Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

MSI RX 480 GAMING 8G RX 480 8GB GDDR5 PCIE - 250e
SAPPHIRE 11260-01-20G RX 480 8GB GDDR5 NITRO+ OC PCIE - 310e
MSI RX 480 GAMING X 8G RX 480 8GB GDDR5 PCIE - 275e

 

Mislis da se isplati dati 60e vise od ove MSI?(cene su od madjara)

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Greje mi se 750ti, ode i na 80, a drži fan speed relativno nisko.

Šta da joj radim, da je čistim i termalnu novu da stavim?

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

trebalo bi d'uzmem komp uskoro, imam r9 380 asus strix 4gb, ostatak kompa bih kupovao. 
i5-7600 zvuci kao ok ideja
ploca ???
ram ???
imam neko 500w lc power napajanje, ne znam dal da ga menjam, i koje da kupim
i jedno pitanje, u trenutnom kompu mi je gore pomenuta graficka prikacena 6pinskim konektorom, a predvidjen je 8pinski. koliki je to problem?

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Obično power management kolo na karticama sa 8-pinskim nije htelo ni da dozvoli uključivanje ako nije prikačen 8-pinski, tako da lepo od njih što su to uopšte dopustili (osim ako ne misliš da si povezao 8-pin na 6-pin kablom). E sad, PCIe slot + 6-pin konektor daju do 150 W, PCIe + 8-pin daju do 225 W, a tvoja kartica teoretski vuče do 190 tako da ili žešće trotluje u opterećenju, ili je napajanje odlično (ili nije al nema neku zaštitu a opterećuješ ga i skraćuješ mu život).

Ne znam šta sad imaš ali i5-7600 i DDR4 generalno troše manje od svake Skylake (i starijih) + DDR3 kombinacije tako da će napajanje da ih gura, jedino ostaje pitanje kako ti grafička uopšte radi :D

Link to comment
Share on other sites

i5 - 3450 atm

pa ono, ubo sam 6pin kabl u graficku gde je onaj slot za 8pin, i radilo je. pa sam samo ostavio tako :D
nisam znao dal je moguce da graficka ne radi 100% svojih mogucnosti zbog toga, al ono, igrao sam witchera na high :D

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

A što ako imaš taj procesor uopšte menjaš ploču i procesor? On je i dalje sasvim ok za većinu primena, svakako je apgrejd na i5-7600 vrlo diskutabilno isplativ, u tom slučaju je bolje da gledaš neki i7. A svakako bi bilo dobro da kupiš neko jače napajanje :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ne mogu više da gubim oči na laptopu, neka preporuka za monitor? Razmišljam o Dell 2515h (neću 27, 24-25" mi je plafon, i nisam za 4K na 24-25"), ali me zanima kakav bi eventualno bio za gaming ako uzmem desktop ili zamenim laptop (sve očekujem da će Surface Book 2 kad se pojavi imati 1060 :tf: ). Pre ovoga, u BGu sam kući imao u2412M i na njemu sam se i irao, a u takva tri komada i trenutno gledam i na poslu, pa sam se nekako navikao na Dell.

 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, primo said:

Ja uzeo samsung 4k tv. Ako ti ne smeta 20ms response time i 20ms input lag za rad imas 'neogranicenu' povrsinu sa pixel densitijem 1080p 24'' monitora.

imam već Samsung Series 7 43" 4K, ali ne može na tome da se radi, plus neću da sedim ispred TVa, tj da ga držim na radnom stolu. 

@Rejven: gaming je opciona kategorija, možda quake champions i još poneka igra, zato se i razmišljam koji monitor

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Stigla mi na sto masina sa R7 1700 procesorom i moram priznati da mi je ovo najprijatnije iznenadjenje u proteklih 5-6 godina sigurno sto se procesora tice. Ok, nemam neki od poslednje generacije sestojezgarnih i7 procesora da uporedim direktno, ali sam ga poredio i sa i7-2600K, i sa i7-6700K i sa i7-5820K i recimo u After Effectu na istoj sceni (koja je samo motion graphics, dakle ne zavisi od diska i drugih sranja) ih je razmazao sa po 25-30% margine u odnosu na na 6700 i 5820. Snimanje klipova iz igara i sl bez problema u QHD 60fps (naravno ima SSD). 

Tako da ono kome treba bas jak procesor mislim da je ovo super izbor, videcemo kako ce se pokazati ovi mid-range R5 kad se pojave. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...