Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

Vozikao sam se malo biciklom po gradu, pošto je danas bilo vreme kao da je u najmanju ruku kraj marta.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram topik, mada ih je bilo nekoliko na istu temu

kupio bih neku odecu preko houseoffraser.co.uk u vrednosti od 130e (da, internet mi je jedina opcija) deluju poprilicno pouzdano, na shipping listi imaju srbiju i pise rok isporuke od 8 dana. e sad, secam se da se pricalo o tome da je potrebno zamoliti ih da napisu na paketu da je poklon (?) itd.; je l' to aktuelno i danas ili? i sta uopste mogu da ocekujem obzirom da bih platio karticom tih 130e pre isporuke, je l' 'boze pomozi' ili je sve kul povodom svega toga (naravno da mislim na carinu)?

edit: 142e bih morao da im platim unapred naravno, zajedno sa shippingom. dakle, da li bih i koliko morao da platim pouzecem i da li to moze da se izbegne?

moze i u novu temu ako mislite da treba

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

za toliki iznos ćeš platiti carinu, a house of frasier nije baš mala firma s kojom možeš da se dogovaraš šta će da napišu na etiketi, tako da je verovatno bolje da podeliš na dva paketa.

u glavi mi je da je maksimalni iznos za pošiljku koja ne podleže carini 70e, al pitaj demiana.

Link to comment
Share on other sites

Cifra koja se pominjala da se ne carini preko neta je 75 evra, mada ja fakat nisam porucio nista preko tog iznosa da bih znao tacno. Veliki lanci obicno napisu vrednost posiljke, mada kod nekih ima opcija da stikliras da ti zapakuju posiljku kao poklon, tada ne pise iznos (tako radi recimo Amazon). Ako ima ta opcija mozes da probas tako...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sasvim je to moguce za robu za koju nema istaknute cene, nije cak nemoguce da to urade i ako im se cena ucini nerealno niskom, ali kapiram da ako ima cene onda samo to iskoriste. Sustinski ako bi oni to procenili da je skuplje nego sto stvarno jeste mislim da bi mogao da se zalis na konto toga sto imas dokaz koliko je to placeno, tj racun. Meni kad su carinili televizor su me pitali jel imam racun, ja sam mu dao i onda je na osnovu toga racunao.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Jednom sam dobio rezervni deo po garanciji koji je overnight avionom, besplatan naravno ... poštarina je bila tipa 70 EUR i na to sam platio 33% + špediciju.

PITANJE2:

Ukoliko kao fizičko lice naručim digitalni fotoaparat putem web site-a (iz SAD-a), uz proveru da ga dotična firma isporučuje na Beogradski aerodrom, kolike bi ukupne troškove (porez i carina) mogao da očekujem?

ODGOVOR2:

Platićete carinu carinskoj stopi od 10% (za vrednost robe do 3.000 USD plaća se carina po jedinstvenoj carinskoj stopi od 10%, a ako je vrednost robe veća od tog iznosa po stopi iz carinske tarife, koja je u ovom konkretnom slučaju takođe 10%). Uz to ćete platiti i carinsku evidenciju od 0,5%. Na vrednost fotoaparata (carinsku osnovicu) uvećanu za iznos plaćene carine i dažbine platićete porez na promet od 20%. Na ovaj način ukupne dažbine će te platiti u iznosu od oko 33%.

Edited by Holistic

Yoda: The other side is dark.. very dark.

Obiwan: Quit whining and eat your toast already

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...