Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Guest

Recommended Posts

Ako središ i da razdvoje kupovinu kokica od kupovine karata, alal ti ćufte, ono je ubistvo koja je gužva, pogotovu subotom ko se zezne da ide da gleda nešto. I uveli da se naočare za 3D projekcije dobijaju na samoj kasi, jel vrede više od 600 dindži? :)

 

 

U ušću su uveli skroz levo šalter samo za rezervacije gde je mnogo manja gužva, a kokice možeš da kupiš ispred samih sali. Doduše i tu se jako brzo stvori gužva.

Što se tiče naočara imaš opciju da ih uzmeš kad i karte, a možeš i kad ulaziš. Mada stvarno ne vidim čemu to.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

@pipboy: prosecno vreme koje ljudima treba da dodju na kasu od pocetka reda (ulaz u bioskop kod dexy co) je 12-13 minuta, naocare se dele na kasama jer je jednostavnije ljudima(razvodnicima) koji cepaju karte kada im dodje 500 ljudi da gledaju 3D film :)

 

salter za rezervacije i kupovina kokica ispred sale rade vikendom i po potrebi, zavisi od posete :)

There are people who almost never smile but are almost always happy.

Link to comment
Share on other sites

Bila je ekstra gužva sad u subotu, a prva dva-tri šaltera nisu radila. Podrazumeva se da je svaka druga grupa koja čeka u redu krdo dece koja dvadeset minuta kupuje pedeset vrsta kokica i grickalica. I koliko vrede te naočare uopšte, šta ako se neko ne pojavi na projekciji a ne refundiraju mu kartu?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Odgledah The Last Trapper malopre na RTS-u, zivotinje, prizori i divljina su fenomenalni.
Prica je doduse malo plitka, govori nam kako traperi ocuvavaju prirodni balans zivotinja u ekosistemu hladne Kanade na sta sam lolwatovo, sve u svemu jedna solidna 8-ica.

Edited by dante_

infidel

Link to comment
Share on other sites

HITLER: THE RISE OF EVIL

 

478911570180c7986cb3544a47b2f156.jpg

 

Malko stariji TV-film iz dva dela o usponu Hitlera, do trenutka samog dolaska na vlast (bez WWII delova, koji su samo spomenuti u after-creditsima). I pored velike dužine trajanja, sve je nekako nevešto iscepkano i predstavlja mlaku obradu bitnih elemenata njegovog života iz tog perioda (privatni i profesionalni). Sam lik je predstavljen previše generično i i površno (kao mnogo zao lik još od detinjstva, što je gotovo komično, dok se odraslije godine svode na kripi odnos sa rođakom i konstantno "drž Jevreja" urlanje na skupovima), bez neke uverljive razrade na koji način je uspevao da hipnotiše i pokrene mase. Zamerka je i nedopustivo odsustvo Hitlerove opsednutosti istorijskim relikvijama i drugim momentima i ličnostima iz istorije (Niče, Vagner npr.), što je u filmu spomenuto bukvalno na blic.

 

Pozitivne strane čine, očekivano, Karlajl koji dominira svakom scenom i maksimalno motivisano odrađuje ono što su scenaristi zamislili (stamenu volju, istrajnost, padanje u trans prilikom govora i Hitlerovu karakterističnu gestikulaciju je perfektno odradio). To i dobro dočarane političke okolnosti i "razvoj situacije" koji je doveo do njegovog uspona, naročito s obzirom da je dugo smatran bezopasnim autsajderom.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

The Imitation Game

http://www.imdb.com/title/tt2084970/

 

prvih sat vremena cista desetka,apsolutno uzivanje je bilo gledati prvu polovinu filma,drugih sat vremena mi je fokus i zelja za gledanjem poprilicno pala(verovatno vise do mene nego do filma:),da nije lobija na kraju filma koji ne zelim da spojlujem,bez problema izmedju 9 i 10,ovako ce kod mene proci sa nekom osmicom...odlican film i pored svega toga i sve preporuke,baziran na istinitoj prici inace...

Link to comment
Share on other sites

BIRDMAN

 

291700-birdman-poster.jpg

 

Izvanredno u svakom pogledu, fantastičan spoj dinamike pozorišta i mehanike filmova, što je objedinjeno u neverovatno montiranim i režiranim scenama iz jednog kadra, koje nisu tu kao zanimljiv tehnički gimik, već sjajno dočaravaju smenjivanje kulisa i činova u pozorišnoj predstavi, a da u isto vreme sve deluje tečno i spojeno u jednu kontinualnu celinu (bez obzira što se delovi radnje odvijaju u različitim danima, i u drugačije doba dana). Kiton fantastičan, prateća ekipa takođe na vrhuncu (gde, čak i više od glavnog glumca, sija prilično raspoloženi Edvard Norton, i šteta je što ga nema više u filmu), izvrstan scenario uz nekoliko bravuroznih dijaloga, i povremene, sporadične manje vinjete između likova (često i sporednih) koje takođe doprinose kompoziciji glavne priče.

 

Jedina zamerka, osim manjka Nortona, je poslednja scena u filmu koja je suvišna i preterano stavlja stvar u određenu perspektivu za čime uopšte nije bilo potrebe

 

Da su film završili nakon scene gde se hvata pištolja pre poslednjeg čina (i to bez potrebe da se, kadriranjem šaržera, naglasi da je u pitanju pravo oružje, jer je Nortonov lik to lepo najavio ranije), i da nakon toga samo ide statični isečak iz novina sa rivjuom predstave od strane one babe iz kafane, ceo kraj bi bio perfektan (u potpunosti bez potrebe da samoubistvo i vidimo na samoj sceni, da i ne spominjemo ceo poslednji segment koji prilično srozava majstorsku razradu lika to tada).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Meni kraj Birdman - a nije umanjio užitak, u stilu je sa drugim delovima filma.

Norton je bio tu tačno kolko treba, posle scene sa ćerkom njegov lik je zaokružen, tako da bi još razvodnilo utisak

Edited by Jerry Drake

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

nightcrawler - odličan, preporuka

 

negde od pola sam ga gledao kao da je ceo gilenhalov lik alegorija za tipičnu korporaciju, i da je čitav film iskorišćen da se na vrlo plastičan način kaže da je ponašanje tipične korporacije ravno sociopatiji. mnogo je dobar film kad ga gledaš na ovaj način.

Link to comment
Share on other sites

294559-army1.jpg

 

what a load of... crap. nije ni cudo sto zgrce tolike milione u americi, najgora vrsta americkog ratnog filma :)

 

prestrog sam, jer je kandidat za najbolji film, sto je nonsens. bredli kuper je nominovan za najbolju musku ulogu, ali realno nema sta da trazi pored COVEKA PTICE.

 

veliki minus isto ide... svima... koji su... naterali Sienu Miler da se prefarba :(((

 

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Meni kraj Birdman - a nije umanjio užitak, u stilu je sa drugim delovima filma.

Norton je bio tu tačno kolko treba, posle scene sa ćerkom njegov lik je zaokružen, tako da bi još razvodnilo utisak

 

Slažem se, nego čisto da se random pojavljuje i radi/priča bilo šta do kraja filma, uživanje je gledati ga (mada bi to verovatno bio overkill kad razmislim bolje, s obzirom da je u završnici fokus isključivo na Kitonu).

 

KILL THE MESSENGER

 

Kill-The-Messenger2.gif

 

Korektno snimljena triler-drama po istinitim događajima o novinaru američkog autsajderskog lista koji je igrom slučaja došao u posed dokumenata koji inkriminišu vladu SAD u vezi saradnje sa narko kartelima u Južnoj Americi, prodaje droge crnačkim getima kod kuće i finansiranju antikomunističkih "boraca za slobodu" širom Latinske Amerike.

Gluma na nivou, režija, tempo, sve odrađeno kako treba, ali film jednostavno ne donosi ništa novo niti šokantno čega već i prosečni Amer koji gleda Džeri Springera nije svetan kada je u pitanju vlada SAD. Još poraznije deluju scene gde novinarski bordovi, sasvim logično i normalno, tipu poručuju "ne kopamo dalje po priči, nemaš nikakve legitimne izvore, a svi tvoji svedoci su gomila dilera i narko-barona", a on u fazonu "ali pravda i istina i američki način života moraju pobediti!!", totalno infantilno i glupavo odrađeno kad i sam gledalac ne može ni iz daleka da navija za glavnog lika, a da se primetiti da su imali nekakvih oskarovskih ambicija sa ovom pričom.

Zanimljiv podatak na kraju da je čitava Bil Klinton/Monika Levinski afera iskonstruisana kako bi se skrenula (uspešno) pažnja javnosti sa ovog slučaja (najviše iz straha od burne reakcije crnačkih komuna), jer se kod nas često forsira mišljenje da je dotični skandal nastao kako bi se pažnja javnosti usmerila sa bormbardovanja Jugoslavije tada (as in random Amerikanca baš zabole za još jednu tamo neku zemlju čije ime ni ne zna da izgovori).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

nightcrawler - odličan, preporuka

 

negde od pola sam ga gledao kao da je ceo gilenhalov lik alegorija za tipičnu korporaciju, i da je čitav film iskorišćen da se na vrlo plastičan način kaže da je ponašanje tipične korporacije ravno sociopatiji. mnogo je dobar film kad ga gledaš na ovaj način.

 

Upravo ovo iz spojlera, u potpunosti se slažem i na taj način sam gledao film, samo možda ne od pola..

 

... već nešto ranije, možda odmah od trenutka kada kupi prvu kameru sam se nekako prebacio u taj mod, tj prvo je bio "preduzetnik" mod, ali već kad obavi razgovor sa cigom i krene da mu prodaje neku priču o pripravničkom sam počeo da kontam u kom pravcu ide film.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...