Jump to content

Ograničenje brzine na mostovima + kamere na mostu na Adi


Astora

Recommended Posts

da, ali koliko ljudi će da ide na sud, pa da zove sudskog veštaka - inženjera saobraćaja da obara presudu za prekoračenje brzine na mostu... čovek mi je objasnio kako jeste. to ti je kao ona fora da nemaju pravo da naplaćuju parkiranje, pa ljudi duguju po milion za neplaćene kazne za parkiranje, ali još niko nije utužen, jer da utuže nekog, na sudu bi oborili pravo naplate, a onda ceo sistem naplate pada u vodu. i onda imaš ljude koji plaćaju i one koji ne plaćaju.

 

Ali na mostu na adi imas znakove za ogranicenje.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni gde su tacno te kamere na mostu? Posto ja prelazim svaki dan taj most i nisam ih video uopste.

I ne ide mi u glavu kako je moguce da je samo 50km/h dozvoljeno, a ima 3 trake.. Sto neko rece, ne znam dal iko ide ispod 80km/h tuda..

Link to comment
Share on other sites

Meni ovo polako počinje da liči na one priče iz Top Gira. Murija promeni ograničenje brzine na putu u realnom vremenu i samo osluškuje kako srebrnjaci udaraju o pod riznice.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da mi objasni gde su tacno te kamere na mostu? Posto ja prelazim svaki dan taj most i nisam ih video uopste.

I ne ide mi u glavu kako je moguce da je samo 50km/h dozvoljeno, a ima 3 trake.. Sto neko rece, ne znam dal iko ide ispod 80km/h tuda..

Нема ту везе колико има трака :) има и Јурија Гагарина 3 траке  :) као што ибарска има 1 па је ограничење 80 :)

Камере имаш и на газели :) Није битно где су и нормално да нису тек тако лако уочљиве :) Ипак ти гледаш испред себе док возиш не гледаш у небо :)

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

kad smo kod mosta na adi, kad ce bre da zavrse one prilazne saobracajnice...u nedelju am isao do ade i prolazio busaom kroz onu petlju, zavrtelo mi se u glavi jebeno, dal su mogli vise da je zakomplikuju

 

Komplikovano je zato sto je zamisljeno megalomanski, jer je most samo jedan, manji, deo cele te saobracajne price. Trebalo bi da se nastavlja tamo kod hipodroma na tunel koji bi isao kroz brdo i izasao tamo kod Autokomande i dalje ka Pancevcu. Nazalost to ce da se desi nikad jer je skupo, tako da ce most da ostane gradiozni polu-poduhvat, bar u doglednoj buducnosti. Zato je petlja puta 3 od onoga sto bi u ovom trenutku bilo realno potrebno i tako je i projektovana.

 

Нема ту везе колико има трака :) има и Јурија Гагарина 3 траке  :) као што ибарска има 1 па је ограничење 80 :)

Камере имаш и на газели :) Није битно где су и нормално да нису тек тако лако уочљиве :) Ипак ти гледаш испред себе док возиш не гледаш у небо :)

 

Kamere na gazeli su na onim portalima gde su putokazi, odmah ispod putokaza, tacno se vidi ima po jedna za svaku traku. Inace taj sistem moze da prati tablice i tipa ko radi u tom komandnom centru moze da ti izvuce listing koliko si puta i u kojim vremenima presao Gazelu kolima s odredjenom tablicom. Kapiram da je slican fazon i na ovom mostu, samo su ih sad "zvanicno" ukljucili, tj sad proveravaju i brzinu, dosad su ih koristili samo da bi pratili kretanje vozila.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Komplikovano je zato sto je zamisljeno megalomanski, 

 

ako mene pitate to je zapravo skroz ok, ako se nesto pravi treba da se pravi za buducnost, sto dalju to bolje. Druga prica je sto nije trebalo uopste zapocinjati to u trenutnoj situaciji kada milion drugih projekata stoji na pola (khm khm Prokop)

Link to comment
Share on other sites

kolko vremena treba da kazna stigne na gajbu?  da znam, posto vozim po gradu 80-100kmh a na mostovima 130 redovno pa da znam da li sam uslikan... :D

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

da, ali koliko ljudi će da ide na sud, pa da zove sudskog veštaka - inženjera saobraćaja da obara presudu za prekoračenje brzine na mostu... čovek mi je objasnio kako jeste. to ti je kao ona fora da nemaju pravo da naplaćuju parkiranje, pa ljudi duguju po milion za neplaćene kazne za parkiranje, ali još niko nije utužen, jer da utuže nekog, na sudu bi oborili pravo naplate, a onda ceo sistem naplate pada u vodu. i onda imaš ljude koji plaćaju i one koji ne plaćaju.

nije bas tacno, tuze sve u fullu ako ne placas parking kaznu i to veoma efikasno, dobijes lepo poziv kod sudije u roku od 7 dana, ne javis se na dva poziva sami donose resenje i samo te obaveste o tome a ti se jebi

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Нема ту везе колико има трака :) има и Јурија Гагарина 3 траке  :) као што ибарска има 1 па је ограничење 80 :)

Камере имаш и на газели :) Није битно где су и нормално да нису тек тако лако уочљиве :) Ипак ти гледаш испред себе док возиш не гледаш у небо :)

Istina, ali ovo je most. Nece se desiti da mali ciga krene da pretrcava ulicu, kao sto se moze desiti u Jurija Gagarina :)

Znam za kamere na Gazeli njih sam odmah i video, zato bas i pitam dal je neko primetio gde su na novom mostu.

Ne znam, ja se jos uvek tesim(nadam) da je ova vest pogresna ili neki troll :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam baš juče prolazio mostom u oba smera i baš sam obratio pažnju na te kamere i moram priznati da ih nisam video. Video sam samo jedan stub koji bi mogao biti za kamere ali na njima kamera nema. Doduše, video sam dve kamere, ali jedna ona "kružna" i stoji kod stepenica i druga na samom pilonu ali deluje da je više da se snimi da li je neki sudar ili tako nešto napravljen nego što je sposobna da meri brzinu (i iz "kosog je ugla").

Link to comment
Share on other sites

nije bas tacno, tuze sve u fullu ako ne placas parking kaznu i to veoma efikasno, dobijes lepo poziv kod sudije u roku od 7 dana, ne javis se na dva poziva sami donose resenje i samo te obaveste o tome a ti se jebi

vidi, siguran sam da je ovako, samo bih molio pravnika da objasni bolje.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

da, i ja juce prolazio tamo u oba smera, nisam video nikakve kamere osim tih malih loptastih za prismotru. cake is a lie.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

nije bas tacno, tuze sve u fullu ako ne placas parking kaznu i to veoma efikasno, dobijes lepo poziv kod sudije u roku od 7 dana, ne javis se na dva poziva sami donose resenje i samo te obaveste o tome a ti se jebi

 

E sad, tu treba imati u vidu o kom gradu pricamo. Ako pricas za Sabac mislim da je to zaista tako, za Beograd nije. Problem je sto u Beogradu nemaju dovoljno komunalnih pandura da bi pisali kazne za parkiranje pa onda idu po sistemu ako prodje, prodje, a za kaznu koju ti je napisao sluzbenik Parking servisa ne mogu da te tuze sudu, tj mogu ali mogu i da obrisu dupe njome, isti je efekat. Pritom mislim da sam u Sapcu dobio pre koji mesec kaznu i da je ona zapravo bila po PS-u, tako da je moguce ovo sto ti kazes, ali tamo ima proporcionalno broju zoniranih parking mesta mnogo vise komunalnih pandura. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Podsećamo vozače i da je pre nešto više od mesec dana u Beogradu postavljen veći broj kamera, a tada su stručnjaci za video-nadzor procenili da u Beogradu na deset ljudi trenutno ide po jedna kamera, kao i da prestonicu pokriva blizu 150.000 tih aparata.

 

Kao i uvek mi "kasnimo" bar 30 godina. Tek smo sad "stigli" u Orvelovu 1984 samo sto je u našoj varijanti "plava braća vas posmatraju"

Link to comment
Share on other sites

Kako li su došli do ove cifre? Ovo možda računaju ukupan broj kamera i u privatnom posedu?

 

Pojma nemam zato sam i kvotovo. Ali ako predsednik Vlade Srbije da odobrenje Ministru Unutrašnjih poslova da naoruža Komunalnu policiju protivno Zakonu o komunalnoj policiji gde se nigde ne pominje upotreba oružja. već samo:

8) upotreba sredstava prinude, i to fizičke snage, službene palice i sredstava za vezivanje.

uopšte me ne čudi da je kupljen toliki broj kamera (kratak je mandat 4 godine treba nakupiti provizije 'BRE') :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...