Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

Drugari pomoć!

Rešio sam starijem klincu (11) da uzmem od septembra komp, kreću da imaju u školi više nekih obaveza a i on bi dete da nije više console noob.

Dilema mi je dal mu uzeti steam deck ili gaming desktop. Što zbog para, što zbog praktičnosti.
Od softvera je sve isto dostupno kao na linuxu bilo kom, znači nema frke. Od igrica koliko vidim većina je supported. Može da se dockuje pa bi uzeo i neki 1080p + periferije. Veću rezoluciju ne može da gura komotno koliko sam čitao, pa nema poente. On igra ko sva balavurdija šta je flavor of the month tako da ja bar ne patim da mora da ima crisis na ultra performance.

Mišljenja?

Link to comment
Share on other sites

Ja bih isto rekao da je Steam deck mnogo više gimmick nego što ima smisla kao komp. Ne moraš za početak da mu uzmeš neku mega zver, nešto što će da tera igre u 1080p je sasvim ok, neki i3/R3, 16GB memorije, SSD i neki recimo 1660S ili tako nešto i mirna Bačka za duži period za klinca, tj do vremena kada će on tebi da ispostavi konfiguraciju :)

 

 

 

 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Može i i5 naravno, zavisi od budžeta generalno. Cene se relativno vraćaju u normalnu u odnosu na pre 6 meseci, tipa sad možeš da nađeš solidan nov RTX 3060 za 470-480 eur. Nije baš 350-370 koliko bi trebalo da bude, ali nije baš ni 700 koliko je bila 🙂 S tim da ako potraje ovo da je kripto u kanalu možda se pojave povoljno neke kartice koje su rudarile, sad jbg to je uvek mačka u džaku... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

https://baito.rs/graficke-kartice/asus-dual-gtx1660s-o6g-evo-11526 sasvim ok kartica, ali slazem se za @Zwerko da je bolja opcija 3060 jer za 50% vecu cenu dobijes 100% vise memorije na kartici + je brza. mozes i kartice koje su rudarile, samo je pitanje baja koji je rudario kako je overklokovao. Ako je isaona eff onda su te kartice skroz dobre, a ako je izao na max HR onda jbg kao sto je rekao - corma u kdza.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Je li, ima neka od ovih većih radnji kod nas da ima izložene i uključene monitore, kao što imaju televizore? Čisto da vidim i uživo bar nešto kako izgleda i radi, ne mogu samo da čitam po netu i gledam yt 🙂

 

hm, tu i tamo ... taj koncept kod nas nije baš previše zaživeo, imaš neke izložene ali teško baš tako sve kao TV-ovi.

koji takođe vrte samo one demo modove pa i to je pitanje koliko ti znači, ali ajde 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Lucky said:

hm, tu i tamo ... taj koncept kod nas nije baš previše zaživeo, imaš neke izložene ali teško baš tako sve kao TV-ovi.

koji takođe vrte samo one demo modove pa i to je pitanje koliko ti znači, ali ajde 🙂

 

Onda da naručim na slepo monitor, online, pa ako mi ne odgovara, vratim i tako koliko god puta treba dok ne nadjem koji im odgovara? 🙂 kakva im je to poslovna politika, samo gubimo vreme i oni i ja 🙂 zar ne bi trebalo da imaju nekoliko modela, ne svih naravno, ali bar nešto, kao demo modele? Ono trošak poslovanja što se kaže 🙂

Ionako ima nekoliko proizvodjača panela, ovi koji sklapaju monitore uzimaju od njih, pa vidiš tipa jedan sa LG ili Samsung panelom, video si manje više sve 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Još imaju ovih mašina, ja maksimalno moram da preporučim ovo kao apsolutni bestbuy laptopa do 80-90k kod nas, ovo je meni jednom u firmu stiglo i zadržali smo ga sa francuskim rasporedom, jer nam je trebao, fazon, juče :D Lako je počupati i prepakovati tastere :D U ovu cenu je uključena i Win 10 Pro licenca! :D Znači Win 10 PRO je na fakturi, legalan za firmu 1/1.

To je ono što sam na raznim mestima preporučivao, ova serija, 430/440/450 (u AMD verziji 435/445/455), generacija G6, G7, sad ima i G8 - idealna kombinacija korektne konfiguracije, kvaliteta izrade, kvalitetnog panela, sve je jako lepo uklopljeno, i velika količina ih radi u staroj firmi, 20+. prvi kupljeni su ušli u treću godinu, nikad problema nije bilo sa njima. Jedino je tastatura sranje u odnosu na Lenovo, recimo, sve ostalo je top i predobro za te pare.

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/hp-probook-450-g7-i5-_10210u-8gb-256gb-ssd-fullhd-(2d298ea)-\\-win-10-pro-outlet-90705

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ti si Dule, jedan vrlo specifičan mladić.

Ono što sam ti prethodni put poslao još uvek važi i bolje je od ovog random spakovanog sa noname komponentama.

https://direkt.jacob.de/produkte/gigabyte-rtx3080-gaming-gv-n3080gaming-oc-12gd-artnr-7540657.html

Evo ja sam upravo ovo naručio.
Za 2100e razlike možeš da kupiš dva ovakva kompa bez grafičke.

  • Like +1 1

.

Link to comment
Share on other sites

Nisi ćorav, sad sam ti poslao samo grafičku (ali je akcija na nju završena, sad je 100e skuplja).
Bukvalno sam je juče naručio, nisam pre uzimao ništa preko njih ali su mi ocene delovale ok. Ako sam mogao u Srbiji kupovati po random šupama bukvalno ili od mađara, neće valjda ni ovde biti strašnije. Čekam da stigne.

Onaj link sa Mindfactoryja i dalje radi, cene su malo promenje naravno. Od njih sam već naručivao ranije, a juče sam naručio od njih ostatak komponenti (koji je sličan onom što sam ti linkovao tad).

Još jednom, nemoj kupovati gotovu mašinu bilo gde. Ako se baš plašiš da sklopiš sam sve, neki sajtovi rade dodatno sklapanje za tipa 100e.

Za grafičku sam pratio cene na geizhals.de i idealo.de pa sam kupio kad je izletelo nešto što mi odgovara (čekao sam 3080 12gb sa 2xHDMI porta).

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...