Jump to content

Nov komp!


Dule_smor

Recommended Posts

@ssd disk i windows.

ako je pravi disk, ima da stavimo win na njega oa makar crko!

ako je pci-e kartica koja je za kesiranja, onda nema teoreme. mada nisam nikad cuo da se to koristi na vanserverskoj/storage platformi.

nisam pratiosta ste pisali sve, sry, al ako utvrdite da je ssd, ima da metnemo win!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Onu koju Vudu kaze!

 

Btw, samo da kazem da su ovi iz Winwina cigani samo takvi. Za sva odlozena placanja tipa rate/cekovi itd. ne vazi ona manja maloprodajna cena, vec ova veca ispisana sitnim crvenim slovima na sajtu. U slucaju moje konfe ta razlika je skoro 9000 dinara tako da cu cu verovatno uzeti gotovinski kredit u mojoj banci i isplatiti im sve u kesu odmah pa nek se nose u kurac!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako uzimas za kes nemoj nikako uzimati u Win Winu, iste komponente koje si naveo su u Emmiju (koji je ista firma, Alti iz Cacka) jeftinije bar 500-2000 dinara u proseku, a isporucice ti i ovi na kucnu adresu, ustedeces bar 50 evra.

 

Evo par poredjenja (u WinWinu uzimam samo crvenu web cenu, tj onu nizu) na osnovu tvojih komponenti:

 

                                        Win win        Emmi

i7-4770                             29.999        27.799

GA-B85M-D3H                   7.499           6.999

KHX1600C9D3B1K2/8GX   8.999           8.499

 

itd, itd.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali ti moraš da potvrdiš kupovinu na sajtu i posle te zovu da potvrde, a to se kao računa da si valjda kupio. Iskreno, ne znam tačno šta bi se desilo da ti donesu, a ti si u fazonu da ih iskuliraš ili da ih pošalješ na rendom adresu iz zezanja. Opet, kontam da im je to uračunati rizik pošto i da se desi jednom u sto slučajeva, nisu u nekom minusu baš.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da smo ipak prevazisli te decije bolesti da ih zajebavaju :) Tipa ja sam skoro uzeo foto aparat iz firme iz Nisa jer su jedino oni imali, a pritom nisam ni porucio sa sajta, nego nazvao telefonom, poslali mi sutradan, ono nije postojao nikakav iole pisani trag moje porudzbine, sve stiglo regularno, cak sam liku iz kurirske sluzbe platio u evrima jer sam zaboravio da promenim pare :)

 

Emmi konfigurator je generalno bullshit jer imaju odavno taj bag s hardovima, to sto si i ti primetio, dakle ima samo jedan ili dva modela, plus fale druge komponente koje inace imaju na lageru. Najbolje ih nazovi pa vidi s njima kako je najlaksa varijanta da narucis sve sta ti treba i da ti to sklope u konfiguraciju, moj kolega je to tako uradio, a njemu je Emmi na 10 min voznje od kuce :)

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Пошаљеш им мејл на њихову адресу за веб поруџбине, са нумеричким шифрама компонената које желиш, које су написане десно у заглављу карактеристика.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Emmi vam dodje kao winwin samo malo jeftiniji . Jedina mana sto nemaju "dobre" kredite kao winwin, no ako placate u keshu je sasvim ok opcija. 

 

U emiju sam pazario tri puta (sve preko neta) do sada i uvek sam koristio search i samo stavim u korpu i posaljem formiranu porudzbenicu. Taj konfigurator im je beskoristan jer nema mnogih komponenti.

Inace sam se samo registrovao nisu me ni zvali da provere (valjda zato sto pri registraciji traze jmbg)vec su odmah poslali robu.

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...