Jump to content

Xbox One


Slađan

Recommended Posts

Mislim da je na E3 zapravo problem bio sto se igre nisu ni vrtele na samom X-Boxu, nego su isle s nekog zapravo jaceg PC-a jer jos uvek nisu optimizovane, a isti je imao instaliran taj dodatak sto kaze Seki :) Mada ja kapiram da u roku od par meseci od pojavljivanja X-Boxa na trzistu ce uspeti to da razbiju i da ces onda moci da igras te iste igre na PC-u, jedini je problem sto ces i dalje morati da se konektujes na net da bi validirao igru, to ne verujem da ce moci da sjebu tako lako. Ali opet onda ti za to ne treba konzola [:D] Jedino sto tu mogu da urade jeste da se za validiranje na netu koristi neki specijalan tipa serijski broj ili tako nesto konzole... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo ponovo dokazuje kako MS kao firma nema dodir sa realnoscu, mislim jeeeste, oni ce bas da donesu "teh future of teh gaming", rofl. Nemaju pojma sta korisnici zapravo zele.

 

Isplatilo se silno rage-ovanje fanova, jbte to je opasna stvar na zapadu. [;)]

Pada mi na pamet kako su prosle godine fanovi uspeli da izboksuju promenu onih ocajnih krajeva za Mass Effect 3.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Nije se isplatilo to sto su ljudi pljuvali MS i novu konzolu nego sto niko nije hteo da je kupi. Kad su pogledali cifre, broj onih koji su narucili konzolu unapred i onda videli da mogu kolektivno da krenu da se pakuju onda su promenili politiku. To sto njih neko pljuje i rage-uje na netu protiv njih ih ne tangira apso-fakin-strumpfno, nego kad vide da od zarade nema nista, propala ideja i da slede otkazi, onda krpi dupe pre nego sto krene jebacina.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno da kazem, mislim da njima jako loshe radi industrijska shpijunaza. Zashto? Pa zato shto imam osecaj da je bio fazon da su dobili neku "insajdersku" informaciju da ce PS4 koshtati $550 i imati DRM koji ce traziti net, a onda je Sony od svoje kontraobaveshtajne agencije saznao da je MS saznao njihove planove i reshio da sve to iskoristi za svoj marketing i zajebe glavnog konkurenta...

 

To bi bilo neko logichno razmishljanje, ali ko zna...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Meni je zapravo samo nejasno kako nisu radili neko istrazivanje na neki fokus grupama i sl kako bi prosla tako neka ideja. Mislim to je mnogo jeftinije nego ovo sto su uradili :) Pogotovu sto znam da je to u Americi mega popularno, tipa Obama treba da odrzi neki govor, odmah rade istrazivanje sta je najbolje da uradi i onda imaju chartove po sistemu 28% domacica koje imaju macke i koje su izmedju 25 i 30 godina ce pre glasati za Obamu ako se nakrene nalevo i prdne umesto da se nakrene nadesno. Prosto mi je neverovatno da je neko najavio projekat koji vredi stotine miliona dolara a da nije to uradio, a da je uradio kapiram da bi mu rezultat bio da 99.5% potencijalnih kupaca misli da je to idiotizam a ostalih 0.5% nije shvatilo pitanje... 

 

Mada sto rece jedan kolega danas - verovatno su isli s varijantom "ako prodje prodje", sad su skapirali da ne prolazi, probace ponovo za par godina kad procene da je sazrela svest o tome... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

možda je ovo neki napredni marketing u koji se malo ko razume. Ono, fazon, napravimo sranje ali da dokažemo koliko su nam bitni igrači blabla, mi ćemo par meseci pred lansiranja multimilijarderskog posla da izmenimo sve kako paše kupcu... da kupac vidi kako brinemo. Plus to "ako prođe - prođe".

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Meni je zapravo samo nejasno kako nisu radili neko istrazivanje na neki fokus grupama i sl kako bi prosla tako neka ideja. Mislim to je mnogo jeftinije nego ovo sto su uradili :) Pogotovu sto znam da je to u Americi mega popularno, tipa Obama treba da odrzi neki govor, odmah rade istrazivanje sta je najbolje da uradi i onda imaju chartove po sistemu 28% domacica koje imaju macke i koje su izmedju 25 i 30 godina ce pre glasati za Obamu ako se nakrene nalevo i prdne umesto da se nakrene nadesno. Prosto mi je neverovatno da je neko najavio projekat koji vredi stotine miliona dolara a da nije to uradio, a da je uradio kapiram da bi mu rezultat bio da 99.5% potencijalnih kupaca misli da je to idiotizam a ostalih 0.5% nije shvatilo pitanje... 

 

Uslovno rečeno nije Microsoft kriv. Do E3 se na Kinect špijuniranje, trajni online i ostale bljuvotine gledalo sa negodovanjem. Posle E3 se podigla kuka i motika kada je Sony izvrnuo X1 ruglu (uz svesrdnu pomoć Microsoft PR tima)

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi, logicno je da ih izvrnu ruglu kad su se namestili na penal, mislim realno niko normalan ne bi to propustio, pa nije Sony Mijatovic da pogodi precku :) Meni je samo interesantno kako nisu mogli da predvide da ce ih napenaliti za to ili sto neko rece su mislili da ce i Sony uraditi isto. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...