Jump to content

PayPal diskusija


baltam0s

Recommended Posts

што бисмо укидали ПП, видиш да смо га довели, сад смо део света, радуј се Кјути, радуј се!

 

е сад што си насео на гуру приче, а испоставило се да ти је уваљена магла, шта да ти кажем. да пијеш, рекао бих ти да дрмнеш једну љуту, можда ти отпадну оне магареће уши које одавде видим како ти се клате на глави.

убудуће да слушаш свог брата Дебелог, а не неке несигурне лезбејке које су почеле да се баве продајом магле на метар.

 

Bas smo deo sveta, oko nas sve razvijene zemlje:

M51zLdG.png

Link to comment
Share on other sites

"''Ovo je velika stvar i za privredu Srbije, za potrošače i sve građane naše zemlje'', istakao je Ljajić. 


Kako je naveo, servis će se puštati u nekoliko faza, pa je za sad moguće samo kupovanje i slanje novca. Sledeća faza, koja je značajna i za privrednike jer omogućava da dobiju novac iz inostranstva, može se očekivati vrlo brzo."

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

пази, мало је све испиновано. није тачно да држава није ништа урадила, урадила је што је могла на брзину да може да се каже како је ПП дошао макар како и да се гуруи и политичари хвале како су нешто урадили. и то је то.

 

схватите да Србија СИСТЕМСКИ функционише на законима старим више деценија, не ради се о промени једног параграфа, него укупног начина функционисања једне огромне области. Србија НИЈЕ могла да ради ПП мења свој систем тек тако. на крају крајева, промена система не долази да би се држава прилагодила једном посреднику у електронском плаћању, већ због процене да треба систем да се мења и плана како тачно да се то уради. немам спор да ТРЕБА да се све то измени и прилагоди 21вом веку, али то неће ићи ни брзо ни лако и СИГУРНО неће да се ради због ПП и додола који ђускају око њега по српском интернету.

 

ово око кеша у торби и кеша на рачуну ти је ваљда и самом јасно. тај што носа непријављен кеш је у прекршају свеједно. и да покуша да га уплати на рачун, тј. убаци у токове на бело, наићи ће на проблеме, односно мораће да се довија, да разлама, уплаћује по мало на многе рачуне итд. ПП је цео на бело и ту не може да се унесе ни 10 центи, а не 10к долара, као што не може ни у банку да ти легне ни 10 центи без папира који их покривају..

 

Nisam ja rekao da treba da se radi zbog PP, nego inace :)

 

A i ne znam odakle ti ideja da neko ko nosi 10k dolara u kesu je u prekrsaju? Ti po zakonskim propisima moras da prijavis ako imas vise od 10K dolara u kesu kod sebe, ako imas manji iznos od toga ulazis, uplacujes sebi na racun, radis sta hoces sasvim legalno. Zato i postavljam pitanje zasto se tako nesto ne bi omogucilo i za PP kad je vec moguce sasvim legalno za kes. Mislim stavis neki limit koji bi napravio besmisao od pranja neke vece kolicine para, da se to vec urediti, mene samo principijelno interesuje zasto ne moze. U krajnjem slucaju i kad unosis vise od 10k dolara u zemlju u kesu ti to mozes, samo treba nesto tamo da pokazes valjda carini (da bi uneo legalno), ne znam sad sve detalje, ali zasto ne bi bio isti princip i za PP?

 

Edit: Zajebao sam se, nije 10K dolara nego evra, evo sve pise na Carini

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Додао сам Интезину интернет картицу, и не видим стање на рачуну, вероватно морам да је верификујем (оно што се наплаћује €1.50 EUR)?

 

ne može paypal da čita tvoje stanje na računu u banci, mislim, jesu banke užasne i odvratne al baš ne prikazuju stanje random kompjuterima u americi :)

 

i ne naplaćuje se 1,5e, toliko ti skinu da vide da li je kartica regularna, i onda refundiraju. ti u izveštaju pod stavkom "svrha uplate" dobiješ kod koji ukucaš u paypal formular da bi verifikovao nalog.

Link to comment
Share on other sites

Neko je pitao kako se pare provlace preko paypala. Mozes samo da linkujes karticu i prilikom placanja da paypal vuce pare sa kartice onoliko koliki je iznos. Takodje mozes da prebacis sa kartice na Paypal nalog i da ti budu pare "online".

Ne kapiram vas uopste sta ce vam Paypal, sem za amazon i sve one sajtove koji zahtevaju jedino Paypal ili eventualno za diablo rmah. I do sada ste mogli preko moneybookers-a da vrsite transakcije i to bolje nego preko paypala. Jedino sto preko moneybookers-a ne mozete da vrsite online placanja kod iole ozbiljnih pravnih lica.

Mali savet: Ako vam uplate preko Paypal-a vrse random likovi, gledajte da se osigurate, odnosno da uplata bude u vidu poklona. Vrlo je jednostavno da lik povuce novac nazad i vi ostanete kratki. Dovoljan razlog da Paypal povuce uplatu je jedan mail, u kome on kaze da vam je prodao to i to i da vi nikada niste ispunili svoju obavezu. Za ovakve stvari je moneybookers najbolji.

Link to comment
Share on other sites

"''Ovo je velika stvar i za privredu Srbije, za potrošače i sve građane naše zemlje'', istakao je Ljajić. 

Kako je naveo, servis će se puštati u nekoliko faza, pa je za sad moguće samo kupovanje i slanje novca. Sledeća faza, koja je značajna i za privrednike jer omogućava da dobiju novac iz inostranstva, može se očekivati vrlo brzo."

Kako vrlo brzo ako Drale kaze da zakoni ne dozvoljavaju?

Link to comment
Share on other sites

"''Ovo je velika stvar i za privredu Srbije, za potrošače i sve građane naše zemlje'', istakao je Ljajić. 

Kako je naveo, servis će se puštati u nekoliko faza, pa je za sad moguće samo kupovanje i slanje novca. Sledeća faza, koja je značajna i za privrednike jer omogućava da dobiju novac iz inostranstva, može se očekivati vrlo brzo."

привредници, колико сам разумео Лалета ВЕЋ могу да добију новац преко ПП, оно што НЕЋЕ МОЋИ ни скоро ни брзо је да рендом Ђокице добијају тако паре, а овде се ПП због тога држао на цени.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U krajnjem slucaju i kad unosis vise od 10k dolara u zemlju u kesu ti to mozes, samo treba nesto tamo da pokazes valjda carini (da bi uneo legalno), ne znam sad sve detalje, ali zasto ne bi bio isti princip i za PP?

ne treba nista specijalno da pokazujes (ako mislis na poreklo novca ili slicno), vec samo prijavljujes iznos novca koji unosis u zemlju (ukoliko je preko 10k eur) da bi oni to negde evidentirali. sto je po meni glupost, jer kroz istu proceduru prodje neko ko nosi 100k evra od prodaje droge i npr neki gastos iz nemacke koji je posle 20god rada odlucio da unese 100k evra. pritom, zasto bi krimos zeleo da prijavljuje bilo sta, sebe da zagovnava i zasto bi obican gradjanin zeleo da prijavljuje toliki kes npr, kad se zna da ljudi odrobijaju i za 100 evra.

 

u sustini glup i zastareo sistem, tako jedino mogu i da objasnim nepostojanje primanja sredstava na sopstevni racun, kad je fizicko lice u pitanju. a pravnim licima je kao omoguceno, tako sto opecatis template random fakture sa interneta. vrlo efektivno i promisljeno, kao i sve u dragoj nam zemlji :)

Edited by Mitch

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ovo za prijavljivanje sam ja naveo ukoliko zelis da budes potpuno legalan, naravno da mozes da preneses i buljuk para i da ti niko ne kaze nista, ali to je vec nelegalno. 

 

A sto se ovoga za pravna lica tice ti zapravo nikavu fakturu ne pokazujes banci, ja samo uzmem i overim njihov neki papir na kome pise da su mi pare po toj i toj fakturi koju ja drzim kod sebe interno za knjizenje, mada ajde to kao moze i da trazi to neka poreska ili nesto. Ali jos je smesnije sto fizicka lica mogu da primaju pare preko npr Moneybookersa, moj rodjak je nedavno osvojio 23k$ na turniru u pokeru, otisao tamo u Intezu, popunio formular gde je naveo da je prihod od igara na srecu i sutradan pare na njegovom deviznom racunu. I sto onda ne moze PayPal? :) Mislim u krajnjoj liniji sta drzavu i zabole da li je neko zaradio pare od kocke ili je prodao ideju za sajt?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

о овоме смо већ причали, Зверко. не видим како још боље да ти објасним. државу интересује порекло новца, то је нормално, али нема тренутно разрађен систем за праћење порекла новца, будући да старог СДК нема, а нови систем није успостављен. већ сам напоменуо, да ако би ти дозволили да примаш новац на ПП, не би постојао начин да се провери одакле ти стижу паре на ПП. кад би са ПП пребацио на свој банкарски рачун, ту већ не игра никаква фактура, јер је износ који ти пребацујеш произвољан, по твом налогу и нигде не остаје траг о томе. банка не би могла да провери одакле средства, што је у обавези према домаћим прописима. промет је између твоја два рачуна, али нису оба у домаћој јурисдикцији, нити плаћање иде преко клиринга НБС. промет на твом ПП рачуну није на увиду домаћим органима, па фактуре не могу да се провере.

 

како то теби изгледа, то је твоје суверено право. како заиста јесте, тј. каква ограничења постоје, колико год ти изгледала небулозно и блесаво, све има своју логику.

 

превазилажење ове препреке подразумева другачији СИСТЕ, другачију филозофију, чак, у фискалној сфери и контроли новца и капитала уопште.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali mi i dalje nisi objasnio kako radi Moneybookers? To radi s domacim bankama bez problema, zasto ne bi i PP.

 

A i dalje ne vidim sta je razlika izmedju unosenja kesa i unosenja para sa PP racuna? Dakle ja dodjem na granicu i kazem u torbi imam 200k evra, tamo popunim da mi je to nasledstvo od babe i drzava ima uvid da sam ja uneo 200k evra nasledstva od babe. Isto tako hocu da prebacim 200k evra sa svog PP racuna na svoj bankovni racun i logicno da mogu da dobijem neki papir na kome ja popunim osnov odakle mi te pare i dobijem ih na racun i drzava ima o tome evidenciju, u cemu je problem?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

za taj nov sistem, pretpostavljam da treba dosta truda i rada i da treba mnogo toga da se izmeni. A onda se postavlja pitanje, sta ste radili do sada?

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz drugačije i nubovski razumeo pp sistem, ja sam na njega gledao kao na nešto što služi upravo da bi se zaobišle raznorazne banke, devizne kartice i slične zajebancije, kad ono pp je u stvari samo posrednik i u suštini služi više radi sigurnosti i plaćanja na onim sajtovima gde ima samo pp, a nema neku praktičnu svrhu olakšavanja onlajn uplata/kupovina...

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

za taj nov sistem, pretpostavljam da treba dosta truda i rada i da treba mnogo toga da se izmeni. A onda se postavlja pitanje, sta ste radili do sada?

политичку одлуку смо чекали, визију новог система.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

brate Duljo sve ce se desiti automatski, ne znam cemu ovo sve :) pricamo kako to radi ispod haube.

a to sto ti fali opcija da explicitno prebacis sa kartice na paypal account je izgleda zato sto su za Srbiju to iskljucili, ali ja sam sa svoje US kartice mogao da prebacujem pare na PayPay acc.

 

Па јебе ми се за испод хаубе ја причам о дуле купити ствар процесу:)

Ја сам и био у фазону да ли је све исто ко и до сада што се тиче моје перцепције, само ми је пејпел неки као портал, ја и даље плаћам картиџоном и долази Драле са ''није то баш тако'':)

Збунило ме што људи причају како имају нула пара на пејпел рачуну и онда плус и то, реко ја нешто гадно пропуштам.

 

Значи све је онако како сам рекао у првим постовима, значи да сам цар, јер је то као да куче свира хармонику!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali mi i dalje nisi objasnio kako radi Moneybookers? To radi s domacim bankama bez problema, zasto ne bi i PP.

 

A i dalje ne vidim sta je razlika izmedju unosenja kesa i unosenja para sa PP racuna? Dakle ja dodjem na granicu i kazem u torbi imam 200k evra, tamo popunim da mi je to nasledstvo od babe i drzava ima uvid da sam ja uneo 200k evra nasledstva od babe. Isto tako hocu da prebacim 200k evra sa svog PP racuna na svoj bankovni racun i logicno da mogu da dobijem neki papir na kome ja popunim osnov odakle mi te pare i dobijem ih na racun i drzava ima o tome evidenciju, u cemu je problem?

очигледно се ради о нелегалном послу, већ сам писао о овоме. па је испала зезанција као да нећу да ургирам да се банкама забрани да раде са МБ, сећаш се?

 

теби је остављена могућност да паре преносиш у кешу преко гране, али се подразумева да платни систем по правилу функционише преко рачуна, за шта постоји сијасет прописа. будући да је ПП рачун, потпада под регулисање правила о рачунима и пословањем са иностранством, јер ПП налог се не може другачије водити него као рачун у иностранству, што и јесте. не можеш мешати правила која су изузеци, дакле правила о готовини, са правилима која важе за пословање преко рачуна.

E i mene ovo zanima.

tumblr_mjcqlwjHVp1qg3v0qo1_250.jpg

i sluzi za primanje novca sto mu je i najveca prednost, ali to nisi procitao zato sto je spomenuto samo u jednom postu

да, али та највећа предност НЕЋЕ да заживи.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam skroz drugačije i nubovski razumeo pp sistem, ja sam na njega gledao kao na nešto što služi upravo da bi se zaobišle raznorazne banke, devizne kartice i slične zajebancije, kad ono pp je u stvari samo posrednik i u suštini služi više radi sigurnosti i plaćanja na onim sajtovima gde ima samo pp, a nema neku praktičnu svrhu olakšavanja onlajn uplata/kupovina...

 

 

Pa kako nema praktichnu svrhu, ne moram ko debil da pishem podatke sa kartice nego samo se ulogujem preko paypal naloga. Kad treba neko da mi uplati pare, dam paypal nalog, oni poshalju pare ko gift, bukvalno samo im email adresa treba. Kazem da poshalju pare kao gift, provizija bude 1% i to je to. Posle pare na paypalu moraju da leze 30 dana u pending balansu, poshto nisam verifikovan trgovac. Posle 30 dana sve pare legnu na paypal balance. Svakog prvog u mesecu taj paypal balance automatski prebacuje se na moju karticu, tu je provizija 5$, dnevno moze maximalno 500$ da se prebaci sa paypala na karticu. I to prebacivanje traje josh jedno pishe 5-7 radnih dana, evo ja vec chekam 10 dana i ni kurca. Ali dobro ja sam u Bosni napravio paypal, i ima mogucnost primanja uplata. Ne znam shta su ovo napravili sa nashim paypalom, ali kontam vremenom ce se nabudziti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...