Jump to content

Наручивање робе из иностранства


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

šta se dešava sa paketima koje mi šalje fizičko lice iz inostranstva?

 

ja recimo naručim šta želim da stigne nekom u evropi pa onda on uzme stavi svu robu u "neobeležen" paket i pošalje mi za srbiju nekom kurirskom službom. da li i onda postoji šansa da mi carina otvara paket i potencijalno smara za pdv ili kako?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

iz nekog iskustva od pre ovih novih dinkićevih mera, ukoliko nije jasno da je nešto "buđavo" u pitanju, tipa šalješ neki časopis, cd ili tako nešto, opet mogu da te smaraju sa tim pošto i to podleže pod uvoz, kao i što se kada ti kao fizičko lice šalješ opet vodi kao izvoz (i moraš da overevaš one carinske mambo jamboe).

Link to comment
Share on other sites

po zakonu, i poklon ima vrednost preko koje se carini, mislim da je u pitanju 100e. imas u onom zakonu koliki je prag. i naravno, ako nemas originalni racun, mogu 'odoka' da ti lupe cenu.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Да ли има неко искуство наручивања са Silk Road-а?  Немам искуства до сад са наручивањем робе ([:D]) од странаца,па ме занима јел ови наши ретарди од цариника отварају баш СВАКИ пакет који долази из иностранства због "процене"? И ако се деси да нађу нешто унутра што јелте,није по закону, јел могу после да ме гањају некако? Знам да ми правно теоретски не могу ништа јер ја могу да поричем да сам ја то наручио, али опет би ми било непријатно да ми дође поштар са 2 пандура са питањем "Јеси ти ово наручио?".

Edited by деки
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ortak i ja narucili 2 boardgame sa bookdepository.co.uk. Cena svakog je bila po 60 eur, i dogovorimo se da narucimo na zasebne adrese da nas ne bi smarali. Njemu paket stigne u ponedeljak bez ikakvih dodatnih troskova, meni stigne danas i naplate mi dodatnih 2300 rsd. Problem?  :tf:

Link to comment
Share on other sites

Svaka je bila po 60 eur (+ free shipping).

 

Nisam pitao u posti jer mi je doneto na adresu pa me je mrzelo da se smaram. Jedina razlika u narucivanju izmedju mene i ortaka je bila sto sam ja narucio da mi stigne na adresu firme, pa su mozda u posti pomislili "aha, ovo mora da je nesto jako bitno, daj da mi za svaki slucaj lupimo PDV i carinu na ovo".

Link to comment
Share on other sites

stiglo sa dx tacno 50 dana od kako je bio status shipped.

nije naplacena carina, vrednost paketa je 30 usd, ali su kinezi stavili da je gift.

platio 65.80 dinara troskove otvaranja i pakovanja na carini.

kolko sam pizdeo sto ne stize, tolko sam sad srecan :)

a uppste nije za mene paket

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Данас је био један преседанчић у мом животу:)

 

Прво, (што није преседан, ал је фино), нисам плаћо никакве трошкове отварања пакета, нисам ишао до царине итд - нисам апсолутно ништа платио, нити регулисао на било који начин. Ствар је мала и безвриједна - шоља (иљаду и по кинти цена, око шесто ваљда шипинг, 25х20 отприлике кутија, можда 150 грама), тако да не тригерује порезе и царине (ваљда је испод 25 јура џ све), али опет, видим да су цимали људе.

 

Друго, (ово јесте преседан) доно ми поштар на гајбу омг лол трууу трууу гоооол гоооооол алеалеалеее и то царски, куца лик на врата, ја отварам, он ми добаци кутију, каже ''пакет један, мали, дрште'' и оде, нисам ни потписо ништа.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Cek, a zar oni nisu imali neko ono suludo tumacenje (bilo i na ovom topicu) tipa ako ti salje fizicko lice onda moze do 70 evra bez carine, a ako ti salje pravno lice onda nesto manje, tipa 50 ili tako nesto? Nesto mi je u glavi da je bilo toga, ali prosto ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ajde da rizikujem pa da pitam. Truper, sta je tacno neregularno? Naplatili su ti carinu 10%. Zaracunali su PDV od 20% na ocarinjenu robu.

Vrednost robe je losa? Carinska stopa je pogresna?



Ili jednostavno pizdis sto su te odrali jos 2K dinara na maglu?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa ja mislim da je njemu problem sto su mu naplacivali carinu a on je ubedjenju da je paket ispod vrednosti koja ide na carinu. Ja se samo plasim da je tu razlika u tom pravno/fizicko lice. Naravno i to sto za isti paket njegovom drugaru nisu naplatili nista :) 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...