Jump to content

Motorola Moto G


Slađan

Recommended Posts

U UK je najavljena cena 135 funti, pretpostavljam za 8GB model, sto je oko 160 evra, odnosno u Evropi ce verovatno biti 200 evra 16GB model. 

 

E sad tu je tesko zakljuciti koliko ce kod nas kostati, pogotovu kod operatera. Nexus 4 je zvanicno u Evropi kostao po 350 evra, pa ga je kod nas Telenor cenio 72.000 dinara u startu (a to je polazna cena od koje oni prave pakete). Jedino sto je dobro sto kod nas nije mogao regularno da se kupi Nexus 4, Motorola sad ima kao nekog zvanicnog zastupnika pa cenim da ako bi kroz zvanicni kanal model od 16GB mogao da se nadje za 200-250 evra to bi bilo sasvim kul. 

 

Inace mi deluje da telefon ima vrlo veliku perspektivu s tom cenom jer ako kosta kao npr S3 mini, a ima znacajno bolje karakteristike to ce stvarno biti best-buy. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U UK je najavljena cena 135 funti, pretpostavljam za 8GB model, sto je oko 160 evra, odnosno u Evropi ce verovatno biti 200 evra 16GB model. 

 

E sad tu je tesko zakljuciti koliko ce kod nas kostati, pogotovu kod operatera. Nexus 4 je zvanicno u Evropi kostao po 350 evra, pa ga je kod nas Telenor cenio 72.000 dinara u startu (a to je polazna cena od koje oni prave pakete). Jedino sto je dobro sto kod nas nije mogao regularno da se kupi Nexus 4, Motorola sad ima kao nekog zvanicnog zastupnika pa cenim da ako bi kroz zvanicni kanal model od 16GB mogao da se nadje za 200-250 evra to bi bilo sasvim kul. 

 

Inace mi deluje da telefon ima vrlo veliku perspektivu s tom cenom jer ako kosta kao npr S3 mini, a ima znacajno bolje karakteristike to ce stvarno biti best-buy. 

 

Ja kolko znam kad god nesto kod nas ima zvanicnog zastupnika, to kosta 2 puta od onog sto treba.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja kolko znam kad god nesto kod nas ima zvanicnog zastupnika, to kosta 2 puta od onog sto treba.

 

To, nazalost stoji u dobrom broju slucajeva, zasto je tako ne znam ali jbg. Jedini svetli primer tu je Nexus 7 koji zapravo kosta koliko i treba da kosta, pretpostavljam zato sto je to politika Asus-a. U tom smislu je nada i za Motorolu :)

 

Problem je sto telekom operateri kao svoju pocetnu cenu uzimaju nesto sto je 5-10% vise od cene koju daje zvanicni distributer. Ako distributer za Moto G da cenu od cirka 30k dinara to ce biti ubedljivo best buy telefon uz neki relativno smislen paket od 1000-2000 dinara mesecno.

Edited by Zwerko
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa kod nas trenutno ne, ali je deo problema upravo u visokoj "beloj" ili "regularnoj" ili kako god da je nazovemo ceni telefona. Jer se isplati kupovina uz paket ako ti uz neki paket koji vec koristis mozes da uzmes telefon za dinar ili za male pare. Ali kad si ti u situaciji da treba i da potpises ugovor i jos da telefon platis koliko je u oglasima, sto mu je cesto negde blizu normalne cene, onda se slazem, nikako se ne isplati. 

 

I tu se vracamo na onu pricu - zasto nema Nexusa 7 u oglasima? (osim polovan ofc) Pa zato sto je regularni distributer dao cenu koja je ona po kojoj bi i trebalo da se prodaje. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ti ne daju nista za dzabe, nisam ja to ni rekao, poenta je telekom operatera da te kreditira za telefon da bi bio njihov korisnik i placao pretplatu na kojoj oni zapravo zaradjuju. U tom smislu oni nemaju toliko zelju (bar ne u normalnim zemljama) da zarade na telefonu, vec na pretplati. Nije ni banka humanitarna ustanova pa imas kredite sa "0% kamate". Poenta price je da je vecini korisnika lakse da placa telefon na rate kroz pretplatu nego da u jednom momentu iskesira 200-300-400 evra za neki solidan smartfon. Plus sto bi opet u teoriji servisna i druga podrska trebala da bude znacajno bolja nego kod telefona koji si kupio preko oglasa. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 ne isplati se ni u jednoj računici kupovina telefona uz paket. makar ne ovde, ne znam kako funkciošu strani operateri

 

Tu se slazemo, ali ja smatram da je to pre svega jer distributeri nabiju cene za telefone, pa kad se jos na to nakaleme i operateri (umesto da im to bude pogodnost ka korisnicima, a ne zarada) dobiju se stvarno nepovoljni uslovi. 

 

 

 poenta je da su ljudi mentoli - moja koleginica je dobila s3 mini za dinar, sva presrećna, a pritom plaća 3k mesečno. za dve godine će im iskeširati 650 evra, a isti telefon je mogla da zabode na oglasima za 170-180 jura, nov, i da uštedi gomilu para jer joj toliki paket ne treba (bilo joj je važno da dobije TELEFON ZA DINAR)

 

Upravo sam to isto ja gore tvrdio:

 

Ako distributer za Moto G da cenu od cirka 30k dinara to ce biti ubedljivo best buy telefon uz neki relativno smislen paket od 1000-2000 dinara mesecno.

 

Sustina moje price je da je trenutno nase trziste mobilnih s cenama koje daju distributeri i operateri poprilicno obesmisljeno. Jer u suprotnom bi se sve od kola do racunarskih komponenti kupovalo na oglasima a ne u prodavnicama. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

 ne isplati se ni u jednoj računici kupovina telefona uz paket. makar ne ovde, ne znam kako funkciošu strani operateri

 isti telefon ćeš za 50-70% tržišne cene zabosti na oglasima, nov, sa garancijom, i onda možeš da biraš povoljnosti prilikom sklapanja ugovora

 

 poenta je da su ljudi mentoli - moja koleginica je dobila s3 mini za dinar, sva presrećna, a pritom plaća 3k mesečno. za dve godine će im iskeširati 650 evra, a isti telefon je mogla da zabode na oglasima za 170-180 jura, nov, i da uštedi gomilu para jer joj toliki paket ne treba (bilo joj je važno da dobije TELEFON ZA DINAR)

 

Ali nije baš da uvek ima tih pogodnosti uz ugovor. Po meni, ako ti već koristiš neki paket i to je taj koji ti "paše" i toliko trošiš, što ne bi uzeo i telefon uz to. Sa druge strane ja ne volim da te neko obavezuje bilo čime (čak i ukoliko uzimaš ugovor za popust na pretplatu) to mi je bezveze, ali to je drugi problem.

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem, možda se nisam udubio u tematiku, ali ja sam pre više od dve godine uzeo neki Wildfire S na ugovor a da sam jednostavno imao taj isti paket koji koristim i dalje, prodao sam Wildfire i to je to. Da li sam mogao da uštedim više da sam uzeo ugovor za 50% popusta umesto wildfire, nisam siguran, možda ako bih stavio sad na papir da računam, a sa druge strane ni ne sećam se da je to VIP u tom trenutku imao. 

 

Sa druge strane, ne podržavam i ne opravdavam bilo kakvo vezivanje ugovorom i uzimanje nerealnih pretplata samo zarad toga da bi se dobio telefon za dinar ili za neke manje pare jer operateri drže cene telefona "u nebu" i onda kao cena bez ugovora je 90.000 din, a oni ti prodaju za "samo" 24.000 din na nekakve rate i plus ugovor od 2 godine i pretplatu od 3000 din mesečno, a kod ovih što valjaju mobilne taj isti telefon košta 300e. To je ludost uzeti.

Link to comment
Share on other sites

 kupovina telefona uz paket se ne isplati, nemoj biti domaćica

 

kako se uzme. evo, ja planiram da obnovim paket koji imam (biznis prenesi i surfuj tim 1gb), dakle nastavljam da placam isto, i uzmem g2 za 36000 (a bice i popusta u decembru gde ce skresati cenu za bar 50 evra), koji ovako kosta 450 eur.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

 pa telekom već dugo fura da imaš 50% popusta na ceo period ugovora, ako ne uzimaš telefon. u kombinaciji sa novim telefonom sa oglasa, to je win win situacija

 

ovo sam nekako preskočio - apsolutno, osim u slučaju da se i time obavezuješ na ugovor kod nekoga 24 meseca, što je meni u startu "no no" stvar, makar bio i popust na pretplatu.

Link to comment
Share on other sites

ovo sam nekako preskočio - apsolutno, osim u slučaju da se i time obavezuješ na ugovor kod nekoga 24 meseca, što je meni u startu "no no" stvar, makar bio i popust na pretplatu.

 

Naravno da se obavezujes :) Doduse ne mora na 24 meseca, isti popust vazi i uz obavezu na 12 meseci, ali im se ne bi isplatilo da se ne obavezujes. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

jel ima ovde neko da stvarno misli da je isplativije uzeti bilo kakav mobilni uređaj od operatera na ugovor?

 

nego, ne znam jeste li izvalili, ali ovaj Moto G ima sve ali nema slot za SD karticu :( To je bulja. Inače po karakteristikama je blizu SGS2 mada pošto je noviji telefon, za nekoliko nijansi je i bolji. Počevši od procesora. Kamera je po specifikaciji lošija, mada kontam da u praksi izgleda isto.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

jel ima ovde neko da stvarno misli da je isplativije uzeti bilo kakav mobilni uređaj od operatera na ugovor?

 

 

ima, zwerko

 

inače, u životu nisam promenio sd karticu na nekom mobilnom uređaju, i ne kapiram što se ljudi toliko uzbuđuju kad neki telefon nema slot za dotične

Link to comment
Share on other sites

pa ja lično furam gomilu muzike i štiva za čitanje (knjige i stripove), a neretko i serije. Trenutna kartica na telefonu mi je bila puna skoro knap tim nekim stvarima do skoro. Mada generalno i nije bitno ali je lepo znati da može da se doda ako zatreba i tih 8/16GB nije dovoljno... a i ono, 2013/2014, jebem mu, to bi trebalo da je ustaljena praksa.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

kako se uzme. evo, ja planiram da obnovim paket koji imam (biznis prenesi i surfuj tim 1gb), dakle nastavljam da placam isto, i uzmem g2 za 36000 (a bice i popusta u decembru gde ce skresati cenu za bar 50 evra), koji ovako kosta 450 eur.

 

Pa fora je sto svi gledaju na to kroz telekomovu ponudu da ako ne uzmes telefon prepolove ti racun sto bi onda u tvom slucaju znacilo da umesto 2k placas 1k sto je za 2 godine koliko se obavezujes 24k sto na 36k cenu telefona znaci 60k, a u radnji je 450e.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...