Jump to content

Koju konfiguraciju uzeti?


Slađan

Recommended Posts

750ti trosi kao 7790 od koje je dosta brza, medjutim r7-265x je brza od 750ti ali trosi znacajno vise a u istom su cenovnom rangu 

 

mislim da za neki kepec mini komp je bolje uzeti 750ti dok za regularne atx masine 265x

pod uslovom da cene ostanu kakve jesu 

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Dajte predlog za laptop. Mora da bude 17", da pegla AutoCAD bez problema. Što se cene tiče, neka okvirna je 60.000-65.000, pa dajte neke predloge.

 

Hvala unapred :-)

Edit: Ono na šta sam ja naleteo da deluje zanimljivo je ovo
http://emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-dell-inspiron-5737-173.11.html?productId=37764

Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

može ovo, samo vidi da ili dokupiš ili da vidiš jel ima nešto sa više memorije, biće ti ACAD zahvalan. Možda i malo jači procesor mada ortaku šljaka i na i3 sasvim solidno CAD (od pre dve godine verzija), a i na laptopu koji je sličan ovome.

 

U najgorem slučaju, kupiš, instaliraš CAD, probaš i ako ti ne radi posao, vratiš im i tražiš nešto drugo/bolje.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ako bi se išli na malo jaču varijantu, jel bi vredelo onda uzeti ovako nešto?
http://emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-dell-inspiron-5737-173-intel-core-i7-4500u-8gb-1.11.html?productId=39755

Ima i7 umesto i5, 1TB HDD umesto 500GB i 8GB umesto 4GB RAM-a, gledajući komponente pojedinačno, sigurno vredi tu razliku u ceni. Jedino što je garancija godinu dana kraća

Ili ovako nešto, mada ploča podržava max 8GB RAM-a koliko vidim, šta znam da li će mi trebati još za koju godinu ili ne
http://www.laptopcentar.rs/product/DELL-Inspiron-17--3737--i7-8-1-AMD-crni-06201312

Edited by Boyka

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

nije loše ovo prvo ali možda su pogrešili za garanciju u specifikaciji, zovi ih pa pitaj. Mislim da su im ponedeljkom laptop akcije, pa možda ima i neki popust na to ili slično, takođe čekiraj isti model na skupljim sajtovima gde nude ono "ako nađete jeftinije, spustićemo vam cenu".

pljk!

Link to comment
Share on other sites

http://www.diss.si/artikel/14970/Lenovo-IdeaPad-Z710-I5-4200M-6GB-1TB-DOS-FHD-g-b

yay/nay .. uklapa mi se po pitanju dijagonale/rezolucije/para .. samo da dablchekujem

 

Odlicna cena za FullHD 17" laptop, samo zameni ovih 4+2GB memorije sa 4+4 i stvarno super za te pare, sa sve SSHD. 

 

Edit: tek sad videh ispod preporuke za dokupljivanje "Lenovo" memorije, nemoj tu :)

 

Edit2: S Thinkpadom je malo problem sto ne postoji trenutno u 17" verziji, cak i da ne gledamo cenu. 

Edited by Zwerko
  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ova Intel+Nvidia kombo grafika je na Lenovu sranje rešena i pravi probleme, ljudi se žale masovno na newegg-u, a imam i iskustvo iz prve ruke na T520 koje se posle dosta eksperimentisanja završilo isključenjem Nvidia grafike i korišćenjem Intel integruše. Tako da jebo to sranje.

Link to comment
Share on other sites

Nije trol zaista. Ja imam Y570 sa tim Optimus čudom. Jedina stvar koja nije radila kako valja je Arcanum, ali to je matora igra. Morao sam da isključim Nvidiju. Sve ostalo je šljakalo kako treba.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Treba mi skoro iskljucivo za posao. dobio bih ga bez pdv-a dakle 630e. Treba mi dijagonala/rezolucija, relativno brzi hdd ili opcija da se doda ssd i da ram bude u 2 slota da mogu in the future da lakse prosirim ako bude potrebe. Sluzice kao desktop 99% vremena, tako da baterija/tezina mi nisu neki faktori.

Bio sam danas do random prodavnice da pogledam live nesto slicno.. jer su me zbagovali review-ovi kojekakvi.. tastatura mekana, touchpad blabla.. ugao gledanja yada.. sve to mi je ok.. nego glupo pitanje, al bolje on time.. nije po defaultu ukljucen "scroll" gore-dole sa desne strane touchpada.. jel uopste ima negde po opcijama ili sam ja dinosaurus za te stvari?

Hvala drugari :)

i ako neko ima predlog za drugi za slicne pare, i'm open for suggestions do sutra, kad treba da kazem koji bih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...