Jump to content

Неурозе бај Дулио


Doolio

Recommended Posts

To mu dođe onda neki attention bias, saznaš novu reč, čuješ je isti dan u gspu 17 puta, ubediš se da je broj 317 malerozan/značajan/whatever i "filtriraš" ga iz inputa - ja npr stalno primećujem kad se ulična svetla gase kad prilazim jer ima jedna bandera na stalnoj putanji koja to radi "uvek" - bandera ima svoje neko vreme paljenja/gašenja koje je tu negde sa vremenom koliko meni treba da prođem, znači u tih pola minuta otkad je vidim do kad ne mogu da primetim da se ugasila ugasiće se skoro uvek - posle des' godina takvog uslovljavanja sad primećujem da "i sve ostale" to rade, naravno to radi jedna od 100 ali tih 99 ne acknowledgeujem, sve ja to kapiram i zabole me patka da se nešto "odučavam" [:D]

Наравно, постоји то, а постоји и џенуин гија, као рецимо кад ти, Риста и ја идемо да блејимо!

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Да поделим једну причу из психотерапеутске праксе.

Долази пацијент код псиџе са пријавом да мислим да је мртав, псиџа га упути на неколико књига и да му задатак да до следећег виђења проучи да ли мртваци крваре. Следећи пут долази пацијент, прочитао књиге, пита га псиџа да ли мртваци крваре, пацијент одговара - не, псиџа узима иглу, боцне му прста, потече мало крви и доктор онако победносно пита - и, шта сад? На шта добија одговор од мало смореног пацијента "јбг, грешка, мртваци ипак крваре."

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

 

Дакле, вако, вечити мастурбатори:)
Дисклејмер - овде ћу користити и неке блоковске термине и блоковске дефиниције, тако да знате, па да не улазите са триповима ''брате није то то'' итд. него да пробате да поватате смисао.


Мастурбација, рукоблуд, фаповање... То је заправо смиривање либида услед напаљености или фруста. Секонд хенд (хенд ололо) замена за секс. У чему је разлика? Техничко-математички, не баш велика, трљаш пају, свршиш, бришеш о завесу у оба случаја. Психолошки? Огромна разлика. Али та огромна разлика постоји и између секса и СЕКСА.

Главна разлика је, наравно, у присуству партнера, али једна јако битна разлика је и у томе што пречестим фаповањем размазите пају да реагује само на одређене типове и секвенце стимулације - ваша рука, положај руке, брзина, паузе, ''рукохват'' итд. Ако се претера са фаповањем, паја изгуби могућност да јебе кеве као што природа налаже и не може више да се адаптира и достигне оргазам на било шта осим на ваше дркање вашом руком.

Постоје два основна поремећаја ејакулације, тј. ајде да кажемо, шире речено, импотенције (јер се то рачуна у импотентност). Први је ејакулацио прекокс (прерана ејакулација), а други је ејакулацио ретардата (закаснела или одложена ејакулација). Многи људи то не знају и трипују се да је то нормално. Није. То је резултат (ако није физичка грешка јелте, али не причамо о томе) неурозе и/или ''вечите мастурбације''.

Шта је вечити мастурбатор и зашто то није просто лик који није јебо или лик који много дрка?
Зато што је један елемент битан да би се отишло на ту ''тамну страну''. То је елемент замене секса дркањем. Сад видим да сте у фазону ЛОЛ ПА ЈА ТО И РАДИМ ЛОЛ. Полако:)

Овде треба разграничити два појма - оргазам и ејакулација. Сваки оргазам садржи ејакулацију, али свака ејакулација не садржи оргазам. Када имате ејакулацију без оргазма, вероватно то подводите под ''слаб оргазам'', међутим, то је само свршавање, иако личи на слаб оргазам. Дакле, кад одрадите фазон ''дај да га издркам лол досадно ми'' и онако га исфапујете роботски, на трење, и онда буде гили гили гили штрц, ви мало стегнете прстиће на ногицама, пустите трешу да скочи назад на тибу и кажете ''тај рад одо на баскет'', имали сте свршавање, али ништа од оргазма, оргазам је јаче нешто и обично укључује партнера и/или готиван зен:)
Свршавање само по себи није ништа лоше и служи за пражњење, јебига, исто ко што серете или пишате. Али када се оргазам замени пуким свршавањем, долази до проблема. На срећу, овај процес је дуготрајан, а до неке границе и повратан.
Исто тако, због нетова и тих срања, вечити мастурбатори су МНОГО чешћи данас него пре.

Шта се дешава?
Замислимо лика који не јебе и много дрка, има лепо чоек сајтове са порнићима и слично. Двелује у својој гајби, пика ВоВ :tf: и тако то...
Код њега се дешава следећи процес:
-има јак либидо (вечити мастурбатори често имају јак либидо)
-не јебе
-мора да дрка да би задовољио либидно
-дркање НЕ може да замени јебање
-лик иде у фруст због тога што дрка двапут дневно, а опет му није добро кад види клинку са топика
-лик креће да дрка пет пута дневно
-опет му није добро
-лик креће да дрка десет пута дневно

итд.

Од оволико дркања, лику се полако мења читава психо-хемијска представа фаповања и секса, као и оргазма и свршавања. Он мора да постигне толико дркања, дакле, мора да постигне ефикасност у пражњењу. Зато је њему најважнији циљ, тј - да издрка. Није му важан процес - који би му, рецимо, био важан да јебе, не би желео само да се доведе до краја, него би густирао, јел тако, то знамо. Исто тако, код ''зен дркања'', исто би густирао. Дакле, он креће све ''ефикасније'' да дрка, а пошто то није трка формуле један или кречење, то је погрешан приступ. Он заправо престаје да ужива, већ само мало сјебава фруст, краткотрајно. Такође, он престаје да густира и да обраћа пажњу на процес већ му је битно само да дође до ејакулације и да смањи осећај да му није добро од оне мале из кнез михајлове данас у шорцићу.

То није добро. Зашто?

Под један, организам, као механизам одбране, уводи трип да си ти јебо кад си издрко (јер јебања, а ни зен дркања нема, па организам ради са чим може). То је лоше јер ће лик сваки фруст и нејебицу излечити дркањем (и онда оно што смо поменули, дркање то не може, па иде у круг, све више дркања и све више фруста). То ће га спречити да икад покуша заправо да јебе. И то је битна ставка, јер он тиме иде у свој тамни вилајет, а ниједан тригер ''ЈООООЈ ШТА БИ РАДИО ОНОЈ КУРВИ МАЛОЈ ЈООООЈ'' није довољан да он оде на сплав рецимо и каже бар некој риби бар ''ја би те јебо'', па нек попије шамар, други пут неће.

Битан део, кључна ствар:

Он полако замени реакцију организма из ЈОЈ КАКО БИ ЈЕБО ОНУ МАЛУ ОЋУ ДА ЈЕ ЈЕБЕМ у ЈОЈ КАКО БИ ЈЕБО ОНУ МАЛУ ИЗДРКАЋУ КАД ДОЂЕМ ГАЈБИ. Дакле, жеља за сексом пређе у жељу за дркањем у вапају организма да некако успостави баланс. Наравно, лик и даље осећа жељу за сексом, али то на психолошко-биолошком нивоу више није то, и заправо он види ту малу у кнезу, наравно, машта како је одваљује, али заправо његов мозак већ кује план како он долази гајби и кара је у мислима док дрка својим опробаним покретима, паузама и интензитетом стиска:)


Шта се још ту дешава?
Па, пошто је ту битна ефикасност, тј. што више дркања, што брже да се издрка, а курац и мозак крећу да тупе на нормалан надражај (што не може да се деси са готивним сексом или са ''зен дркањем''), он тражи све необичније порниће и стимулансе. Па тако се не дрка више на слике у вугли (иначе, најздравији од ''лажних стимуланса'' за дркање), него на бразерс, па са бразерса се иде на неке кућне, па са кућних на оне неке чудније мало, па са прериба на ''необичне рибе'', па са њих на фејсфакинг, па са фејсфакинга на шамарање и пљување, па са тога на транџе, па са тога на анимал, па са анимала на скет, па са скета... ју гет д пикчр:)

Дакле, све опскурнији стимуланс је потребан да би лик могао да издрка, јер га ''обичне ствари'' више не раде. Схватити ово исто као наркоманију и повећавање доза. Јер ово и јесте вид зависности. Лик полако постаје све импотентнији и при рођеном дркању, а камоли кад би му дошла риба, она не би могла да га рецимо доведе до ејакулације пушењем, јер би његовом мозгу и његовом курцу то било сувише страно и лик би после пет сати пушења на крају одгурнуо рибу и издркао тамо негде на неки геј порнић. Наравно, може да се деси и обрнуто, да му толко није добро што треба да јебе и да сврши за секунд. Али чешће је ово прво.


Проблем овде је ако се превише оде у то, постоји тачка без повратка и обично је то тако око 35-40 година. Ово је онако, груба процена, али лупам, лик од дваес пет који дрка седамсто пута дневно на порниће са тестерама и сечењем пичке, може да се врати интервенцијом псиџе на нормалу.


Кажем ''зен дркање'', на шта мислим?
Психолошка основа секса је препуштање. Дакле, директна веза између вашег, ај да кажем, ума и вашег курца. Без анализе која нарушава ту директну везу. Анализа може бити било какав вид менталног уплитања, од ''хм, кад треба да платим кирију'' до ''брате ја јебем лооол јес јес ја јебем''. То је јако тешко постићи, али је могуће и то је најприроднији секс.
Најприродније дркање је исто тако. Рецимо, рибе (у просеку) много чешће знају да дркају тако него ликови. Оне уживају, увијају се, није им битан толико тачан положај, гурају краставце, дилдое, прсте, дерњају се, ваљају се, пипају се по целом телу итд. Ликови обично раде што и наш другар из примера. Што је океј ако је умерено и ако лик има колико-толико редован секс. Дакле, у том ''зен дркању'', ти си чист од мисли, него си сав у свом курцу, да се тако изразим. А курцу прија много ствари, ако га пустиш да он одлучује. Теби исто прија много ствари ако пустиш организам да води. И онда нема проблема. Лик који ''зен дрка'' не може отићи у вечитог мастурбатора јер он никад не прекида тај примордијални, ај да кажем ''божански дрк'' и увек доживљава оргазам, а не само ејакулацију. Такође, лик који тако дрка, не мора ништа да замишља. Њему, тј његовом курцу је довољно што му је лепо и нема менталног ђубрета које се уплиће у тај процес и однос. Он заправо и не замишља ништа, само ПОСТОЈИ У ДРКАЊУ:) Исто је и за секс. Зато тај лик неће имати проблема ни са дизањем, ни са прераним ни са прекасним свршавањем, па макар само дрко пет година. ''Умни стимуланси'' су зато у принципу лошији од чисто ''душевно-додирних'', али то наравно ништа није ненормално нити страшно ако се не претера. Зато номенклатура иде

зен
замишљање у глави
гледање фотке
гледање порнића
гледање опскурнијег порнића
гледање још опскурнијег порнића
итд.

Своди се трип да вечити мастурбатор, кад оде преко тачке без повратка:
-не може да сврши осим дркањем својом руком
-не може да сврши на стимуланс мањи од снаф порнића са тестерама, диносаурусима и гитарама
-потпуно је заменио психо-хемијски карактер секса дркањем
-не може да доживи оргазам



-ма да, знам, него ми није пало на памет да напишем ништа друго:)
Што се тиче праксе, па препоручио би медитацију:) Мислим, медитација је легитимна у западњачкој психологији као оруђе против невољних менталних процеса и инструмент за самоспознају.
Само што би та медитација била пропраћена објашњавањем конкретних механизама зашто и како се нешто дешава, као и истовременим решавањем и проналажењем ситнијих конфликата осим оног коначног ''вратити човека у зен''. Западњачка психологија нпр. често уплиће и актуелно окружење у цео трип, па ће ти рећи ''иди стартуј касирку, добро је за тебе''.

-па да, пречистити извор. Заправо, то је крајњи циљ обе ''науке''. Међутим, мани хангри владајући психолози наравно да не желе то да постигну:)
Мада то већ иде у теорије завере, тако да нећемо о томе овде:)

 

 

 

 

 

 
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Uzmes i dises duboko i ravnopravno. Probaj da se istripujes da meditiras. Izaberi neko mesto gde ces biti sam tj da te niko ne vidi. Videces posle 5 minuta da si sve istripovo:D

to je ono sto meni cesto pomaze da se ogradim odma!

Edited by kakoo
  • Downvote (-1) 1

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Jeste, to je upravo ceo problem, ne mozes ni nasta da se skoncentrises. Nema veze iskuliraj, otudji se malo idi prosetaj se van novog sada u prirodu ono zbog sebe. Pomocice bar malo:)

Ja sam juce otisao na bazen vracar i ono kao nov covek sam bio posle samo 10 minuta. Znaci bucnuo sam noge i kao da vise nisam bio u beogradu iako sam od gajbe otisao 6-7 kilometara. mnogo dobar osecaj kad izvalis kako da resis nesto sto te stalno jebe:D

  • Downvote (-1) 1

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Pa ja kapram da je tako nesto. Treba mi odmor, treba mi odmor od svih i svega i to pod hitno. Jos je sada cale na godisnjem i pullujem na poslu smene od 12 sati, stalno sam nesto nervozan, nelagodno se osecam, hiljadu nekih kuraca. Nemam zelju ni za cim. A za to vreme mozak radi 1000 na sat i samo neke cudne/lose misli. A koncetracija nula, pustim film pa ugasim za 5 minuta, pustim seriju pa ugasim za 3 minuta, itd..

A do pre dva meseca je sve ok bilo. Nesto me je trigerovalo sto sam potisnuo u podsvest, ali ne znam sta. Mozda i znam, ali mi je trenutno sve nekako jako konfuzno i bukvalno "sta je ovo gde se nalazim" situacija.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Nije bitan razlog. Ne zalazim u to. Bitno je da ti zelis da ti bude bolje i bice ti bolje. Ako oces da se bedacis oko stvari smorice te i ako ti se ptica posere na glavu. 

 

Opusti se nista strasno. Ceo jebeni svet dozivljava psihozu. Svi smo se otudjili od samih sebe. Radimo stvari da bi se svideli drugima a ne da bi sebi ugodili. Probaj samo malo nesto da promenis ako mislis da ce ti pomoci. Neces vise razmisljati "a sta ako" i videces da NISTA na ovom svetu nije strasno kao sto to sad mislis. Meni su konstatovali neuropsihozu pre 3-4 godine pa sta:) 



Svi jurimo sitne uzitke da bi zaboravili na surovu realnost.

rodjen si sam, umreces sam, uzivaj u zivotu

Edited by kakoo

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Neces vise razmisljati "a sta ako"

This. Osim "sta ako" dodao bih i grizu savesti. Npr. jedna od stvari koju radim u konstantnom loop-u. Zelim da prestanem da pusim jer znam da je stetno i nije dobro i sve to. Ne uspem, skenjan sam zbog toga sto sam ispao jaje pred sobom, pusim pljuge i nerviram se u isto vreme i grize me savest. Kazem sebi "ej, nista ne dobijas nerviranjem samo stetu nanosis, let it go" i to radi mozda 5 minuta. Onda pusim i razmisljam kako ce mi riknuti pluca ako tako nastavim... To jeste apsolutna istina, ali ne moram stalno misliti o tome. Takodje ne moram stalno razmisljati o stvarima na taj nacin.

Takodje mi se desavalo da pocnem plitko da disem, kao da nemam vazduha i srce mi lupa ubrzano, kao srcka da ce me strefiti. Odem kod doktora opste prakse sa mojim simptomima, on nalozi 1001 pretragu (ukljucujuci ultrazvuk srca, test opterecenja, ultrazvuk gornjeg abdomena, spirometrija pluca, rendgen, krvna slika sa jedno 50 parametara, urin, stolica, pizda materina), ja sve obavim i ne da ne nadju nista nego mi kazu da sam "fantasticnog" zdravlja i da je to stres, nerviranje, to su ti sada te godine itd.. A kada pitam kako da se resim toga, kazu ne misli o tome i ne nerviraj se.

Edited by Longli
Link to comment
Share on other sites

Лонгли, имаш неки проблем ког ниси свестан,  па се то манифестује као хипохондрија. Реална ствар, што су и анализе показале, је да си здрав - физички. Психички вероватно имаш неку ствар која те мучи и која ти ствара проблеме. У идеалним условима, пронаћи ћеш шта је то и сагледати проблем на прави начин, те наћи одговарајуће решење. У међувремену можеш да покушаш да на неки начин промениш стил живота и пронађеш неку нову мотивацију ка којој би усмерио сву своју вољу, то би било довољно да ти ум буде окупиран тиме и временом, ако истрајеш, симптоми ће полако слабити, па касније потпуно нестати. Ал то ти неће решити проблем који ти је иницијално направио овај хаос - тако да би реално требало да се потрудиш да урадиш и једно и друго. 

Тескоба коју осећаш у грудима је последица стреса и морао би што пре да престанеш да се оптерећујеш - јер тиме можеш реално да угрозиш и физичко здравље.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

^Bravo, lepo si rekao.

Samo jos da dodam, pritisak nas sve jebe i svi pucamo pre ili kasnije. Takav je moderan svet. Na primer u Svajcarskoj je ljudima problem da rade 2 meseca za redom jer polude:). Moras da nadjes nesto sto cete totalno opustiti, bila to meditacija, plivanje, setanje. itd itd. Dakle celo telo treba da bude opusteno, ne samo mozak.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Лонгли, имаш неки проблем ког ниси свестан,  па се то манифестује као хипохондрија. Реална ствар, што су и анализе показале, је да си здрав - физички. Психички вероватно имаш неку ствар која те мучи и која ти ствара проблеме. У идеалним условима, пронаћи ћеш шта је то и сагледати проблем на прави начин, те наћи одговарајуће решење. У међувремену можеш да покушаш да на неки начин промениш стил живота и пронађеш неку нову мотивацију ка којој би усмерио сву своју вољу, то би било довољно да ти ум буде окупиран тиме и временом, ако истрајеш, симптоми ће полако слабити, па касније потпуно нестати. Ал то ти неће решити проблем који ти је иницијално направио овај хаос - тако да би реално требало да се потрудиш да урадиш и једно и друго. 

Тескоба коју осећаш у грудима је последица стреса и морао би што пре да престанеш да се оптерећујеш - јер тиме можеш реално да угрозиш и физичко здравље.

U pravu si od pocetka do kraja. I ja znam to. Vec neko vreme pokusavam da nadjem nesto sto ce me toliko zainteresovati da sam 100% u tome, ali tesko ide...

Jos jedna zanimljiva stvar je da je ovo pocelo posle povrede ledja i prestanka treniranja. A treniranje mi je bio glavni izduvni ventil i jedino mesto na kome sam bio 100% prisutan dok to radim. Vecinu drugih stvari radim na auto pilotu :S.

Uglavnom, trudim se da promenim neke stvari, i da zavrsim sve zapoceto sto mi visi nad glavom vec neko vreme. A i cudan mi neki period, kao da ne znam u kom pravcu da krenem sa svojim celokupnim zivotom. Treba da "prelamam" neke stvari za koje izgleda jos nemam muda da prelomim...

 

Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, trudim se da promenim neke stvari, i da zavrsim sve zapoceto sto mi visi nad glavom vec neko vreme. A i cudan mi neki period, kao da ne znam u kom pravcu da krenem sa svojim celokupnim zivotom. Treba da "prelamam" neke stvari za koje izgleda jos nemam muda da prelomim...

 

ako ti je lakse, znaj da nisi jedini u tome.. sto bi doktor rekao, to su te godine :D

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...