Jump to content

SPLIT: Otvaranje Starbucksa i drugih franšiza u Srbiji


Recommended Posts

Teško je dobiti licencu za Starbucks, previše love i previše uslova traže, ne sećam se detalja, znao sam pre par godina podatke...Isti fazon kao i za Iphone, koji nerealne uslove zadaje. Jednom će se prelomiti i to, pa ćemo videti da li će se isplatiti to kod nas.

 

Možda bi se i isplatilo ako bismo okupili sve "uticajne" na otvaranju i potrovali ih  [roflmao]

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

Iz pouzdanih izvora znam da je već bilo pokušaja da se kupi licenca za Subway.

 

Toga kod nas u skorije vreme neće biti jer im nismo odgovarajuće tržište; kod nas bolje prolazi roštilj i hamburgeri nego sendviči.

 

Ne kapiram kakvih pokusaja, to ako hoces zakupis lokal u knezu i sklopis ugovor o fransizi, platis i to je to. Jedino ako niko nije hteo da ulozi pare pa da vidi ili mu je neko rekao da nema potrebe da pokusava jer to nece da uspe. Misljenja sam da bi to kod nas uspelo ali samo na par lokacija u Beogradu.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Zar nije bio neki fensi svetski lanac sendvicara kod nas kratko vreme, dole kod zeleznicke? Ne mogu da se setim imena, nisam ni znao da je to svetska pojava dok nisam video slucajno po netu i serijama. Probao, nista posebno, zatvorili su za manje od 6 meseci.

  • Downvote (-1) 1

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Zajebite starbucks to je dosta vruca kategorija i kapiram rezervisana sa politicare, ono sto bi mogli je subway to mozemo lagano da uvedemo skupi se nas nekoliko ulozimo pare i to je to.

 

ne vidim sta bi (osim reketiranja) sprecilo nekog da otvori nesto za sta ima licencu. Problem je samo sto je licenca skupa i uslovi verovatno dosta pipavi

 

http://www.entrepreneur.com/franchises/subway/282839-1.html#

Link to comment
Share on other sites

ne vidim sta bi (osim reketiranja) sprecilo nekog da otvori nesto za sta ima licencu. Problem je samo sto je licenca skupa i uslovi verovatno dosta pipavi

 

http://www.entrepreneur.com/franchises/subway/282839-1.html#

 

Fora je sto ako nemas amin drzave mogu da te zezaju na svakom koraku pa je veca dara nego mera, inace da Ivke kafa im je tesko djubre ne znam zasto su toliko popularni ali realno imam par drugara koji me stalno smaraju da ja ne znam sta je dobra kafa jer mi se Starbucks ne svidja, pa reko verovatno je stvar ukusa.

 

Znam ja za jednog lika sto je hteo da otvori fransizu nekih burgera, ja nikad cuo za tu fransizu i zaboravih kako se zove al to je nebitno. Covek je hteo da ulozi pola miliona ili tako nesto i otvori na par mesta u Beogradu i sve ali kad je video da mora da potplati administraciju odustao je jer nece da se izlaze riziku da mu traze jos posle i da ga drndaju inspekcije, to je bilo tamo 2005 ne verujem da se mnogo sta promenilo :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo to, nezahvalno je posmatrati naše tržište na duži vremenski period, jer je izuzetno nestabilno i prevelike su oscilacije...Subway bi mogao da bude dobra priča, jer se tržište već zasićuje burgerima - Intergalactic Diner (otvoren još jedan u hotelu Juga), Burger House i verovatno još brdo za koje nisam ni čuo.

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

nemojte odgovarati, to drži mitchov ortak pa će da vas druka! (radi neko istraživanje)

 

što se tiče subwaya, ja nešto ne verujem da to može da uspe na "normalan" vremenski period jer mi deluje da bi sendviči bili dosta skupi za naše uslove.

Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

nemojte odgovarati, to drži mitchov ortak pa će da vas druka! (radi neko istraživanje)

doca drukara :(

 

inace, subway bi trebalo da ide kao lud, bez obzira sto su sendvici, samo kad bi se cene malo uskladile sa prilikama u zemlji. tipa, da najeftiniji sendvic bude nesto ispod 200din u akciji nekoj.. ovako ce uvek preovladati logika, ima punjena pljeka za 250, jebes sendvic.. 

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Više zato što je termički obrađena, which is good



Nekako mi je to bolje nego suva hrana sa najjeftinijim prerađevinama. Mislim to je jebeni sendvič, napraviću ga i kući, a roštilj baš i ne mogu da napravim kući tek tako.

Edited by voodoo_
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...