Jump to content

pričajte


Recommended Posts

Na Voždovcu je juče oko 18h udario neki jak letnji pljusak, nisu bile kapi, nego kugle kiše.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

upravo procitao vest o situaciji iz brazilske nize fudbalske lige. igrac je nezadovoljan naboo sudiju, sudija izvadio noz i ubio igraca, a onda su navijaci ubili sudiju, odsekli mu glavu i nabili na stativu

 

 

jebote bog [roflmao]

 

mozda nije u redu ali ja stvarno vristim :))

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Wtf Vlado? Daj link?

Inace, povredjen sam rurovci, toliko me izradila jedna riba, zavodila me dok se nisam izlozio a onda me odjebala [:D] 

ispričaj nam, biće ti lakše

 

šalim se, neće, al će nama biti zabavno!

Link to comment
Share on other sites

Priča, naravno, kurve su sve iste.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ja moram ovo da podelim sa nekim. Jedan car u Subotici se redovno parkirao ispred svoje zgrade ali na parkingu koji se plaća, zona 2. Nakupio brdo kazni

i slučaj završi na sudu. Znaci za naplatu parkinga u Subotici su na mađarskom i latinici. Lik iznese odbranu da on ne razume ni jedno ni drugo pismo, i da nije znao šta tamo piše :) Oslobode ga navodno, i dodaju na sve znake i ćirilicu pre oko godinu dana.  

 

E sad, ograđujem se, ipak je priča ortak od ortaka, ali ako je tačna svaka mu čast. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam poprilično siguran da su sve zvanične table/oznake u Subotici napisane na srpskom (ćirilica i latinica zajedno), mađarskom i engleskom, ali moguće da grešim po pitanju ove konkretne oznake.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

iscimala me riba ispred meka na terazijama da joj pomognem, nesrecnici su ladno stala kola na sred balkanske i trebalo joj je nesto para za benzin ali nisam mogao da joj pomognem :( nadam se da je pronasla pomoc i odvezla kola :tf:

  • Upvote (+1) 2

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...