Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Проглашен је кривим зато што је основцима на Калемегдану говорио о престоници српске државе и изградњи бедема и кула Београдске тврђаве у доба деспота Стефана. Изречена му је мера опомене и наложено да школа у којој ради плати судске трошкове.

 

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Profesor-osudjen-zbog-casa-istorije-na-Kalemegdanu.sr.html?fb_action_ids=10203053349271129&fb_action_types=og.recommends

 

milion smrti njima i njihovoj deci

Edited by majebeni-marko

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Um, ta vest je stara dve godine.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Iz nekog razloga su sad počeli da šeruju tu vest po internetima, vidim par njih je šerovalo na fejsbuku (kolege istoričari), a ako pogledate komentare na vest, videćete da su svi označeni današnjim datumom.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Je l' zna neko da li meni koji sam drzavljanin Republike (lol) Srbije a boravim u insotranstvu na putu recimo zatreba novac, i neko od familije mi salje taj novac preko Western Uniona, salje u zemlju u kojoj cu ga preuzeti ili kako? Tipa, ja marko markovic, saljem STO MARAKA :D petru petrovicu u zimbabve (posto tamo podize) ili se zbog pasosa koji je RS novac salje "u srbiju" a mozes da ga podignes bilo gde?

Link to comment
Share on other sites

Je l' zna neko da li meni koji sam drzavljanin Republike (lol) Srbije a boravim u insotranstvu na putu recimo zatreba novac, i neko od familije mi salje taj novac preko Western Uniona, salje u zemlju u kojoj cu ga preuzeti ili kako? Tipa, ja marko markovic, saljem STO MARAKA :D petru petrovicu u zimbabve (posto tamo podize) ili se zbog pasosa koji je RS novac salje "u srbiju" a mozes da ga podignes bilo gde?

 

Kontam da to znaju na salteru western uniona.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Je l' zna neko da li meni koji sam drzavljanin Republike (lol) Srbije a boravim u insotranstvu na putu recimo zatreba novac, i neko od familije mi salje taj novac preko Western Uniona, salje u zemlju u kojoj cu ga preuzeti ili kako? Tipa, ja marko markovic, saljem STO MARAKA :D petru petrovicu u zimbabve (posto tamo podize) ili se zbog pasosa koji je RS novac salje "u srbiju" a mozes da ga podignes bilo gde?

 

Onaj ko ti salje pare daje tvoje ime i prezime i dobija broj koji ti dojavi nekako. Ti se pojavis na bilo kom salteru gde rade WU i kazes im taj broj i pokazes validnu legitimaciju (pasos) da si ti taj i taj imenom prezimenom. WU trazi na pocetku transakcije da im definises u koju zemlju i grad saljes da bi izracunali tarifu, tako da cenim da novac mozes podici samo u toj zemlji/gradu, ali mozda mozes da ih pitas i da li je moguce podici na nekoj drugoj lokaciji, nije mi se jos desio slucaj da u momentu covek kome se salju pare promeni lokaciju posto pare lezu odmah. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...