Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Tu sto su kroz neku prosli kilometri i kilometri ne znaci da je zrela, dorasla, sigurna i zadovoljna sobom. Cak bih rekao da ti parametri nisu uopste toliko povezani, jer ima i ok "neiskusnih" riba, kao sto ima i nesigurnih koje zapravo na taj nacin lece problem. 

 

Mada je tesko to sad ovako proceniti, pogotovu kod tih koje su iz zajebanih patrijahalnih sredina, tipa meni je cale pricao dok je radio u Iraku kao sve zabradjene i sve to, a ovamo kad te neko upozna s njima i kad im obecas da neces reci njihovoj familiji ono ludilo i perverzije  :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Beogrid nabaci wifi ruter na tvoju zgradu i onda ti spuste Lan kabl do gajbe. Ja sam od njih odustao kad sam u jednom momentu skapirao posle neke oluje da mi je sprzena (na srecu samo) mrezna karta.

 

Ovo sam pitao zato sto oprema koja gura realnih 55mbita preko wifija nije jeftina.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja to, pogotovu ne oprema koja treba to da baca na udaljenosti od po 2-3km. Meni je nesto u glavi da oni koriste neke MikroTik rutere gore na krovu zgrade, ali ne mogu zapravo da tvrdim sa sigurnoscu. 

 

E sad, cela ta njihova prica nije losa kao ideja koja je pocela da su se prakticno ljudi umrezavali i serovali fajlove, ali kao ozbiljan komercijalni servis imaju problema, jer ja kad placam nesto po trzisnim cenama ne bih da razmisljam kad grmi da li ce mi biti spaljen komp :) Mada ok, noviji UPS-evi imaju i zastitu za LAN, ali opet sa drugim vidovima neta realno nemas te probleme. Kao ni problem da li ce komsijina zena da pere prozor i potkresuje ruze pa ujedno potkrese i tvoj LAN kabl :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Tu sto su kroz neku prosli kilometri i kilometri ne znaci da je zrela, dorasla, sigurna i zadovoljna sobom. Cak bih rekao da ti parametri nisu uopste toliko povezani, jer ima i ok "neiskusnih" riba, kao sto ima i nesigurnih koje zapravo na taj nacin lece problem. 

 

naravno da ne stoji veza između zrelosti i kilometara, mislio sam više na broj ozbiljnih veza i godine provedene u njima, mada ni to nije neka garancija. 

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja to, pogotovu ne oprema koja treba to da baca na udaljenosti od po 2-3km. Meni je nesto u glavi da oni koriste neke MikroTik rutere gore na krovu zgrade, ali ne mogu zapravo da tvrdim sa sigurnoscu. 

 

E sad, cela ta njihova prica nije losa kao ideja koja je pocela da su se prakticno ljudi umrezavali i serovali fajlove, ali kao ozbiljan komercijalni servis imaju problema, jer ja kad placam nesto po trzisnim cenama ne bih da razmisljam kad grmi da li ce mi biti spaljen komp :) Mada ok, noviji UPS-evi imaju i zastitu za LAN, ali opet sa drugim vidovima neta realno nemas te probleme. Kao ni problem da li ce komsijina zena da pere prozor i potkresuje ruze pa ujedno potkrese i tvoj LAN kabl :)

Та идеја је прсла (бар што се мене тиче, не знам како то све изгледа сада, ја у мрежу нисам ушо да вим ша има фазон неколико година) зато што су интернети постали довољно брзи:) Ја са 18мбит радим шта оћу, а на тој мрежи шта може да буде, опет ствари са нета. Мада, раније је све то имало смисла, у почетку мислим да сам имао нешто типа 3/3 или чак онај фазон гига месечно:) И онда ти није свеједно кад можеш да скидаш од ликова који су близу брзином од 100мбит, а фала богу, увек неко близу има тај програм, игрицу, печ...

Тај трип са кресањем ружа јесте реалан, али кажем, у пракси нисам искусио претерано манифестовања. Једино што имам трип у глави.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

U kojim bre vi to Norveskama zivite bre? Kakve su to konekcije od 10, 20, 'iljadu mbps. Pre nego sto sam otisao furao sam 1mbps i sutao sam se u dupe od srece jer i nije moglo puno brze od toga za normale pare.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Та идеја је прсла (бар што се мене тиче, не знам како то све изгледа сада, ја у мрежу нисам ушо да вим ша има фазон неколико година) зато што су интернети постали довољно брзи:) Ја са 18мбит радим шта оћу, а на тој мрежи шта може да буде, опет ствари са нета. Мада, раније је све то имало смисла, у почетку мислим да сам имао нешто типа 3/3 или чак онај фазон гига месечно:) И онда ти није свеједно кад можеш да скидаш од ликова који су близу брзином од 100мбит, а фала богу, увек неко близу има тај програм, игрицу, печ...

Тај трип са кресањем ружа јесте реалан, али кажем, у пракси нисам искусио претерано манифестовања. Једино што имам трип у глави.

 

Pa to jeste, zato i kazem imala je ta mreza smisla kad su brzine neta bile manje i kad je to bio polu-hobi projekat, ovako ti nit je specijalno dobro sto moze da se seruje jer imas ok konkeciju sa netom pa skidas jer tamo znas sigurno da ima, nit ima pouzdanost drugih provajdera. Mislim meni se desilo to s munjom i przenjem kartice i kazem odustao sam samo zbog toga sto sam se plasio da ne bude nesto gore nekad. Nisam imao problem s komsijama, ali isto imam taj trip :) A i to mi nekako odslikava njihovo poslovanje, tipa ovi iz Targa kad su dosli su poslali nekog bajka da skupi potpise po zgradi za saglasnost da se provuce kabl kroz one strujne ormare, generalno je vecina potpisala jer im nista specijalno ne znaci a kao imaju mogucnost neta. I ono lepo kabl ide kroz orman kao sto idu kablovi za struju, telefon i sta vec sve, a ne ide preko terasa ljudima :)

 

 

U kojim bre vi to Norveskama zivite bre? Kakve su to konekcije od 10, 20, 'iljadu mbps. Pre nego sto sam otisao furao sam 1mbps i sutao sam se u dupe od srece jer i nije moglo puno brze od toga za normale pare.

 

NBG republika :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

U kojim bre vi to Norveskama zivite bre? Kakve su to konekcije od 10, 20, 'iljadu mbps. Pre nego sto sam otisao furao sam 1mbps i sutao sam se u dupe od srece jer i nije moglo puno brze od toga za normale pare.

pa i sad ćeš se šutati u dupe kad se vratiš u Futog, još gore je sve, sve nam uzeše novosadisti, a onda prosleđuju beograđanima (tako sam bar čuo, neki kažu da im beograđani otimaju nešto)

Link to comment
Share on other sites

Drugovi, javljam se iz urgentnog. Gastos sa mercedesom je uleteo u mene dok sam bio na motoru. Polomio sam neka sranja u stopalu tako da su morali da mi stave gips. Sve ostalo je kul, oprema je keva (nemam nista u predelima koje su stitili jakna, kaciga i rukavice).

I da, pokenjam se na hitnu pomoc i zdravstveni sistem, sve je presporo i sve ih boli kurac.

Do konacne pobede!

pazi na povrede, ako ista posumnjas, trazi od lekara objasnjenje. Ortak ista situacija, gastos klinac na studijama  ovde u mecki ga skucao dok je bio na skuter, polomljena peta, imao je komplikacije. 

brz oporavak!

okej, na skuteru

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima. Celo, u hitnoj me vozio neki lik radovac iz kumodraza, poznaje te :D

ae doco, javi ako treba nesto!

Ma jok, ionako sam planirao da budem strejt neko vreme! Edited by Doca.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...