Jump to content

Poplava 2014 (split sa Pricajte)


Recommended Posts

Kopovi kao okean tuge

sugeriše na početku da su namerno poopljeni, a u vesti kaže da je voda sama probila bedeme.

"Tamnava - Zapadno polje" i "Veliki Crljeni" onesposobljeni za duže vreme. Da se voda nije ulila u kopove na površini od 22 kvadratna kilometra Obrenovac bi bio sravnjen

Ovo tebi sugerise da su namerno poplavili? Ajde jebote drasko...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

pa ljudi iz RHMZSa treba to da izračunaju, a ne iz ministarstva energetike.

 

dobro, bre, majku mu, znamo da smo teško pobeđeni u globalu, znamo da je sve podbacilo, i sd tražimo neke retke pozitivne primere. RHMZS je, po meni, mogao i morao bolje. možda bolje nisu mogli, jer tamo sede nestručni, primaju plate burazeri i jetrve, poslednji matematički model je napravljen 1989te, a poslednje ospežno merenje 1960te?

 

okej, razumem... hajde reci mi tvoje argumente zašto su zaslužili prelaznu? jesu li sve uradili što je trebalo, i kad?


Ovo tebi sugerise da su namerno poplavili? Ajde jebote drasko...

pa ta informacija "da bi Obrenovac bio sravnjen da nije poplavljen kop" mi deluje kao da je neko imao smislenu akciju. ispada da je sreća u nesreći, ali nisu to tako napisali. meni deluje kao "eto žrtvovano, ne plačite", a ne kao "jebote kako nas je usralo".

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne treba iz rhmza da dizu frku, njihovo je da objave opasnost, onaj sto brine za fotkanje vise nego za prognozu je kriv. Svaka cast rhmzu jer nisu fejlovali u predvidjanju.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

РХМЗ доставља коме све треба информацију да ће у више општина (и то на различитим рекама) доћи до појаве нивоа воде изнад поплавних вредности. И то ваљда негде 10. маја. 13 маја понављају исто, наводећи тачно и датум, кад ће се то десити, као и места која ће бити погођена.

На то реагује, између свих осталих, Сектор за ванредне ситуације и уважавајући закон, даје препоруку Влади о проглашењу ванредне ситуације.

Влада проглашава ванредну ситуацију итд итд.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

što se tiče ovog namernog žrtvovanja kopova da bi se spasao obrenovac.

cela kevina familija živi u lazarevcu i radi u kolubari, od radnika na kopu do nekih manje terenskih pozicija i niko mi pomenuo nije da su kopovi namerno potopljeni (bar bi neko načuo nešto da je istina, zar ne?). da kažemo da to nije merodavan podatak, na kopovima je ostala čitava mehanizacija, od ogromnih mašina i traka pa do bagera i ostalog. meni činjenica da se oni nisu ni potrudili da sklone bar bagere ukazuje na to da ih je voda na kopu "iznenadila" (kao i svuda, uostalom) a da je ova priča o žrtvovanju kopova radi obrenovca čista bajka koju su smilili u hodu.

  • Upvote (+1) 1

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

констатујемо да су колубарски копови поплављени природном стихијом, а да одговорни нису предузели одговарајуће поступке ради заштите материјалних добара (багери и копачи).

 

констатујемо и да је РХМЗС одрадио послове на које су их закони обавезивали, и уочи и после поплава, те се не могу сматрати кривим у ланцу одговорности за штету у људству и материјалу.

 

констатујемо и да нисмо утврдили невиност ни једне друге државне службе у овој катастрофи.

 

е сад, драги моји, упоран сам да проширим вашу пажњу на ствари које нам следе и које, потенцијално, могу да буду и већа катастрофа од самих поплава.

 

ЛЕШИНАРИ НАД СРБИЈОМ   

 

ово нас тек чека, а дешава се из акулиса, иза дебелих зидова и у тишини. препродаја хуманитарне помоћи је ситан злочин, готово ефемеран, у поређењу са злочином подјармљивања читавог друштва у тренуцима несреће.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

И пре тога - консултати, студије оправданости, студије изводљивости, студије процене утицаја на животну средину...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

procitao sam danas na nekom portalu da su se neki cigani (porodica od njih 8) lazno predstavili da su iz obrenovca da bi dobili nedelju dana smestaj u nekom motelu kod zrenjanina(koji nudi dzabe smestaj onima koji su izgubili gajbe), jebo mater ne znam sta da mislim vise

Edited by Ћела

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

i onaj nasip kod kraljeva sto su pare donirali norvezani je pukao 

ovde okolina sapca se naliva od manjih reka koje napustaju svoje korito i plave

 

ali ljudi ovo su nikakve padavine, ova godina je imala jako malo snega, meni uopste nije jasno kako odjednom da se tolika voda pojavljuje tamo gde je nikada nije bilo

da li je zbog proslogodisnje poplave, propusnost donjih slojeva zemlje manja pa se povrsinska voda zadrzava lakse ili sta vec 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...