Jump to content

Nov komp!


Dule_smor

Recommended Posts

udji u bios i u boot sekciji nadji secure boot pa tu vidi sta moze da se uradi. ako je enabled onda ga prebaci u disabled ili izguglaj kako se pravi butabilni fles za uefi

i ne kapiram na kom koraku fejlujes? on uopste ne vidi ssd?

Edited by peja_

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam savet da pitam ovde. Naime, u pitanju je ultrabook.

 

Viktor i ja fejlujemo da instaliramo Windows 8 Pro na SSD. Postoji li nešto što ne znamo? inb4 ništa.

 

Firmino je vlasništvo kao i licenca za Win8, tako da saveti da ne instaliram osmicu neće biti od koristi.

 

Hvala

 

cisto kao napomena, uvek smes da instaliras n-2 verziju operativnog sistema koji si kupio (znaci ti bi pratkicno smeo da stavis i vistu i da budes licencno pokriven).

 

uradi ovo: http://www.hirensbootcd.org/usb-booting/ i kroz njega obrisi sve particije koje postoje pa probaj ponovo.

edit: u ovom prvom koraku slobodno odradi quick format, ovaj obican traje dugo.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

dobro se raspitaj, otvaraju racun u banci na tvoje ime, dobijas mesecne troskove  ozdrzavanja i jos svasta ponesto i vodi ti se prakticno kao kredit da si podigao

 

moj radnik je posisao kitu kod njih kada je uzeo neku tehniku da bi onda saznao da zbog te kupovine nije kreditno sposoban za neki ozbiljan kredit koji mu je bio bitan, da je bez njegovog znanja otvoren racun u eurobanci (tj verovatno je to napisano sitnim italic slovcima na nekoj poledjini wc papira), gde ima dozvoljen minus ili slicno, karticu nikada nije dobio, nikakve izvestaje nikada nije dobio etc etc kada je sracunao sve ga je kostalo i skuplje nego sto je cena bila na pocetku i tako to :)

 

ta prica bez kamate vazi samo ako placas cekovima i nista drugo :) poz

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Omg, ovaj moj topik je postao mesto consultinga it magova! :D

 

dobro se raspitaj, otvaraju racun u banci na tvoje ime, dobijas mesecne troskove  ozdrzavanja i jos svasta ponesto i vodi ti se prakticno kao kredit da si podigao

 

moj radnik je posisao kitu kod njih kada je uzeo neku tehniku da bi onda saznao da zbog te kupovine nije kreditno sposoban za neki ozbiljan kredit koji mu je bio bitan, da je bez njegovog znanja otvoren racun u eurobanci (tj verovatno je to napisano sitnim italic slovcima na nekoj poledjini wc papira), gde ima dozvoljen minus ili slicno, karticu nikada nije dobio, nikakve izvestaje nikada nije dobio etc etc kada je sracunao sve ga je kostalo i skuplje nego sto je cena bila na pocetku i tako to :)

 

ta prica bez kamate vazi samo ako placas cekovima i nista drugo :) poz

 

uf, u pravi si izgleda dzi, sad ne znam sta da radim...bio danas do winwina, kazu ne moze preko platnog spiska/administrativne zabrane nego samo kao beskamatni kredit u banci (zaboravih da pitam u kojoj)...dao mi kao onaj papir za prosek primanja da odnesem kod mene u obracunsku da mi popune pa da se javim...na 6 rata je bez kamate, a na 12 rata ima neka kamata (uzimao bih na 6 rata)...i naravno odrzavanje racuna 200 din mesecno koji cu posle verovatno morati i da platim da bih ga ugasio...ne znam sto su takvi cigani i komplikuju jebeno...za cekove nisam pitao dal moze, a nikad nisam ni uzimao nesto na cekove, moram prvo da ih podignem u mojoj banci? samo sam se iznarvirtao bzvze, na kraju ima da odustanem ako ima jos neka peripetija

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa nisam kviter nego su oni cigani jebeni. Uzecu verovatno na kraju, samo mi ide na kurac sto moraju da zakomlikuju sa xy gluposti i izmuzu coveku jos par niljada na to umesto lepo da stave administrativnu zabranu preko platnog spiska i odbijaju mi od plate narednih 6 meseci...imam posao za stalno u drzavnoj sluzbi, ne vidim u cemu je problem, u pola radnji u gradu moze tako da se kupuje...ne, nego mora da se uzima kredit u nekoj trecoj banci i njoj placaju rate, fuuu bre.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

dule, pogledaj pod kojim uslovima možeš da dobiješ keš kredit kod banke u kojoj imaš račun za primanje plate, možda ispadne povoljnija (ili daleko manje komplikovana) ta opcija. nisu velike kamate za kratkoročne dinarske kredite.

Link to comment
Share on other sites

I to mi je palo na pamet, svraticu sutra da pitam i za to i za cekove...btw, ovaj smarac u prodavnici mi kaze da zapisem one sifre artikala na papir pa ce on da naruci...ja rekoh pa zar nije lakse da ovde kod vas u radnji odmah preko sajta to odradimo...pa kao ne radi nam internet nesto u radnji lol

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...