Jump to content

Očekivana plata IT tehničara?


Recommended Posts

Da ne otvaram novi topic bzvz. Da li znate kolika je prosecna plata IT tehnicara u vecoj firmi u BGD-u? Treba mi da im napisem "Ocekivanja u vezi plate" ali ja neam pojma koliko se krece realno... Tamo na infoplate.rs sajtu imaju 30k za Servisera do 60k za Admina.. A u opisu posla je od odrzavanja i popravke kompova do admina mreze  i podrske korisnicima.. 99% je 30k al ajd reko da vidim mozda zna neko ovde nesto vise o platama u tom poslu.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako vec znas za sta se kako krecu, mozda je bolje da opises sam sebi sta ces raditi na tom poslu, hoces li administrirati mrezu ili popravljati kompove pa ce ti se mozda samo kazati.

 

Ili ja prosto ne znam sta znaci IT tehnicar.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

heh why spilt you monsters

 

enivej

 

Zaduženja:

  •     Brine o ispravnosti računara i njihovih komponenti
  •     Otklanja kvarove na računarskoj mreži i opremi
  •     Pruža tehničku podršku korisnicima IT usluga unutar kompanije

Napisao sam im 40k , pa ako me pozovu na razgovor videcu sta i kako :) Nisu valjda kreteni da me ne pozovu zato sto neki baja hoce da radi za 20k...

Link to comment
Share on other sites

Uglavno gledaj da nadjes posao gdje ces primat platu, znaci bolje sigurnih ne znam sad lupam 30k nego 50k ali pitanje je kad ces ih dobit i oces li ih dobit. Ja sam u jednoj televiziju radio kao tehnicki direktor 6 mjeseci i dobio sam sarenu lazu, mada eto isao sam najvise da naucim nesto sto nisam znao i sto me zanimalo tako da nisam im ni trazio samo sam otiso.

Edited by Sceko
Link to comment
Share on other sites

Decko sa takvim opisom posla u Delta Holdingu ima platu 80k. ako nije slagao...

nije slagao, tolika je.

it tehnicar je sa sss, osnovno mrezno/serversko/desktop podesavanje i sitnije popravke. nivo znanja, osnove, recimo ccent (prva polovina ccna), comptia nivo znanja.

ako je ok firma a on oce da radi, moze daleko da dogura. tj mogao je, sad je sve teze. plate u firmama koje nisu na nivou pecenjare/lanca kioska su od 400 do 800 max sto sam cuo. mada moze da se nakrca i na dnevnice.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

heh why spilt you monsters

 

enivej

 

Zaduženja:

  •     Brine o ispravnosti računara i njihovih komponenti
  •     Otklanja kvarove na računarskoj mreži i opremi
  •     Pruža tehničku podršku korisnicima IT usluga unutar kompanije

Napisao sam im 40k , pa ako me pozovu na razgovor videcu sta i kako :) Nisu valjda kreteni da me ne pozovu zato sto neki baja hoce da radi za 20k...

 

To je ok posao za studenta ili tako nesto ali startovati karijeru sa takvim poslovima je trosenje vremena jer je mogucnost napredovanja vrlo organicena. Naravno to zavisi gde radis.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 11
Link to comment
Share on other sites

ne seri bre uobrazenko jedan

 

Ne radi se u uobrazenosti, mislim da svako ko je mlad i sposoban treba da gleda da investira u sebe i svoju buducnost. 

Meni je mnogo logicnije da se juri obrazovanje i neka stipendija u inostranstvu za master program u oblasti ITa.

Kad zavrsite master imate vise mogucnosti i mnogo vise manevarskog prostora pa cak i ako se vratite mozete bolje da prodate vase znanje nego da tupite u nekoj firmi a da ne napredujete.

 

Ne kapiram cemu to brecanje kao da sam ne znam sta rekao, ako te nervira to sto pisem lepo me stavi na ignore i ne razmisljaj o tome. Realno voleo bih da cujem sta je tvoja preporuka za mladog coveka da sedi i radi u nekoj znj firmi za 40k i da ceo zivot ostane na nivou da podesava ljudima desktop...

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

bolje za 40k nego da do 30e zivi sa matorcima i "ceka priliku" / "pravi startup"

sa druge strane u svakoj firmi sa kojom sam ja imao kontakt ce radije da prime nekog ko je radio 10 godina sa osnovnom skolom nego nekog sa 10 godina studija i 0 prakticnog znanja.

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

@zwerko

Napisao je to gore.

 

To je ok posao za studenta ili tako nesto ali startovati karijeru sa takvim poslovima je trosenje vremena jer je mogucnost napredovanja vrlo organicena. Naravno to zavisi gde radis.

Edited by Thunderstorm

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Nije moja poenta bila da je to ok posao za studenta. To je ok posao za bilo koga kome treba posao a trenutno nema posao koji se placa vise od 40k. U medjuvremenu moze da se obrazuje, trazi drugi posao i sl. Radno iskustvo svakako nece skoditi sto kaze Junkie. Bilo kakav posao je bolji od sedenja kod kuce, pogotovu ako je iole u struci. Ne kazem da treba to da radi ceo zivot...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa prica se o IT-u... Ali slazem se, ne racunajuci masu koja je zapalila preko, ljudi oko mene pocinju sa tih 35 (i dugo ostaju tu), zapravo jedini ortak koji ima platu da je plata a ne dzeparac, je u IT-u. Ko je skocio u taj IT voz na vreme, sada mu je lepo. Bar mi se cini da je vecini u toj bransi tako. GJ :D

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...