znam kakva jeftinoća ima veze i sa čim ovde? Kao da oni proizvode sve to pa da imaju uticaj na kvalitet. 

Ima politika jeftinoce, koja na duzi rok nigde ne vodi trziste.

 

Ja bih da zatvorimo ovu diskusiju koja očigledno ne ide nigde. Tebi je CT i Gigatron oličenje ozbiljnosti, meni nije i mislim da nemamo kalibar firme za računare u Srbiji kao što su recimo NewEgg ili SCAN Computers, a i ako imamo, to će pre biti Emmi jer je pristupačniji krajnjem korisniku nego CT Retail/Gigatron.

Ja nisam rekao da je CT/Gigatron olicenje ozbiljnosti, nema potrebe da ubacujes takve recenice, ja sam rekao da je Gigatron ozbiljniji od WinWin u smislu vizije i vidjenja poslovanja i da je mnogo blizi svetskim retailerima. Naravno da nemamo kalibar firme kao sto je Newegg koji ima vise zaposlenih nego maltene celokupan IT Srbije, sasvim drugacije trziste u smislu razvijenosti i kupovne moci istog, drasticno edukovanije kupce i daleko strucnije osoblje. 

I meni je Gigatron lol firma (iz perspektive krajnjeg kupca na malo), nit šta imaju niti znaju šta prodaju ovi nesrećni prodavci :)

S emmijem nikad nikakvih (bitnih) problema, doduše pazim šta kupujem

lol su 90% prodavaca u maloprodajama. Slazem se da Emmi tu prednjaci i da ima "obrazovaniji" kadar.

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Gigatron i CT su bezobrazno skupi, a ničim ne opravdavaju razliku u ceni, čak naprotiv. Baš sam kod njih pokušavao da nabavim monitor krajem prošle godine. Koštao je 190e a kod ostalih je bio mnogo jeftiniji dok ga je bilo. Pritom su ga večito držali po sajtovima, a na stanju ga nisu imali. I stalno su me upućivali sa telefon na telefon, javite se sutra, i šatro mi prenosili reči uvoznika da će "stići od ponedeljka". To je neka 2 meseca trajalo. Na kraju su mi se 2 dana pred novu godinu javili iz A Maze (mala malešna firmica u Prote Mateje), gde sam slučajno ostavio broj da me kontaktiraju ako nabave ni ne sluteći da će se to zapravo desiti, da dobavljač ima na stanju i da mogu da ga poruče za mene. Naravno dobavljač je isti kao i ovaj u Gigatronu i CT-u, ali odatle mi se nisu javili. Pritom sam ga platio čini mi se 155e.

 

Emmi mi ide na živce nekad jer imam već dugo problem sa njima i nekim SSD-om, ali u globalu su korektni, definitivno najpovoljniji kod nas i uvek imaju dosta dobar izbor i raspoloživost komponenti, naravno za naše uslove.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Gigatron i CT su bezobrazno skupi, a ničim ne opravdavaju razliku u ceni, čak naprotiv. Baš sam kod njih pokušavao da nabavim monitor krajem prošle godine. Koštao je 190e a kod ostalih je bio mnogo jeftiniji dok ga je bilo. Pritom su ga večito držali po sajtovima, a na stanju ga nisu imali. I stalno su me upućivali sa telefon na telefon, javite se sutra, i šatro mi prenosili reči uvoznika da će "stići od ponedeljka". To je neka 2 meseca trajalo. Na kraju su mi se 2 dana pred novu godinu javili iz A Maze (mala malešna firmica u Prote Mateje), gde sam slučajno ostavio broj da me kontaktiraju ako nabave ni ne sluteći da će se to zapravo desiti, da dobavljač ima na stanju i da mogu da ga poruče za mene. Naravno dobavljač je isti kao i ovaj u Gigatronu i CT-u, ali odatle mi se nisu javili. Pritom sam ga platio čini mi se 155e.

 

Emmi mi ide na živce nekad jer imam već dugo problem sa njima i nekim SSD-om, ali u globalu su korektni, definitivno najpovoljniji kod nas i uvek imaju dosta dobar izbor i raspoloživost komponenti, naravno za naše uslove.

 

I ja sam pred kraj godine kupovao onaj Dell monitor, negde sam o tome već pisao i mali retaileri (iz očiglednih razloga) su se više iscimali da dođu do tog monitora i prodaju ga (po kul ceni) dok su veliki iskulirali - "nema" ili "možda bude zovi od ponedeljka" i slične stvari. Doduše, shvatio sam i da većina malih nije uzimala od istog distributera od kog su uzimali ovi sitniji.

Link to comment
Share on other sites

Gigatron je sprdnja od firme, kadgod mi je nesto trebalo iz njihovog cenovnika nikad nista nisu imali na lageru.

 

ali to je njihova poslovna politika koja je možda i dovela do toga da postanu to što jesu od jedne prčvarnice na banovom brdu. jednostavno nisu lagerovali ono što misle da će se prodati, nego imaju samo ono što zaista ide u najvećim količinama, a za sve drugo ti kažu "imamo, može da stigne iz_druge_radnje sutra" i onda poruče od CT-a ili koga god, plate kešom, dobiju rabat, zavaljaju tom nekome sutra i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Uh, kakvu sam lavinu pokrenuo :)

 

Iskren da budem nisam koristio nijednu Altos (Alti, Emmi, PC Practic) konfiguraciju pa da mogu iz prve ruke da kazem, ali sam par njih video i delovale su solidno. CT znam iz prve ruke sta i kako rade, tako da sam tu malo radiji da preporucim kao gotovu konfiguraciju (jeste ovo sto Laki kaze, znamo svi kako se sklapaju, ali je sustina posle da li to radi kako treba ili ne, uglavnom radi). Sustinski ne vidim neku specijalnu razliku u onome sto je krajnji produkt, bila unutra MSI ili Gigabyte ploca pravi razliku onome ko se interesuje i raspituje, prosecnom korisniku ne pravi. Jedino sto moze biti problem s gotovim konfiguracijama su ta napajanja jer se precesto desava da stavljaju Blueberry, LC-Power i sl, naravno da bi smanjili cenu. Kucista ne ubrajam u probleme jer ne ocekujem da neko ko kupuje gotovu konfiguraciju ima ideju da ce mu komp stajati otvoren non-stop da bi mogao da menja komponente. 

 

Na kraju dolazimo do toga da ti kompovi koje oni sklapaju, po mom nekom iskustvu, rade dovoljno dobro da mogu da ih mirne duse preporucim nekome. Sta znaci dovoljno dobro? Pa u vecini slucajeva nece imati nikakvih problema s njima i radice u nekim granicama tih specifikacija koje su tu. Moze to verovatno i bolje, ali prosecnom korisniku ce biti sasvim ok. Uostalom uvek neko moze da ih pozove i proveri sta je tacno u tom kompu, pa ako mu se nesto ne svidja da to promeni u Emmi ili Gigatron konfiguratoru (ako se ne varam ovi drugi i dalje to imaju, ne mogu da proverim sad, malo malo pa im ne radi sajt). 

 

A generalno o problemima IT retail biznisa u Srbiji moze da se razglaba nasiroko i nadugacko. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kupovao u emiju, ww, ct ili u gigatronu dobija se ista roba i ista usluga ... ljudi kupuju od ovih koji daju bezobrazno skuplje iz mnogih razloga, uglavnom jer su neinformisani. Neko cuo da je kupio u comtrade ili gigatronu pa ode i on tamo a ne zna da moze da uzme 25% jeftinije istu robu na drugom mestu... reklama je cudo.

 

 

Ovo govorim kao neko ko se zeznuo pa kupio monitor u gigatronu po 30e visoj ceni nego u emiju ili atomu itd:)

ne samo sto mi je isti momak iz kurirske sluzbe doneo nego im je trebalo mnogo duze da "spakuju" monitor i plus je dosao sa izgrebanim postoljem (koje su kao proveravali). 

 

 

Sto se tice pljuvanja po LC napajanjima, jesu socijala i znaju da budu buchna (ne mnogo) za ove koji hoce veoma tiha kucista ali su pouzdana i ne bi trebala da se stavljaju u rang sa blueberijem.

Na poslu imamo ona  lc6550 550w u 20kompova kompovi rade 24h svaki dan u godini i ni jedno nije umrlo za 4 godine. Kod burazera sam stavio isto napajanje i ja imam verziju od 650w koje odlicno radi ali 14cm ventilator je dosta buchan za danasnje standarde. 

Ne kazem da su napajanja fantasticna daleko od toga ali za konfe do 500e su sasvim ok.

 

 

Ne preporucujem nikome brendirane i vec skopljene masine jer uglavnom su lose izbalansirane (primer od pre 2 godine i5-3470 i 550ti grafika drugar morao pre par meseci da je menja da bi mogao da igra novije igre jer je procesor odlican a grafika ne moze da isprati). 

Takodje dobija se sve ukupno kraca garancija, umesto da imas 3 ili 5 godina na neke komponenete uglavno ti sve to ukupno skrate na godinu dana.

 

Uglavnom komponente kojima ne napisu pune specifikacije su one koje su bukvalno najgore u klasi i ne mogu da prodaju, npr tamo gde pise 2x4gb rama, budite 100% sigurni da su to 2x4gb 1333mhz najgori moduli. Uostalom mogu da stave tu sta hoce jer nije precizirano, na mesto harda mogu da stave neki 5 godina star hard koji ima eto 500gb ili neki laptop hard jer su napisali samo velicinu istog a ne i model.

 

I na kraju u prvih godinu dana ne smes da otvaras racunar (LOL) da ne bi sjebao garanciju sto je velika glupost tako da zbog banalnosti moras da vracas celu masinu njima ( primer istog drugara koji je komp morao da vraca njima da mu povezu audio dzekove na prednjem delu kucista koje profesionalci nisu lepo povezali a kuciste nije smeo da otvori jer je bilo u garanciji).

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...