Jump to content

Неурозе бај Дулио


Doolio

Recommended Posts

Добро, ултимативни Перица јесте цар:) Мислим, наравно, ако је Перица ултимативан, онда је трансцендиро потребе за псиџом.

Али ултимативне Перице су јако ретке, јебига. Мислим, знам, и ултимативне псиџе су јако ретке, али ја ово причујем са неког практичног аспекта. Оно, ''рурљанине икс, пошто сигурно ниси ултимативни Перица, псиџа би ти добро дошо, само пази кад бираш, да нађеш неког ултимативног'' :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Добро, ултимативни Перица јесте цар:) Мислим, наравно, ако је Перица ултимативан, онда је трансцендиро потребе за псиџом.

Али ултимативне Перице су јако ретке, јебига. Мислим, знам, и ултимативне псиџе су јако ретке, али ја ово причујем са неког практичног аспекта. Оно, ''рурљанине икс, пошто сигурно ниси ултимативни Перица, псиџа би ти добро дошо, само пази кад бираш, да нађеш неког ултимативног'' :)

Kad smo vec tu. Kako naci tog ultimativnog psidzu? Mislim ako ja uzmem da procenjujem da li je psidza kul na seansama onda cu ja biti u grcu provaljivanja tog psidze te necu biti otvoren i propitivacu u sebi sve sto mi kaze.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec tu. Kako naci tog ultimativnog psidzu? Mislim ako ja uzmem da procenjujem da li je psidza kul na seansama onda cu ja biti u grcu provaljivanja tog psidze te necu biti otvoren i propitivacu u sebi sve sto mi kaze.

Али тај ултимативни псиџа ће ти сјебати тај грч својом ултимативношћу:) Мислим, он ће знати да ли да те нпр. шутне у главу после пет минута приче с тобом или после десете сеансе или да једноставно процени да си ти лик за кога је контрапродуктивно да га шутнеш у главу.

Друга ствар која је битна је да ти ЗАИСТА желиш да се излечиш, дакле без зајебанције. Онда ти је и овај Болетов други део знатно лакши. Дакле, битно је да не будеш Сопрано лик.

Нпр. лик отишо код лика, сјебан због неке рибе, баш би јој све реко и изашо на ливаду, ал не може и сад га то јебе и он пропада и све те стандардне форе и сад ту иде прича и псиџа ни пет ни шест него ''добро, мораш да је зовеш на спрц''. И лик као ''а брате не могу'' и овај као ''брате, нисам пито'':)

И лик каже ''добро, добро, капирам, зваћу је''. И псиџа ''па зови''. И овај као лол брате де ћу сад шта да кажем како сад па ниси ме ништа поправио блабла. И овај као брате зови је сад на спрц или лепо да се растајемо ко људи. И овај побели, поплави и све што иде уз то, презноји се, назове...

и спрца кроз два дана [:D]

Е сад добро, ово није неки зајебан случај, али је опет битно да те псиџа процени, а ултимативни псиџа ће да те процени, не бој се, процениће те 30% пре него што уђеш, по куцању. Неког би ова шок терапија одбила, неком би било готивно одрадити ову акцију, али тек на петој сеанси итд. За овог лика је псиџа знао да може овако, неко би реко ''шта ти мени па ја сам због тога и дошо што не могу да зовем а ти мени да зовем ај ћао''.

Али ботом лајн је да лик мора да позове, а на псиџи је да процени:

-да ли уопште може да доведе лика до тога или не

-како

-када

А добар псиџа ће да процени, ма какве ти механизме одбране имао, колко лагао итд. Не би веровао колико се људи офирају кад лажу рецимо. И наравно, можеш ти да лажеш псиџу, није ни он свемогућ, али је поента да то не радиш. Тај део је на теби. А псиџин део је да види како да кастомизује терапију према теби.

Тако да ако одеш код ултиматовног псиџе, смотаће он тебе, немој да се бринеш, само треба да будеш решен да решиш проблем.

Док ће лош псиџа да греши, да замајава итд.

Фора је што ако заиста оћеш да решиш проблем, дакле сигуран си у то и непоколебљив си, онда ако је псиџа добар, просто мора да буде напретка, чак и ако имаш ограде и механизме одбране, јер ће их он рушити. Ако си Сопрано, онда нико не може да ти помогне.

Трећа варијанта, ако си решен да успеш, а одеш код лошег псиџе, видећеш просто да нема напретка после неког солидног времена и онда пиши пропало.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

А јебига, не знам:)

Мислим, прво се распиташ, ко што каже Боле, али гледаш да ликови нису Сопраноси:) Мислим, као и у свему, имаш шансе и вероватноће, ма колико се спремио.

Нема неког рецепта а ла ''ти уђеш, па ако он стоји онда је лош, ако седи онда му даш шансу'' :)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Da ne gubiš vreme sa lošim psidžom treba ti iskustvo kao sve. Tvoja lična iskrenost u nastupu se podrazumeva. Dakle, kao za bilo šta drugo, treba da odeš mnogo puta, možda te usere iz prve da pronađeš dobrog, ali nije poenta samo u tome da li je on dobar ultimativno nego za tebe, jer jednostavo, kao i bilo koja interakcija među ljudima, možete da ne pašete jedan drugom. Suština - odeš na preporuku i probaš.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja nesto mislim da jednostavno covek kad ode kod psidze, jednom ili vise puta sam skonta da li mu odgovara ili ne, kao recimo sto ti neki ljudi odgovaraju da se druzis sa njima ili ne.

Takodje mislim da moze da se provali da li te psidza 'odradjuje' ili hoce pare da uzme.

U vezi price sa introspekcijom itd da dodam - kul je i treba svako da tezi tome da sebe provali, ali zbog mehanizama odbrane itd podsvest se trudi da se sve to sakrije, Dulio je vec pricao i zato neko sa strane je cesto objektivniji nego ti sam.

Npr u stanju smo da vidimo tudji 'trn u oku' lakse. A i zasto psidza a ne prijatelji? I zasto psidza ne treba da leci ljude sa kojima je u nekom odnosu (prijatelji, ljubavnici itd) - zato sto cim gajis neka osecanja prema nekome vise nisi objektivan, niti imas takta vec se ponasas instinktivno. Zato i dobre psidze, pedagozi kao roditelji fejluju.

Npr: znam da nije produktivno, ali ako mi je stalo do nekoka ne mogu da se iskontrolisem i sa taktom se ponasam pametno, nego cu da padnem u vatru tipa JEL SAM TI REKLA MAJMUNE DA TO NE RADIS

oO

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ево питање за брата Дуља.

Овако, дешава се да виђам стално одређену комбинацију бројева, наиме увек се нешто завршава са 11, али најчешће кад погледам на сат време је хх:11. 1911. година ми је битна из неког разлога, па сам се зачудио кад сам почео скоро свакодневно да гледам на сат у 19:11, међутим, некако, кад видим ту комбинацију бројева, увек се дешавало нешто лоше - на пример, паднем тикет, добијем лошу оцену, неко ме испали за блеју итд. Сад, пошто сам ја скептик баш према сујеверјима, само сам акнолиџовао то и нисам придавао нарочит значај. Међутим, то траје годинама и годинама, до те мере, да сам се истриповао да има неког смисла, када ми је другарица, која се бави астрологијом, причала о појму синхроницитета. Кад сам јој испричао, она ми је рекла да је 11 лош број и да то није добар знак и сад, иако не верујем у те ствари, почео сам мало да се трипујем, толико да у последње време кад год погледам на сат (/а немам појам о времену) буде хх:10, буквално погледам раније, да бих избегао то. Сад, да ли ум има неки свој часовник, као с оним трипом да се човек често пробуди пар минута пре него што треба да му звони аларм, појма немам.

Интересантно ми је било да ми је ортак, у невезаној причи, рекао да он стално виђа свуда број 22, па сам сад у фазону, добро је, нисам једини. :)

Такође, други другар има трип са комбинацијом бројева 427. Значи стално то виђа, на таблицама, у бројевима телефона, на бар кодовима, буквално невера. Док нисам нешто често блејао са њим, знао сам ту причу, ал сам био у фазону лол, и онда, кад смо почели интензивније да се дружимо, стварно сам извалио да увек некако уз њега мора да иде та комбинација, тако да је и сви остали примећујемо. Сад, да ли је то утицај сугестије, па само обраћамо пажњу на нешто што раније нисмо, опет појма немам. Том ортаку је отац погинуо у саобраћајној несрећи и каже, кад су му то јавили, да је погледао на сат и да је било 4:27, могуће да је тад настао тај трип од шока и трауме или шта већ, па да је после тој комбинацији придавао значаја.

Да ли нешто од овога има некаквог смисла или су само глупости? :) Такође, да ли још неко има слична искуства?

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

ja sam se tripovao da kada god pogledam na sat zadnja cifra minuta bude "9"

to je po meni sve jedna heavy sugestija. Tipa pogledao sam ja krajickom oka na sat i u 14:25 i u 15:18, al na 16:29 je mozak skontao "aha, evo ga opet onaj broj sto me prati svuda".

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

На ПМ сам ти отприлике реко за тај синхроницитет:) Овде си елаборирао. Пази, ја сам лично отворен према свему и свачему из простог разлога што оно, што више знам, то сам свестан колко не знам. Међутим, са тим триповима треба бити опрезан и не постати сунђер за свакакве информације.

Чињеница је да сугестија може МНОГО да одради. Мислим, оно, баш застрашујуће много. То немој да сметнеш с ума. У комбинацији са чињеницом да ти на неком подсвесном нивоу памтиш СВЕ, то је један зајебан комбо. Нпр. ако имаш фиксацију на број 427, ти буквално подсвесно можеш да се стављаш у рилејтед сетинге и ситуације. Нпр. јуче си куповао хлеб, сконтао си подсвесно да паркиран ауто има регистрацију 427, али ниси свесно то видео. Исто тако, подсвесно си видео да су изнад тог аута голубови на дрвету. И онда сутра лепо некако кажеш себи из неког рандом разлога ''дај да станем овде да попушим пљугу'' и станеш код тог аута, посере те голуб, ти погледаш регистрацију, видиш 427 и кажеш ''ето, знао сам''. Зато кажем, сугестија је зајебана јер она не мора само да те ''убеђује'' у ствари, већ буквално да их сетује. Мислим, и голуб и ауто и регистрација и ти и говно сте стварни у тој ситуацији. Тако да сугестија делује на нивоу натприродног малтене (глуп израз, мислим, све што постоји је природно:) ).

А чиста аутосугестија, она на нивоу сопственог организма, то је тек лол.

Осврнућу се овде на случај лика у хладњачи, који сам поменуо Болету и Стији. Елем, лик је ушо у хладњачу, она се затворила, он се јадан препо, не може да изађе, смрзнуће се и јебига, сутра га нашли мртвог, смрзнутог, са промрзлинама и свим тим што иде уз то.

Ал цака је у томе што хладњача није радила и што је било фазон 25 степени унутра.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Колико дуго ти траје трип са једанаестицама?

Бар једно 5-6-7 година. О чему се ради? :) Немој да ме плашиш. Нема везе са најнилевенима, ако на то мислиш.

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Sugestija je vrlo jaka stvar, nas mozak moze svasta da postigne ako znate da ga upotrebite na pravi nacin, mene je profesor gitare jos dok sam bio bas klinac u osnovnoj naucio kako da se probudim uvek na vreme, rekao mi je pre nego sto legnes da spavas govori sebi ustacu u 7 ujutru i to ponavljaj...

Za neko divno cudo to je kod mene radilo svaki put i svaki put ustanem tacno u 7 tj probudim se tacno u 7 deluje neverovatno ali kao sto rekoh mozak mozete da podesite da vam radi kao alarm samo treba vezbati.

Takodje ista stvar mi se desavala kad sam pre isao sa caletom na pecanje, na pecanje se islo oko 4-5 ujutru, ja legnem i tacno ustanem u 4 ujutru sam se probudim bukvalno jer mi je taj hype odlaska na pecanje urezan i mozak mi je na taj event stavio alarm i sto je najbolje probudim se u 4 samoinicijativno potpuno odmoran a pre toga sam spavao do 11...

Link to comment
Share on other sites

Бар једно 5-6-7 година. О чему се ради? :) Немој да ме плашиш. Нема везе са најнилевенима, ако на то мислиш.

Једанаестице су врло врло специфичан и чест трип, ал опет могуће је да се ради о аутосугестији, но описао си како те хвата малер чим се активираш преко њих што је нешто пропратно у тој причи. О чему се ради, не бих могао са сигурношћу да кажем, недовољно информација а и незаинтересованост да се бавим тиме због сложености задатка. Ал ако се сетиш неких детаља из времена појаве тог трипа или да је неко из твоје фамилије био у истом гасу, шибни поруку, неће шкодити додатни инфо : )

И нема везе са 9/11, мада занимљиво шта си прво помислио : ))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Па помислио сам, јер сам приметио да те везују за теорије завере, иако нисам испратио то. Послаћу ти ПМ сад, мада је неважна ствар стварно. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

To mu dođe onda neki attention bias, saznaš novu reč, čuješ je isti dan u gspu 17 puta, ubediš se da je broj 317 malerozan/značajan/whatever i "filtriraš" ga iz inputa - ja npr stalno primećujem kad se ulična svetla gase kad prilazim jer ima jedna bandera na stalnoj putanji koja to radi "uvek" - bandera ima svoje neko vreme paljenja/gašenja koje je tu negde sa vremenom koliko meni treba da prođem, znači u tih pola minuta otkad je vidim do kad ne mogu da primetim da se ugasila ugasiće se skoro uvek - posle des' godina takvog uslovljavanja sad primećujem da "i sve ostale" to rade, naravno to radi jedna od 100 ali tih 99 ne acknowledgeujem, sve ja to kapiram i zabole me patka da se nešto "odučavam" [:D]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...