Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

39 minutes ago, mladenq said:

Ja pustio pre nekih 10ak dana, nesto me smorio brzo, mislim da sam ga ugasio za 20ak min, ne znam da l je bilo do mene ili do filma.

Sinoc pogledao The Boogeyman (2023)

Njega sam do kraja izgurao, sta znam, nista specijalno, klasican demon napada porodicu koja je dozivela tragediju i ranjiva je horor.

DO TEBE JE!

Šalim se, stvarno za Evil Dead moraš da si "podešen" na taj koncept "komičnog" horora. 

Ono što jesam primetio kao problem ovde je dosta čudna kamera i šminka od prvog trenutka, nekako sve deluje "nestvarno" i kao da je CGI a ustvari nije, trebalo mi je neko vreme da se naviknem na to. I sama zgrada i seting su kao neki "fantazijski svet" koji je izdvojen od planete zemlje, pa nemaš taj momenat da su ovo stvarni likovi koji beže od zla!

Sam scenario, šta ga znam, čitao sam da se od sledećeg opet vraća Sam Raimi koji je ovde bio samo producent, pa će i to doprineti kvalitetu (ako ga ima u horor filmovima, rekao bi neko!).

Bugimen mi je sledeći na spisku, ne očekujem ništa, eventualno par zanimljivih kadrova, no videćemo!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pustim sinoc Extraction 2, mrtav umoran, svaki deo tela me boli pa da se smirim i zaspim

Prvi deo sam odgledao, i za film koji se gleda sa manje od pola mozga aktivno mi nekako bio ok, ber mi tako ostalo u secanju

Ali ovo sranje, majko mila 🙂 kakav horor, znaci razbudio sam se koliko je pa prosto glup 🙂 Cak i te akcione scene su u fazonu over the top igara, onih losih od pre 10 godina... Pa je ubacena i kao neka doza patetike, drame, bivsa zena, dete i sve to u fulu... Onda sam dosao do one cuvene tacke da prosto moram da pogledam do kraja koliko je film  plitak...  Film nije ni za malu decu jer ima previse jasnih scena nasilja/ubistava/egzekucije...  preskocite, zaista 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, G!!! said:

pa ono jeste, ali tor je najmanji problem lol

I Understand Will Ferrell GIF by reactionseditor

1 hour ago, togFU said:

citam ovo i kontam "siraste razmene" su ono kad se liku topi faca kao sir fazon, zombi i te fore

pa nisam smeo na engleskom da napišem da me fata ne progoni!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Uhvatio u subotu vece na nekom Cinemaxu Midsommer. 

Ocekivao sam vise, realno je sranje film. 

 

ne, velika greška, nisi čitao šta smo ovde pisali 🙂

onaj herediatary je kao malo se šokneš isto je loš i onda pomisliš, pa čekaj, neće valjda opet istu glupost da napravi - i napravi.

tako da sad njega ostavljam samo za opskurne hipsterske skupove filmova u kojima moraš da se udubiš da bi razumeo poruku!

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sttevann said:

A secam se da je bilo price, ali uglavnom se trudim da ne spojlujem sebi, pa pokusam da preskocim te postove koji pricaju o filmovima koje nisam gledao.

E ovde sam se zeznuo sto sam to uradio 😄  Jos me prevario i imdb rating (jbt 7.1)

pa zato što su pomenuti hipsteri dali desetke, normalan narod trojke, pa ispade prosek 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FATA said:

Nije heror jer nisam znao da mora horor! Evo jednog cudnog filma za trunku ispod 90!

IMDb: : Some Like It Rare 
https://www.imdb.com/title/tt12887770/

ma ne mora, šalim se, može bilo koji.

a ovaj some like it rare sam zapravo spazio negde i stavio ga na listu da ga skinem i pogledam ali nikako.

hvala na podsetniku!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Oppenheimer (2023)

Ne pamtim kad sam video jacu marketinsku kampanju za neki film, od 'OMIGUT NO CGI!' do mega isforsiranog rivalstva sa Barbie, kao i vise botova placenih da promovisu i padaju u trans od odusevljenja. Samo sto iz wc solje ne iskace Oppenheimer sa ovim Cillianom.

Sinoc otisao da pogledam, ne jer mi se nesto narocito gledao film sa ovom tematikom, nego jer su alternative skandalozne do te mere da verovatno i jeste Barbie primamljiviji od njih. Transformersi, Crni Demon (lol), Fles, itd...

 

Film naravno ne isporucuje ni 50% onoga sto hajp i hvalospevi po internetima obecavaju. Ocigledno je vreme imerzivnog narativa, i razvijenih likova u filmovima proslo, i ovo su sad neki jednoslojni filmici za specificnu publiku, neovisno o tome ko ih potpisuje.

Ovde imas film od 3 sata koji ne uspeva ne samo da razvije sporedne likove, nego glavnog lika po kome film i nosi ime. Znaci 3 sata, i imas Oppenheimera koji je jako povrsno prikazan, gde ti vecinu vremena uopste nije jasna njegova motivacija za stvari koje radi. Konflikt u njemu, eticke dileme, oko toga sto radi, ne postoje, do mozda poslednje trecine filma gde je vidno isforsiran, jer nema prethodno postavljenu podlogu da se organski nastavi.

Neki dublji prikaz njegove licnosti kroz pricu, kompleknosti iste, i genija koji je nesumnjivo morao postojati u jednoj takvoj individui, takodje ne postoji, nego se gledaocu servira na tacnu (sto je izgleda postala praksa u modernim filmovima), sta je zapravo Oppenheimer, tako sto neko dodje i samo kaze to, lol.

S obzirom na nerazvijenost glavnog i sporednih likova, prosto je nemoguce da dodje do neke autenticne interakcije izmedju njih, da se vidi neka stvarna dubina i supstanca u njihovom odnosu, sto bi gledaoca intelektualno stimulisalo ili evociralo neke emocije, i zapravo ucinilo da ti bude stalo do toga sta ce se bilo kome od njih desiti.

A ironije li, bas malopre, iskace mi negde clanak gde je Nolan u fazonu, Florence i Cillian su morali da budu goli u scenama da se docara taj njihov odnos, a odnos nidje veze, sretnu se, razmene par pseudo-intelektualnih akrobacija, sto Nolan ocigledno misli da je ok kompenzacija za odsustvo kvalitetnog dijaloga, i onda kao nesto su potrebni jedno drugom, a nije ti jasno niti odakle potice ta potreba, posebno sa njegove strane, niti sto je ona odmah full neuroticna u svakoj narednoj sceni... Odnos njega i zene mu kasnije, mi je jos slabije docaran.

 

Casting je gomila mega poznatih glumaca, koji su cesce distrakcija nego stvaran doprinos filmu, i koji glume tu 'svoju' glumu, i dodatno ti se useravaju u imerziju. Dovesti ovog Dejmona da glumi je samoubistvo za film, ako je cilj za isti da ga iole neko shvati ozbiljno. Lik glumi neko glavno mudo u americkoj vojsci u WW2, a u svakoj sceni baca neke njemu karakteristicne smjeske, bolno je neuverljiv i potpuno te 'vadi' iz filma. Ili na kraju, dodje Rami Malek, kao neki svedok, bukv cita neki tekst i izgovara kao da su ga pokupili sa nekog komsijskog seta i samo mu rekli aj procitaj ovo majke ti, ONO TVOJE, poluautisticno, znas vec kako ti to radis!
Ovo je verovatno vise do rezisera i scenarija, nego do njih samih, jer sto bi se cimao da stvori neki 'compelling' lik, kad mogu Dejmon/Malek doci i odraditi svoje.

 

Struktura i 'pacing' nisu tragicni, ali nisu ni dobri, moglo je dosta bolje. Nije mi nesto narocito tesko bilo pratiti, jer sam bas hteo da odgledam film sa paznjom, ali prica zna biti razvucena i na sve strane na momente, a likovi samo upadaju u film, verujem da ce mnogima pucati k da se cimaju da isprate sve i da ce bar od polovine na autopilotu da zavrse gledanje.

Presuda:
S obzirom da ga promovisu kao film koji ce da spasi covecanstvo skoro, i oceni se mora strozije pristupiti. Povrsan je u svim segmentima, pocevsi od obrade samog takvog jednog kolosalnog dogadjaja u ljudskoj istoriji, moralni/etickih dilema oko njega, pa do likova koji cu ucestvovali u njemu.
5.5/10

Edited by mladenq
  • Sad 1
  • Thanks (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Уштедео си ми 3 сата времена и бескрајно хвала на томе. Ја сам нешто читао о Опенхамеру и пројекту Менхетн али као заголицао ме филм. Не знам зашто јер дословно гледам један филм у 2 или 3 године а и то кад ме жена натера. Није због маркетинга јер нисам нигде видео скоро ништа о филму.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

jel gledao neko negde sound of freedom, veci hajp sam osetio kroz  slucajni surf po netu nego bilo sta drugo

film je bioskopski, al ima rurovaca po cijelom svetu, akatzu i da ima strim sa nekim nekvalitetom od snimka

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...