Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

17 hours ago, G!!! said:

retrospektivna prica o tome kako je tom hardi postao mad max! matori mel gibson mu predaje svoje zavestanje i umre, i onda krece sledeca neka prica sa tomom hardijem!  tako sam bar ja u nekom momentu mastao da ce biti fury road 😛

 

 

Ja sam tu negde, mislim ne bih "crko" da ima 5 minuta mutnih flešbekova kako ga de-aged na ok 45god Gibson podučava, pa ih sudbina rastavi, a onda se u pravom filmu sretne ponovo sa pravim matorim i bude neka kul scena i ne poseru se po orignlanom Maxu kao po Luku, Hanu, Indijani, Pikardu što je bio trend poslednjih decenija.

Ali to su nam samo želje, Miler je rekao da nema plana ni mesta trenutno za povratak Gibsonovog Maxa, a Miler ima 80 godina, tako da verujem da je maximum još jedan taj inter-prequel sa Hardijem, i, nadam se, kao što rekoh - stvarno prava priča druga priča i pravi drugi film stvarno o Maxu, a ne o onima kojima pomaže dok se lomi da li da im pomogne (i uopšte veruje!) ili ne :)

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, cali said:

image.thumb.png.01c6bb24ce1bf9ee0f0cd73bf5de1db9.png

Jednostavna priča, dobra gluma i gomila vrhunskih kaskaderskih scena. Dobra zabava 🙂

Isto i ja rekoh. Nažalost, i ovo i Furiosa su definitivno ogromni finansijski fejlovi. 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, cali said:

Ne bih baš rekao ogroman - vratili su uloženih $138 miliona, ali su trenutno na $155m i neće sigurno prebaciti 2x budžeta, što je neka granica uspeha.

Kitu su vratili :D ako te film košta 140 miliona, na marketing ide još ugrubo 50-100% od toga, nek je 200. Od ukupne "box office" zarade dobijaš okvirno oko pola (malo više u USA, malo manje u Kini npr ako ide u Kinu). Treba im minimalno oko 400 miliona sa bioskopskih blagajni da pokriju produkciju i marketing.

@Zwerko ta Dejmonova računica je slična, koštao film 20 ili 200 miliona, to je otprilike to.

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2024 at 9:31 AM, Zwerko said:

Mala digresija, ali na temu vraćanja budžeta interesantan stav

https://x.com/TheMonologist/status/1795505661591040064

video sam ovo već, vidim da je postovano pre par dana ali neko je kačio tipa pre 6 meseci. velika istina.

On 6/1/2024 at 9:56 AM, millanče said:

Kitu su vratili 😄 ako te film košta 140 miliona, na marketing ide još ugrubo 50-100% od toga, nek je 200. Od ukupne "box office" zarade dobijaš okvirno oko pola (malo više u USA, malo manje u Kini npr ako ide u Kinu). Treba im minimalno oko 400 miliona sa bioskopskih blagajni da pokriju produkciju i marketing.

 

pa možda je budžet total calc a ne samo za snimanje?

On 6/1/2024 at 1:18 PM, toma said:

kako da im smanje honorare kad je rec o srednjoj klasi?

 

ali ovo je odlično, sve zajedno sa njenim izgledom i akcentom :))

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky said:

pa možda je budžet total calc a ne samo za snimanje?

Nope, produkcija je jedno, to ide javno, marketing je drugo, i to se uglavnom krije, imaš samo one procene da je obično (OBIČNO) dodatnih 50-100% na produkcijski. 
Mada, recimo, za GET OUT se zna da je budžet bio oko 5 miliona, a da je marketing sa sve guranjem za nagrade, po nekima prešao bar 30 miliona, a po drugima možda i 70!

@Immaculate i Sidni Svini - film je prosek, pogledah jer sam je baš počeo gotiviti :) 

Ne znam da li si gledao Anyone But You, prosečna "raunchy" rom-komedijica, vadi je što ovde i te kako ide iz dobrih haljina u još bolje bikinije svako malo :) Nije sterilan film kao moderne nazovi - komedije, više je na fazon nečega iz perioda oko 2000 - 2010.

A sise na stranu, taj film je koštao oko 25 miliona + marketing, vratio 220+ sa blagajni. Sidni je i glavna uloga i producent i za Immaculate i za Anyone But You ;)

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, millanče said:

Nope, produkcija je jedno, to ide javno, marketing je drugo, i to se uglavnom krije, imaš samo one procene da je obično (OBIČNO) dodatnih 50-100% na produkcijski. 

ako je tako onda se definitivno neće izvući.

za same budžete ne znam u filmu, ali što se AAA igra tiče, obično marketing bude 100% produkcijskog budžeta, nije strano da je tako.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2024 at 12:36 AM, cali said:

Dobra zabava 🙂

Tebra ti dok gledas cipelice ti se dobro zabavljas tako da ne sumnjam da je ovo premasilo tvoja ocekivanja i da film zasluzuje oskara!

Trebao sam da znam sta da ocekujem cim si ti nesto preporucio... Bas tesko sranje od filma. Plitak, lose napisan, lose realizovan. 3/10

Pozitivno iznenadjenje mi je bio izbor glumaca i da nije bilo woke sranja ali nedovoljno kad nisu imali sa cime da rade.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2024 at 9:56 AM, millanče said:

Kitu su vratili 😄 ako te film košta 140 miliona, na marketing ide još ugrubo 50-100% od toga, nek je 200. Od ukupne "box office" zarade dobijaš okvirno oko pola (malo više u USA, malo manje u Kini npr ako ide u Kinu). Treba im minimalno oko 400 miliona sa bioskopskih blagajni da pokriju produkciju i marketing.

@Zwerko ta Dejmonova računica je slična, koštao film 20 ili 200 miliona, to je otprilike to.

Sve što ste rekli ti i Laki stoji, samo gledaj ovako:

Road House (zabavan film, preporuka svima sem fati :tf: ) je koštao $85m i išao je pravo na streaming. To znači da jedan streaming vidi vrednost $100m+ da ga drži u katalogu. Ako Fall Guy namakne $60m, u pozitivnoj su nuli i moći će da snimaju još filmova. A ovaj lik je snimio Bullet Train, Deadpool 2, Atomic Blonde i još neke kul filmove.

Link to comment
Share on other sites

Ali pazi ima tu razlike - Striming servisi ulažu pare da bi podigli brojeve svojih pretplatnika. Striming servis nema šanse da plati takve pare nekom holivudskom studiju kao što je Universal, ako gledamo za Fall Guy, ni približno te pare da bi bio kod njih na strimingu. Da dobiju 10% od toga koliko je Prime uložio u svoj projekat mislim da su srećni. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I to što kažeš, ima tu sigurno fora i fazona oko vlasništva i prava gde Amazon i Netfliks mogu da pale novac za sopstvenu intelektualnu svojinu. Ali zato jedan Friends (fato ne preporučujem da gledaš tu seriju :tf:plaćaju $500m godišnje.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, cali said:

I to što kažeš, ima tu sigurno fora i fazona oko vlasništva i prava gde Amazon i Netfliks mogu da pale novac za sopstvenu intelektualnu svojinu. Ali zato jedan Friends (fato ne preporučujem da gledaš tu seriju :tf:plaćaju $500m godišnje.

daće oni pare i biće u minusu za svoj IP ako je bitno da ga ispromovišu iz nekog razloga. jer onda to gledaju kao "ulaganje u marketing" a ne nužno trošak filma pa se onda uzme od tog budžeta.

Link to comment
Share on other sites

The first omen https://www.imdb.com/title/tt5672290/

image.png

Film je zapravo "prequel" za prvi Omen 🙂 I osim poslednje scene nema baš neke direktne poveznice pa ni ne mora da se čovek priseća Omena, ko je gledao uopšte.

Pored toga, zanimljiv je odabir određenih scena i kadrova, moram da priznam da ih nisam očekivao, deluju dosta više "artsy" nego što bi neko pomislio da će se naći u jednom ovakvom filmu.

Inače sam plot iako nema veze sa tim i nastao je iz druge franšize dosta podseća na onaj slične teme sa Sidni Svini (Immaculate) ali negde od polovine filma se razilaze, iako su prvih pola sata skoro identični filmovi 🙂

Plot jednostavan kao što je i za očekivati, bez puno iznenađenja.

Link to comment
Share on other sites

Abigail https://www.imdb.com/title/tt27489557/

image.png

Ekipa koja je radila Ready or Not napravila je još jedan "zatočeni u kući borimo se za naše živote" film, doduše sa malo drugačijim twistom.

Ne znam da li da gledate trejler ili fotke jer onda se baš sve otkrije (doduše nije kao da je neka velika misterija ni na početku), pa ako ne pogledate eto, ima taj jedan dodatni momenat.

Ready or Not je definitivno bolji film, može se i ovaj pogledati čisto zbog "haha" momenata. Mimo toga nema baš neku posebnu vrednost.

Link to comment
Share on other sites

od tog first omen-a sam odustao nakon nekih 20ak minuta, koliko me smorio

abigail sam gledao do kraja. prva trecina, kao sto kazes nagovestava jos jedan "zatoceni u kuci borimo se za nase zivote" film, prosecnog kvaliteta za svoj zanr, ali onda samo odjednom odu u full retard mode, jer sto ne bi.

Hit Man (2023)

ovo je konacno izaslo, ne znam sta se zbilo sa filmom, trebalo je da izadje krajem prosle godine, ja bio u iscekivanju! jer kao linklater, valjda ce da lici na nesto, medjutim propade u zemlju

izgleda da su sve vreme radili na marketinskoj kampanji posto vidim da masa pada na dupe od odusevljenja po internetima

takve reakcije su naravno neosnovane, iako ne mogu reci da je djubre film

tj imam neki 'dvostruki utisak', racionalni deo mene sto vise razmislja o filmu, sve mu je gluplji, jer, premisa je, milicajci imaju posebnu jedinicu koja hvata ljude koji narucuju ubistva, tako sto imaju jednog u toj jedinici koji glumi profesionalnog ubicu, a ostatak ekipe to snima iz kombija :DD, i ljudi toliko cesto narucuju ubistva online da ovi imaju skoro svaki dan posla!

to je prva glupost, druga je taj inicijalni zaplet, gde ovaj lik sto glumi ubicu bude suspendovan, a ovi dodele 'strebercicu' iz ekipe da mu bude zamena i da izigrava tog opasnog baju, a strebercica glumi glen powell koji je bukvalno poster boy americnog genericnog napucanka koji je bio kvoterbek/kapiten skolskog tima!

dodatno je glupavo, sto ovaj iako je predstavljen kao streberko, bez problema postaje taj opasni baja kao da se citav zivot spremao za to, kad god ima 'klijenta' je li

e sad, to sve na stranu, drugom delu mene je generalno bio gledljiv i ok filmic :d

ako se neko bude lomio da li da gleda, stvar koja moze da prelomi je svakako zenski lead, adria arjona, koja je topina

Edited by mladenq
  • Thanks (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mladenq said:

ovo je konacno izaslo, ne znam sta se zbilo sa filmom, trebalo je da izadje krajem prosle godine, ja bio u iscekivanju! jer kao linklater, valjda ce da lici na nesto, medjutim propade u zemlju

 

pa možda su imali problem zbog štrajka kao i dosta drugih filmova u proteklih godinu dana npr.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mladenq said:

... 

Hit Man (2023)

... 

LOL, + 0.95 iliti 95% bih sve isto rekao za taj film da sam se raspisao :) definitivno gledljiv i bar relativno normalan film. Navodno zasnovan na istnitim događajima i liku koji je radio undercover za policiju. 

Već sam pominjao Anyone But You, Glen i Sisi Svini glume, dosta sličan utisak prosek filma ostavlja, ali se istakao bioskopskim uspehom jer ima šmekić komedija iz normalnijih vremena, i Sidni :)

Elem, evo još jedan zanimljiv film sa tako nekom nerealno slobodnom premisom koji može da bude određeno uživanje za pogledati sa mozak na 0% kao i dva gore pomenuta.

The Family Plan

https://m.imdb.com/title/tt16431870/

Marki je porodičan, povučen lik, ex plaćeni ubica, dosta sličan osnovni zaplet kao Nobody sa Bobom Odenkirkom, uz twist da ovde lik odlučuje da krije frku od porodice do poslednjeg trenutka, i vodi ih na put u Vegas, dok ih ubice jure. Ima i zanimljivih i glupih momenata, ponovim mozak na 0% i možda bude dobra zabava. :) 

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...