Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

 

Gone Girl

 

svideo mi se.

 

najjači utisak mi je bio "kako će Mohi sad da se oženi ikad?"

 

:)

остао сам дужан нешто опширнији осврт. да не испадне да сам потпао под "пипоманију". ово у даху написах, као први и највећи утисак.

 

заправо је филм озбиљно добар. Финчер је испоручио комплетан, занимљив и интелигентан, на моменте мучан и тежак филм. причу стрпљиво гради на ивици напете атмосфере, вешто наговештавајући потмуле тонове из дубине људских дилема. врло обухватно истражује мотивацију, механизме одлучивања и емоционалне условљености на више нивоа (мушко-женски однос, братско-сестрински, однос града и вароши, успеха и неуспеха).

 

филм траје нешто преко два сата, али ни моменат преко мере. Финчер вешто и уравнотежено дозира фарсичне, мучне, нервирајуће и растужујуће тонове у филму, тако да се не може рећи која је боја филма, ради се о мешавини, и то врхунској. крај је ефектан и оставља утисак, отварајући даља питања и терајући на анализу укупног дела, односно разматрање приче изнова и изнова.

 

госпођа Пајк је издоминирала улогу, толико да је чак и Бенифер пристојан уз њу. мада, дефинитивно је она главни лик, а он је прати. њему је улога изгубљеног прозирног лика легла као кец на једанест. њена фацијална експресија са све оним огромним шућмурасто-плавим очима је критична нота овог филма.

 

све у свему: комплетан и комплексан филм. тражи концентрацију, може се подвести под психио-драму са елементима трилера. а умешана је и полиција.

 

8/10, препорука за гледање: са женом, под обавезно.


šifra "pločice"

просто је овај филм сашивен за Мохија.

 

:)

 

просто бих волео да чујем како је он разумео филм, ако га је разумео.

 

:))))

Edited by Debeli
  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao taj problem, tj došao sam sa predubeđenjem da je ovo ozbiljan ili makar "ozbiljan" film. I to predubeđenje me držalo do negde malo više od pola, čak i posle scene u crkvi, mada je ona bila okidač za "wtf". Potom, kako se isključio sirial mod, film stvarno jebe mame :)

 

pa kako majku mu, kad džekson ima govornu manu, nije li to već dovoljno? :)

Link to comment
Share on other sites

остао сам дужан нешто опширнији осврт. да не испадне да сам потпао под "пипоманију". ово у даху написах, као први и највећи утисак.

 

заправо је филм озбиљно добар. Финчер је испоручио комплетан, занимљив и интелигентан, на моменте мучан и тежак филм. причу стрпљиво гради на ивици напете атмосфере, вешто наговештавајући потмуле тонове из дубине људских дилема. врло обухватно истражује мотивацију, механизме одлучивања и емоционалне условљености на више нивоа (мушко-женски однос, братско-сестрински, однос града и вароши, успеха и неуспеха).

 

филм траје нешто преко два сата, али ни моменат преко мере. Финчер вешто и уравнотежено дозира фарсичне, мучне, нервирајуће и растужујуће тонове у филму, тако да се не може рећи која је боја филма, ради се о мешавини, и то врхунској. крај је ефектан и оставља утисак, отварајући даља питања и терајући на анализу укупног дела, односно разматрање приче изнова и изнова.

 

госпођа Пајк је издоминирала улогу, толико да је чак и Бенифер пристојан уз њу. мада, дефинитивно је она главни лик, а он је прати. њему је улога изгубљеног прозирног лика легла као кец на једанест. њена фацијална експресија са све оним огромним шућмурасто-плавим очима је критична нота овог филма.

 

све у свему: комплетан и комплексан филм. тражи концентрацију, може се подвести под психио-драму са елементима трилера. а умешана је и полиција.

 

8/10, препорука за гледање: са женом, под обавезно.

просто је овај филм сашивен за Мохија.

 

:)

 

просто бих волео да чујем како је он разумео филм, ако га је разумео.

 

:))))

posle ovako detaljnog opisa, red je da čujemo i mohija, definitivno najbolji review Gone Girl na forumu

javi se mohi!

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

скини филм, намонтирај атмосферу за гледање, и кад се твоја ударничка М. врати са гриндања у раним вечерњим сатима, сачекај је са вечером и филмом. одгледајте га у даху и продисккутујте о њему. нема кате да (зрео) пар остане равнодушан према овом филму, толико је тачки додирнуо да је права вредност филма управо оно што се дешава са ове стране екрана између двоје људи у озбиљној вези/браку, а поводом управо овог филма.

 

Финчер мајсторски заступа еквидистанцу у описивању односа људи на почетку заједничког живота (не заузима страну и не суди), чиме просто позива на расправу. вредност овог филма је што ћеш после/током њега, услед провокативне теме која вришти за тиме да се дорекне ван филма, боље упознати своју драгу, можда и она тебе.


можда и ти себе.

 

;)

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa kako majku mu, kad džekson ima govornu manu, nije li to već dovoljno? :)

 

loži me trip tih tajnih agenata, koli firt mi je preozbiljan i pregotivan inače, a sve do

scene u crkvi i svoje uvek prerane i šokantne smrti

, pa stoga tako. Inače, swe pohwale, iz određenog ugla ko što sam rekao već

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

@ Debeli

U što bih ja voleo da sam odgledao taj film što si ga opisao :)

Gledao sam sa suprugom btw, i bio mi je sranje (iako ima kvalitetnih delova, Rozamundin perforamans i sl.), i kao, možda je do mene, nisam sve to dublje shvatio, šta li. I pogledam suprugu, i ona u fazonu, "lol, koji krš".

Edited by Pipboy
  • Downvote (-1) 2

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

гледаш превише филмова па си се контаминирао просечношћу и конфекцијом.

 

:)

 

ја гледам филм једном недељно, или једном у две недеље, али га пажљиво одаберен, припремим се за тај филм, прочитам критике и спецификације, одредим време и атмосферу за филм и онда га конзумирам. шта ћу, кад сам гурман.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Pa to je razlog više da ovaj film iskoči svojom nadprosečnošću, a moj utisak je da je jednostavno poluskuvana analiza braka između dead beat supruga i žene psihopate, sa kriminalno površno odrađenim sporednim elementima priče (koji valjda treba da prođu kao nekakva satira modernog društva), i sve to spakovano da svi mogu da gledaju (as in nema hrabrosti da se zagrebe nešto dublje i mračnije), a i ono malo "mračnih" stvari koje se i dese pred kraj deluju totalno nespretno i van tona samog filma.

Kao što rekoh u inicijalnom osvrtu na film, ovo je tip filma koji je stvoren za jednog Pola Verhovena, koji bi ga odradio kako spada (Basic Instinct je praktično templejt po kojem je i rađen Gone Girl u smislu elemenata priče), umesto što je zapao konfekcijskom i pc Dejvidu Finčeru kojem su odavno otpala jajca da snimi nešto na način na koji je snimao filmove sa početka karijere (dal nekome Gone Girl može da bude rame uz rame sa Fight Klubom ili Sedmicom, npr, hardly)

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

оно што је теби полускувано мени је намерно недоречено, као провокација, као наставак филма ка нашој реалности.

 

површни елементи споредних прича су фарсичност, опште место постмодерног друштва, које треба да појача психотични тон целог филма, како би нагласио "полускуваност" централне приче.

 

ја овај филм читам као провокацију, уместо заокружену испричану целину. овде мрак вреба из немоћи протагониста да донесу самосталне одлуке, о оним условљеностима о којима сам причао. критично је остварити идентификацију са причом и ликовима, "ући" у филм, уживети се, раздражити себе да би размишљао. мислим да је утолико Финчер направио сјајан филм. Седам или Борилачки клуб су јасни, доречени филмови са поруком. колико год били мрачни, наглашено су фиктивни. психо елемент овог филма произилази из "обичности" приче, која поприма невероватан облик до краја филма.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt2438644/ 

 

http://www.imdb.com/title/tt3253930/

 

Zanimljivi krimici, evropski. Negde u kosu sa nekoliko strana unazad pomenutim Belgijskim ostvarenjima itd. Dao bih mali naglasak na drugi pomenuti jer je spanski, dok su ovi uglavnom negde blize skandinaviji(od pomenutih). Tople preporuke u svakom slucaju, dobro trosenje vremena.

 

Takodje bih se zahvalio za '71 

Link to comment
Share on other sites

Transfer neprijatnosti imam kad gledam bilo koga od njih. :/

ni ja ne mogu da gledam tu ekipu, pogotovo vila farela kojeg kad vidim imam zelju da gadjam tv stolicom

 

jbt nije mi smesan i to na nivou seta rogena i dzejms franka i njihovih usiljenih usranih pokusaja komedicnosti

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Лудница Стоунхерст (Stonehearst Asylum, 2014)

 

MV5BNjg5NjU0MTM4N15BMl5BanBnXkFtZTgwMjU1

 

"Believe nothing you hear and only half that you see."

 

солидна обрада Поове кратке приче, овај филм је у ствари много мрачнији него што изгледа на први поглед. у дубинској основи је теза да су од лудака луђи једино психијатри и око тога се успешно гради врло цинична и мучна прича о лудници за штићенике из високог друштва. нико не блиста посебно у улози, нити су улоге написане комплексно, јер, тако поједностављене, најбоље представљају суштину поруке. издвојио бих, додуше, Кингслија, који је својој улози додао шмек. заправо се ради о ванвременској теми - питању нормалности и поремећености, права на повлачење границе између та два света и наравно специфичне визуре.

 

да ли смо сви по мало луди, да ли они који себе проглашавају нормалнима имају право да лече лудаке, те како то да ураде и да ли уопште могу то да ураде...

 

примећује се да Бред Андерсон није снимао за велико платно, утолико није грандиозан, сведен је на једноставнију изражајну форму, мање узбудљив, са некако "краћим хоризонтом".

 

квалитетно је одрађена тематска поставка, омогућена је идентификација са ликовима, отворена су врата промишљању кључних тема. такође, врло добро је приказана тежина поремећености као такве, кроз спорост дешавања се то можда и најбоље постиже, тај пузајући ужас лудила.

 

филм садржи и квалитетне обрте и на њима изграђену релативно солидну динамику.

 

ипак, оцена је, упркос изванредној ванвременској теми, због опште бледуњавости, те недостатка спектакуларних квалитета и релативно просечне глуме:

 

6/10, погледати ако се има времена, или ако вас привлачи оваква тема.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

игра хистерика неспособног за мушки додир.

 

кад боље размислим, могао бих по тој основи даље да обарам оцену.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...