Jump to content

SPLIT: Lutalice


Recommended Posts

Није то иста прича, Дуле, Мохи је критиковао недостатак већег ангажовања од вербалног, спремност да се брже боље истрчи у критици када неко нешто ради, а да то није улагање у оно што захтева хитније решење (по тој особи). 

Пеја је дао фин одговор на то пре три стране.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da smo olako prešli osnovni problem koji je postavio Dule, a to je "prebacivanje sredstava" sa pasa na ljude. To je suštinski pogrešno rezonovanje i Mohi je tu 100% u pravu. Novac koji se pronalazi za pse i koji se pronalazi za ljude je u potpunosti nepovezan, u smislu da kada jedno prestane drugo neće porasti. Tako da je osnovna postavka cele diskusije u tom smislu pogrešna.

 

Koji je najbolji način za rešavanje problema lutalica je, po meni, ovaj Stijin.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

 

Зато сам и рекао да су оба гледишта валидна у зависности од контања ситуације.

 

Небитно је да ли неко води кампању против мува, битан је принцип који си изнео. А изнео си га са геј намерама. Зашто? Зато што је то класичан магнет за придобијање емо реакција. Изигноришеш моменат где животиње нису исто што и људи - Драле мора да га истиче - тиме што си исфорсирао да га Драле истакне, добијаш на бонусу емо тапшања по рамену од стране евентуалних жена и дјеце на топику, из чистог сензационалистичког трипа и емо момента. Јер Драле, јелте, аутоматски постаје окрутни психо јер куце назива прљавим злим хордама животињског зла, а ти седиш и правиш се блесав и хуман и једеш говна. Тај трип ''животиње нису људи'' је незахвалан за онога ко мора да га истакне, због поменутих жена и дјеце и ти то добро знаш бобо. Дакле, разговарај ко човек и немој бити сељак и убирати популистичке емо поене на јебеном топику на коме прича шес и по људи, а за не знам чије бабе здравље то радиш.

 

Oba gledista su validna zavisnosti od kontanja, tu se potpuno slazemo. Ono sto se ne slazem jeste Draletov stav - treba ih pobiti, ne vidim zasto bi to bio nekome problem? Ako si primetio samo sam se na pocetku diskusije ukljucio gde sam rekao da necu da komentarisem neke njegove stavove, a posle sam ubacio lagani trol da se isti princip za lutalice moze primeniti i za npr politicare. Ali onda dolazimo do njegovog stava "imamo problem bezbednosti -> kako ga resiti na najjeftiniji/najefikasniji nacin", na koji sam odgovorio jer je prosto apstrahovao sve druge aspekte problema. 

 

Ako diskusiju dovedemo na taj nivo banalnosti, da se gleda samo sta je najjeftinije i najefikasnije resenje nekog problema onda mozemo da je dalje banalizujemo i da prenesemo isti princip na ljude. Daljom razradom tog principa bi dosli do toga da maltene mozemo bilo koga da ubijemo iz bilo kog razloga. Ali onda se javlja taj momenat "ali to ne moze, pobogu, pa to su ljudi!". Dakle slazemo se da nije pitanje tako jednostavno kako ga on predstavlja, zato sam istrolovao to s ljudima jer sam znao da ce da se upeca. Ako se slozimo da je pitanje komplikovanije onda dolazimo do toga zasto je komplikovanije, a to je da nazovemo za potrebe ove diskusije to "humanost". I tu dolazimo do toga da je osecaj za to sta je humano a sta ne za nekoga, sto je vrlo subjektivno. Ne postoji ja sam u pravu, ti nisi, jer su nam polazne pretpostavke razlicite. Ja mogu da razumem da postoje ljudi koji drugacije misle od mene po tom pitanju, ali se prosto ne slazem s njima, ne govorim im kako je njihovo razmisljanje nerezonsko (sto radi doduse i Mohi, samo u drugom smeru). 

 

Samim tim ja sa svojim subjektivnim stavom koji imam prema humanosti mogu da trazim od drustva da se nekim problemom pozabavi na nacin koji ja smatram da je human, ako je takvo razmisljanje u vecini tako ce se i raditi (pricamo o nekoj idealnoj situaciji za potrebe diskusije). Sa druge strane je opcija da ja "trazim da se ubijaju kriminalci, a oni koji ne prihvataju da se ubijaju mogu slobodno da ih prime kod svoje kuce da ih hrane i cuvaju, ne treba to da se radi za moje pare". Malo deluje nelogicna ta recenica, zar ne? A samo zbog toga sto je vecinski odnos prema humanosti u ovom drustvu da ne treba nekoga ubiti jer je ukrao bananicu iz supermarketa, ali nije uvek bilo tako i nije svuda tako. Razlicite su polazne osnove, tu se slazemo, ali se ne slazem s time da neko moze da mi kaze da je moja polazna osnova prosto bezveze jer je to subjektivna stvar. 

 

 meni sterilizacija tih pasa deluje kao najmanje loše rešenje

 

 njihovo ubijanje mi je surovo, a pritom, problem sa lutalicama je posledica ljudskog nemara - to mi deluje kao "zaprljao sam dnevnu sobu, umesto da je očistim, spaliću je jer sam tako rešio problem"

 

Upravo je to i moj stav, pre svega jer smo "mi" stvorili taj problem, samo sam ja dao primer s parkingom i kolima :)

 

 i pitanje za vlasnike pasa ovde - jel skupljate za svojim psima? ozbiljno pitam

 

Iskren da budem vrlo retko. S jedne strane je ovo sto Cela kaze - generalno kerovi koje pustis da trckaju unaokolo gledaju da kenjaju negde u travi i zaklonjeni da ne bi ostavili trag. Tipa moj se najcesce nabije u najvece zbunje koje nadje u okolini ili neku visoku travu ili tako nesto, pa je onda nekad besmisleno, a nekad cak i nemoguce to pokupiti. S druge strane uvek s sobom imam one kesice (ima sistem gde stoje zakacene za povodac, pa ne moram da razmisljam da li sam poneo ili ne) i ako se desi da se posere na trotoaru ili blizu decijeg igralista ili tako nesto uvek pokupim. Ali u realnosti to je mozda u 10% slucajeva. Plus sto se onda smorim kad 100m dalje naletim na to gde se nekome ker posrao posred trotoara pa se onda jos vise demoralisem da to radim... 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Проблем је што ти твоји ''тролови'' нису ''конструктивни тролови'', где узмеш нешто и онда га рокнеш у крајност или направиш неку лол паралелу, да би лакше изнео то што желиш. То би било сасвим океј, то ја радим нон стоп. Ти узмеш брате, намерно или случајно (али мислим да је намерно, пошто мислим да си далеко од ментално заосталог) и онда направиш не трол, не паралелу, не сликовити пример, него демагогију. У тој демагогији се полазна паралела изврне, исилује, појебе и најзад нестане у корист неког конструкта који је нешто ново, дивље, ружно и нема везе са оним о чему се причало. А резултат свега тога је, наравно, стављање додатних поддискусијица саговорнику на грбачу, јер треба да се реше криве дрине које си направио, уз нуспродукт сензационализма.

Е, онда после тога, кад ти се неко искења за то, ти дођеш и елаборираш ''шта си то урадио'' и то је супер елаборат - само што нема везе са оним што си урадио. Резултат - још више кривих дрина и пет бамбија за рекурзивно троловање.

 

Ево, сад ја рецимо могу да ти квотујем по реченицу и да једем говна ко дебил, ти ћеш на сваки квот уредно да одговориш нечим петим и да возиш тај парни ваљак демагогисања и шибицарења речима док не прекинем причу или почупам сву косу са главе и кренем да лутам по блоку и говорим ''ивица, ивица''. А урадићу ово прво јер је здравије.

 

Човече, мислим, океј, то ти је манир, ал брате лош је манир, престаће људи да причају с тобом - прво ће да чупају косу, а онда ће да ману зајебанцију. Почећу да мислим да имаш неки перво трип са довођењем људи до лудила...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

samo, draga gospodo da se sve prvo baci na papir. kaže se da društveno uređenje zavisi od nivoa dostignute ekonomske baze. dakle, plemenita rešenja za životinje samo ako ima para. a ako nema, onda nema dalje priče.

 

Dule je lekar i on zna šta znači trijaža. i on tu logiku ovde primenjuje. jedan dinar iz budžeta dat za pse dok ljudi nemaju osnovnu medicinsku zaštitu je potez nenormalnog lika. ja se tu s njim slažem. ako hoće privatnici da finansiraju plemenita rešenja, svaka čast. ako neće, ne mogu to prebacivati na kolektiv (budžet) i to ne racionalnim argumentima nego emotivnim.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa da ne ulazimo u raspravu sta je konstruktivan a sta ne konstruktivan trol, trol post po definiciji ima za cilj da izazove neciju emotivnu reakciju, sto mi deluje da sam i uspeo jer se Drale vrlo lepo upecao, kasnije sam samo nastavio po istoj liniji. 

hey-guys-look-how-retarded-i-am-jokes-on

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mogao si da popiješ lepo ignor i na to sam te upozorio, nisi ignorovan samo zbog poslednjeg čipa koji ti je preostao u vreći "znamo se dugo".

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

fun fact: ako vas ujede pas lutalica (ili u stvari bilo koji drugi pas ) i nece da pusti nogu vrat mali prst, dovoljno ce biti da mu neko stegne jaja od pozadi :) izbegava se dodatno krvarenje, bol i trauma i kod psa i kod ujedenog coveka o/

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ako napadne zenka? :) Stoji to sto ti kazes, samo je malo ljudi koji ce prici npr pit bulu koji je ugrizao nekoga i ne pusta i pokusati da ga vata za jaja :) U principu dovoljno je sipati mu neki alkohol na glavu, a u nedostatku bolje opcije i vecu kolicinu vode dobice se isti efekat. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 

U takvim situacijama izvadiš utoku sručiš 3 metka gazdi psa i kad padne počneš da šutiraš, pa kad pas krene da brani gazdu izbušiš i psa.

Onda odeš kod gazde od psa kući pa mu ocu zavrneš jaja da ne pravi više takve skotove.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 3
Link to comment
Share on other sites

Šta ako je ženka? :(

Zwerko i G, braća po logici.

 

U napadu panike tražimo alkohol, gledamo da li je pas ženka ili mužjak, jurimo balon vode i uljimo prste ofc.

ja sam samo preneo sta je strucnjak za pse savetovao na rts-u

nisu spominjali zenke jbg, upotrebi mastu :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U takvim situacijama izvadiš utoku sručiš 3 metka gazdi psa i kad padne počneš da šutiraš, pa kad pas krene da brani gazdu izbušiš i psa.

Onda odeš kod gazde od psa kući pa mu ocu zavrneš jaja da ne pravi više takve skotove.

Хвала богу ! Ушао је у твој простор ! :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

U takvim situacijama izvadiš utoku sručiš 3 metka gazdi psa i kad padne počneš da šutiraš, pa kad pas krene da brani gazdu izbušiš i psa.

Onda odeš kod gazde od psa kući pa mu ocu zavrneš jaja da ne pravi više takve skotove.

tako sam i ja jednom u gta 3

  • Upvote (+1) 2

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...