Jump to content

Fensi restorani u Beogradu


Recommended Posts

On 1/6/2014 at 6:59 PM, Ste said:

 

Ja i dalje ne mogu da hard refreshujem browser, wtf.

Enivej, devojcici rodjdendan danas, trazim neki restorancic u centru ne preterano fensi( nesto tipa Vagon ili Trag), ono romanticna atmosfera itd. Jel imate neki predlog?

Edited by Kemp.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kemp. said:

Ja i dalje ne mogu da hard refreshujem browser, wtf.

Enivej, devojcici rodjdendan danas, trazim neki restorancic u centru ne preterano fensi( nesto tipa Vagon ili Trag), ono romanticna atmosfera itd. Jel imate neki predlog?

Lorenzo i Kakalamba

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kemp. said:

Ja i dalje ne mogu da hard refreshujem browser, wtf.

Enivej, devojcici rodjdendan danas, trazim neki restorancic u centru ne preterano fensi( nesto tipa Vagon ili Trag), ono romanticna atmosfera itd. Jel imate neki predlog?

Meni je palo napamet Dvorište u Svetogorskoj, ne znam sad dal' je romatično kao u Parizu pored Sene sa pogledom na Ajfela, ali je u bašti (tj. dvorištu) ok, zavučeno, nije loša klopa. Zasigurno nije fensi.

Link to comment
Share on other sites

+1 za Dvorište, bude fina muzikica, pristojna je klopa, mada nije neko ludilo, a i oni stolovi za dvoje su "u mraku" pa možete da se vatate.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Jezivo mesto, gledao sam slike na netu i nikako nisam mogao da zamislim sebe da sedim tamo i jedem.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, shw. said:

"DOBRO MATORI" umirem jebeno

Što se tiče ozbiljnosti kuhinje i nekog epiteta "vrhunska", a da ja znam za to - time bi mogli da se pohvale Dijagonala, Square Nine (nisam jeo u onom kineskom šibanju na vrhu) i Sakura. Homa (originalna) je isto dobra.

Da se ogradim, ostale restorane u beton hali nisam posećivao. Takođe, odavno sam prestao da eksperimentišem po Beogradu jer se mahom ispostavi da je bezveze, ili postane bezveze u roku od šest meseci, tako da možda ima još nekih koji su se otvorili poslednjih godinu-dve. Solidnih i vrlo dobrih ima više, ali nikako vrhunskih.

 

LnK svakako ne spada u mesta sa onim što se zove "vrhunska klopa", niti je ikada spadala u to, a ocenu mogu da dam jer sam išao u taj restoran kada se tek otvorio, a poslednji put sam igrom slučaja bio prošle jeseni. Ponoviću da je moja ocena "prosek" i da preciziram da pod tim mislim više bezveze nego solidna.

Dakle, ti govoriš o jednom EKSTRAVAGANTNOM ENTERIJERU i ZANIMLJIVIM REČIMA U MENIJU (pritom je meni prilično običan), a ja ću ti reći da enterijer može nekome biti zanimljiv (mada je debilan), ali da je hrana koju sam ja jeo tamo (četiri-pet obroka) svaki put bila za zaborav.

Mogu i da nabrojim šta mi prvo pada napamet od tog proseka, uz izuzetak zaista odličnih punjenih paprika (!):

  • saltimboka - lepo meso i dobra pršuta, ali kao komični prilog u tanjiru stiže skoro hladni grašak na granici kuvanosti bez ikakvog ukusa, ono +1 bi bilo da su stavili jebeni komad putera pored
  • pasta u nekom belom sosu - sos ima ukus brašna, što je lolotron
  • pačetina - ukus metala/džigerice, što znači da je kuvar fejlovo i da ne zna šta sa tim mesom treba da se radi

O usluzi ne bih duljio, osim da je loša i da se nije suštinski razlikovala po amaterizmu u nekoliko odlazaka od kojih su neki bili večera za dvoje, neki večera sa društvom, a neki poslovni ručak za 10+ osoba među kojima su bile i "viđenije face".

E sad, to što neko pristaje zbog svinje koja visi na plafonu I STOLICE SA DUPETOM da mu služe hranu koja ista takva može da izađe iz random tiganja na gajbi i da kelneri i kuhinja ne znaju da rade svoj posao, to je druga stvar.

Treća stvar bi bila da se restoran ne fura da je FENSI i da ljudi o njemu ne pričaju kao da je jebeni svemir i fazon Njujork u Beogradu.

I da kažem za kraj - npr. osrednji restoran u Firenci, koji sebe ne doživljava kao ludilo ima bukvalno za pet klasa iznad kuhinju nego LnK.

Nažalost nisam mnogo putovao svetom, ali ono što sam imao prilike da jedem u "finim restoranima" preko je mnogo iznad onoga što se ovde potura kao nešto ozbiljno.

Dobro ja razumem tvoju frustraciju restoranom ali ja nikada nisam rekao da je restoran do jaja rekao sam da je hrana pristojna i da je, po mom misljenju, ambijent fensi i simpatican. Na primer ja nikada problema sa uslugom tamo nisam imao ali verujem.
Na zalost ja sam bas u Sakuri imao problema sa uslugom. Na kraju ni hrana nije bila najbolja dok mi je u W Sushiu bilo mnogo bolje i sto se tice hrane a i  sto se tice usluge. Dijagonala je skroz dobar restoran a Square Nine nisam jos posetio ali sad cu svakako pa javljam utiske :D

Edited by Majstor bora
Link to comment
Share on other sites

jebote odakle vam pare, meni je vrhunac gastronomije i ovde restoran maharadza, das 19 eura i jedes kolko oces.

Vudu, ajde da osnujemo stranku, zavladamo, i da ove fensere bacimo u rudnik da rade.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...