Jump to content

POPLAVE - Pomoć, informacije


Recommended Posts

U Osnovnoj skoli u Stepojevcu, Vuk Draskovic valjda, je organizovan smestaj za ljude kojima je neophodan. 
Ovo je sigurna informacija, stim sto ne znam koga sve primaju niti koliko mesta jos ima(ako ima uopste)...

Valjda ce biti od pomoci nekome.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

u sc Šumice je organizovano primanje hrane, odeće i to. najviše im treba hrana i pelene za bebe. 

edit: za potrčka nisam siguran da li je dobar broj, jer se ovo desilo

 

Bnx_KHNIMAAoE8u.jpg

 

sutra u 9 ujutro ispred arene okupljanje ljudi da idu da brane Šabac. 

 

 

u NS-u stvari mogu da se odnesu u medicinski fakultet. isto hrana i pelene. 

 

1003 je sms broj za pomoć ugroženima. 100 kinti je. 

 

 

takođe dosta infoa ima ovde: http://www.poplave.rs/

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

Kaže na fejsu sledeće:

 

Srpska vlada je prihvatila ponudu Hrvatske da pomogne u nevolji i uputiće je čim Srbija dostavi spisak potrebnih stvari. Stiže pomoć iz Slovenije (3 tima civilne zaštite sa 19 ljudi i više specijalnih pumpi) ,Bugarske (vatrogasna vozila,više čamaca,dva motorna čamca za spasavanje, 26 pumpi visokog kapaciteta za izvlačenje vode, Nemačke ( 15 spasilaca sa tri pumpe velike crpne snage 15000.litara/min, 5 kamiona i agregatima), Mađarske (helikopteri i čamci), Austrije (čamci i helikopteri, tim civilne zastite sa pumpama visokog kapaciteta), Češke (čamac, 7 vozila različitih namena i tip spasilaca sa pumpama) Vlada USA poslala je pomoć od 100.000 dolara. Rusija je poslala 76 specijalaca sa opremom za spasavanje, ronioce i tragače sa psima a očekuje se još jedan avion iz Moskve). Tokom vikenda očekuje se dodatno angažovanje zemalja Evropske Unije dok u subotu stuize Tim iz Biroa za humanitarna pitanja Evropske komisije čiji će zadak biti da angažuje pomoć za otklanjanje posledica poplava. Hrvatski crveni krst pokrenuo akciju prikupljanja novčane pomoći za Srbiju.
Link to comment
Share on other sites

Clanovi Folklornog ansambla Sumadija iz Barajeva sutra u domu kulture u Barajevu 
od 11h organizuju akciju prikupljanja garderobe, cebadi, hrane, vode..ugrozenima u poplavama. Molimo vas da se odazovete u sto vecem broju!! Za vise informacija pozovite na br: 0605322122 i 0656314358

Link to comment
Share on other sites

Ti si iz Šapca, znaš grad i te fore. Došli ljudi iz milion gradova i niko im ne govori ni gde da krenu ni šta da rade, užas. Javili su mi ljudi koji su tamo da bukvalno ne znaju gde se nalaze i da je organizacija katastrofa (citiram: "nas 5 soma, 3 pandura, jedan vojnik")

Mnogo ljudi je bilo ispred SC, ja nisam uspeo da uđem u bus...na kraju smo krenuli kolima, panduri nam odma rekli da se vratimo zbog prevelike gužve. Volontera uvek treba u ovim sabirnim centrima, tako da sam tu jedino mogao da pomognem (što je savet i za ostale koji žele da pomognu, imaju vremena a ne mogu baš do Šapca da idu). Uglavnom najviše treba vode, hrana za bebe i hrana u konzervama za one koje hoće da donesu nešto. Stara odeća naravno, ćebad i ta sranja.

Edited by алфа
  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Rekao sam vec da je organizacija haoticna, ali opet, svi su ostavljeni na reci, samo kreni na jednu ili drugu stranu i posao ce se sam pojaviti. U ovakvim trenutcima svaki vid pomoci je jako znacajan.Opet da se ogradim, naravno da nije posao ljudi da jos i organizuju, ali JEBIGA IMBECILI SU, snadjite se sami

megadeth

Link to comment
Share on other sites

Samo ti kažem da nije baš lako i tim ljudima koji su se iscimali iz drugog grada da pomognu, došli u nepoznato a tamo im nije data ni lopata, niti im govori neko gde da krenu itd. Na stranu što ima dosta likova koji su došli samo da ispozerišu, ima i toga naravno.

To što kažeš je najbitnije, svako neka se samo malo iscima za bilo šta i biće, pa ne do jaja, ali sigurno dosta bolje.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Доша око 9 сати, није било ни џакова ни песка тамо код железничког моста. Тек око 11 су стигли исти и од тад се није стајало. Стварно је дошла гомила људи и буквално су се отимали око џакова да носе. Да је постојала иоле нормална организација, било би одрађено бар дупло више, али и ово је колико толико добро. 

Е да, било је једно 20 пандурских аутобуса, у којима су господа блејала целу ноћ (ја сам кренуо кући око 4 они су и даље били по аутобусима). Било их је и 20-так на самом кеју, али су углавном били са рукама у џеповима и зверали са стране. Ретко којем је пало на памет да се ухвати за неки џак

Link to comment
Share on other sites

Editovan je prvi post,  ima dosta linkova i mesta za pomoć.

 

+ Vrtić HappyKids prikuplja u Miročkoj 1 prikuplja za decu do večeras u 21h, pa onda razvoze kombijima po centrima po BG.

 

Nemojte istrošiti svu solidarnost danas, biće mnogo zajebano u narednim danima. Kada krene povlačenje vode biće potrebno i više pomoći nego sada.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Овде је за сад све ок, и даље нам брана штити град.

 

Чисто ради инфоа: низводно, у Овчар бањи, испред Чачка, поплавни талас је прешао стогодишњу воду (највећи ниво измерен у задњих 100 година) и то - уместо 1.200 кубика у секунди, невероватних 1.400 (нпр овде су прогласили фрку тек кад је требало да се отпушта 60так кубика са бране... поређења ради).

И то су све кепеци од река у односу на Саву.

Надам се да је Џи у реду. Има неко његов контакт тел, да провери?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...