Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

i pre 50 godina je bio sasvim dobar.

elem, pogledah "Južni vetar".

pravi srpski triler, i shodno tome ga treba suditi. nije loš, ima autentične beogradske fazončiće u filmu, glumci na nivou. slabo za svetski nivo, veliki uspeh za našu kinematografiju. nadam se nastavku.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Debeli said:

elem, pogledah "Južni vetar".

pravi srpski triler, i shodno tome ga treba suditi. nije loš, ima autentične beogradske fazončiće u filmu, glumci na nivou. slabo za svetski nivo, veliki uspeh za našu kinematografiju. nadam se nastavku.

glumci na nivou? možda su ukupno tri glumca na nivou, a tu ubrajam matorca u radionici koji se pojavi  3 puta :)

meni je ovaj film jako jako loš pokušaj filma tipa "Rane" - gluma loša, dijalozi, a scenario kao da je pisao klinac od 20 godina koji je u svojim tinejdžerskim godinama gledao mnogo američkih filmova, bukvalno ja da uzmem 6 meseci bolji bih scenario napisao - toliko je kliše da je to neverovatno, bukvalno svaki "zaplet" u filmu je već viđen 80 puta u drugim filmovima, a to se odnosi i na detalje tipa "ne lupaj bićeš ok" (obraća se liku koji je ranjen, pogađate).

Da ne pričam o Bikoviću koji glumi "Bad boy-a" kao, to je još i najmanje loše u celoj priči...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

glumci na nivou? možda su ukupno tri glumca na nivou, a tu ubrajam matorca u radionici koji se pojavi  3 puta :)

meni je ovaj film jako jako loš pokušaj filma tipa "Rane" - gluma loša, dijalozi, a scenario kao da je pisao klinac od 20 godina koji je u svojim tinejdžerskim godinama gledao mnogo američkih filmova, bukvalno ja da uzmem 6 meseci bolji bih scenario napisao - toliko je kliše da je to neverovatno, bukvalno svaki "zaplet" u filmu je već viđen 80 puta u drugim filmovima, a to se odnosi i na detalje tipa "ne lupaj bićeš ok" (obraća se liku koji je ranjen, pogađate).

Da ne pričam o Bikoviću koji glumi "Bad boy-a" kao, to je još i najmanje loše u celoj priči...

Bjela je odličan, Glogina je poslednja uloga pa je sama po sebi jedinstvena, Radonjić kao Baća je vrh vrhova, Timotijević kao Stupar mi je legao, a možda je najbolji Žika Todorović, uz Diklića... čak je i Berčekova epizodica pun pogodak.

detalji su ono što me je kupilo, od slenga, do tri tačkice na Carevoj nadlanici, do žutih Stuparevih zuba. intro je najbolji srpski intro ikad.

vidi, za standarde filma, ovo je krš. za srpski nivo, ovo je u mnogim aspektima najuspešniji srpski triler. vidi se da nije bilo keša. zato sam otišao da ga podržim u bioskopu, kao što sam podržao i "Edit i ja", prvu srpsku animu, jer čekam nastavak.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

@DebeliSlažem se za Bjelu, Glogu, kao i za to da je Tororović možda i najbolji, zapravo meni zapravo jeste najbolji, kad bolje razmislim. Za tog Radonjića (Baća) nisam ni čuo do sada, i on mi je katastrofa baš. Ok, glumi kao baticu dileju, ali baš loše nekako. Da li je do njega, ili do scenarija, nisam siguran, tako da ostavljam "rezerve" da je lik možda i ok glumac, samo mu uloga nije legla.

Ponavljam, scenarijo je najveći problem ovde - glumačka ekipa je dobra, produkcija je takođe poprilično dobra, al ništa to ne vredi kad je priča limunada.

I da, slažem za intro, to je možda i najbolji deo filma :)

Link to comment
Share on other sites

Predatorhttps://www.imdb.com/title/tt3829266/

MV5BMjM5MDk2NDIxMF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU5NDk3NTM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Pa ovo je ubedljivo najgori film godine ... da su nastavili u fazonu parodije, kako su nenamerno krenuli film (npr odsečena ruka vojnika sa thumbs up prstima i to) možda bi još i bio ok. Posle krenuše "u zbilju" i ode sve k vragu :))

On 11/14/2018 at 10:10 PM, toma said:

The Predator (2018)

komedija godine!

ako se gleda kao parodija originalnog predatora fali samo lesli nilsen u glavnoj ulozi!

ahaha, tek ssad videh ovo - pa da, da su rokali parodiju do kraja, tipa Top Secret, bio bi vrh :))

Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2018 at 10:10 PM, toma said:

The Predator (2018)

komedija godine!

ako se gleda kao parodija originalnog predatora fali samo lesli nilsen u glavnoj ulozi!

pročitao sam kasnije na netu da je zapravo bio potpuno drugačiji poslednji deo filma i da je glumio i onaj lik iz battlestar galaktike (kojeg uopšte nema u final cutu) ali je skrining loše prošao pa su sve živo izmenjali na brzinu. Ne verujem da bi taj drugi kraj bio nešto bolji, očigledno je još grđi nego ovaj, ali možda makar nije imao toliko rupa kao ovaj.

Link to comment
Share on other sites

Prvo, nisam imao pojma da i u beogradu postoji čitav set hipstera koji kao da su telepromptovani direktno iz Berlina, to mi je bio jučerašnji šok na projekciji Klimaksa u domu sindikata :)

Drugo

Climaxhttps://www.imdb.com/title/tt8359848/

MV5BMjllYmQ2OGQtN2IxZC00ODJiLWI4NjQtYmNlZjYzNzUzYjkyXkEyXkFqcGdeQXVyNTAzMTY4MDA@._V1_UY268_CR7,0,182,268_AL_.jpg

Ja gotivim filmove iz jednog kadra, ili makar iz nekoliko kadrova, tako da mi je i ovaj fino legao, s tim što poslednja deonica postaje dosta haotična za praćenje zbog boja, položaja kamere i zvukova, to mi je pomalo smetalo, mimo toga skroz korektno. Čak i uvodna deonica neke plesne koreografije je odlična, iako ja nisam fan takvih stvari u filmovima.

Link to comment
Share on other sites

Terethttps://www.imdb.com/title/tt7163824/

MV5BYTFkNDFhY2MtMjY2NS00YjliLWExMjctMTAzYzhlYjRiYzJjXkEyXkFqcGdeQXVyNTQwOTY1MTg@._V1_UY268_CR2,0,182,268_AL_.jpg

Ne znam šta bih rekao o ovom filmu... bolje ništa.

Everybody knowshttps://www.imdb.com/title/tt4964788/?ref_=nm_flmg_act_5

MV5BNzMwNDQwNjc4N15BMl5BanBnXkFtZTgwMDM3OTY3NjM@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg

Očekivao sam nešto drugo, ispalo je malo bolje nego što sam mislio. I dalje je to "drama" ali je više "krimić" nego što je neka ljubavna priča i možda malo traje duže nego što je potrebno (da, da, sve znam) ukupno gledano može da se preporuči. Više sam mislio da će da povuče na stranu onog italijanskog filma kad cela šira familija ostane zbog nevremena na ostrvu pa se svi podžapaju, ne mogu da se setim imena, ali nije to!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mladenq said:

haha, dje game night srazmjeran sedmici, film tesko smece

retko gledam komedije,osim tag i ovog ne secam se nijednog drugog filma ali jos od horible bosses nisam gledao nesto gledljivo,sedmica za komediju je skroz ok ocena,cak cu mu zbog tvog hejta dati 7.5 ! :D

Link to comment
Share on other sites

5 je poklon:D, kad sam ga gledao bio sam odlucan da istrajem do kraja ali nisam mogao jer je bas smece
edit: imas gore mohr ovu waiting... komediju sto sam postovao, 6.8 ocena a jedno deset puta najmanje bolja od ove tuge

danas pogledah Pawn Sacrifice (2014)

ako se predje preko toga da su iz nekog razloga dali jebnom tobi megvajeru koji je metar i zilet da igra fischera, i koji radi odlican posao bivajuci jos iritantniji nego inace, i preko klasicnog americkog iseravanja kad se radi o americko ruskim odnosima, onda je film onako, relativno gledljiv, pod uslovom da je gledalac bar u neku ruku fan saha

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...