Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

Odlični i čabke i lepi!

 

onaj musolinijev hq je moderan i za današnje pojmove :)

фашизам никад не излази из моде

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ovakva mapa je potpuno legit iz perspektive nekog ko živi na južnoj hemisferi, iako je većina mapa sveta severocentrična. Mi na pomisao o mapi sveta najčešće pomislimo na evrocentrične mape, a vidim da Ameri uglavnom furaju mape gde je u sredini američki kontinent.

  • Upvote (+1) 2
  • Downvote (-1) 2

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ovakva mapa je potpuno legit iz perspektive nekog ko živi na južnoj hemisferi, iako je većina mapa sveta severocentrična. Mi na pomisao o mapi sveta najčešće pomislimo na evrocentrične mape, a vidim da Ameri uglavnom furaju mape gde je u sredini američki kontinent.

 

 

 

Ameri furaju mapu Amerike i nizasta drugo ni ne znaju.

Edited by moyo

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Jebote, naježio sam se dok sam gledao slike. Kakve su to generacije glumaca, a šta danas imamo...

  • Upvote (+1) 1

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Jedino mi ovde fali od ove ''srednje'' generacije Zablaćanski, on je odličan glumac bio, i ako ga većina pamti samo po serijama.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Mozda treba da pitamo nekog filmskog kriticara da nam napravi skalu pa da vidimo gde su cvijanovic i koja u odnosu na ckalju i samardzica ali koliko se ja razumem glumacki su dosta ispred. A u svakom slucaju nisam ja inicirao pricu o tome ko gde pripada vec sam komentarisao sto je neko izdvojio njih dvojicu (verovatno na politickoj bazi), a ostavio neke losije glumce na listi gde bi valjda trebalo da gledamo samo glumacke sposobnosti. A na stranu sve to, ovde su svi, nisu samo velikani te ja ne bi ni ckalju ni njih dvojicu izbacio ali to sam subjektivni ja.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

brate...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...