Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Jednu stvar da pohvalim, onda obrada glavne teme na kraju, naježio sam se koliko je dobra.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Наставак и завршетак боја - бедно, јадно и увреда за логику. /едит: и да, наравно да је Кармина Бурана дојајнија за такве сцене/

Да, од целе епизоде најјача је баш задња сцена + музика током ње.

Не знам, некако ми је, кад погледам целу сезону, све превише развучено у већем делу, и посвећена пажња/минути небитним стварима, а дојајне ствари су збрзане превише.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

влада:

 

јбга брате, сад после почетног одушевљења, врати снимак и пусти битку - око 3.300 приказаних коњаника напада армију која је по речима сто хиљада, а приказана као шака јада. Много епскије мора да се прикаже битка кад се рокају огромне армије, а ни овде, ни у претхнодој, ни у боју на Црнобујици код Краљеве Луке то нисмо имали - добили смо све на кашичицу, а није баш то фер, кад се толике паре врте.

Link to comment
Share on other sites

Svasta su nesto nabacaliu ovu zadnju epizodu. Ne svidja mi se nikako. Prebrzo je.

Ovo je zadnja za ovu sezonu?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam bas razocaran ovom malom arjom, mislio sam da ce se rasplakati, pomoci psu jer je cuvao, eventualno mu pruziti neki lagani peting da ima cega lepog da se seca. A ona ga pokrala. SSI.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

A u stvari je postupila upravo onako kako je pokušavao da je nauči svo vreme...

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...