Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

@ Fakultet protest situacija

- Pisao sam mozda na forumu da pre par nedelja me pozvala profesorka s faksa, kaze ima posao da se radi neki.. ja odem na faks i ona me saceka sa sledecom recenicom "Studenti su nam debili, moramo da im zaglupimo vezbe i predavanja jos vise", i tu se mi dogovorimo sta i kako. Nedelju dana kasnije ja ponovo odem na faks, ovog puta na neki sastanak, kod nje u kabinet... kad tamo ona + 5,6 asistenata sa njenog predmeta, dogovaraju sta i kako ce za iducu skolsku godinu da rade, organizuju vezbe i predavanja.

I tako.. slusam ja tu razgovor, cekam... kad ono upadaju 2 ribe u kabinet "Profesorka, mi samo zelimo da vas pitamo nesto" ... "Znate, mi zelimo oktobar 3, ako je ikako moguce bla bla"... profanka u fazonu "Ako prodekan za nastavu odobri, ja cu da organizujem rok, bez njega ne mogu nikako"... ribe onda krecu "Ali mi smo njega pitali, on je rekao da pitamo vas.. bla bla".... profanka: "Morate mi doneti napismeno odobrenje od njega, overeno u sekretarijatu..." ... ribe.. "Ali ali ... ali..." ... i tu vec krecu suze, plachu... i jedna od njih izgovara sledecu rechenicu.. "Ali profesorka, mi smo se trudile,, i stojimo iza svojih 29 poena (?!?!), NI JEDAN PRIVATAN CHAS NISMO UZELE NIKAD, NITI SMO KUPOVALE RADOVE".... a ja brate.. transfer neprijatnosti :) Pri tom... 29 / 100 je lol (to fazon od vezbi su dobile toliko). Profesorka ih otera, i 5 minuta kasnije dolazi prodekan za nastvu sa trolfejsom i kaze "Legalno je nemoguce organizovati bilo koji zvanicni ispitni rok posle oktobra 2, poz voz, neka padnu".

I takvi ce sada da protestuju !

LE... FU !.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Mislis, kod vas je apsolutno isto kao na svakom drugom fakultetu BU? :D

pa sad, prilicno sam siguran da smo jedini (mozda ima jos par) koji imaju po max 3 puta da polazu jedan predmet tokom jedne godine, i to ako je recimo prvi semestar onda januar, februar i septembar(?). Znaci ako ne stignem da spremim sve za sam kraj prvog semestra, moram da cekam vise od pola godine da bih polagao, do kad ce mi vise od pola znanja o predmetu maltene nestati. Onda postoje neke uslovnosti predmeta da bez polozenog predmeta iz drugog semestra jedne godine, ne mozes da slusas predmet iz prvog semestra sledece, sto ti automatski odlaze slusanje za godinu dana. Ima jos i potvrda dekana u junu, sa ponovnim potvrdjivanjem u septembru da ce biti okt2 i onda odjednom kazu ipak nemate. Ne postoje apsolventski rokovi, sto znaci da moram da cekam godinu dana ako mi slucajno ostane jedan ispit (ovo ne znam kako je kod drugih) itd itd

E ako je tako na svakom drugom fakultetu BU onda ne treba da blokiramo, al cisto sumnjam.

Na mene ne utice apsolutno nista od ovoga (osim mozda apsolventskih rokova), ali je brate retardirano. A da su studenti debili, to podrzavam :D

Edited by Shoocky
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

samo da kazem daje u moje vreme bilo oktb2, ali jentrajao jedan dan i mogao si samo na 1 ispit i to ako ti je za uslov. i bili su takvi rokovi da u principu nije ni vredelo izlaziti

no svakako, sve bi ja studente u rudnik heheh

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

pa sad, prilicno sam siguran da smo jedini (mozda ima jos par) koji imaju po max 3 puta da polazu jedan predmet tokom jedne godine, i to ako je recimo prvi semestar onda januar, februar i septembar(?). Znaci ako ne stignem da spremim sve za sam kraj prvog semestra, moram da cekam pola godine da bih polagao, do kad ce mi vise od pola znanja o predmetu maltene nestati. Onda postoje neke uslovnosti predmeta da bez polozenog predmeta iz drugog semestra jedne godine, ne mozes da slusas predmet iz prvog semestra sledece, sto ti automatski odlaze slusanje za godinu dana. Ima jos i potvrda dekana u junu, sa ponovnim potvrdjivanjem u septembru da ce biti okt2 i onda odjednom kazu ipak nemate. Ne postoje apsolventski rokovi, sto znaci da moram da cekam godinu dana ako mi slucajno ostane jedan ispit (ovo ne znam kako je kod drugih) itd itd

E ako je tako na svakom drugom fakultetu BU onda ne treba da blokiramo, al cisto sumnjam.

edit:/ ulete igor ali i on ti je reko isto sto i ja.

Sto se tice prvog dela... to je bolonja jbg-a, samo kod vas malo drugacije.

Na primer, na arhitekturi ... svaki predmet koji odslusas u godini, isto imas pravo da polazes 3 puta samo, i to pazi sad... obavezan si da to uradis u sledeca 3 roka. Znaci ako si u zimskom semestru slusao predmet, onda moras da polazes u januarskom, martovskom/aprilskom ili junskom. Ako ne izadjes na ispit u nekom od ta 3 roka, automatski se vodi kao da si pao. Jedini izuzetak od svega toga je oktobar 2, gde mozes da 4ti put polazes jedan ispit, i to uglavnom ako ti je ostao jedan da ocistis godinu, ako sut i ostala 2 ispita.. obicno se oktobar 2 organizuje tako da su svi ispiti u isto vreme, tako da je tu poz voz.

Identicna situacija je i za predmete koji se nadovezuju jedni za druge... to po meni ima smisla na papiru... pogotovo kod uze strucnih predmeta.. tipa.. nisi polozio arhitektonske konstrukcije 1... pa normalno da ne mozes da slusas arhitektonske konstrukcije 2... zato sto nemas pojma konstrkucije 1, lol, moras to da naucis prvo.

Znaci, to sve sto si naveo je osnovna bolonja, jbg, dealwithit.jpg

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

pa i bolje je u 3 naredna roka, koji su na 2 meseca apart nego u 2 koja su maltene jedan malo duzi, i jedan koji je posle 6+meseci. I kod nas je receno za takav okt2, ali nemamo ni to xD a ta uslovnost je bukvalno takva da ti svaki predmet vuce bar jedan, ako ne i nekoliko ispita, a totalno su pogresno rasporedjeni. Da ne pominjem da je ta uslovnost uvedena prosle godine poslednji dan upisa(!). Znaci nikad nije postojala nego im je eto doslo, i sad ko tebe jebe sto to nije postojalo i sto nisi dao neke predmete, kad su oni uveli novu stvar i odjednom ti zabrane da slusas nesto... Mislim ima tu brdo stvari, ne samo okt2. Jedino sto je dobro je sto nema frke oko budzeta i svako ko ima 48bodova upada :D

Link to comment
Share on other sites

kontam da sam pomenuo vise puta to ovde :D matematicki. Pomislio bi covek da bar oni mogu da organizuju lepo stvari :D

Covek bi to pomislio i za Fakulter organizacionih nauka, kad ja tamo, a ono medjutim.

Nije da se ja zalim na FON, meni je super tamo, osim sto sam ja lenj, pa ne ide onoliko brzo koliko bi trebalo, ali ako sam nesto zakljucio do sada je da ce se studenti uvek zaliti. Bilo to opravdano ili ne. I za svaki fax mozes da budes u fazonu E KAKO TO KOD NAS OVAKO A KOD OSTALIH OVAKO za neke odredjene stvari.

Link to comment
Share on other sites

izgleda da ovi sa faksa oce da prave neku revoluciju. Bice zanimljivo u ponedeljak

edit: Mozda bi mogli vi matoriji ovde koji ste prosli vec to da date neke savete, sve moze da pomogne :D

Без читања даљег развоја постова, ово ми је привукло пажњу:)

Дакле, одговарам ти као лик који је у датом тренутку замало доживео петнес нервних сломова због ретардираних колега, ретардирано-корумпираних профа и декана и ретардираних закона. Не претерујем, озбиљан сам.

Једино на шта треба да обратиш пажњу је прцање колегиница - а прцабилне су у том периоду, и то су онако осветнички прцабилне, замисли да прцаш младу партизанку чланицу покрета отпора. мммммммм

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...