Jump to content

Faшisti, Nacisti i ostali...


Recommended Posts

elem, prvi pasus se odnosi na opis Srba, a drugi na demokratu i patriotu koji traži streljanje. u prvom pasusu se mržnja ocrtava u odnosu prema žrtvama, i imputira srpsku iskonsku želju za smrću, pa i bližnjih, koristi izraze kao Lebensraum, vrlo cinično razmatra srpsku tragediju i u stilu najgorih okorelih ustaša srpske žrtve pretvara u imaginarne naduvane brojke. dakle: Srbi su duboko poremećen narod, koji obožava smrt i sve u vezi s njom, oni veličaju kult smrti i od Srba se ništa osim smrti ne može očekivati. istovremeno Srbi ne poštuju ni žive ni mrtve, traže Lebensraum i krkaju na grobovima. implicitno nije nikakva šteta pobiti i milion Srba, jer su oni sami autodestruktivni i sami sebe proždiru, te se može zaključiti da nikakav zločin protiv Srba i nije zločin, više je milost da se ne dozvoli gledanje takvog jednog izrođenog naroda od strane prosvećenih, dakle ne-Srba

Ne pominju se srbi nigde, tako da si ti sam zakljucio neke stvari na osnovu svojih misljenja o toj osobi i na osnovu tvog osecanja, emocije za tu oblast.

^^ Ovo... Ne znam sta si ti tu iskonstruisao, ali se taj pasus odnosi na ono sto on u trecoj recenici navodi kao "Sitni nacionalni zlodusi", ne znam gde si nasao da se to odnosi na Srbe u globalu?

Edit: I nije mi jasno kako svi citirate tu jednu recenicu "Samo su mrtvi Srbi pravi Srbi." van konteksta celog pasusa. Ako ne mozete da razumete kontekst pasusa onda ovo nije ni priblizno normalna diskusija.

drugi pasus je posebno jeziv. "pravi patriota i demokrata" zahteva jedno klasično demokratsko streljanje na licu mesta. ako to nije fašizam, ja ne znam šta je. uz to, Grad Beograd je "tobožnji", valjda nije osveštan sa još srpske krvi, koju bi da prolije ovaj "ad-hoc demokrata i patriota".

jesam li ti dokazao fašizoidnost i kipteću srbomržnju ovog Svetislava?

Cekaj bre, pa ti ovde non stop pretis vesanjima, streljanjima i sl? Ako je on fasista onda si i ti! I to ne na osnovu mog zakljucivanju, nego na osnovu tvog sopstvenog.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Мохи

Како мислиш не помињу се Срби?

Иначе, немојте о Басари...

Zabole me ona stvar da citam basaru ali u onom citatu on mrzi nacije(kao socijalnu pojavu) i nacionalizam, a ne jednu specificnu naciju.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

^^ Ovo... Ne znam sta si ti tu iskonstruisao, ali se taj pasus odnosi na ono sto on u trecoj recenici navodi kao "Sitni nacionalni zlodusi", ne znam gde si nasao da se to odnosi na Srbe u globalu?

Cekaj bre, pa ti ovde non stop pretis vesanjima, streljanjima i sl? Ako je on fasista onda si i ti! I to ne na osnovu mog zakljucivanju, nego na osnovu tvog sopstvenog.

pa naravno da se ne odnosi na Srbe u globalu, ne odnosi se na Srbe kakav je on, pravoverne, koji su progledali, odnosi se samo na sve ostale Srbe.

i kako sam se sad ja odjednom pojavio u ovoj priči? znači, Basara JESTE fašista, a ti nemaš ništa pametno da kažeš, pa si se dohvatio toga da mene ovde nazivaš fašistom?

Zabole me ona stvar da citam basaru ali u onom citatu on mrzi nacije(kao socijalnu pojavu) i nacionalizam, a ne jednu specificnu naciju.

CELA "knjiga" je o Srbiji i Srbima. jao da li da tražim još citata, jebote, hoćemo li književno veče o Basari ovde da pravimo, da ipak nađem još nekoliko njegovih citata?

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pa naravno da se ne odnosi na Srbe u globalu, ne odnosi se na Srbe kakav je on, pravoverne, koji su progledali, odnosi se samo na sve ostale Srbe.

Ne, odnosi se na tacno odredjenu kategoriju Srba, navedenu na pocetku pasusa "Sitni nacionalni zlodusi", ne znam kako si ceo srpski narod poistovetio sa zlodusima?

I ne, kao ni Mohi nisam citao Basarina dela, nit me interesuju u sustini, ja samo logicki zakljucujem iz delova koje si naveo da on ne govori to sto ti hoces da nas ubedis da govori... A ono kao, vecina nas ovde smatra same sebe da nisu maloumni :)

i kako sam se sad ja odjednom pojavio u ovoj priči? znači, Basara JESTE fašista, a ti nemaš ništa pametno da kažeš, pa si se dohvatio toga da mene ovde nazivaš fašistom?

Pa zato sto optuzujes Basaru da je fasista na osnovu citata kakve ti ostavljas ovde u gomilama? Ili ste obojca fasiste ili nije nijedan na osnovu tog kriterijuma :)

Hint za one sa jeftinijim ulaznicama: ciljam na ovo drugo.

Edit: I uopste nije bila rasprava da li je Basara fasista, vec da li ima srbomrziteljske izjave, to sam trazio da mi navedes kao primer ekstremizacije.

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Basara je salonski fasista 1/1.

To sto on kritikuje kao neke pojave u drustvu a ne cel odrustvo je smokvin list koji treba da sakrije da kritikuje celo drustvo, zato sto su te pojave izrazene ili vidljive u vecem delu drustva. Ono, kad kritikuje nacionalnu svest u drustvu koje ima koliko toliko razvijenu nacionalnu svest u 90% svojih pripadnika (a skoro svako drustvo na svetu je takvo, u Evropi je bukvalno svako) to znaci da kritikuje srpsku naciju. Krivi smo sto imamo nacionalnu samosvest. I ta samosvest je po njemu uzrok nasih zala. A, ponavljam, stvar je u tome sto tu samosvest poseduju svi evropski narodi. Ali nemaju svi iste probleme kao mi, sto bi svakome sa dva grama mozga bio jasan znak da nije problem u nacionalnoj smaosvesti nego necem drugom, ali ne i Blesari.

On je bre budala, ispljuvak koji imitira intelektualca. To sto je relativno uspesan, to jest, eksponiran, imamo da zahvalimo okupacionoj logici, koja ce sve sto pljuje i unistava one koji su okupirane ima da drzi kao malo vode na dlanu.

Link to comment
Share on other sites

Не, Басару је једноставно веома тешко схватити (то је тешко и њему самом, и не, не схатам га ни ја) јер, чини ми се, он једноставно нема на политичкој сцени одговарајућу групу којој би припао, те некад изјави овако - некад онако, зависно где је у том тренутку. У бити, ја сам убеђен да он жели добро и Србији и српском народу, али је једноставно неспособан да то искаже на прави начин, а још мање да учини нешто поводом тога. Да је ово 1913та убеђен сам да би био члан Уједињење или смрт, тј Црне руке и убијао би кога треба...

Овако је угушен у алкохолу и мржњи према нашим манама, не придавајући довољно пажње врлинама.

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Mozda nekad Brue, presao je on odredjeni prag. On vise ne voli ni ovaj narod ni ovu drzavu, izmedju ostalog zbog toga st one prepoznajemo njegovu mudrost i genij. I Kostunicu je omrzo od kako je na nekom polu licnom planu dosao u sukob sa DSS-om. To je sitan, sicardzijski mentalitet, nema on tu sirinu duha da uprkos svemu zeli dobro svima.

Link to comment
Share on other sites

I tako, vidim niko mi nije odgovorio na moja 2 pitanja/zahteva, sem dvinija. S tim što je odgovor na pitanje br. 1 rekla kazala, i totalni roflmao kao što neko već reče iznad.

prota je napisao ono sa čime sa ja slažem 80%, samo što nisam hteo da iznosim svoja lične stavove u tom originalnom postu, već sam pokušao da budem objektivan (i mislim da sam kol'ko-tol'ko uspeo u tome). Ponoviću još jednom da ovaj topic nije nikakva promocija Dveri ili bilo koje druge organizacije, pošto je i to neko spominjao (abohac čini mi se).

Dotle ide ispiranje da ja kad god vidim nekog ogrnutog srpskom zastavom recimo instiktivno pomislim "vidi ga nazadni krezavac" i onda moram sam sebi da lupim mentalni samar da se trgnem, dugo sam ispiran.

ISve sto je urbano, gejstina, svecki je super, sve sto upucuje da si jebeni srbin je govno. Ali zao nije lose jesti "duvan cvarciotto sa acetto sosom" u maloj urbanoj fenski kafanyci.

Ovo boldovano kao da sam ja pisao! Mada mislim da sam baš ovo isto pominjao u nekom podcastu. Da se nadovežem na ovo, sad kad bih želeo "iz inata" da nosim majicu sa Srpskim simbolima i slično, to bi bila neka fuš buvljak majica sa ružnom štampom, jer druge ni ne mogu da se nabave :( (možda i grešim što se ovoga tiče, ispravite me). I naravno, padala mi je na pamet ideja da napravim "urbanu cool" kolekciju SRBIJA majica, al sam odustao od toga iz više razloga... al neću više offtopic.

Kada sam vas zamolio da mi dokažete da su dveri fašisti, očekivao sam da će doći recimo dvini i okačiti mi link gde neki tamo lik govori "SRBIJA SRBIMA!" i slično, al izgleda da od toga nema ništa?

Link to comment
Share on other sites

Ne, odnosi se na tacno odredjenu kategoriju Srba, navedenu na pocetku pasusa "Sitni nacionalni zlodusi", ne znam kako si ceo srpski narod poistovetio sa zlodusima?

I ne, kao ni Mohi nisam citao Basarina dela, nit me interesuju u sustini, ja samo logicki zakljucujem iz delova koje si naveo da on ne govori to sto ti hoces da nas ubedis da govori... A ono kao, vecina nas ovde smatra same sebe da nisu maloumni :)

Pa zato sto optuzujes Basaru da je fasista na osnovu citata kakve ti ostavljas ovde u gomilama? Ili ste obojca fasiste ili nije nijedan na osnovu tog kriterijuma :)

Hint za one sa jeftinijim ulaznicama: ciljam na ovo drugo.

Edit: I uopste nije bila rasprava da li je Basara fasista, vec da li ima srbomrziteljske izjave, to sam trazio da mi navedes kao primer ekstremizacije.

mislim da je drugima na ovom topiku sve jasno, a ako tebi još nije jasno, dalje ti ne mogu pomoći.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

pritom kad čujem ovu priču o huliganima ne znam da li da se smejem ili da plačem. odjednom su huligani i batice najveći problem ove države. pritom te huligane da skupiš na gomilu ne možeš da ih nađeš više od 10-15k, što je, čak i za ovako malu zemlju, na nivou statističke greške. međutim, ti isti hulibratori su dovoljno glupi i podložni manipulacijama, te to ovi "progresivni" (koji usput drže sve medije) to iskusno koriste i za jako kratko vreme uspevaju da ubede narod kako su ulice srpskih gradova potpuno nesigurne zbog opasnih huligana koji vrebaju iz svakog ćoška i ubadaju ljude bajonetima. dodaj na to likove koji nisu nikad izašli iz zemlje, te zaključke o spoljnom svetu baziraju isključivo na pričama gore navedenih medija i dobiješ pajsere koji idu i viču "OVO MOŽE SAMO U SRBIJI, JOJ GDE JA ŽIVIM".

ovo je skroz tačno.

ljudi su u paničnom strahu zbog huligana i veruju da su pošast koja oduzima decu, pere im mozak i vraća ih na ulicu žedne krvi.

ponovno cvetanje dizelaške kulture su samo pokazatelj odsustva društvenih faktora koji će klince da usmere u određenom pravcu. obrazovni sistem je zapušten, kroz škole se prolazi kao po kazni, mnoge klince atmosfera u državi i porodicama odvlači od želje za obrazovanjem. uz to kad se doda činjenica da su hulibratori najviše pubertetlije, kojima hormoni divljaju, a oni sami su pušteni s lanca, ništa drugo ne može da se dobije. kada se uzme u obzir i činjenica da oni imaju izaženu potrebu za pripadnošću, vrlo lako će da usvoje celu dizelašku kulturu kako bi pripadali najbrojnijoj grupi među srednjoškolcima. ostale subkulture umiru, ova je sve brojnija. dregradirajuća je takva situacija, ali ogromna većina tih klinaca se trgne u određenom momentu i prosto živi svoj život. ali daleko od toga da te srednjoškolske faze ne ostavljaju traga u daljem životu.

s druge strane postoji i mnogi klinci koji su van celog tog ludila (SAČINJENOG OD HILAJDE LUDILA!), i koji na dizelašku subkulturu gledaju kao na nešto strano i njima nepoznato. dizelaši imaju tendeciju da budu nametljivi samom svojom pojavom, i da uz ceo dizelaški habitus dolazi i pripadnost navijačkim grupama, nije mnogo teško sve ih izjednačiti kao bezumne životinje koji mrze sve što nije srpsko i tuku svakog ko je drugačiji, a onda sve ljude koji vole srpsko izjednačiti s njima. s obzirom i da postoji "borba" i mržnja između dizelaša i padavičara, ovi drugi u potpunosti odbacuju i gnušaju se svega što prvi prisvajaju i obrnuto.

e, to je najveće zlo koje se dešava svime o čemu se piše na ovom topiku. uticaj na decu. podele će biti sve dublje i dublje i odlaziće se u sve veće ekstreme. i u celoj toj priči niko neće primetiti sve one obične, nenametljive ljude koji čine većinu. sve što se vidi u gradu su hipsteri i dizelaši koji silno odudaraju jedni od drugih i od ostatka društva. na "diskretne heroje" niko ne obraća pažnju niti im bilo ko pridaje bilo kakav značaj.

Link to comment
Share on other sites

Kada sam vas zamolio da mi dokažete da su dveri fašisti, očekivao sam da će doći recimo dvini i okačiti mi link gde neki tamo lik govori "SRBIJA SRBIMA!" i slično, al izgleda da od toga nema ništa?

dokaz da su dveri fasisti bi bio neki njihov prvobitni manifest, rane izjave lidera, ili neke neoprezne izjave u kafani, sto je jako tesko pronaci (ipak je rec o zamalo-parlamentarnoj stranci), tako da je rekla-kazala dejana ilica najblize sto mozes dobiti, cini mi se.. a toga srbija srbima ima koliko hoces, neartikulisanih pajvana koji su footmeni dveri i slicnih grupa ima u svim grupama i strankama, ali to tesko da je neki yardstick o tome koliko je neka stranka ovakva ili onakva

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Uplasio si se? :o

lol

samo nemam snage da fingiram raspravu sa novosadskom krezavom Bosančugom koja se igre radi pretvara da je poturica.

edit:

nadam se da me razumeš i da se ne ljutiš. i ovde ne moraš da praviš smejuriju, ovde nas ima dovoljno sa suprotstavljenim mišljenjima. i imali smo kvalitetan dijalog.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

daki, suviše su ti očigledni postali trolovi :c

Hajde objasni ovo. Sta je ovde trol? Sto ne raspravljam da li su Dveri fasisti, da li je Pescanik fasisticki medij. Rasprava je glupa zato sto je problem jednostavan u sustini. Zabraniti isticanje nacije i nacionalne pripadnosti. Kroz par generacija ce svet biti bolje mesto.

Link to comment
Share on other sites

lol

samo nemam snage da fingiram raspravu sa novosadskom krezavom Bosančugom koja se igre radi pretvara da je poturica.

edit:

nadam se da me razumeš i da se ne ljutiš. i ovde ne moraš da praviš smejuriju, ovde nas ima dovoljno sa suprotstavljenim mišljenjima. i imali smo kvalitetan dijalog.

Sto bih se ljutio kad mi fasista kaze da sam krezava Bosancuga? Zubi su mi lepi, a rodjen u Bosni jesam. Ali samo da ti kazem da dajes legitimitet Vojvodjanima i Crnogorcima jer pokusavas da napravis od Srbina drugu nacionalnost, i to bas po toj teritorijalnoj pripadnosti.

Sve rasprave su glupe, rešenje je jednostavno - mir u svetu i ljubav za sve.

Ovo je trol. Pitao sam sta je kod mene trol? Mislis da je nerealno?

Link to comment
Share on other sites

daki je pojeo jednu pečurku previše pa je postao srećni mali centar univerzuma.

daki, lako je banalizovati i preći preko svih ljudski tvorevina, tako i nacionalnih podeljenosti, i gledati višu sliku. ali potrebno je uraditi ili reći nešto da bi se to s vremenom postiglo.

slobodan svet, bez tegova država gde su svi ljudi samo ljudi i žive složno zajedno nije nešto što dolazi s generacijama samo od sebe. ovde nije reč o nacionalno ili nenacionalnom, nego ispravnom i pokvarenom.

Link to comment
Share on other sites

Trol je to što dolaziš na ovaj topic i lupaš stvari koje nemaju veze sa topicom, evo idemo ovako, mohi stajl, sec sec, deo po deo.

Hajde objasni ovo. Sta je ovde trol? Sto ne raspravljam da li su Dveri fasisti,

Moža nije trol, al ne vidim šta ti onda tražiš na ovom topicu, jer zamisli, ovo boldovano je jedna od tema ovog topica. Ja ne idem tamo na rap topic da kenjam ljudima kako im je glupa muzika.. jednostavno, što bi rekli - "napusti sa'ranu."

Zabraniti isticanje nacije i nacionalne pripadnosti. Kroz par generacija ce svet biti bolje mesto.

A ko će ovo da zabrani? neki novi neofašisti? :tf:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...