Jump to content

Game of Thrones - topik SAMO o seriji -


Recommended Posts

Zasto ne bi mogli da se otvore malo za neke scene i odrade neki CGI?
Ne ocekujem da gledam dve gomile koje se mlate kao "retardi" nego da steknem osecaj velike epske borbe a ne sacice jada oko neke kapije(odnosi se na Crnobujicu).

Ionako nije poenta toliko u tim bitkama, ali kad ih vec ima ne moraju da se stekaju, sto kaze kole nije kao da nemaju budzet.

 

Ok je ispala poslednja epizoda, ali i dalje me uzasava Jon Snow sa glumom i lik Sema koji sve vise postaje okoreli pacenik. Ocekivao sam da vidim neki njegov preobrazaj kroz ove silne sezone, ali koliko vidim nista od toga.

Inace, jel neko brojao koliko su pobili divljaci? Njih bi trebalo da bude oko 30 dole kod zamka a imam utisak da su ih pobili 100+ :D.


 

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Thunderstorm

jeste, bodycount i koreografija fajta su isto totalno off

u seriji je receno da ih je totalno dole 20ak a ukupno oko 100 u castle blacku (ne verujem eastwatch i shadow tower da su se pominjali i njihovo brojno stanje)

i onda fajt traje traje, a wildlingzi kolju li kolju...

igrita, tormund i glavni thenn su brat bratu pobili jedno 20 ljudi onscreen + oni sa giantom u tunelu...mislim da samo 2-3 wildlinga gine u scenama...bla truc

 

sve u svemu nisu trebali da pominju koliko je ljudi gde, samo se ogranicavaju time i isticu nedoslednost

a posebna je stupidarija da wildlingzi "napadaju" zid dugacak preko 450 km bas tu gde ovi imaju utvrdjenje...i da ih nije zaista 100k, takticki car kao sto je mens rajder bi valjda rasirio malo taj front a ne samo da napadas tamo gde nights watch ima instaliranu strugalicu za led =o)))

 

opet, sve to su zanovetanja koja ne bi bila bitna da je prica oko samog napada izvedena dinamicnije (ne znam ko je od vas gledao novog spidermana, vrhunska akcija i cgi al badava kad je ono sto povezuje akciju boring as fuck)

 

 

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Dobra je bre epizoda, ne hejtujte. I koja crna Crnobujica, osim onog sranja sa wildfire drugih efekata i nema. Ok, mozd aje bolja zbog odnosa likova itd, ali mi je daleko od najbolje epizode u seriji, nista blize nego ova poslednja.

 

Al zato poslednja epizoda ima da sabije, jedan od mojih omiljenih delova sledi:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

fuck is not boring

Dobra je bre epizoda, ne hejtujte. I koja crna Crnobujica, osim onog sranja sa wildfire drugih efekata i nema. Ok, mozd aje bolja zbog odnosa likova itd, ali mi je daleko od najbolje epizode u seriji, nista blize nego ova poslednja.

jos ja dakazem da je dobra epizoda, i slobodno batalite

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Zasto ne bi mogli da se otvore malo za neke scene i odrade neki CGI?

 

Čak i da su se otvorili za to, sumnjam da bi mogli efektno da izvedu jer se sve snima tim "televizijskim" kamerama, morali bi sve da prebacuju u filmski format zbog same strukture specijalnih efekata koji se prave za "prave" filmove.

Crnobujica je npr., trebala da bude Gospodar Prstenova na vodi fajt, al kad vidiš koliko je statično sve u seriji, teško da bi tako nešto izveli pukim pumpanjem para.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.arri.com/news/alexa-wins-the-game-of-thrones/

got se snima kamerom arri alexa, kojojm se snimaju blokbasteri tipa avengersa

 

alexa je 2x skuplja od red epica kojim fincer snima svoje filmove...u pitanju su stvari od ~50k dolara + ~150k pratece opreme za konfiguraciju

obe prave raw digitalni format koji moze oma da se obradjuje i da se na njega stavljaju efekti, eventualno se posle efekata radi downscale rezolucije jer ove kamere nativno rade u 2880X1620 (postoje skuplji modeli sa visim rezolucijama), a bioskopima i tvu, za sada, ne treba vise od 2k

 

razlog zasto sam pomenuo blackwater, komparativno sa watchers on the wall, je sto je isti covek rezirao obe epizode, steta sto vajs i beniof nisu uveideli da scenario za ovu epizodu nije dovoljno jak

 

meni kit harington ne smeta toliko kao, cini se, vecini ljudi =o)

jeste shorty i nije tip glumca koji moze da unapred los materijal ali kad se pogleda malo, jon nije ni priblizno intersantan lik kao vecina main likova...desavaju mu se interesantne stvari ali on sam je tipa 20ti po zanimljivosti...ako ne i josh dalje na spisku =o)

Link to comment
Share on other sites

Al zato poslednja epizoda ima da sabije, jedan od mojih omiljenih delova sledi:)

 

 

Плашим се да ће то бити на нивоу: чују се трубе, подигнута обрва, рандом 2 на 2 пар кадрова, мало коњаници јашу, још пар кадрова, подигнута још једна обрва, скуп око ватре (све ово у 2 минута), а затим прича и још приче, подигнута обрва, па прича (ово спаковано у 42 минута). И да, опет труба...

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Džon Snou bi trebalo da bude lik koji sporo i konstatno napreduje nešto kao muška Deneris. Za sada, u seriji, to tako deluje, ali isto kao Deneris deluje kao pubertetlija i ima više sreće (ko je rekao deus ex machina) nego pameti, što je ok ukoliko ga kasnije Martin ne ubije kao Lukas Qui-Gon-a!

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

deGEneris na kraju prve sezone prelazi iz pasive u aktivu (oh my!) tj postaje pokretac radnje, sto bi igor rekao pro-aktivni decision maker

jon je i dalje na nivou foresta gampa...pero na vetru...shit happens, he's there....

mozda mu exp lagano raste, rough events etc, i na statorovoj ravni pobedjuje, ali trenutno je i tunjava sansa veci gospodar svoje sudbine od njega =o)

Link to comment
Share on other sites

@Thunderstorm

jeste, bodycount i koreografija fajta su isto totalno off

u seriji je receno da ih je totalno dole 20ak a ukupno oko 100 u castle blacku (ne verujem eastwatch i shadow tower da su se pominjali i njihovo brojno stanje)

i onda fajt traje traje, a wildlingzi kolju li kolju...

igrita, tormund i glavni thenn su brat bratu pobili jedno 20 ljudi onscreen + oni sa giantom u tunelu...mislim da samo 2-3 wildlinga gine u scenama...bla truc

 

sve u svemu nisu trebali da pominju koliko je ljudi gde, samo se ogranicavaju time i isticu nedoslednost

a posebna je stupidarija da wildlingzi "napadaju" zid dugacak preko 450 km bas tu gde ovi imaju utvrdjenje...i da ih nije zaista 100k, takticki car kao sto je mens rajder bi valjda rasirio malo taj front a ne samo da napadas tamo gde nights watch ima instaliranu strugalicu za led =o)))

 

opet, sve to su zanovetanja koja ne bi bila bitna da je prica oko samog napada izvedena dinamicnije (ne znam ko je od vas gledao novog spidermana, vrhunska akcija i cgi al badava kad je ono sto povezuje akciju boring as fuck)

 

 

 

Koliko se secam pominjano je da je ovo samo test fajt bio da bi ih oprobali i videli sta imaju od oruzja. Kontam da ce pri sledecem napadu da imaju neku jasniju strategiju.

Link to comment
Share on other sites

deGEneris na kraju prve sezone prelazi iz pasive u aktivu (oh my!) tj postaje pokretac radnje, sto bi igor rekao pro-aktivni decision maker

jon je i dalje na nivou foresta gampa...pero na vetru...shit happens, he's there....

mozda mu exp lagano raste, rough events etc, i na statorovoj ravni pobedjuje, ali trenutno je i tunjava sansa veci gospodar svoje sudbine od njega =o)

Pa ok, ali to bi trebalo u forest gamp stilu da se u tipa sledećoj epizodi promeni

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ali isto kao Deneris deluje kao pubertetlija 

 

Pa oni i jesu pubertetlije, imaju po 16-17 godina u trenutku ovih dešavanja.

 

edit, mada sad vidim da u seriji Sneži ima 20 godina, dakle stariji je nego u knjigama, izvinjavam se...

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

 

Pa ne znam, meni je got dobar zbog interakcije medj likovima, a ovde je izostalo toga. Sam fajt je jadan, na nivou "banovic strahinje" ali, na kraju krajeva tako i jeste verovatno realan fajt izgledao. 

Scena izmedju snow i igrit nije bas srceparajuca

Plus, zasto bi se neko penjao uz onolki zid, sta je cilj toga.

ono, ok malo smorna epizoda

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

@kole

 

Haha isto sam i ja pomislio, gledam ova Jigrit ne masi sigurno ih je pobila 15 a sa ovom dvojicom pored nje ovi ostali divljani nisu ni morali da napadaju. Mens Rajder je dovoljno pametan da ujedini sto plemena koja su bila zaracena, ali organizuje napad na deo zida koji je najbranjeniji :D... got logic.

 

Za one koji su gledali poslednju epizodu, meni je bilo smesno.

https://www.youtube.com/watch?v=A4oQzTGTc_g

Edited by Thunderstorm
  • Upvote (+1) 1

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...