Jump to content

Ograničenje brzine na mostovima + kamere na mostu na Adi


Astora

Recommended Posts

Obavestenje..

Od juce su pocele da rade kamere na mostu na Adi, snimaju prekoracenja brzine preko 50km na sredini mosta i preko 40 km na spustanjima sa mosta (Spustanje ka buvljaku), kazne stizu na kucnu adresu. U zavisnosti od “prekoračenja” brzine kazne idu od 3.000 dinara do 150.000 dinara. Takođe, može vam se izreći i zaštitna mera zabrane upravljanja vozilom (do 12 meseci) i “dodeliti” do 17 kaznenih poena.

Link to comment
Share on other sites

 pa 50 je ograničenje svuda u gradu, osim na autoputu

 

 jebote ja tu ne idem ispod 80 :/

 od kad je to obaveštenje astora, ja sam tuda prošao u nedelju, samo mi fali da mi pošalju čestitku

 

 @ trupi - а brate i ti ga pretera lol, mislim 130 je previše

Od juce tebra, nisu hteli da sire ovu informaciju ne znam iz kog razloga ali je istina da su kamere proradile.. Mislio sam kolima u cetvrtak da idem u Bg ali cu ipak vozom...

Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu, samo oprezno i polako ;) :)



Evo i cela vest skoro pa detaljno :D
 

Vozači koji svakodnevno prelaze preko mosta na Adi moraće da budu znatno oprezniji i ako do sada nisu, moraće da poštuju ograničenje brzine.

 

Saobraćajna policija počela je da snima prekoračenje, a kazne dospevaju na kućnu adresu. Dozvoljena brzina preko mosta je 50 km/h, a na pojedinim deonicama i 40 km/h (silazak sa mosta kod buvljaka), te iz saobraćajne policije preporučuju vozačima da prate signalizaciju.

 

Podsećamo vozače i da je pre nešto više od mesec dana u Beogradu postavljen veći broj kamera, a tada su stručnjaci za video-nadzor procenili da u Beogradu na deset ljudi trenutno ide po jedna kamera, kao i da prestonicu pokriva blizu 150.000 tih aparata.

 

Od tog broja, 62 policijske kamere su vrhunskog kvaliteta i postavljene su na najvišim mestima i najznačajnijim tačkama u gradu. One su postavljene gotovo na svakom koraku, u svim prometnim ulicama i na zgradama državne uprave, ambasadama, konzularnim predstavništvima, školama, bankama, privatnim firmama i kućama.
 
Shodno osnovnim načelima Zakona o bezbednosti saobraćaja, svaki učesnik u saobraćaju dužan je da se ponaša na način kojim neće ometati, ugroziti ili povrediti druge učesnike u saobraćaju (tu spada i prilagođavanje brzine kretanja vozila stanju, uslovima i okruženju u datom trenutku).

 

U zavisnosti od “prekoračenja” brzine kazne idu od 3.000 dinara do 150.000 dinara. Takođe, može vam se izreći i zaštitna mera zabrane upravljanja vozilom (do 12 meseci) i “dodeliti” kazneni poeni (do 17).
Link to comment
Share on other sites

 @ trupi - а brate i ti ga pretera lol, mislim 130 je previse

 

 

prava linija, 3am, nigde zivog pileta na mostu ni po okolini, asfalt jos uvek jako dobar i ravan. Ne idem celom duzinom 130, ali sam siguran da u nekom trenutku dodje do te brzine tamo oko sredine mosta.

Moze. Iskoristicu ovu velikodusnu ponudu vec u cetvrtak, taman pred utakmicu :D :*

 

tesko, ove nedelje nisam tu, al od sledece kad god oces :)

Link to comment
Share on other sites

 pa 50 je ograničenje svuda u gradu, osim na autoputu

 

 jebote ja tu ne idem ispod 80 :/

 od kad je to obaveštenje astora, ja sam tuda prošao u nedelju, samo mi fali da mi pošalju čestitku

 

 @ trupi - а brate i ti ga pretera lol, mislim 130 je previše

na mostovima je maks dozvoljena brzina 80 km/h. postoji rupa u konza, s jedne strane ograničenje u naseljenim mestima je 50 ili manje, ali na mostovima je 80. most u naseljenom mestu je i dalje most. tako da...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

na mostovima je maks dozvoljena brzina 80 km/h. postoji rupa u konza, s jedne strane ograničenje u naseljenim mestima je 50 ili manje, ali na mostovima je 80. most u naseljenom mestu je i dalje most. tako da...

 

Ako je tako onda do jaja, ja i tako idem 80-90 tuda, a neka jebu ove mlade suv japije.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

na mostovima je maks dozvoljena brzina 80 km/h. postoji rupa u konza, s jedne strane ograničenje u naseljenim mestima je 50 ili manje, ali na mostovima je 80. most u naseljenom mestu je i dalje most. tako da...

 

A odakle ti to da je na svakom mostu ogranicenje 80km/h? Mislim deluje mi nelogicno, znas kakvih bre ima mostova po Srbiji? :) Tu logiku kapiram za Gazelu, jer tamo ogranicenje jeste 80km/h, ali sam poprilicno siguran da su ono jedno vreme panduri vatali ljude ispod Brankovog bas zato sto su "divljali" sa 70-80km/h. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

opšte ograničenje je 80 km/h na mostovima, po zakonu.

 

To sam te zapravo pitao gde si nasao, jer tako nesto bas nisam video u Zakonu o bezbednosti saobracaja - ovo su ti clanovi vezani za opste ogranicenje brzine. 

 

5. Брзина

Члан 42.
Возач је дужан да брзину кретања возила прилагоди особинама и стању пута, видљивости, 
прегледности, атмосферским приликама, стању возила и терета, густини саобраћаја и другим 
саобраћајним условима, тако да возило може благовремено да заустави пред сваком 
препреком коју под датим околностима може да види или има разлога да предвиди, односно 
да возилом управља на начин којим не угрожава безбедност саобраћаја.
Ако возач вози споро у мери у којој омета нормалан саобраћај, дужан је да на првом 
одговарајућем месту омогући да га друго возило безбедно претекне, обиђе или прође.
Све одредбе овог закона које се односе на брзину примењују се на тренутно измерену 
брзину и средњу (просечну) брзину. 
Члан 43.
На путу у насељу, возач не сме возилом да се креће брзином већом од 50 km/h, односно 
брзином већом од брзине дозвољене постављеним саобраћајним знаком за цело насеље или 
његов део.
Изузетно, на путу у насељу, чији саобраћајно-технички елементи то омогућавају, може да 
се саобраћајним знаком дозволи кретање возилом брзином и до 80 km/h. 
Члан 44.
На путу ван насеља возач не сме возилом да се креће брзином већом од:
1) 120 km/h на ауто-путу,
2) 100 km/h на мотопуту,
3) 80 km/h на осталим путевима.
На путу ван насеља возач не сме возилом да се креће брзином већом од брзине 
дозвољене саобраћајним знаком. 
Члан 45. 
Брзина кретања возила на путевима према врсти возила ограничава се на:
1) 80 km/h - за аутобусе и аутобусе са прикључним возилом за превоз терета као и за 
теретна моторна возила чија највећа дозвољена маса није већа од 7.500 kg, осим на аутопуту 
где је највећа дозвољена брзина 100 km/h,
2) 80 km/h - за моторна возила која вуку прикључно возило за становање (караван), 
3) 70 km/h - за аутобусе када се врши организовани превоз деце, за зглобне аутобусе без 
места за стајање, за теретна моторна возила чија је највећа дозвољена маса већа од 7.500 kg 
и за теретна моторна возила са прикључним возилом, осим на аутопуту где је највећа 
дозвољена брзина 90 km/h, 
4) 50 km/h - за аутобусе са прикључним возилом за превоз лица, за градске аутобусе, 
аутобусе који, поред уграђених седишта имају и одређена места за стајање, 
5) 40 km/h - за тракторе, односно 30 km/h када се у прикључном возилу које вуче трактор 
превози најмање једно лице,
6) 20 km/h - за туристички воз и радну машину на којој се превозе лица.
У теретна возила и скупове возила чија највећа дозвољена маса прелази 3500 kg и у 

аутобусе мора бити уграђен исправан граничник брзине

 

 

 

Ispod, a? Pa to je skoro isto.

Trpanje zverka na stranu, bilo bi lepo ako bi neki pravnik izvukao taj konza!

 

Pogresno sam se odrazio, mislio sam na onaj deo kad se ide iz grada, stalno su stajali panduri dole kod raskrsnice s Bulevarom Nikole Tesle i kaznjavali ljude koji su prebrzo vozili po Brankovom. Cak je to Djilas koristio u predizbornoj kampanji, ne bih se ni setio ovako  :tf: Kao ako je to najveci problem saobracaja u Beogradu onda neka nastave da stoje tu, pa posle kad je postao gradonacelnik vise nisu stajali tu. 

 

Inace nije ni meni poenta da se isterujem, nego smo ovde imali razna cudna tumacenja zakona pa ne bih da neko popije kaznu zato sto je neko pausalno izjavio da je ok voziti 80km/h po mostu na Adi, zato sam i stavio zakon gore, pa ako neko nadje super, ja nisam uspeo. Podsecam samo da sve preko 71 km/h u naselju gde je ogranicenje 50 km/h povlaci mesec dana bez dozvole, 4 poena i 6-20k dinara kazne. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

takvo je tumačenje, Zverko, valjda se most tretira kao put van naselja, jer realno nije u naselju, jer ne živi niko na mostu. nisam pravnik, ovo mi je jedan saobraćajac (inženjer, ne pandur) objašnjavao...



ako na početku mosta stoji ograničenje, onda nema zbora, moraš da voziš koliko je naznačeno. ali, ako nema znaka, onda postoje te rupe u tumačenju.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

takvo je tumačenje, Zverko, valjda se most tretira kao put van naselja, jer realno nije u naselju, jer ne živi niko na mostu. nisam pravnik, ovo mi je jedan saobraćajac (inženjer, ne pandur) objašnjavao...

ako na početku mosta stoji ograničenje, onda nema zbora, moraš da voziš koliko je naznačeno. ali, ako nema znaka, onda postoje te rupe u tumačenju.

 

Pa pazi u onom njihovom saopstenju koje je i Astora paste-ova ovde stoji da je ogranicenje na mostu 50km/h, negde 40 km/h, tako da verujem da ce panduri tako tumaciti :) Ne znam da li stoji znak, ali svakako ja nisam uspeo da nadjem utemeljenje za ovo tvoje tumacenje te cu tretirati nadalje da je ogranicenje na mostovima po 50 km/h dok mi neko ne da "papir" da je drugacije. Prosto iskustvo je da su za to kaznjavali ljude na Brankovom, sada navode da je na mostu na Adi ogranicenje 50km/h, dakle verovatno to ne vazi sto ti je rekao taj inzenjer uz duzno postovanje prema njegovoj struci. 

 

Inace Vico fora za "odrazio" je poprilicno matora posto se neka pevaljka tako ispaljivala, to je bila fora [;)]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

da, ali koliko ljudi će da ide na sud, pa da zove sudskog veštaka - inženjera saobraćaja da obara presudu za prekoračenje brzine na mostu... čovek mi je objasnio kako jeste. to ti je kao ona fora da nemaju pravo da naplaćuju parkiranje, pa ljudi duguju po milion za neplaćene kazne za parkiranje, ali još niko nije utužen, jer da utuže nekog, na sudu bi oborili pravo naplate, a onda ceo sistem naplate pada u vodu. i onda imaš ljude koji plaćaju i one koji ne plaćaju.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ideš kod prekršajnog sudije, pa je sledeća instanca sud, da se žališ, valjda. treba da dođe pravnik pa da razjasni, slažem se.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

haha, imam srecu da gotovo svakodnevo prelazim preko mosta, vozim uglavmom 80-90, redovno me svi prestizu. kolicina izdrkavanja na ovoj lokavcini je izan svake granice, prosto mi zao shto nemam bolji auto:p:)

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...