Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

12 hours ago, Jose Jimenez said:

Treba ti Security Torx bit. Ima ih u većim radnjama, a možeš i online da nađeš.

Pazi samo, često ih mešaju sa običnim Torx šrafcigerima koji su isto šestougaonici, ali nemaju rupu u sredini.

A ako imaš ravne šrafcigere možeš da se zezaš i sa njima, samo da ubodeš pravu poziciju

FGZCZPPG7DYYIL8.png

ima u uradi sam, malo nisam bio siguran za veličinu ali sam uzeo i nab'o iz prve tako da sam uspešno ovrnuo i očistio!

sad ponovo mogu da pijem kafu kod kuće!

hvala cali!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Nisu bas tech savy ljudi da bi budzili bilo sta dodatno a i deluje mi da intergrisana graficka ne bi radila posao za dizajn?

Ne da budže, već pitaju da im prodavac pre isporuke nadogradi računar i tako proda ;) Integrisana grafika iz Ryzen ume da iznenadi.

Rekao si "počela", kontam da davati 2-3k k eura za ultra ozbiljan workstation laptop ako samo počijnješ da učiš grafički dizajn nema smisla, a ako odeš pro, onda ćeš svakako ulagati u to, u ozbiljan monitor itd.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Bi radila ako ne radi neki rendering.

Pored svih regularnih komponenti na koje treba da obratis paznju, tu sad imas i jos jednu dodatnu promenljivu zvanu ekran i boje.

Kad sam pre 7-8 godina gledao zeni sta da uzmemo za istu svrhu, na kraju sam imao dve opcije. XPS ili MBP, koji su u tom trenutku imali istu cenu pa smo uzeli MBP jer Apple drze vrednost duze. Sticajem srecnih okolnosti, tad smo uzeli onaj neunistivi MBP 2015 koji i dan danas radi bez problema. Svakakve price sam cuo nakon toga o MBP.

Sad imaju i svakakvi gejmerski modeli koji bi mogli da iznesu posao.

Ono, moze da radi to sve i na laptopu od 500e, ali bih pre rekao da je ta cena bliza necemu od 2000e, ako ce taj rad da bude udoban.

U svakom slucaju, kol'ko ti je krevet dug, tol'ko se i pruzis. Prioritet su ti 16gb rama i kvalitetne boje.

 

Uletese ljudi

  • Thanks (+1) 1

.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Praso said:

Jebogte, 16GB RAM imam u racunaru 9 punih godina. Tad je bilo geslo "4 je minimum, 8 je normalno,  a 16 postaje standard". Sta nam uradise majneri i pandemija.

realno je 16GB sad definitivno "standard". 8GB je za PC premalo već neko vreme, Mac se kao nešto provlači ali da budem iskren nije mu dovoljno kad se otvara više programa u isto vreme.

8 hours ago, jasamnepismen said:

Pored svih regularnih komponenti na koje treba da obratis paznju, tu sad imas i jos jednu dodatnu promenljivu zvanu ekran i boje.

Kad sam pre 7-8 godina gledao zeni sta da uzmemo za istu svrhu, na kraju sam imao dve opcije. XPS ili MBP, koji su u tom trenutku imali istu cenu pa smo uzeli MBP jer Apple drze vrednost duze. Sticajem srecnih okolnosti, tad smo uzeli onaj neunistivi MBP 2015 koji i dan danas radi bez problema. Svakakve price sam cuo nakon toga o MBP.

ovo je velika istina. dosta tih kompova što imaju kul komponente i možda bi bili pogodni za to ima neke krš ekrane koji nisu ni za surf internetom.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky said:

realno je 16GB sad definitivno "standard". 8GB je za PC premalo već neko vreme, Mac se kao nešto provlači ali da budem iskren nije mu dovoljno kad se otvara više programa u isto vreme.

Sad je stvarno standard, ali se isto pricalo pre deceniju (nabasao sam na racun za monitor, pa znam kad kupih), 

hHHKPwm.jpg

  • Like +1 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Praso said:

Sad je stvarno standard, ali se isto pricalo pre deceniju (nabasao sam na racun za monitor, pa znam kad kupih), 

hHHKPwm.jpg

to me iznenađuje ali verovatno si u pravu, rekao bih da je pre oko 5 god krenula priča da je 16GB standard, znam da me tad malo "iznenadilo" kad je apple izdao novi MBP tamo 2017 godine i držao 8GB kao standard.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kolegi se upravo samo od sebe raspalo kućište ekrana Dell Vostro mašine kupljene u seštembru za blizu 120k... Dobavljač tretira kao njegovo fizičko oštećenje, klasika. Znaći sad je i Vostro za izbegavanje, kao i Inspiron, nekada sam se u Vostro mogao zakleti, mašine iz vremena Intela treće generacije su bile bukvalno kao tenk... Oh, well... :(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, millanče said:

Kolegi se upravo samo od sebe raspalo kućište ekrana Dell Vostro mašine kupljene u seštembru za blizu 120k... Dobavljač tretira kao njegovo fizičko oštećenje, klasika. Znaći sad je i Vostro za izbegavanje, kao i Inspiron, nekada sam se u Vostro mogao zakleti, mašine iz vremena Intela treće generacije su bile bukvalno kao tenk... Oh, well... 😞

kako misliš samo se od sebe raspalo kućište? :)) za sada sam na strani dobavljača! :)))

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2023 at 12:48 PM, Lucky said:

kako misliš samo se od sebe raspalo kućište? :)) za sada sam na strani dobavljača! :)))

Mjok, ovo je normlano čest problem sa jeftinim i jadnim serijama, kod Dell je to Insprion, Lenovo IDeapad, G, V, HP 250 i slični, Dell Vostro treba da je neka srednja poslovna serija, parnjak HP Probook serije, i trebalo bi za tu cenu da je imun na ovakve gluposti.Jednostavno kvalitet svega ide na dole i u krasni :(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, millanče said:

Mjok, ovo je normlano čest problem sa jeftinim i jadnim serijama, kod Dell je to Insprion, Lenovo IDeapad, G, V, HP 250 i slični, Dell Vostro treba da je neka srednja poslovna serija, parnjak HP Probook serije, i trebalo bi za tu cenu da je imun na ovakve gluposti.Jednostavno kvalitet svega ide na dole i u krasni 😞

ali šta znači raspalo kućište? odvojio se prednji ram koji drži ekran od samog ekrana i zadnjeg rama? ispao?

Link to comment
Share on other sites

Omasih topic, pa evo ovde. Jel moze mala pomoc oko kupovine laptopa? Komsija me nateze oko preporuke laptopa za unuka, po principu ti se razumes u te kompove... Elem, budzet je 50000 do 60000 max. Nece polovno, nema sanse, mora novo. Znam da za te pare nesto mora da bude lose. Ako moze preporuka za neki, koliko je to moguce za ove pare, all around laptop. Da bude ok izrada, ok konfa, ok ekran. 

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, daniiL said:

Komsija me nateze

James Franco Flirt GIF

za sve ostalo jbg, daće ti ovde neke savete već ljudi mada se isto pitanje manje više vrti svakih x meseci, milanče će reći ne asus nikako, a ako nađeš neki lenovo nešto...

šteta što neće polovan ima onih refurb thinkpadova za te pare sa super konfiguracijama.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2023 at 3:26 PM, millanče said:

Mjok, ovo je normlano čest problem sa jeftinim i jadnim serijama, kod Dell je to Insprion, Lenovo IDeapad, G, V, HP 250 i slični, Dell Vostro treba da je neka srednja poslovna serija, parnjak HP Probook serije, i trebalo bi za tu cenu da je imun na ovakve gluposti.Jednostavno kvalitet svega ide na dole i u krasni 😞

Ja sam se recimo iznenadio sa HP Pavillion koji je mislim iz 2017 ili 2018 da sam ga uzeo, na jednom putovanju sam bukvalno ja pao preko ranca s njime, malo ulubljen sa strane ali i danas radi potpuno perfektno, ekran sve, samo je malo iskrivljen na jednoj strani. Doduše to su modeli sa aluminijumskom šasijom, ne znam da li je to i dalje slučaj, ali pošto sam ranije imao ProBook/Elitebook od njih bi to i očekivao, od Pavilliona baš i ne 🙂  

1 hour ago, daniiL said:

Omasih topic, pa evo ovde. Jel moze mala pomoc oko kupovine laptopa? Komsija me nateze oko preporuke laptopa za unuka, po principu ti se razumes u te kompove... Elem, budzet je 50000 do 60000 max. Nece polovno, nema sanse, mora novo. Znam da za te pare nesto mora da bude lose. Ako moze preporuka za neki, koliko je to moguce za ove pare, all around laptop. Da bude ok izrada, ok konfa, ok ekran. 

Za taj budžet je najveći problem ovo gore - prosto tu upadaju laptopovi iz nižih klasa pa samim tim i kvalitet izrade neće biti vrhunski, sve ostalo je verovatno dovoljno dobro. Ekrani su i tu Full HD IPS tako da su ok u poređenju sa ranijim generacijama ali ne treba očekivati sad ne znam ni ja šta. Ja bih gledao da svakako bude neki Intel, sigurno 8GB memorije i ako možeš da ubudžiš u cenu recimo SSD od 512GB, 256 bude malo na knap za dosta stvari. I pitanje je da li treba operativni sistem ili ćeš ti da budžiš komšiji 🙂 tipa nešto ovako:

https://www.ctshop.rs/lenovo-v15-g2-itl-82kb000fya-laptop-intel-core-i3-1115g4-15-6-quot-fhd-8gb-512gb-ssd-intel-uhd-graphics-crni.html

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/dell-vostro-3510-(fhd.-i3_1115g4.-8gb.-512gb-ssd.-backlit.-crni.-5y5b)-141837

Iako Milanče baš Vostra napljuva ovde 🙂 

 

  • Downvote (-1) 3

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, daniiL said:

Omasih topic, pa evo ovde. Jel moze mala pomoc oko kupovine laptopa? Komsija me nateze oko preporuke laptopa za unuka, po principu ti se razumes u te kompove... Elem, budzet je 50000 do 60000 max. Nece polovno, nema sanse, mora novo. Znam da za te pare nesto mora da bude lose. Ako moze preporuka za neki, koliko je to moguce za ove pare, all around laptop. Da bude ok izrada, ok konfa, ok ekran. 

U te pare može se uklopiti pristojan konfiguracija-cena kombo, ali ono treće - kvalitet izrade i neka pouzdanost trajnost može da zaboravi. Ako ne može da priušti HP Probook 440/445/450/455 iz generacija G7, G8, sad ima i G9, a to kreće od 75-80 hiljada, nemoj mu ni tražiti, jer ćeš mu ti sutra biti kriv što se sranje raspalo/pregrejalo/crklo samo od sebe i ne može da ga reklamira. Servisiram laptopove 7-8 godina već, prodajem polovne, i nabavljao sam kojekakve nove kad insistira kupac ili firma, video sam some shit. Iskreno, i ne želim da prodajem polovan laptop tipu ljudi koji startuju sa "mora nov za 50k" :(

@Zwerko nkako ni v15, tri od tri se raspala u prethodnoj firmi, tako sam ih i ubedio da pređemo na probuke, i progledali od tada :D

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima. Probacu da ih nagovorim da uzmu nesto polovno, ako nece onda na svoju ruku nek im uvale sta god za 50ak hiljada. Ja sam pokusavao da im objasnim ovo sto ste svi napisali, ali dzaba, novo je novo, nema mrdanja.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, millanče said:

@Zwerko nkako ni v15, tri od tri se raspala u prethodnoj firmi, tako sam ih i ubedio da pređemo na probuke, i progledali od tada 😄

Sve je to jasno, ali i sam kažeš da to ne može da uklopi u budžet - Probook bez 90.000 dinara će teško da nađe, što je 50% više od maksimuma koji hoće da daju, prosto ne mere. S druge strane ne kupuju svi laptop za ceo život, nekome se možda isplati da sad da 50k dinara pa za dve-tri godine kad istekne garancija ili nešto ponovo da isto toliko, u krajnjem slučaju to je cena Probooka otprilike. A možda mu prosto i ne treba takav kvalitet izrade jer ga ne znam ni ja koliko čuva, ili sa druge strane imaš ljude koji razbiju sve šta nose, jbg različite su logike.

Hoću da kažem vraćamo se na onaj argument ljudi koji kupuju novu Daciu - njima je to novo i to im je bitno, to što za slične pare mogu da kupe 5 godina star neki auto sa boljom završnom obradom ili 10 godina staru mečku im nije argument. I to je sve u redu, svako donosi odluke za sebe. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...